Weekendowe wyniki młodzieży Lecha

W miniony weekend, a właściwie to już w Wielki Czwartek, 28 marca swoje mecze w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych oraz Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych powinny rozegrać trzy młodzieżowe drużyny Lecha Poznań.


Ostatecznie pogoda pozwoliła tylko na rozegranie meczu ME w którym Lech Poznań pokonał we Wronkach szczecińską Pogoń 2:1. Dla Kolejorza było to drugie spotkanie tej wiosny i drugie wygrane. Jak dotąd każdy zespół z Młodej Ekstraklasy powinien mieć na swoim koncie 21 rozegranych pojedynków, jednak przez zimową aurę komplet meczów ma tylko Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin oraz Śląsk Wrocław. Pozostałe drużyny mają rozegranych po 20, 19, a niektóre nawet po zaledwie 18 kolejek. Lech Poznań zanotował póki co 19 spotkań podczas gdy wyprzedzający go Śląsk 21, a liderująca Legia 20. To oznacza, że jeśli Kolejorz zwycięży w zaległym spotkaniu, doskoczy do warszawian na jeden punkt.

Natomiast również w czwartek, 28 marcowa w MLJS i w MLJM miały zaprezentować się dwie młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Niestety drugą kolejkę z rzędu „niebiesko-biali” nie mogli rozegrać swoich meczów, gdyż stan boisk na to nie pozwolił. W drugiej serii spotkań w obu ligach Kolejorz miał zmierzyć się z Zawiszą Bydgoszcz, lecz te pojedynki ostatecznie zostaną rozegrane w innych terminach. Na tą chwilę w grupie B juniorów starszych prowadzi Lechia Gdańsk, zaś w grupie B juniorów młodszych Bałtyk Koszalin.

Przypominamy, że aktualne tabele rozgrywek znajdziecie w dziale „Tabele”, zaś terminarz oraz wyniki grup młodzieżowych Kolejorza w zakładce „Terminarz młodzieży”. Wszystkie zestawienia są aktualizowane po każdej kolejce. Natomiast co poniedziałek lub ewentualnie we wtorki rano będziemy publikować nasz tradycyjny raport z wynikami młodzieży. Pod tym względem nic zatem się nie zmieniło i wszystko będzie wyglądało podobnie jak jesienią czy jeszcze wcześniej przy okazji wcześniejszych rund.

Młoda Ekstraklasa – 20. kolejka:

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:1
Śląsk Wrocław – GKS Bełchatów 3:0
Widzew Łódź – Górnik Zabrze 0:0
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 1:2
Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 5:1
Legia Warszawa – Polonia Warszawa 2:1
Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin (3 kwietnia)
Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała (11 kwietnia)

Makroregionalna Liga Juniorów Starszych (grupa B) – 2. kolejka:

Arka Gdynia – Warta Poznań 1:0
Bałtyk Koszalin – Lechia Gdańsk 1:2
Elana Toruń – Pogoń Szczecin (mecz przełożony)
Zawisza Bydgoszcz – Lech Poznań (mecz przełożony)

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych (grupa B) – 2. kolejka:

Arka Gdynia – Warta Poznań 2:2
Bałtyk Koszalin – Lechia Gdańsk 1:0
Chemik Bydgoszcz – Salos Szczecin (mecz przełożony)
Zawisza Bydgoszcz – Lech Poznań (mecz przełożony)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań, Lecha (ME), Lecha (WLJS, MLJS) i Lecha (WLJM, MLJM)

Źródło: inf. własna
Autor: Marcin Hamasiak

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


2 komentarze

  1. daffi pisze:

    pie*dolona zima!

  2. 4o pisze:

    Zobaczymy w kolejnych meczach na co stać Młodą Ekstraklasę.
    Na razie idzie im nieźle. Liczę na formę Orłowskiego.