Na koniec. Żeby była jasność

lechJutro Lech Poznań rozpocznie mały maraton spotkań co trzy dni po którym mamy nadzieję – nasze humory będą lepsze, bo piłkarze w końcu zaczną walczyć na boisku, serio podchodzić do swoich obowiązków i wykrzeszą z siebie choć odrobinę ambicji.


W dzisiejszym materiale, który kończy pewien cykl artykułów będących szczerą fanatyczno-kibicowską opinią na poszczególne tematy pragniemy wyjaśnić pewne kwestie oraz odpowiedzieć na drugi wpis trenera Patryka Kniata, który kilkanaście godzin temu pojawił się na temat KKSLECH.com na Facebooku. Tak wiemy – niektórych użytkowników prywatne przepychanki KKSLECH.com z trenerem nie interesują. Mimo wszystko my tego tak nie traktujemy, a ten tekst na pewno warto przeczytać, bo jest on podsumowaniem pewnego etapu oraz wyjaśnieniem paru kwestii.

Na wstępie informujemy, że przyjęliśmy do wiadomości odpowiedź Pana trenera i fajnie, że odwiedza Pan ten serwis oraz szeroko przedstawił się kibicom odpowiednim opisem z jak najlepszej strony. Pokazał Pan przysłowiowe JAJA i potrafił coś sensownego napisać z serca, a nie gadać regułki, które od dłuższego czasu głoszą piłkarze z pierwszego zespołu. Już wcześniej zauważyliśmy, że trener Patryk Kniat jest mocno zaangażowany w pracę w klubie co nam się oczywiście podoba, bo właśnie tacy ludzie dla których słowo „Lech Poznań” jest czymś więcej niż nazwą klubu powinni pracować w Kolejorzu.

Mimo wszystko nie zgadzamy się z następującym zdaniem: – „Dla osób, które nazywają się sami Kibicami a dla których Zarząd, piłkarze, szkoleniowcy tego „ukochanego Lecha” są nikim i których można obrażać zawsze i wciąż.” – To jest oczywiście bzdura i głupio byłoby gdyby faktycznie ktoś w to uwierzył. W tej chwili nasze słowa kierujemy także do pojedynczych użytkowników, których jest niewielu, ale mimo wszystko są obrażeni niektórymi naszymi zdaniami (niestety żaden z nich nie napisał w komentarzach którymi dokładnie).

Przede wszystkim trener Mariusz Rumak to nie wszyscy szkoleniowcy pracujący w Lechu Poznań. Rumak to Solna, Grudziądz, Wilno, Legnica, Gardabaer i Poznań. Kapitanowie drużyny to też nie wszyscy piłkarze. To również Solna, Grudziądz, Wilno, Legnica, Gardabaer i Poznań. To też BRAK WYCIĄGANIA JAKICHKOLWIEK WNIOSKÓW PO NAJWIĘKSZYCH HAŃBACH W HISTORII KLUBU !!!

My od początku byliśmy za Mariuszem Rumakiem, zawsze go broniliśmy, wierzyliśmy w niego, w jego poprawę, wyciągnięcie wniosków i daliśmy mu tyle szans ile zarząd. I co? i gówno za przeproszeniem. Dlatego PAN NIKT, który doprowadził do największych hańb mimo tylu szans to dobre określenie. Oczywiście PAN NIKT jako trener. I nie ma co tutaj się bronić wicemistrzostwami, ponieważ drugi to pierwszy przegrany, a przy tej „konkurencji” drugie miejsce było obowiązkiem. Wykładnikiem siły zespołu oraz pracy trenera jest tak jak nieraz pisaliśmy – postawa drużyny w Europie podczas gdy jego zespół trzy razy zmarnował wysoki współczynnik i na końcu zhańbił się z rybakami. W tym przypadku były już szkoleniowiec nie został obrażony tylko realnie i w dodatku łagodnie oceniony. Dostał od nas kredyt zaufania i go nie spłacił, wiec obrażeni to jesteśmy my kibice i nieprędko nam przejdzie.

Druga kwestia – piłkarze. Od zawodników będących w radzie drużyny w stylu Wołąkiewicz czy Kamiński, którzy razem zarabiają 120 tysięcy złotych miesięcznie trzeba wymagać więcej. Oni tu grają za pieniądze i to na dodatek zarabiane dzięki kibicom, a nie dla łaski. Nie da się inaczej nazywać piłkarzy co tydzień mówiących slogany w stylu: „musimy wyciągnąć wnioski” czy „chcemy odbudować zaufanie kibiców zwycięstwami” jak barany, frajerzy, cepy itp. Oni też dostali kilka szans i ich nie wykorzystali, natomiast my dostaliśmy od nich Solnę, Grudziądz, Wilno, Legnicę, Gardabaer i Poznań + kilka ton WSTYDU oraz OŚMIESZENIA na całą Europę. Poszczególnych piłkarzy nie da się traktować inaczej skoro oni traktują nas tak samo i to już od ponad dwóch lat plując nam pięcioma kompromitacjami w twarz i NIE WYCIĄGAJĄC Z TEGO ŻADNYCH WNIOSKÓW! Tym samym przesadą jest uwaga Pana Kniata oraz kilku procent użytkowników o jakimś rzekomym obrażaniu przez nas. WSZYSCY DOSTALI SZANSE I ICH NIE WYKORZYSTALI! Koniec, kropka. Rumaka nie ma, ale są jeszcze zawodnicy, którzy zamiast się obrażać powinni wziąć się do roboty. Nie chcą zostawiać zdrowia dla kolejowego herbu i „niebiesko-białych” barw to niech chociaż robią coś dla siebie. Nie jest tajemnicą, że lubimy i nie lubimy tych samych piłkarzy z pierwszej drużyny co pozostali kibice… Akurat ci nielubiani przez większość są w radzie zespołu i za to najczęściej im się słownie obrywa, gdyż mentalnie zawodzą pogrążając przy okazji całego Lecha Poznań.

