Mnóstwo szans, goli brak. Lech – Omonia 0:0

ekstraklasaW pierwszym sparingu rozegranym podczas letnich przygotowań do rundy jesiennej, piłkarze poznańskiego Lecha zremisowali w Opalenicy z trzecią drużyną ligi cypryjskiej, Omonią Nikozja 0:0.

W pierwszej połowie Kolejorz często grał z kontry stwarzając spore zagrożenie pod bramką rywala. W drugiej odsłonie poznaniacy częściej grali za to atakiem pozycyjnym i znów mieli przewagę. W obu połowach lechici zmarnowali jednak kilka doskonałych sytuacji do zdobycia goli w tym również rzut karny. Najlepszy w zespole Kolejorza był Gergo Lovrencsics, który rozegrał świetne zawody podobnie zresztą jak bramkarz Omonii, który uratował Cypryjczyków przed porażką. W dzisiejszym sparingu nie wystąpili lekko kontuzjowani bądź wciąż niezdolni do gry Bartosz Ślusarski, Kebba Ceesay, Rafał Murawski, Patryk Wolski, Łukasz Teodorczyk oraz Barry Douglas. Nadal do Polski nie wrócił też Luis Henriquez.

Raport na żywo z wydarzeń na boisku (aktualizacja po ciekawszych zdarzeniach):

1 min. – Zaczynamy. Lech na niebiesko, Omonia na biało.
5 min. – Od początku stara się atakować Lech, ale na razie podania lechitów są niecelne.
10 min. – Rzut wolny dla Omonii, lecz dośrodkowanie było bardzo złe.
11 min. – Lech gra w eksperymentalnym składzie i zestawieniu. Kędziora bliżej lewej strony, a Żaba prawej.
13 min. – Szybka akcja Lecha lewą stroną. Piłka nie doszła jednak na środek pola karnego.
15 min. – Dośrodkowanie Gergo wybijają obrońcy. Po chwili poprawka Vojo. Niecelna.

17 min. – Świetna akcja Lecha! Gergo płasko podał na środek, a akcję zamykał Hamalainen. Niestety z bliska trafił w bramkarza.
18 min. – Strzał Gergo obok słupka. Na razie Lech ma znaczną przewagę w strzałach.
21 min. – Prostopadła piłka Garego do Voja. Ten strzela, trafia w bramkarza, ale i tak jest spalony.
23 min. – Dwa groźne uderzenia Omonii i oba obronione przez Kotora.
24 min. – Znów aktywny Lovrencsics i tylko boczna siatka.
27 min. – Dwa strzały Omonii. Jeden obroniony, a drugi nad poprzeczką.
28 min. – Lechici, którzy nie grają za jedną z bramek prowadzą dość intensywną rozgrzewkę.

31 min. – Kapitanem Lecha jest dziś Wołąkiewicz. Kolejorz na razie ładnie gra z kontry.
35 min. – Strzał Lecha z wolnego zablokowany.
37 min. – Cóż za rajd Lovrencsicsa! Piękny. Lech będzie miał rzut karny.
38 min. – Fatalny strzał Żaby z karnego broni bramkarz. Dobrze, że to tylko sparing…
41 min. – Od paru minut na boisku gra tylko Lech.
42 min. – Uderzenie zawodnika Omonii nad bramką.
45 min. – Ładnie wyglądała gra Lecha w I połowie, a szczególnie Gergo. Szkoda tego niewykorzystanego karnego.

48 min. – Szybki rajd Hamy prawą stroną. Zablokowany.
49 min. – Drygas przejął na razie numer po Tonevie.
52 min. – Niesygnalizowany strzał z daleka broni bramkarz Omonii.
54 min. – Vojo psuje całą szybką kontrę Gergo.
56 min. – Niebezpieczna wrzutka Omonii i uderzenie głową mija bramkę.
60 min. – Płaski strzał Gergo ze skrzydła broni bramkarz.

61 min. – W drugiej połowie do bramki Lecha pierwszy raz po kontuzji powrócił Burić.
67 min. – Od paru minut na boisku nie dzieje się nic ciekawego. Gra siadła.
69 min. – Dobra akcja Lecha, jednak piłkę za daleko wypuścił sobie Kownacki.
75 min. – Silny i płaski strzał Gergo z lewej nogi broni bramkarz.

83 min. – Od prawie 10 minut Lech gra piłką, ale niewiele z tego wynika. Nic praktycznie, choć cały czas poznaniacy mają sporą przewagę.
86 min. – Kontra rywala i w ostatniej chwili wybiciem ratuje Lecha jeden z zawodników.
87 min. – Setka Lecha !!! po podaniu z lewej strony z metra w bramkarza strzela Kownacki…
90 min. – Koniec. Szans mnóstwo, goli brak, ale gra dobra.

KKS Lech Poznań – Omonia Nikozja 0:0 (0:0)
Skład Lecha: Kotorowski (46.Burić) – Wołąkiewicz, Kamiński, Arboleda, Kędziora (40.Formella) – Trałka (66.Drewniak), Drewniak (46.Drygas) – Lovrencsics, Hamalainen (66.Linetty), Możdżeń – Ubiparip (66.Kownacki).
Pogoda: +15°, pochmurno