3 tys. ludzi na Marszu Zwycięstwa (FOTO i VIDEO 8:04 min.)

W dniu 27 grudnia 2011 roku, czyli w 93. rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego członkowie Stowarzyszenia Kibiców Wiara Lecha uczcili pamięć powstańców punktualnie z dźwiękiem syren poprzez odpalenie kilkuset czerwonych rac świetlnych na trasie Dworzec Letni, ul. Dworcowa, św. Marcin, al. Marcinkowskiego, hotel Bazar.

> Party Poker < Trasa ta nie była przypadkowa, gdyż to właśnie nią 26 grudnia 1918 roku przejechał Ignacy Jan Paderewski, który do Poznania przybył z Gdańska i nocował w hotelu "Bazar". Pianista i kompozytor tego samego dnia wygłosił także przemówienie, będące zresztą pretekstem do wybuchu Powstania. Tymczasem dziś odbył się Marsz Zwycięstwa 2012, który uczcił sukces Powstańców 93 lata temu. Tym samym w niedzielę, 19 lutego blisko 3000 osób, w tym kibice Kolejorza, mieszkańcy Poznania, Wielkopolski, a także kombatanci NSZ i AK oraz goście z całego kraju przeszli ze Starego Rynku, a dalej trasą ul. Paderewskiego - Plac Wolności - ul. 27 grudnia - ul. Gwarna - św. Marcin - Al. Niepodległości - ul. Niezłomnych aż pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich. Marsz rozpoczął się po godzinie 17:00 i wraz z paroma przystankami trwał niespełna dwie godziny. Jego uczestnicy przeszli 2,5 kilometra, a podczas marszu nie zabrakło biało-czerwonych flag, ogromnej ilości rac świetlnych, achtungów i okrzyków. Podczas marszu odśpiewano m.in. Rotę, a na końcu hymn kraju. Przez cały czas królowały hasła: "Cześć i chwała bohaterom" oraz "Powstańcy, dzięki za wolność". 16 zdjęć z wybranych etapów Marszu:

Skrót video z całej trasy Marszu Zwycięstwa 2012 (8:04 min.):

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

7 komentarzy

 1. arek pisze:

  Na epoznan podali, ze bylo 400 osob. Brawo kibole! Chwala Powstancom!

 2. kks janek pisze:

  Kibole to najmądrzejsi ludzie w tym kraju! Na ulegają manipulacji i mają własne zdanie do tego są wierni swojemu klubowi i krajowi.

 3. Franky pisze:

  od 2:55 filmu :P

 4. torreador pisze:

  Super. Pełen szacunek dla Powstańców i organizatorów marszu!!!

 5. kibol pisze:

  Tak sie bawi tak sie bawi lech poznan

 6. salada pisze:

  błędy w relacji. Było nas ok 1500-1700. A marsz trwał niecałe 1,5 godziny a nie ponad dwie.

 7. kev pisze:

  Szacun za pamięć!