Powyżej i w poprzednich artykułach wyraziliśmy wprost jako fanatycy Lecha Poznań co nam się podoba, co nie, co nas boli, co jest według nas nie tak i czego oczekujemy od ludzi występujących w „niebiesko-białych” barwach i noszących kolejowy herb na piersi. 95 procent kibiców ma podobne zdanie co my i mamy nadzieję, że wszyscy tworzący Lecha Poznań, którzy powinni to wiedzieć już o tym wiedzą. Wierzymy po cichu w sportowe odrodzenie Lecha Poznań i udany tydzień z trzema zwycięstwami nad Zawiszą, Wisłą i Legią. Nikt Kolejorzowi nie zarzuca braku umiejętności sportowych tylko wszyscy łącznie z nami mają pretensje o cechy wolicjonalne. Kończąc pewien etap artykułów dziękujemy wszystkim osobom, które je przeczytały i odpowiedziały na nie w komentarzach. Pierwszy zespół Lecha Poznań naszego zaufania jak i wielu innych fanatyków w tydzień nie odzyska, ale może natchnąć nas i pozostałych kibiców, poprawić wszystkim humory, dać jakąś nadzieję na lepsze jutro oraz zapoczątkować nowy cykl artykułów, który będzie równie mocny dla niektórych, aczkolwiek bardziej przychylny. My zawsze stajemy murem za naszym Lechem, jednak czasem nie można mieć klap na oczach i udawać tak jak udają inni, że jest wszystko w porządku i nic się nie dzieje. Niech Lech zacznie wygrywać, osiągać sukcesy w tym te międzynarodowe na które zasługuje cały Poznań, cała Wielkopolska i największa rzesza kibiców w kraju, a wówczas zdanie WSTYD NA CAŁĄ POLSKĘ często nam ostatnio towarzyszące będzie w końcu obce.

Popatrzcie sobie wszyscy… tego chcemy i to byłoby gdyby nie zmarnowane trzy lata z wysokim współczynnikiem…


KKS Lech Poznan – UNDERDOGS of Europa League przez ozinho17

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


85 komentarzy

 1. GROSZKINS pisze:

  Amen

 2. JRNY pisze:

  No,… OK.

 3. 1909 pisze:

  o 2 lata za późno

 4. JRNY pisze:

  Ale ja już nie mam siły wierzyć. Jestem wypalony. Za dużo mnie to kosztuje zdrowia. Po jakimś czasie już staje się obojętny. Pozdrawiam.

 5. darkoski pisze:

  Szkoda, że tak późno

 6. KKs7 pisze:

  REdakcjo pierdolnijcie indywidualnie w cioty z kadry, żeby znowu nie pomyślały że cała wina Rumaka

 7. KKs7 pisze:

  choć Rumakreklamował swoją twarzą zhańbienie Lecha

 8. kufel pisze:

  Szczerze już też mnie męczył ten pocisk, oczywiście po części się zgadzałem, ale wydaje mi się, że przyszedł czas na bardziej merytoryczną dyskusję.

 9. Luk pisze:

  Rumak doprowadził do mojej obojętności wobec wyników ukochanego Lecha. Zabił we mnie emocje. Kiedyś po porażce trzy dni chodziłem jak struty a dziś? eh szkoda gadać.

 10. Classic pisze:

  kufel – AMEN.

 11. Classic pisze:

  Luk – też tak mam. Może to pokłosie tego, że sezon spisałem już na straty? Przeżywałem podobny stan już przy JMB i minęło jak tylko zaczęliśmy grać o coś. Czekam na efekty pracy Maćka.

  PS. Redakcjo, czekam na wywiad z Kniatem w takim razie 😉

 12. sas pisze:

  Pierwsza drużyna wygląda tak jak rezerwy czyli nieważny jest wynik ważne jest żeby któryś z piłkarzy się wypromował i został sprzedany. Zero chęci ze strony zarządu do utworzenia silnej drużyny która tych tęczowych ,,bohaterów” mediów stolcowych biła by na głowę pod każdym względem. Mając taki potencjał kibicowski gdzie przy dobrych wynikach 25 tysięcy na każdym ligowym meczu to byłby standard, to kupują szrot albo sciągają za darmo zawodników niby dobrych ale jednak takich którzy nie umieją grać na równym poziomie choćby przez pół sezonu a na trenera wybieraja coraz to bardziej mniej sie do tego nadającego. Każdy kibic po tych upokorzeniach czuł wstyd pomimo tego że sam nie grał w tej skompromitowanej drużynie. Ile można wytrzymać plucie prosto w twarz i kopania po dupie? Redakcja i tak za długo robiła propagandę sukcesu i zakłamywała rzeczywistość więc teraz paru debili którzy na meczu pewnie nigdy nie byli czują się urażeni ostatnimi artykułami. Lać na nich , bo to nie są prawdziwi kibice tylko goście którzy muszą mieć inne zdanie od innych. Trzeba naciskać na zarząd i pisać i mówić prawdę o tym że w haniebny sposób robią z Lecha pośmiewisko a może się ockną i zomą zrobią transferową ofensywę i kupią paru dobrych zawodników i paru się pozbędą

