Potencjalni rywale kibicowsko – cz. III (Florita, Hibernians, Floriana)

5 lipca piłkarze poznańskiego Lecha zainaugurują swój udział w Lidze Europy sezonu 2012/2013, natomiast w poniedziałek, 25 czerwca poznają swojego pierwszego rywala w I rundzie kwalifikacyjnej tych rozgrywek.

> Party Poker < Jak dotąd znanych jest 26 potencjalnych rywali Kolejorza, a my wykorzystując przerwę w rozgrywkach niedawno ruszyliśmy z nowym cyklem. Tym samym od czwartku, 10 maja przedstawiamy potencjalnych przeciwników Lecha Poznań w I rundzie kwal. LE pod względem kibicowskim. Dziś w trzecim odcinku przyglądamy się fanom jednego klubu z San Marino oraz dwóch z Malty. W każdej kolejnej części publikowanej co drugi dzień również będziemy zresztą brali pod lupę po trzy kluby. Ogółem do 25 czerwca przyjrzymy się wszystkim naszym potencjalnym rywalom pod względem kibicowskim. La Florita
Kraj: San Marino
Rok założenia: 1967
Barwy klubu: żółto-biało-bordowe
Pojemność stadionu: 700 (Campo Sportivo di Fiorentino)
Średnia liczba widzów: 50

Futbol w San Marino to jedna wielka amatorka i nie inaczej jest jeśli chodzi o tamtejszych kibiców. Nie dość, że La Florita często rozgrywa swoje domowe spotkania na różnych stadionach, to jeszcze na jej mecze przychodzi garstka osób. Jeśli Kolejorz trafi na ten klub, to już dziś wiadomo, że pojedynek w San Marino odbędzie się na obiekcie w Serravalle, a więc na narodowym stadionie tego kraju.

Hibernians Paola
Kraj: Malta
Rok założenia: 1922
Barwy klubu: biało-czarno-żółte
Pojemność stadionu: 8000 (Hibernians Stadium)
Średnia liczba widzów: 1500

Co prawda wielu kibicom w Polsce Malta może kojarzyć się z bukmacherką, ciepłem, latem oraz tajemniczą i spokojną wyspą, to jednak nie do końca tak jest. Futbol na Malcie staje się bowiem coraz bardziej popularny, a jednym z najbardziej znanych klubów w tym kraju jest Hibernians. Fanatycy tego zespołu nazywają się „Paola Boys Hibs Ultras” i w dodatku wiedzą, co to race świetlne oraz doping. Co ciekawe często prowadzą go pod wpływem alkoholu machając przy tym flagami, które są na Malcie bardzo popularne.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

FC Floriana
Kraj: Malta
Rok założenia: 1894
Barwy klubu: zielono-białe
Pojemność stadionu: 3000 (Independence Arena)
Średnia liczba widzów: 1000

Fanatycy Floriany prezentują się nie gorzej niż kibice Hiberniansu, jednak jest ich trochę mniej. Ci również potrafią prowadzić zorganizowany doping, a w podczas meczu wywieszają fany oraz prezentują mini-flagowiska. Dodatkowo szczególnie często spinają się na tzw. hitowe spotkania.

Kliknij na miniaturkę, aby otworzyć duże zdjęcie:

Oprawa i doping fanów Hibernians

Kibice Hibernians w trakcie meczu:

Fani Floriany świętują zdobycie pucharu:

Potencjalni rywale kibicowsko:

> Część II – Gandzasar, Vikingur, NSI
> Część I – Zhetysu, Ordabasy, Shirak

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Foto: hiberniansfc.org, florianafc.com

3 komentarze

  1. tomek27 pisze:

    Takei San Marino trafic i mozna grac Mloda EKS:)

  2. Flis pisze:

    i znow grupa, ktora zamiast bebna ma bebenek :P

  3. kks janek pisze:

    Trafić najlepiej na jakiś zespół z San Marino :D