Lankaran – miasto pucharowego rywala Lecha

W środę lechici po raz drugi z rzędu polecą na wschód, jednak nie tak dosłownie, bo poznaniacy na mecz II rundy kwal. LE udadzą się na południowy-wschód. Lankaran jest oddalony od stolicy Wielkopolski o 3500 kilometrów, a więc będzie do niego o ponad połowę bliżej niż do Tałdykorganu.

> Party Poker <


Lankaran lub jak kto woli Lenkoran jest jednym z większych miast w Azerbejdżanie. Lankaran znajduje się w południowo-wschodniej części kraju i jest położony nad Morzem Kaspijskim oraz na Nizinie Lankarańskiej nieopodal granicy z Iranem. Lankaran leży na powierzchni ponad 70 kilometrów kwadratowych, a miasto pucharowego Kolejorza zamieszkuje blisko 85 tysięcy ludzi.

null

W Lankaranie znajduje się port rybacki oraz nowe, otwarte we wrześniu 2008 roku lotnisko. Podobnie jak w herbie Khazaru także w godle Lankaranu mieści się kotwica, a sama nazwa miasta w języku perskim oznacza „miejsce do wyjęcia kotwicy”. Lankaran słynie przede wszystkim z jedwabiu oraz jest doskonałym miejscem do rozwoju rolnictwa. Wilgotny klimat i żyzne gleby sprzyjają działalności rolniczej z której żyje zresztą wielu mieszkańców Lankaranu.

null

Warto również zaznaczyć, że w Lankaranie obowiązuje wilgotny klimat subtropikalny. Tym samym zimą średnia temperatura w tym mieście wynosi 7 stopni, natomiast latem nawet 30, więc lechici muszą przygotować się na grę w upale. Co ciekawe miasto rywala Kolejorza zamieszkałe w 87 procentach przez Azerów jest miejscem bardzo nowoczesnym, choć w centrum Lankaranu znajduje się wiele zabytków głównie z XVIII wieku.

W Polsce Lankaran i Azerbejdżan zapewne kojarzy się wielu z biedą i nieładem, jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Lankaran to nowoczesne, bogate i z roku na rok rozrastające się miasto. W 2008 roku nie zawitali do niego ani piłkarze Lecha Poznań, ani tym bardziej kibice. Wówczas w Lankaranie nieczynne było bowiem lotnisko, ale teraz wszystko jest z nim w porządku, zatem w środę Kolejorz na pewno poleci do Lankaranu, a nie do Baku jak ostatnio.

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak
Foto: google.com


10 komentarzy

 1. Kolejorz pisze:

  Tak samo Lech musi pokonać długom drogę ale mam nadzieje że Lech wygra te dwa mecze i przejdziemy do 3 rundy .

 2. Versoo pisze:

  Daleko ale to kara dla Rutkowskich za skapstwo

 3. ArekCesar pisze:

  Najważniejsze żeby tam strzelić jakąś bramkę(i), a przy tym wygrać.

 4. bebe pisze:

  pewnie polecą do Baku i później autokarem do Lankaran, podobnie jak to było rozwiązane w Kazachstanie. Przyczyną takiego manewru jest brak znajomości lotniska – brak odpowiedniego nawigatora na pokładzie.

 5. mól pisze:

  Z góry przepraszam, że nie na temat, ale są sprawy niezwykle ważne, prosiłbym Redakcję o odp.:
  1. główny sponsor
  2. sponsor nazwy stadionu
  3. zakupy nowych piłkarzy
  Pzdr.

 6. arek pisze:

  Mol@, zadzwon do wrozki Macieja, on sie specjalizuje w tematach Lechowych.

 7. mól pisze:

  @arek-jebnij się w pusty łeb!

 8. Andrew pisze:

  @mol. Dobrze ci powiedzial, bo ile mozna ciagle sie o to samo ciagle pytac.

 9. Łukasz pisze:

  ano ja mogę odpowiedzieć, główny sponsor: amicasmart.com ;] …pyt nr 2, swego czasu miał być Samsung-nie będzie nic… pyt 3 zakup, to złe słowo- chyba że mowa o transferach do 150 tys € jakiś Afrykanin i niby Holenderek

 10. mól pisze:

  @Andrew,Łukasz-o to samo można się pytać tyle razy ile to jest niezbędne czyt. dopóki nie zna się odpowiedzi, o ile mi wiadomo to na postawione w/w pytania nie znacie odpowiedzi, albo nie rozumiecie pytań. Zakup piłkarza to transfer…!!!
  A poza tym pytanie było skierowane nie do Was, tylko do Redakcji.
  Zasada mówi nie pytany głosu nie zabiera.