Nowy sztab szkoleniowy oficjalnie zaprezentowany (akt.) + 24 zdjęcia z prezentacji

Dziś po godzinie 15:00 podczas specjalnej konferencji prasowej zostanie zaprezentowany mediom nowy sztab szkoleniowy Lecha Poznań, który od dziś będzie pomagał pierwszemu trenerowi, Maciejowi Skorży.


Maciej Skorża (nowy trener Lecha):„Od dzisiaj jesteśmy już w pełnym składzie i mamy już za sobą pierwszą naradę. Zależało mi na tym, aby w sztabie byli doświadczeni piłkarze. Reprezentanci Polski oraz zawodnicy występujący niegdyś w dobrych ligach i tacy są.”

„Sondując trenerów wiele osób poleciało mi Dariusza Żurawia, więc postanowiłem włączyć go do sztabu. Z kolei Tomasz Rząsa to osoba, która grała w wielu zachodnich ligach oraz w Lidze Mistrzów. O takie doświadczenie właśnie nam chodzi. To teraz ma przełożyć się na zawodników w tym także tych młodych z akademii.”

„Andrzej Krzyształowicz ma ciekawą karierę. Ostatnio współpracowaliśmy razem poza krajem, zatem postanowiłem go włączyć do sztabu, ponieważ ostatnia współpraca układała nam się bardzo dobrze.”

Tomasz Rząsa (nowy asystent trenera):„Znam wielu zawodników Lecha i miałem już z nimi okazję współpracować. Znam potencjał tych piłkarzy. Oni mają olbrzymie umiejętności jak na polską ligę i teraz musimy wydobyć z nich najmocniejsze strony.”

Dariusz Żuraw (nowy drugi asystent trenera):„Przez odpadnięcie z LE wiele się zachwiało, ale jesteśmy pełni optymizmu. Wierzymy w to, że ciężką pracą jesteśmy w stanie sprawić, by zespół grał dobrze i wygrywał.”

Andrzej Krzyształowicz (nowy trener bramkarzy):„Na Lecha patrzę na zespół jako mocny sportowo i taktycznie. Priorytetem będzie wydobycie z tej drużyny jak najwięcej.”

22 zdjęcia z dzisiejszej prezentacji nowego sztabu szkoleniowego:

KKS Lech Poznań 2014/2015:

Pierwszy trener: Maciej Skorża
Asystenci trenera: Tomasz Rząsa, Dariusz Żuraw
Trener bramkarzy: Andrzej Krzyształowicz
Trener od przygotowania fizycznego: Andrzej Kasprzak
Menadżer drużyny: Dariusz Motała
Analitycy: Jacek Terpiłowski, Marcin Wróbel
Specjalista ds. suplementacji: Maciej Smuniewski
Sztab medyczny: Witold Dudziński, Krzysztof Pawlaczyk, Andrzej Pyda, Marcin Lis, Paweł Cybulski, Maciej Łopatka
Magazynier: Eugeniusz Głoziński

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


13 komentarzy

 1. Tytan pisze:

  Jak sie Panowie i Panie do tego odnosza? Ja nie mam za duzo do powiedzenia o samym sztabie. Jestem natomiast pelen optymizmu.

 2. Majkelinho pisze:

  Skorża stwierdził, że już nikt w tym oknie nie przyjdzie, 1% szans jest na to :/

 3. T. pisze:

  A co z Dawidziukiem? Jeszcze w zeszłym sezonie na lech.tv był przedstawiany jako członek sztabu szkoleniowego.

 4. Maver pisze:

  Rząsa na drugiego to wg. mnie bardzo dobry wybór. Praktycznie całą karierę spędził na zachodzie, ma doświadczenie reprezentacyjne i to zarówno jako jej zawodnik jak i pracownik sztabu szkoleniowego. O Żurawiu przyznam się nie słyszałem. Natomiast Krzyształowicz to także dobry wybór. Wszyscy chwalą pracę Dawidziuka, że dobrze szkoli młodych bramkarzy a tymczasem wszystkie talenty, puścił do Warszawy i Krakowa a my już któryś rok z rzędu zostajemy z Kotorowskim.