 13. kufel pisze:

  Jeśli chodzi o Rumaka, to na początku swojej przygody z Lechem bronił się wynikami, wywalczył miejsce premiowane kwalifikacji LE. Gra do końca mnie nie przekonywała, ale wynik osiągnął. Porażka z AIK, również mnie nie zaskoczyła, bo mieliśmy rekonstrukcje w kadrze, odeszło 6 zawodników 1-szego składu, więc liczyłem, że załapie się na pudło sezonu 2012/13. Oczywiście porażki z Grudziądzem, Legią, Śląskiem bolały, ale cóż sukces rodzi się w bólach( tak sobie wtedy tłumaczyłem). Przyszła świetna wiosna 2 miejsce i czas na LE, niestety stało się i od Zargilisu byłem w twardej opozycji.

 14. vip pisze:

  Dokładnie ! Lepiej bym tego nie ujął !Popieram w 100%

 15. kufel pisze:

  Jeśli chodzi o zawodników zaskoczę Was, a na pewno część. Nie wdawałem się w dyskusję, że Wołąkiewicz, czy Kamiński to taki i owaki, tego wyjebać itp. Krytyka jak najbardziej, ale pociski z mojej strony nie uświadczycie, z jednego bardzo ważnego powodu. Przez ponad 2 lata zawodnicy byli pod skrzydłami sztabu Rumaka, a oni nie potrafią ugotować jajka na twardo, więc co dopiero odpowiednio zawodnika przygotować. Kamiński jest tego świetnym przykładem, przecież chłopak był w czołówce stoperów Ekstraklasy, a teraz?… Chcę zobaczyć chłopaków pod wodzą Skorży, a na obiektywną ocenę niestety trzeba czekać do końca sezonu.

 16. nos pisze:

  100% poparcia. Moim zdaniem pocisk byl zasluzony a nawet zbyt delikatny szczegolnie pod adresem zarzadu.

 17. KKSLECH.com pisze:

  Dołączyliśmy filmik do newsa. Warto obejrzeć…. tym bardziej, że niedawno był 16 września.

 18. kufel pisze:

  Co za zbieg okoliczności. Ja dzisiaj oglądałem na ipli mecze Lecha z tamtej edycji LE.

 19. Mouze pisze:

  Nic dodać nic ując.
  Ps:Filmik genialny,zawsze z przyjemnością(i nostalgiom) go oglądam.

 20. undertheskin pisze:

  Tak. Łza się w oku kręci oglądając te mecze. I to wszystko zostało pięknie rozmontowane. Kurwica i czarna rozpacz na przemian.

 21. Bagin90 pisze:

  Admin, mam pytanie odnosnie pucharow, pisaliscie ostatnio ze wicemistrz bedzie zaczynal gre od pierwsze rundy el.LE. A co bedzie w sytuacji gdy Legia zostanie mistrzem zdobywajac jednoczesnie PP? Wtedy to wicemistrz zaczyna gre od drugiej rundy eliminacyjnej, tak?

 22. mroczek pisze:

  oglądając filmik to ciary chodziły po plecach… czy dożyjemy jeszcze takich chwil chwały?

 23. Czytelnik pisze:

  Mogę się przychylić do waszego artykułu i powiedzieć , że to wszysko prawda tylko , że sam osobiście byłem osobą która krytykowała trenera Rumaka na waszym portalu za to jak gra Lech , za co zostałem zidentyfikowany przez redakcje jako „warszawiak” nawet miałem w jakimś opisie tygodniowym wzmiankę ( mój komentarz) jako debil tygodnia oczywiście z warszawy. Po przeczytaniu tego tekstu , zaczynam powoli rozumieć i wasze intencje jeśli chodzi o Lecha , jednak nikt mi nie powie , że nie straszyliście Skorżą. Dziś każdemu mam taką nadzieje leży na sercu dobro Lecha , jest on w miejscu nieciekawym , sam zastanawiałem się nad fenomenem 13 zwycięstw na wyjazdach przy tak chujowej grze , Panowie dziś każdy mam nadzieje zrozumiał , że rumakowanie to była zła droga , łączy nas tu wszystkich jedna rzecz i nazywa się LECH . Życzę sobie , Wam redakcjo i kibicom wygranej w najbliższym meczu . Długie lata miną zanim zapomnimy o tych porażkach jedno jest pewne chyba gorzej być nie może. A ja swoje zacytuje wasz tytuł BEZ PANIKI ( nie pomyliliście się ).

 24. Alcatraz pisze:

  Wszystkich ta beznadzieja już męczy, kłótnie kłótniami ale fakt jest taki , że sportowo jesteśmy w czarnej dupie i babramy się gównem.
  Albo te panienki chodzące po boisku wezmą się w garść albo dalej będziemy się babrać.

