Korzystny bilans starć ze Śląskiem

Już w sobotę, 14 września, o godzinie 18:00 Lech Poznań zagra na wyjeździe z wrocławskim Śląskiem, który w dotychczasowej historii leży ekipie Kolejorza.


Pierwszy pojedynek Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław odbył się w 1958 roku. Wówczas „niebiesko-biali” zwyciężyli 2:0, a jeszcze wyżej triumfowali w kolejnych dwóch konfrontacjach, bo odpowiednio 6:1 i 4:0. Ogółem Śląsk pierwszy raz pokonał Lecha dopiero jesienią 1963 roku, kiedy to wygrał u siebie z Kolejorzem 2:1.

W późniejszych kilkudziesięciu latach ekipa z Dolnego Śląska również leżała drużynie z Wielkopolski, gdyż ta nie raz triumfowała bardzo wysoko. Poznaniacy najwyższe ligowe zwycięstwo w starciu ze Śląskiem odnieśli w 1984 roku. Wtedy „niebiesko-biali” rozbili graczy z Wrocławia aż 6:0 co znacznie przełożyło się zresztą na domową statystykę meczów Lecha ze Śląskiem.

Ta wygląda bardzo dobrze i oczywiście przemawia za Kolejorzem. Zawodnicy z Bułgarskiej na 27 domowych meczów w Ekstraklasie, wygrali aż 15 spotkań, 8 zremisowali i tylko 4 przegrali z czego po oraz ostatni jesienią 2012 roku aż 0:3. Strzelili wrocławianom łącznie 45 goli, a stracili zaledwie 18 bramek. Nieco gorzej wygląda zaś wyjazdowy bilans Kolejorza ze Śląskiem – 10-4-13, gole: 26:34.

Natomiast w sobotę oba zespoły zagrają ze sobą 69 oficjalny mecz w historii, ale za to 55 w Ekstraklasie. Kolejorz będzie miał nawet szansę na strzelenie WKS-owi 100 gola w historii, jednak by tak się stało poznaniacy musieliby popisać się doskonałą skutecznością. Na razie łączny bilans bramkowy starć Lecha ze Śląskiem wynosi 96:64 na korzyść lechitów i za parę dni poznaniacy będą mieli okazję, aby jeszcze bardziej go poprawić.

Wielkopolanie staną też przed szansą polepszenia ogólnej statystyki, która również jest dla nich korzystna. W sumie Kolejorz wygrał z wrocławianami 33 razy, 15 spotkań zremisował i w 20 meczach schodził z boiska pokonany. Początek meczu 7. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, WKS Śląsk Wrocław – KKS Lech Poznań w sobotę, 14 września, o godzinie 18:00 na stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


10 komentarzy

 1. fan pisze:

  …nieco gorzej na wyjeździe? 10 zwycięstw przy 13 porażkach na obcym terenie!!! Osobiście uważam to za wynik doskonały!!!! Lepszy bilans Lech ma tylko z Górnikiem Zabrze – na wyjeździe 12 zwycięstw przy 19 porażkach.

 2. KibicLecha pisze:

  Nie sadze bysmy strzelili w sobote 100 gola, ale za to wiosna w 1. kolejce kto wie

 3. tom62 pisze:

  Stataystyki i passy meczów nie wygrywają. Ze względu na zwiazek emocjonalny nie obstawiam meczów Lecha i reprezentacji Polski. Zakładając jednak teoretycznie, gdybym miał tą zasadę złamać to nie postawił bym na Lecha jednego centa.

 4. fan pisze:

  Redakcjo, znowu ktoś się pode mnie próbuje podszywa (13:43).

 5. pyra fan kks z breslau pisze:

  wali …. c ferdkow do oporu i pokazac im miejsce w szeregu MAJAGRYZ TRWE I WYGRAC W TYM SKANSENIE NA MASLICACHGDZIE PLAZY I GADY SIE JUZ ZALEGLK KKS THE BEST

 6. fan pisze:

  Czy Moderator śpi? Co się dzieje?

 7. Jak się pojawi kolejny koment podszywający się pod Ciebie zwrócimy mu uwagę.

 8. fan pisze:

  No ok, tylko jakby co, to aby nikt nie myślał, że to ja napisałem pierwszy komentarz.

 9. sorki pisze:

  Nikt się nie podszywa pod Ciebie „fan” Wyraziłem swoją opinię po prostu, a fan to jest tak popularny nick, że nie zdawałem sobie z tego sprawy, że jest on komuś przypisany. Jeśli czujesz się urażony to Cię przepraszam.

 10. fan pisze:

  sorki

  Ok, spoko, wybaczam ci :) Wiem, że nie zrobiłeś tego celowo :)