Po roku znów z Timisoarą

Jutro, o godzinie 14:30 piłkarze poznańskiego Lecha rozegrają szósty mecz sparingowy podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2011/2012, ale za to czwarty w trakcie obozu w Hiszpanii. Przeciwnikiem Kolejorza będzie rumuńska FC Timisoara, a mecz odbędzie się w ramach fazy grupowej turnieju Marbella Cup 2012.

> Party Poker < FC Politehnica Timisoara, to klub założony w 1921 roku, w rumuńskim mieście Timiszoara. Piątkowy rywal Lecha Poznań w spotkaniu sparingowym przez lata był w cieniu innych rumuńskich klubów i dopiero od niedawna na dobre liczy się w swojej lidze. W 2007 i 2009 roku FC Timisoara zaszła bardzo daleko w krajowym pucharze, natomiast w sezonie 2008/2009 i 2010/2011 (w 34. kolejkach doznała zaledwie dwóch porażek), została wicemistrzem Rumunii. W 2009 roku Rumunii grali nawet w fazie grupowej Ligi Europy, a w zeszłym sezonie graczy Timisoary wyeliminował z europejskich pucharów dobrze znany w Poznaniu angielski Manchester City FC. Zawodnicy FC Timisoary na co dzień występują na obiekcie im. Dana Paltinisanu mogącym pomieścić ponad 32 tysiące widzów. Politehnica ma dość zróżnicowane barwy, bowiem piłkarzom z Rumunii często przychodzi występować w fioletowych strojach, ale nie raz grają też w białych lub nawet w żółtych koszulkach. Tymczasem mimo, że FC Timisoara jest wciąż aktualnym wicemistrzem swojego kraju, to gra obecnie... w II-lidze. Latem 2011 roku jutrzejszy przeciwnik lechitów został bowiem zdegradowany za długi o dwie klasy rozgrywkowe niżej, ale władze Politehnici spłaciły część długów i jesienią FC Politehnica Timisoara przystąpiła do zmagań w II-lidze. W nich podopiecznym trenera Valentina Velceii idzie jak na razie całkiem dobrze, gdyż Rumunii są na drugim miejscu w lidze i tym samym znajdują się na najlepszej drodze do tego, aby w maju wrócić do elity. Dodajmy również, że gracze FC Timisoary przebywają na zgrupowaniu w Hiszpanii od wczoraj i niektórzy z nich nie zagrają z Lechem po raz pierwszy. Rok temu w Marbella Football Center Kolejorz pokonał Rumunów w sparingu 2:0, a bramki w tamtym spotkaniu zdobyli Artjoms Rudnevs oraz Vojo Ubiparip. Tym samym poznaniacy w pewnym sensie wiedzą na co stać Rumunów w jutrzejszym spotkaniu, które zadecyduje o co będą walczyć "niebiesko-biali" biorąc udział w imprezie pod nazwą Marbella Cup 2012. Początek piątkowego towarzyskiego boju Lecha Poznań z FC Politehnicą Timisoarą o godzinie 14:30 na stadionie Miejskim w Marbelli. Transmisję video z tego pojedynku przeprowadzi ośrodek Marbella Football Center (link podamy jutro przed meczem). Wynik NA ŻYWO! z piątkowego spotkania tradycyjnie będzie można śledzić na łamach serwisu KKSLECH.com, bądź na stronie Futbol24.com. > Tak wygląda z góry stadion Miejski w Marbelli
> Ośrodek Marbella Football Center z góry
> Marbella Football Center na zdjęciu
> Witryna ośrodka w Marbelli

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

3 komentarze

  1. leniu_KKS pisze:

    Wynik sprzed roku mile widziany. I strzelcy tez

  2. Andy pisze:

    Kolejorz jest w biegu !!! Bramki co najmniej 3 musza pasc.

  3. Zenek. pisze:

    Dzisiaj to tylko 2-a liga zachodnia w Rumunii.Taka informacja dla ochłody.A zadowolony jestem z tego,ze być moze,naszemu szarlatanowi,uda się wykrystalizować,podstawową jedenastkę.I tego życzę kibicą,a takrze Bakerowi.