 25. Neo pisze:

  A ja tak myśle ze te wszystkie wtopy to nie mentalność i zaangażowanie tylko brak umiejętności co niektórych i tu jest błąd poprostu k….a słabi sa

 26. szik86 pisze:

  bardzo dobry tekst,podpisuję się pod nim…miejmy nadzieję,że od jutra będziemy cieszyć się ze zwycięstw…Lech To MY

 27. dave861 pisze:

  Film petarda. Aż miło obejrzeć. Grali, walczyli, przynosili radość. Dziś zostały zgliszcza po tamtych sukcesach..

 28. luis pisze:

  Redakcjo pisać otwarcie i bez krępacji. To, że komuś nie podobają się artykuły nie ma znaczenia. Jesteśmy w takiej sytuacji, że trzeba otwarcie mówić o tym co się dzieje.
  Opisaliście trenerów wychowanych przez Śledzia i mam nadzieję, że nie zakończyliście pisania artykułów, które bolą pewne osoby.
  Od siebie dodam, że czytają artykuły osoby, które są bardzo związane z Lechem i podpisują się pod tym co piszecie. Tak więc Panowie pióra w ręce. Pozdrawiam i życzę weny twórczej.

 29. cuba pisze:

  Mi Lecha nigdy nikt i nic nie obrzydzi. Na mecze chodze i chodzil bede. Nie dla Rutkow, kopaczy itd – tylko dla mojego Kolejorza. Wkurwiam sie jak kazdy, widze, w tej chwili, ze nasi sa obsrani ze strachu po pachy mimo tego, ze umiejetnosci maja. Czekam na efekty pracy Skorzy i wydaje mi sie, ze predzej czy pozniej to odpali. Pilkarzom wystarczy kilka pewnych zwyciestw aby w siebie uwierzyc. Zgadzam sie redakcja, ze jesli jest powod to opierdolu to ten opierdol sie nalezy i koniec. Nie ma klepania sie po dupach kiedy jestesmy w Kambodży i nic nie funkcjonuje. W tej chwili pilkarzy trzeba wesprzec, wiem zarabiaja taka kase ktorej sam na oczy nie widzialem ale grac potrafia co nie raz pokazali. Musimy zaczac nowy rozdzial, bo szczerze mowiac innego wyjscia nie mamy. Rumak na spolke z Bakero rozjebal mentalnosc, pewnosc, agresje, moc i wiare ale po to jestesmy my aby pomoc nie tyle samym zawodnikom ale Skorzy odbudowac sile Kolejorza. Oby jeszcze zarzad skonczyl klamac, pisac bajki i kurwa w koncu chociaz SPROBOWAL zaryzykowac, bo potencjal w WLKP jest gigantyczny. Ja jutro kibicuje.

 30. mól pisze:

  Niektórzy zachowują się jak przed konfesjonałem…SPOWIEDŹ?!

 31. ejber pisze:

  Ja to Was podziwiam, że Wam się jeszcze chce…

 32. dobry kibol pisze:

  kaminski-legia/nigdy nie mów nigdy/,murawski-pogoń,stilic-wisełka,bereszyński sprzedał siebie,Rudnevs /jak Polska to tylko Lech/nie pieniądze…,mam do niego szacunek

 33. Pyra pisze:

  panowie z KKSLECH.com – nie odpuszczajcie, trzeba patrzec na rece wronieckim i to wnikliwie. Chcialbym zebyscie pietnowali kazde niedociagniecie, kazdy brak profesjonalizmu i kazde glupie zagapienie, ktore moze nas wiele kosztowac. Za duzo juz tych zmarnowanuych lat, wiele osob zatracilo wiare, ale ja mimo to mam nadzieje… Wreszcie widze pewne obiecujace zmiany w mentalnosci ludzi zwiazanych z tym klubem oraz w Waszym podejsciu.

  Mam nadzieje, ze nie bedziecie ponownie smyrac po jajeczkach naszych decydentow i pilkarzy. Niech sobie na to zapracuja.

  Jak myslicie co bedzie jak KOLEJORZ zacznie odnosic sukcesy? w tej chwili mamy najwyzsza frekwencje, nasz rywal bije caly kraj mimo to w Wawie nie sa w stanie nam dorownac. U nas w WLKP nie ma nic od 4 lat, a mimo to jestesmy najlepsi. to o czyms swiadczy!! Mam nadzieje, ze w koncu pilkarze dorownaja Kibolom!!

 34. seniorka pisze:

  Temat artykułu z 17-go o 15.43 zamknęliście po jednym dniu. Tłumaczenie, że cyt.: „Zamykam temat z racji, że inne praktycznie w ogóle nie są komentowane i nikogo nie interesują” – jest co najmniej dziwne, jeśli nie śmieszne. Temat zamknęliście nim zdążyłam się do niego odnieść, tak więc parę słów z mojej strony.
  „Zawita do nas Pan NIKT, który jest osobą przegraną, złą i wrogiem trybun.” Uważam, że określenie człowieka jako „pan NIKT” jest poniżej wszelkiej godności.
  Dobrze, że teraz Redakcja stonowała trochę poprzedni artykuł. Zdanie: „Oczywiście Pan NIKT jako trener”- ma już trochę inną wymowę. Z drugiej strony – niby lepiej to brzmi, ale nie do końca. Bo jak można mówić o trenerze, że jest nikim, skoro, czy Wam się to podoba, czy nie – znajdzie się w annałach Klubu, jako pierwszy, który w jego historii zdobył 2x pod rząd wicemistrzostwo Polski. Taki jest fakt i tego nikt Mu nie odbierze.
  Oczywiście, faktem jest również to, że nie spełnił naszych oczekiwań na arenie międzynarodowej i trudno się z tym pogodzić, ale też, właśnie z tego powodu został zwolniony. Moim zdaniem niejeden, bardziej doświadczony trener, potknąłby się w tym zakresie – szczególnie przy braku wsparcia ze strony właścicieli Klubu, którzy skąpią na zakup wartościowych piłkarzy, a potem winą za niepowodzenia obarczają tylko trenera.
  Cóż, zobaczymy jak sobie poradzi nowy trener. Oby nie musiał borykać się z tymi samymi problemami co trener Rumak.
  Jeszcze na marginesie – to, że ktoś nie zawsze się z Wami zgadza, nie znaczy, że nie ma w sercu Kolejorza.
  I tyle z mojej strony na ten temat.
  Pozdrawiam