 5. inowroclawianin pisze:

  Teksty Krzysztalowicza, Żurawia i Krzysztalowicza rozbrajajace…… ciężka praca i wysokie umiejętności…to chyba nie o tej drużynie mowa. Jak dla mnie trenerem przygotowania fizycznego powinien być ktoś inny, to samo dyrektor sportowy i brak trenera napastników. Krzysztalowicz mnie nie przekonuje, nie ma papierów na Lecha. Pytanie do redakcji, czy w sztabie znalazł się psycholog??

 6. DivusGomesz pisze:

  Dwóch asystentów i dwóch byłych obrońców. Szkoda, że nie ma w sztabie nikogo kto mógłby opiekować się ofensywnymi piłkarzami. Z drugiej strony w ostatnich dwóch latach to obrona zawodziła najbardziej, więc może to jest dobra droga…

 7. Staruch pisze:

  Rząsa grał w ataku na początku kariery

 8. Mouze pisze:

  Sztab całkiem ciekawy.Dobrze ze trener bez przeszłości piłkarskiej podpiera się asystentami z bogata przeszłością w dobrych ligach.Jakże to inne od trenera Rumaka bez przeszłości piłkarskiej i jego asystenta Cyraka,również bez takowej przeszłości.
  Dobry trener otacza się dobrymi asystentami z których usług chętnie korzysta,i mam nadzieje ze tak będzie ze Skorża.

 9. Gorac pisze:

  Zarząd właśnie ich wydymał po raz pierwszy.
  Odczuwają lekki dyskomfort i sami nie wiedzą co się stało.
  Nie zdają sobie sprawy, że czeka ich regularny gangbang.
  Przywykną.
  W końcu gdzieś tą pensję trzeba pobierać.

 10. Klos pisze:

  Ja nie mam nic przeciwko wstawić wraz z Sadaevem Rząse przypuszczalnie efekt w napadzie byłby lepszy niż teraz

 11. Tytan pisze:

  Wedlug mnie, nowy sztab, tabula rasa (czy jak to sie pisze). Mam wiare i nadzieje. Jestesmy w cholernie trudnej sytuacji ale nie z takich tarapatow wychodzilismy. Nowe czasy przychodza i jestem pewien, ze nam sie uda!

 12. sebra pisze:

  @Mouze – nie będę ukrywał, że sceptycznie podchodziłem do wyboru Skorży na trenera, ale mały plus za ten sztab mu się należy. Jak wytłumaczył na spotkaniu z kibicami to chciał takich asystentów mieć u boku, ponieważ ma zamiar wprowadzić standardy obowiązujące jak na zachodzie, a zarówno Żuraw jak i Rząsa spędzili trochę czasu w zachodnich klubach i wiedzą jak to wygląda od kuchni, że tak się wyrażę. Jak już redakcja w innym newsie podała jedną z istotnym zmian będzie zwiększenie ilości jednostek treningowych tak aby w 2 lub 3 dni w tygodniu przeprowadzać po 2 treningi dziennie. Ponadto jak zapewniał Skorża na spotkaniu w najbliższym czasie powinien do sztabu dołączyć psycholog sportowy, który jest niezbędny szczególnie w tak kryzysowej sytuacji jak teraz. Indywidualne rozmowy trenera z zawodnikami i konsultacje z psychologiem mają sprawić, że łatwiej będzie dotrzeć do zawodników z nowymi pomysłami, a te z kolei mają na celu wzmocnienie drużyny od strony mentalnej i taktycznej. Zabrzmiało to dość optymistycznie, ale jak będzie to zweryfikuje życie, bo jeśli szybko nie uda się poukładać drużyny to ciężko będzie walczyć o mistrzostwo, a jak sam Skorża stwierdził nie chciałby pozbawiać się tej szansy już teraz.

 13. tomasz1973 pisze:

  Zagońcie te pizdeczki do ciężkiej roboty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!