Mobilizacja nie pomogła. Mistrz wyjazdów nie zawiódł

W wyjazdowym meczu 20. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań pokonał w Wielkanocny Poniedziałek Pogoń Szczecin 2:0 (1:0). Na nic zdała się więc mobilizacja kibiców „Portowców”, którzy motywowali siebie i swoich piłkarzy filmikami z bramkarzem czy wizytą na treningu. Mistrz wyjazdów znów nie zawiódł i wciąż traci do lidera tylko cztery punkty.

Aby zobaczyć wprowadzane zmiany należy ręcznie odświeżać witrynę

1 min. – Od razu zaatakował Lech. Sprytny strzał Teodorczyka z ostrego kąta nad bramką.
3 min. – Zakotłowało się w polu karnym Pogoni, ale zabrakło strzału.
8 min. – Kontra Lecha. Teo zagrywa do Hamalainena i piłkę przejął bramkarza.
10 min. – Róg dla Pogoni bez zagrożenia.
11 min. – Dośrodkowanie Ediego i główka Hernaniego. Dobrze interweniuje Burić.
13 min. – Do płaskiego podania Gergo z prawej strony nie doszedł Ceesay, który zapędził się w pole karne.
15 min. – Bombę Rogalskiego sparował Burić.

19 min. – Wrzutka Gergo i główka Teo. Piłka zatrzymała się na słupku!
22 min. – Kibice Pogoni rzucają w Lovrencsicsa śniegiem. Mecz na chwilę został przerwany.
22 min. – Zakotłowało się w polu karnym Pogoni po rzucie rożnym, lecz nadal jest remis.
23 min. – Wrzutkę Gergo i główkę Teo w ostatniej chwili zablokował Hernani.
29 min. – Teo obrócił się z piłką w środku i zagrał prostopadle na lewą stronę. Tam nie był Tonev a … Kamiński. który technicznym strzałem w długi róg zdobył gola. Brawo!

36 min. – Po stracie gola fani Pogoni przestali dopingować, a Lech spokojnie gra sobie w piłkę. Pogoń tylko się patrzy.
39 min. – Prostopadłe podanie dobrze wyłapał Burić Była to pierwsza groźna akcja Pogoni od kilkunastu minut.
42 min. – Dobra akcja Pogoni i strzał Djousse. Na posterunku znów Burić.
45 min. – Na koniec pierwszej połowy Lech miał jeszcze rzut wolny i dobrą szansę do strzelenia gola, ale dośrodkowanie było złe.

48 min. – Ładna akcja Lecha. Strzał Teo obronił Pernis, jednak na raty.
49 min. – Teraz już litości nie było. Kontra Lecha. Gergo do Toneva, a ten oddaję bombę z prawej strony i jest już po meczu.
53 min. – Znów szybka kontra Lecha. Hamalainen do Murawskiego, a jego strzał dobrze obronił Pernis.
56 min. – Kombinacyjna akcja Pogoni zakończona strzałem. Na raty obronił go Burić.
58 min. – Lekkie uderzenie Akahoshiego ze spokojem złapał nasz bramkarz.

67 min. – Po kilku minutach kopaniny i nudnej gry głową uderzył Teodorczyk, ale piłka poleciała daleko obok słupka.
72 min. – Efektowny taniec Aki i strzał. Obroniony przez Buricia.
73 min. – Rajd Toneva i podanie do środka. Tam piłki nie opanował Linetty.

77 min. – Zagranie z lewej strony do Djousse. Mogło być groźnie, ale Kameruńczyk nie zdołał oddać strzału.
78 min. – Rzut wolny dla Lecha, zgranie piłki i uderzenie z powietrza Kebby. Obok słupka.
85 min. – Lech rozklepał Pogoń i zdobył gola za sprawą Teo. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego.
88 min. – Rykoszet Pogoni. Piłka przeleciała nad bramką i to wysoko.
90 min. – Futbolówkę na środku pola karnego dostał Teodorczyk, lecz źle ją opanował i nie oddał strzału.
90+3 min. – Do końca meczu Lech już tylko grał sobie w piłkę, a Pogoń za nią biegała. Pełna kontrolna i pewne zwycięstwo Kolejorza.

MKS Pogoń Szczecin – KKS Lech Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 29.Kamiński 49.Tonev

Żółte kartki: Djousse, Noll – Kamiński, Wołąkiewicz, Trałka

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 8000 (1000 kibiców Lecha)

MKS Pogoń: Pernis – Tadrowski, Hernani, Noll, Pietruszka (19.Lewandowski) – Budka, Rogalski, Akahoshi, Kolendowicz (61.Murayama) – Edi (74.Chałas) – Djousse.

Rezerwowi: Janukiewicz, Hricko, Lewandowski, Golla, Ława, Murayama, Chałas.

KKS Lech: Burić – Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka, Murawski (72.Djurdjević) – Lovrencsics, Hamalainen (61.Linetty), Tonev (81.Możdżeń) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Kotorowski, Djurdjević, Drewniak, Linetty, Możdżeń, Ubiparip, Ślusarski.