 35. Fanatyk Debiec pisze:

  Możemy ich mobilizować na rożne sposoby te słowne rownież jak najbardziej.
  Jednak z gowna bata nie ukrecisz. Patrząc na powyższy filmik potencjał drużyny te kilka lat temu a teraz to jest przepaść. Obecni piłkarze do pięt nie dorastają tamtym a ci którzyjeszcze grają juz sa bardziej wiekowi wypaleni bez formy ( czytaj jak chcesz ).
  Mega boje sie tej naszej najbliższej trylogii.
  Pozdrowienia dla wszystkich.

 36. kibol z IV pisze:

  Historyczne mecze, niezapomniane chwile , spektakle ktorych byliśmy świadkami i jakich chcemy ! Radzę ten filmik przesłać do zarządu klubu….mieliście wszysto i to wszystko perfekcyjnie spierdoliliscie !!! puenta terazniejszosci.

 37. mat pisze:

  100% racji..
  Piękne czasy..boje się tylko ze już mogą nie wrócić:( jak rutki swojego nastawienia do nas i klubu nie zmienią….

 38. zibi pisze:

  Przeczytałem artykuł i wszystkie dotychczasowe komentarze. Męczy mnie pytanie. Dlaczego tak późno wielu z Nas opadły klapki z oczu? Dajcie sobie spokój już z tym Rumakiem niech sobie szkapina żyje w spokoju byle daleko od Lecha. Ważne jest to co zauważyło kilku z komentujących. Od 4 lat zarządzik rozmontowuje zespół a raczej następuje sportowa degrengolada klubu bo przecież KKS Lech to klub jedno sekcyjny – piłkarski. Broń Boże nie bronię Rumaka ale jeśli nie będzie woli prawdziwych sukcesów ze strony zarządziku, popartych inwestycjami w klasowych zawodników to żaden trener nic znaczącego nie zdziała. Pisanie, że 2 x vice i takie tam pierdoły to sukces Lecha są dla mnie oznaką minimalizmu wronieckich. Mistrzostwo Polski czy miejsce w czołówce tabeli to tylko furtka do prawdziwych rozgrywek jakimi są europejskie puchary. Tam nie da się grać wybrakowanym szrotem, ściąganym za darmo. Pieprzeni księgowego o równoważeniu, dopinaniu budżetu, budzi we mnie odruchy wymiotne. Tego nie da się już słuchać. Życzę nowemu trenerowi sukcesów ale bez pomocy prawdziwego zarządu niczego dobrego nie zdziała. Jeśli został tutaj sprowadzony aby przypudrować śmierdzące sknerstwo rutków to szkoda jego czasu. Mam nadzieję, że będzie inaczej i rutki zamiast pakować kasę w nowe jachty i posiadłości, zainwestują prawdziwe pieniądze w KKS Lech Poznań. W przeciwnym razie czeka nas dalszy ciąg równi pochyłej, po której stacza się Kolejorz od 4 lat. Smutne to ale prawdziwe. Nie ma się co oszukiwać.

 39. Gawlik pisze:

  Rumak to Rumak siamto …. wbijcie sobie do głowek łacznie z redakcja tej stony ze To tylko i wyłacznie zasługa zarzadu i własciciela , lepiej znalezc kozła ofiarnego niz napisac ludzie ktorzy shanbili Lecha ciagle sa na bułgarskiej? W swoich przytulnych gabinecikach! Juz tutaj pisałem ze z ta bezjajowa gra i przecietniactwem smierdzi mi brakiem awansu do czołowej ósemki , oby to sie nie sprawdziło ale ciekawe co wtedy napiszecie: macius shańbił Lecha
  ? ogarnijcie sie , zhanbili to nas tanie piłkarzyki sprowadzone przez chciwy i skąpy zarzad

 40. KKs7 pisze:

  łza w oku się kręci po obejrzeniu filmiku

 41. :) pisze:

  podłączam się do komentujących, którzy zwracają uwagę na prawdziwy problem naszego Lecha, na zarząd. Proszę redakcję o cykl artykułów analizujących w szczegółach poczynania tego nieudolnego, pozbawionego jakiejkolwiek ambicji, o duchu rywalizacji i chęci wygrywania nie wspomnę, zarządu! KOLEJORZ!!!!!!!!!!!!!

