Plebiscyt 2012: Kategoria XVII, XVIII, XIX (wyniki)

Pomału kończymy już prezentację wyniku plebiscytu za 2012 rok. Do publikacji pozostały rezultaty już tylko dziewięciu kategorii. Dziś czas na te o numerach 17, 18 i 19.


W głosowaniu na „najlepsze działanie zarządu” lub jak kto woli, najlepszą decyzję kibice Kolejorza nie mieli zbyt dużych problemów z wyborem. Ponad połowa osób uznała, że „wyrzucenie Bakero po drugiej wiosennej porażce” było najlepszym ruchem władz Lecha w minionych dwunastu miesiącach. Przypomnijmy, że zarząd poznańskiego klubu wyrzucił Hiszpana z Bułgarskiej przez telefon, gdy zespół wracał z Chorzowa. Tak szybkie zwolnienie było efektem zapowiedzi kibiców, którzy chcieli iść pod stadion, by z taczką powitać Bakero.

17. Najlepsze działanie zarządu w 2012 roku:

Wyrzucenie Bakero po drugiej wiosennej porażce – 51%
Opowiedzenie się za legalizacją pirotechniki – 19%
Obniżenie cen biletów i karnetów na wiosnę 2012 – 15%
Brak poparcia dla niektórych działań policji – 8%
Duże przywiązanie wagi do obchodów 90-lecia – 7%

2012 rok do zarządu Lecha Poznań nie należał, a w minionych dwunastu miesiącach kibice mieli wiele uwag do działań władz klubu. Ostatecznie „najgorszym działaniem zarządu” uznano brak kupa latem następcy Artjomsa Rudnevsa. Ta możliwość odpowiedzi otrzymała 42 procent głosów.

18. Najgorsze działanie zarządu w 2012 roku:

Brak kupna latem następcy Rudnevsa – 42%
Brak sponsora strategicznego i sprzedaży nazwy stadionu – 22%
Brak wsparcia dla Klimy i kibiców z Murowanej – 18%
Chęć gry z logiem Amici na koszulkach – 12%
Brak kupna latem ofensywnego pomocnika – 7%

Od 22 grudnia 2012 do 5 stycznia 2013 użytkownicy tej witryny po raz pierwszy mogli wybrać w plebiscycie „najlepszą akcję marketingową klubu” w 2012 roku. Tych było sporo, a kibicom najbardziej przypadła akcja „Lech na mieście”. To sprawia, że klubowy marketing powinien pomyśleć nad jej rozwojem oraz kontynuacją.

19. Najlepsza akcja marketingowa klubu w 2012 roku:

„Lech na mieście” – 42%
Spore zniżki na karnety i bilety – 30%
„Lech na landach” – 16%
Lodowisko przy stadionie – 6%
Otwarcie wirtualnego muzeum – 5%

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


komentarzy 10

 1. arek pisze:

  Najgorsze dzialania zarzadu, tu wlasciwie wszystko mozna bylo zaznaczyc. Klima ponoc dostaje wsparcie zarzadu a chlopaki z Murowanej takze ale dopiero po akcji czesci kibicow oddawania karnetow i deklaracji nie kupowania ich na nastepny sezon.

 2. babol pisze:

  Wszystko ładnie i fajnie, ale było by jeszcze lepiej gdyby w końcu znaleźli sponsora strategicznego jak i sprzedali nazwę stadionu. Jestem pewny, że Lech zyskał by co roku pewnie coś koło 10 mln złotych, które w dużym stopniu poprawiły by kondycję finansową naszego klubu. Może i na porządne transfery by starczyło. W kwestii akcji marketingowych jestem zawiedziony małą aktywnością poza Poznaniem. Tyle się mówi o regionie gdzie spora liczba ludzi uczęszcza na mecze Kolejorza, a na dzień dzisiejszy akcja Lech na landach wygląda średnio. Powinno być dużo więcej odwiedzin jak i spotkań z fanami. Nie mówię, że musi to być koniecznie 1 drużyna i cała kadra, ale częstsze spotkania, festyny itp. z udziałem Lecha Poznań.

 3. ArekCesar pisze:

  babol ie zgodzę się z tobą. Klub bardzo często deleguje zawodników do spotkań w przedszkolach, szkołach, wyjazdach do wielkopolskich miasteczek w celu promocji klubu. W tym roku chociażby byli u nas z treningiem, a potem autografy, zdjęcia. I nie był to pierwszy raz.

 4. babol pisze:

  Nie chce się wykłócać bo to nie ma sensu, ale w mojej opini Lech na landach nie do końca funkcjonuje tak jak to powinno. Każdy ma własne zdanie i je szanuje, ale w mojej opini tych spotkań jest jednak zbyt mało w roku jak na tak duży region i siłę kibicowską. Sama sonda może i nie do końca to wiarygodne źródło, ale zawsze pogląd na sytuacje.

 5. tomek27 pisze:

  babol
  Zarzad jest juz tak zdesperowany ,ze odda miejsce na koszulkach za 1mln zl . Gadalem ostatnio z gosciem ,ktory jest w zarzadzie jednej z duzych firm w P-niu i dostali oferte sponsora strategicznego ,zaczeli negocjacje (zarzad Lecha )od 4mln ,skonczylo sie na 1,5 mln zl ,ale ta firma zrezygnowala ( stwierdzili ,ze Lech na dzis ma zbyt malo do zaoferowania ),zarzad Lecha przeslal kolejna oferte ,ze te 1,5 mln jest jescze do negocjacji.Tak o to spadla wartosc miejsce na koszulkach Lecha przez 2 lata ,od 5mln zl od Bet do 1mln zl

 6. Mouze pisze:

  Możemy narzekać ze jeżdżą za mało,ale pamiętajmy ze oni maja głownie trenować i grac a nie jeździć po całej Wielkopolsce i rozdawać autografy ,dlatego myślę ze tych spotkań poza Poznaniem jest akurat w sam raz.

 7. Kosi pisze:

  W Lech na Miescie powinni zrobic akcje na Cytadelii. Tam jest sporo miejsca, by przeprowadzic trening

 8. daffi pisze:

  Dobry w sumie pomysl, ale to do zrealizowania w kwietniu

 9. Franky pisze:

  2013 rok ledwo sie zaczal, a zarzad juz pracuje na najgorsza decyzje. To „spoznione transfery”

 10. Kosi pisze:

  Na razie szykuje sie raczej „brak transferow” jako najgorsza decyzja, ale jeszcze zobaczymy