Transfery w ekipie piątkowego rywala

Zimą najbliższy rywal Kolejorza, czyli chorzowski Ruch był jednym z najmniej aktywnych polskich klubów na rynku transferowym. Władze „Niebieskich” postanowiły co jedynie uzupełnić swój zespół, choć zarówno młodzieżą, jak i rutyną.

> Party Poker < Pierwszym zimowym transferem Ruchu okazał się obrońca, Arkadiusz Lewiński. 22-latek trafił do chorzowskiej ekipy w ramach wypożyczenia z II-ligowej Puszczy Niepołomice, w której jesienią wystąpił łącznie w 17 spotkaniach, w tym w 14 ligowych. Tymczasem w ten sam dzień co Lewiński, bo 27 stycznia na stadion mieszczący się przy ul. Cichej zawitał dobrze znany wszystkim w Polsce, Andrzej Niedzielan. 33-latek krótko przed podpisaniem umowy z Ruchem rozwiązał swój kontrakt z Cracovią Kraków, zatem do Chorzowa trafił jako wolny zawodnik. Chorzowski Ruch nie jest jednak dla byłego reprezentanta Polski całkiem nowym klubem, ponieważ Andrzej Niedzielan występował w drużynie najbliższego rywala Kolejorza w sezonie 2009/2010. W tamtych rozgrywkach mierzący 180 cm wzrostu napastnik w 18 ligowych spotkaniach zdobył 7 bramek. Natomiast w lutym do zespołu prowadzonego przez Waldemara Fornalika został włączony bramkarz, Kamil Lech. 18-latek jest synem byłego, wieloletniego golkipera "Niebieskich", Piotra Lecha, który w swojej karierze grał m.in. w Górniku Zabrze, GKS-ie Bełchatów czy Jagiellonii Białystok. Dodajmy również, że w ostatnich miesiącach, lecz akurat nie zimą z obozu piątkowego przeciwnika Lecha Poznań odszedł jeden zawodnik. Już w październiku 2011 roku z chorzowskim Ruchem pożegnał się Słoweniec, Andrej Komac, który chciał wyjechać z Polski, więc rozwiązał swoją umowę. Przyszli: Andrzej Niedzielan (Cracovia Kraków), Arkadiusz Lewiński (Puszcza Niepołomice), Kamil Lech (Ruch Chorzów ME)

Odeszli: Andrej Komac (wolny transfer)

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

12 komentarzy

 1. Emiliano1991 pisze:

  Kupili szrot, ktory jakby przyszlo co do czego pokazalby walke, zangazowanie i ambicje, ktorej nie pokazaliby nasze gwiazdeczki

 2. kks janek pisze:

  Mają 4 napastników Piech, Jankowski Abott(napewno lepsi niż Ubiparip i Ślusarski) i jeszcze Niedzielan, a my Lech Poznań mamy tylko jednego! Co prawda jest lepszy niż cała ich 4 razem wzięta, ale w takim klubie powinno być przynajmniej 2 dobrych napastników!
  Rudnevs(18 bramek)=Jankes (6) Abbott (6) Piech (6)= 18!

 3. arek pisze:

  Ambitne i mlode chlopaki ze smierdzacego i brudnego miasta skopia dupy naszym przeplaconym gwiazdeczkom.

 4. babol pisze:

  Ruch właśnie solidnością i równą formą jest pozytywnym oczarowaniem tego sezonu. Podoba mi się to w Ruchu, że walczą na boisku. Sam fakt posiadania w zespole 3-4 naprawdę solidnych napastników w tym dwóch młodych i bardzo perspektywicznych, którzy już strzelają bramki świadczy tylko o tym, że w tym klubie sportowo naprawdę zespół jest poukładany

  Ruch – Lech (2-0) mój typ

 5. Pavvelinho pisze:

  Ruch Chorzów może nie wydaje jakiś kokosów na transfery ale to nie przeszkadza trenerowi Fornalikowi w stworzeniu solidnego ligowego zespołu.

 6. Freak pisze:

  Byli o klasę lepsi od Śląska w sobotę i zremisowali na wyjeździe, jeśli zagrają chociaż połowę tego w piątek to dostaniemy tęgie baty.

 7. kks janek pisze:

  i dobrze, Bakero out! ;) już się piątku doczekać niemogę…to mogą być złe dobrego początki hehee ;)!

 8. arek pisze:

  Najlepiej jakby zremisowali 0:0 po fatalnej grze, co jest prawdopodobne. Szkoda jednak by bylo tych straconych punktow dla nowego trenera, jesliby przegrali.

 9. Rahu pisze:

  W obecnej sytuacji najlepsze byloby 0:1. Najlepiej po takiej amej grze jak z GKS-em i golu w koncowce meczu

 10. Lechita pisze:

  Stary Niedzielan lubi trafiac w prestizowych meczach. Nie zdziwie sie jak strzeli w piatek

 11. Dżoker pisze:

  Lech dostaje 0-1, po słabej grze, do Poznania wracają piłkarze, bez Bakero(który leci już sobie do Hiszpanii na stałe), ale z Fornalikiem, gość potrafi z każdego zawodnika wycisnąć maksimum, widać że to szkoła Lenczyka, obydwoje mają „to coś” :)

 12. Mouze pisze:

  Fornalik to dobry trener ale nie wiem czy by sobie poradził w Poznaniu.W Ruchu nikt od niego sukcesów nie oczekuje i może sobie w spokoju budować zespól ale w Lechu presja ze strony kibiców i mediów jest ogromna.No i jeśli Lech by go zatrudnił teraz to by musiał wypłacić odszkodowanie Ruchowi a Probierz jest bez klubu.