 42. darkoski pisze:

  Gawlik – nie tylko Zarządu bo trener do końca bez marudzenia firmował i podobnie jak w niektórych serwisach uprawiał propagandę sukcesu jaki osiągają codziennie On i Zarząd Lecha. Nie potrafił mówić o mankamentach czy swoich błędach.
  Zarząd to całkiem inna historia ….

 43. Tytan pisze:

  Przydalby sie ten stary dobry Maniek z tamtych czasow. Luja nie dalo sie odepchnac!

 44. Ferion pisze:

  Szkoda że nie przypomnieliście słów Klimczaka o najlepszym w Polsce składzie Lecha. Dziś brzmi to jak groteska.

 45. zibi pisze:

  @darkoski – bo takiego trenera sobie dobrali (Rumak). Prawdziwe dziecko korporacji.

 46. kibol z IV pisze:

  zmowa milczenia odnośnie postępowania zarządu trwa w najlepsze ! Żadne media , SERWISY INTERNETOWE nie uwypuklą tego zła które nadal niczym rak ciagle tkwi w LECHU . Głownym winowajcą obecnego stanu rzeczy jest ZARZĄD ! To on tak długo firmował Rumaka , to on karmił nas kłamstwem , wreszcie to on sprowadzał zawodnikow ! Zaznaczmy w dużej mierze kontuzjogennych i o miernym poziomie sportowym. Dlaczego NIKT nie powie im wprost TO WASZA WINA ! DOŚĆ KŁAMSTW ! …dlaczego milczy II trybuna , serwisy internetowe , media ?
  Chcecie dobra LECHA a boicie się GŁOSNO mówić o największej bolączce ?

 47. zibi pisze:

  Jeszcze raz napiszę, trzeba sobie dać spokój z obwinianiem Rumaka. To już stara historia. Teraz trzeba wzmóc presję na zarządzik w celu zmiany priorytetów. Oczywiście rutki i tak zrobią to co będą chcieli bo to ich kasa ale próbować trzeba.

 48. zibi pisze:

  @kibol z IV – !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

 49. zibi pisze:

  @kibol z IV – !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Dokładnie tak.

 50. Paweł pisze:

  przede wszystkim

 51. Andrew pisze:

  Moim zdaniem dobrym pomysłem może być wypełnienie ankiety na oficjalnej w dziale Informacje z klubu i uczciwe pojechanie po zarządzie. Kilka tysięcy krytycznych głosów nie może być niezauważone.

 52. Paweł pisze:

  popatrzcie na to tak,Rumak to cwaniak,który lizał dup. zarządowi,godząc się na śmieszne wzmocnienia, byle jak najdłużej promować SIEBIE prowadząc Kolejorza.opowiadał farmazony,a okazało się,ze jest cienki jak Bakero.porobił wszystkich przedewszystkim nas!
  zero szacunku dla tej mendy!!!
  ps Seniorka,bez obrazy,ale Rumak to dopiero piaskownica trenerskiego chleba

 53. Paweł pisze:

  popatrzcie na to tak,Rumak to cwaniak,który lizał dup. zarządowi,godząc się na śmieszne wzmocnienia, byle jak najdłużej promować SIEBIE prowadząc Kolejorza.opowiadał farmazony,a okazało się,ze jest cienki jak Bakero.porobił wszystkich przedewszystkim nas!
  zero szacunku dla tej mendy!!!
  ps Seniorka,bez obrazy,ale Rumak to dopiero piaskownica trenerskiego chleba

 54. mat pisze:

  @kibol z lV bo kocioł ma z nimi układ.. ten kto ma wiedzieć ten wie o co chodzi..a jak nie wie.. to wszystko jasne.

 55. tomasz1973 pisze:

  Jestem krytykiem tego co się dzieje w Lechu, szczególnie poczynań Rutkowskich po 2010 roku, w szczególności zatrudnienia dwóch oszołomów, zwanych trenerem, ale mam nadzieję, że ten artykuł jest ostatnim, na temat przeszłości.
  Zaczyna wyglądać to jak ROZSZARPYWANIE RAN , nawet dla mnie, tym bardziej, że nastąpiło to lekko licząc o co najmniej rok za późno.
  Zajmijmy się już bieżącymi sprawami, może przynajmniej do zimy, gdzie ponownie zostaniemy postawieni przed faktem dokonanym, wepchnięcia w drużyne kolejnego beztalencia, bo na więcej nie pozwoli bilansowanie budżetu.
  pokibicujmy trochę! Skorzy, pip(ł)karzom, juniorom….każdy na swój sposób.

 56. kibol z IV pisze:

  @mat – D O K Ł A D N I E !

 57. Giacore pisze:

  ” tego zła które nadal niczym rak ciagle tkwi w LECHU” No to wymienień dokładnie tego raka w punktach.
  Zawodnicy mogą być co najwyżej podatni na kontuzje.

 58. mat pisze:

  Wiara rutkom jak by zależało na Lechu to bysmy mieli potęge polskiej piłki.. co roku LM lub LE.
  Duzy stadion ,miasto,wierni i oddani kibole bogaty włsciciel…. czego mozna chciec więcej

 59. kibol z IV pisze:

  @giacore -ty i tak tego nie pojmiesz…Kiedyś zadałem Tobie kilka pytań do dziś nie otrzymałem na nie odpowiedzi ….ślepy nigdy nie zobaczy , głuchy nie usłyszy…głupi nie wyciągnie wniosków… to zamiast pkt …także tych w tabeli

 60. tomasz1973 pisze:

  Giacore
  Po co? Żebyś jako najemnik Rutkowskich”od wybielania” zaczął wybielanie?
  Zarząd to rak, tak jak koledzy słusznie zauważyli, a rak nie zabija z dnia na dzień, tylko wyniszcza organizm latami. Brednie o bilansowaniu budżetu, firmowane na tym i innych Lechowych forach przez takich dupków jak ty, nie robią na ludziach juz żadnego wrażenia.

