Trwają prace przy murawie + FOTO

Już za trzy dni na stadionie Miejskim mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17, piłkarze poznańskiego Lecha zmierzą się o godzinie 20:30 z GKS-em Bełchatów. Tymczasem od południa na murawie odbywają się specjalne prace.

> Party Poker < Na stadionie włączony jest obecnie system podgrzewania murawy, a w dodatku z płyty boiska zbierana jest lekka warstwa śniegu, która zalega na trawie. Co ciekawe murawa nie sprawia wrażenia specjalnie zmarzniętej i twardej, co w piątek obu zespołom powinno ułatwić grę piłką. Poniżej prezentujemy kilkanaście fotografii z dzisiejszych prac na stadionie. 17 zdjęć prac na murawie:

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

18 komentarzy

 1. Bachórz pisze:

  Niezle to teraz wyglada. Jeszcze pare dni temu na kamerce wygladalo o wiele gorzej

 2. Kosi pisze:

  Jest dobrze. Nic tylko grac !!

 3. Poldi pisze:

  Wydaje sie, ze problem z murawa zostal zazegnany. Ma niezly kolor i wyglada fajnie tak jak kolega napisal wyzej nic tylko grac

 4. kks janek pisze:

  Teraz tylko gromić przy Bułgarskiej!

 5. Smok pisze:

  jutro w poznaniu ma spasc ok 20 cm sniegu!!!!!!!!!!

 6. sali pisze:

  Redakcjo…wiecie moze czy grzeja..murawe oczywiscie..?

 7. KKSLECH.com pisze:

  A umiesz czytać? czytanie artykułów jest bardzo istotne.

 8. sali pisze:

  a sorki nie przeczytalem newsa :/ powyzsze (2) posty do usuniecie..

 9. TOMO pisze:

  oby nie dosypalo do meczu, bo na nowo trzeba beda musieli sprzatac

 10. Janek Tomaszewski pisze:

  W końcu mnie posłuchali :))

 11. FX pisze:

  Jeżeli zapowiadane są większe opady śniegu to czy nie można by przykryć boiska folią na noc i jutrzejszy dzień? Czy do tego potrzebna jest specjalna technologia i wiedza z NASA?

 12. dave861 pisze:

  szału ni ma, ale ważne żeby nie fruwała spod butów jak tylko któryś z grajków pomyśli o sprincie do/z piłką.
  Jaka folia? Ogrzewanie ma służyć m.in. odparowaniu wilgoci z głębszych warstw gleby a niby jak ma do tego dojść spod folii? Będziesz miał gnojowisko, a nie boisko..

 13. ArekCesar pisze:

  A dzisiaj śniegu już jest na maxa, przynajmniej u mnie i ciągle sypie.

 14. Dawid pisze:

  ale długo ten śnieg się nie utrzyma ;) u mnie już teraz jest 0 na termometrze :) a co do murawy na zdjęciach ona zawsze ładnie wyglądała :) mecz wszystko zweryfikuje :) jak tak teraz wspominam kampanie miasta przed EURO „a nam już trawa rośnie” to aż mi się śmiać chce wspominając te liczne wymiany murawy :D

 15. Ferion pisze:

  Dziś już murawa wygląda inaczej. Zobaczymy czy uda się przygotować płytę boiska. Dziś w Poznaniu ma padać śnieg bez przerwy do godzin wieczornych. Do wieczora spadnie dodatkowe 5-8cm. Kolejna porcja opadów w nocy z czwartku na piątek tym razem do 6 cm. Jeżeli włączą ogrzewanie płyty boiska i będzie ono działać prawidłowo to powinno się udać. Zobaczymy jak zostało wykonane ogrzewanie płyty po Red-Bullu. Warunek jest jeden dziś musi być włączone ogrzewanie płyty ( a to niestety kosztuje).

 16. FX pisze:

  Folia to było uproszczenie. Są ogólnie dostępne geowłókniny, które przepuszczają powietrze.

 17. FX pisze:

  Biorąc pod uwagę, że śnieg będzie topniała na płycie boiska i fakt, że drenaż nie odprowadza wody to będzie niezłe grzęzawisko, dlatego mój pomysł z geowłókniną.