 61. siwus89 pisze:

  Jak kiedyś napisalem komentarz na facebooku na fanpagu Lecha do jakiegoś artykułu to dostalem pociski w stylu Kibicem sie jest a nie bywa no ale ile mozna znosic upokorzeń…

 62. Colfosco pisze:

  mat, kibol z IV – 100% racji. Złość kibiców została sprytnie skanalizowana, najpierw w stronę Rumaka, później w stronę piłkarzyków (oczywiście zasłużyli na to ), ale celem było odciągnięcie uwagi od brygady RR, praprzyczyny całego zła ostatnich lat w Kolejorzu. Myślę, że wronieccy zatrudniają PR-owca.

 63. zibi pisze:

  @Colfosco – jak znam życie to nie jednego ale cały dział. Dzisiaj każda nawet najmniejsza firma, która chce się promować zleca usługi firmie pr. To nie jest żadna tajemnica. W przypadku brygady rr, chodzi jednak o zamydlenie ludziom oczu co do stanu faktycznego sytuacji w Kolejorzu.

 64. ole pisze:

  Nie widzialem nigdy tego filmiku. Przepiekny. To byla ostatnia ekipa Lecha z jajcami. Na Manka mozna narzekac ale w formie byl jak skala, Semir niby miekki ale cwaniak, Krivets niby panna ale jakos nie ryczal tylko zapierdalal, Peszko sam mial wiecej jaj niz obecna cala druzyna, Bosy niby walil czasami kiksy ale przy obecnych stoperach to nie ma porownania itp.

 65. sas pisze:

  Giacore – napisz który z ostatnio sprowadzonych piłkarzy Lecha był godnym następcą tych którzy odeszli? Ja widziałem tylko jednego i był nim Teodorczyk który mimo drewnializmu potrafił strzelać bramki., A z pozostałych żaden nawet się nie równa do Peszki, Bosego Krivca, Bandrowskiego i innych. To jest własnie robota tego wspaniałego scoutingu który latami obserwuje, selekcjonuje i wciska nam tani, kontuzjogenny szrot

 66. BRAGA pisze:

  Ryczeć się chce parząc na ten filmik. Wtedy każdy był liderem tej ekipy i ryja na siebie wydzierali nawzajem. Teraz mamy bandę „gwiazdek” które myślą że cały świat przed nimi uklęknie.

 67. Bolek pisze:

  Czyli redakcja kończy dyskusję bez analizy działań zarządu I Rutkowskich…?? Na temat Rutkowskich powinno być z 5 artykułów!!! Kto tu komu dupę liże?!?!

 68. kibol z IV pisze:

  Teraz „nasz” krasomowczy zarząd dopasowuje pilkarzykow do swego charakteru. Do wyglaszania deklaracji bez pokrycia , do bezczelnej proby żerowania na kibicowskiej miłości do LECHA , do brania pieniędzy za żenade serwowaną swym wizerunkiem. Z kim przystajesz takim się stajesz…czyż to przysłowie nie odzwierciedla obrazu naszych grajkow , wespol z towarzystwem wzajemnej adoracji dumnie nazywającym się ….ZARZĄDEM !

 69. pietia pisze:

  stary chlop a beczy jak dziecko:( gdzie sa chlopcy z tamtych lat…

 70. Giacore pisze:

  Kibol IV
  Problem takich jak Ty jest jasny. Potraficie dużo krzyczeć i robić hałasu, a gdy przychodzi do odpowiedzi na pytanie co dokładnie jest nie tak to już odwracanie kota ogonem.

 71. Giacore pisze:

  A jak dodać jeszcze pytanie jak to naprawić to już wgl absolutny brak pomysłów. Ewentualnie jest jeden kupować zawodników…

 72. bajzel pisze:

  …jedziecie po wronieckich ostro,a ja sie pytam gdyby nie wronieccy to gdzie byscie byli?no gdzie? wy byscie dali na Lecha!?….to jest biznes!Rutki nie dołożą do tego interesu ani złotóki!a ta akademia Lech to po co?aby wzmocnic Lecha?,to ilu w tym lechu ma grać?żeden inny klub a nie daj boże legła!…zastanówcie sie co piszecie!

 73. Anonim pisze:

  @giacore – do całego tego towarzystwa wzajemnej adoracji (zarząd , piłkarze , były trener ) dorzuciłbym …ciebie….wiesz dlaczego ? PASUJESZ MENTALNIE 🙂

 74. kibol z IV pisze:

  @giacore – do całego tego towarzystwa wzajemnej adoracji (zarząd , piłkarze , były trener ) dorzuciłbym …ciebie….wiesz dlaczego ? PASUJESZ MENTALNIE 🙂

 75. El Companero pisze:

  bajzel gdyby nie wronieccy to byłby szejk z Kataru, albo biznesmen z Niemiec, albo miliarder z Polski…Możnaby mnożyć i mnożyc oferty. Więc daruj sobie pieśni pochwalne o obecnych działaczach…

 76. Colfosco pisze:

  bajzel – ja daję na Lecha co sezon od kilkunastu lat, kupując karnet dla siebie i syna. Jeśli wronieccy tak Ci pasują, to pewnie też doceniasz ich prawdomówność i spełnianie obietnic. Przypomnieć ci jakieś? Może wystarczy jak przypomnę te przy okazji sprzedaży czołowych zawodników, że uzyskane z transferów pieniądze w całości zostaną przeznaczone na zakup nowych zawodników.

 77. sas pisze:

  bajzel- bylibyśmy na pierwszym miejscu i co roku grali w pucharach europejskich bo chętnych na kupno Lecha było wielu tylko wronieccy za nic nie chcą sprzedać kury która znosi im srebne jaja- tylko srebne bo z powodu swojego skąpstwa i głupoty taki mamy zespół jaki mamy i zamiast zarabiać na grze zarabiają na sprzedaży zawodników. A to że ty niedajesz na utrzymanie klubu kupując bilet czy karnet to nie znaczy że większość ntu piszących i ,,marudzących” na RR tego nie robi. Ja kupijąc karnet mam prawo krytykować towar jaki zakupiłem i chuj, a jak ci się nie podoba to wypierdalaj

 78. Pszczółka pisze:

  za to Giacore zawsze wszystkim odpowiada… i nigdy nie odwraca kota ogonem… jasne a świstak siedzi i zawija w te sreberka.

 79. bajzel pisze:

  @Colfosco,@sas…..byłoby pieknie gdyby było tak jak pisze @sas, Rutki nie dołożą nawet złotówki!dla nich to biznes czystej postaci!…czytac ze zrozumieniem!nie bronie rutków tylko pisze w czym rzecz!..kto zabłysnie w zespole zaraz transfer!.i doputy sie nie zmieni podejscie rutków tak bedzie!…ubolewam nad tym bo tez kocham Lecha tak jak Wy!..wierze ze w końcu odbijemy się od dna….pozdrawiam i trzymam kciuki za niedzielny występ…

 80. bajzel pisze:

  ….ku..a to dzisiaj!

 81. zibi pisze:

  Wiecie co?… Każdy z nas robi jakieś interesy. Jedni większe inni mniejsze ale w pewnym wieku człowiek staje się zachowawczy i brak mu powera. Nic do człowieka nie mam ale moim zdaniem Jacek Rutkowski przekroczył już „smugę cienia”. Biznes to walka i ciągła kontrola kasy i rynku ale bez odrobiny wariactwa niczego się nie osiąga. Jacek Rutkowski wyczerpał już chyba cały zasób wariactwa rozwijając taką firmę jak Amica, do granic w jakich istnieje obecnie. Jest co podziwiać! Wierzcie mi, wiem o czym piszę. Panu Jackowi dedykuję słowa Steva Jobsa „wszystko jest ważne”. Wracając do Kolejorza, wystarczy tylko część kasy z dotychczasowych transferów przeznaczyć na wzmocnienia. Pamiętamy wszyscy czasy, kiedy istniał w Kolejorzu prawdziwy skauting prowadzony przez Andrzeja Czyżniewskiego. Takiej organizacji zarządu jak w latach 2006-2010, brakuje w chwili obecnej. Właściciel chcąc pokazać, że jest ponad tym cały polskim bagienkiem piłkarskim, powinien zainwestować kasę w odpowiednią organizację klubu. Pozwoliłoby to Kolejorzowi odskoczyć krajowej czołówce na lata świetlne i coroczną grę w europejskich pucharach. Właścicielowi zaś może to przynieść dochody o jakich myśli w przypadku klubu piłkarskiego.
  Początkiem tego wszystkiego musi być jednak chwila refleksji dla właściciela i zadania sobie pytania „JESTEM KIBOLEM KOLEJORZA I PIŁKI NOŻNEJ czy to wszystko tylko gra pozorów?”
  Na koniec wiem, że najlepiej jest dzielić i mówić o nie swojej kasie ale kupuję bilety dla siebie i syna oraz od lat mam abonament C+, więc coś z tej całej mamony trafia do Kolejorza…

 82. tex pisze:

  Przecież każdy kto ma do czynienia z jakimkolwiek większym biznesem wie że Rutkowscy prawdopodobnie klub kupili za darmo bo kredyt na spłate kredytów zaciągnął klub a nie Rutkowscy którzy jedynie udzielili gwarancji. Już nie opowiadajcie jacy oni dobrzy. Biznes to biznes, jakby JR chciał zrobić coś dobrego to by np. wpłacił na biedne dzieci.

 83. Adi6w pisze:

  Skończmy już z tym wieszaniem psów na Rumaku. Wyprowadził nas z g*wna po Bakero, ale później w pucharach sobie nie radził, ale pretensji za ekstraklasę nie możemy mieć. To wina zarządu, że Legia z każdym sezonem nam odjeżdża i do nich kierujmy pretensję, bo to oni nie inwestują w klub i przez to przestajemy się rozwijać. Cały kibicowski potencjał jest w Poznaniu marnowany jeszcze dwa lata temu na takich meczach jak z Zawiszą byłoby 20-25 tysięcy wiary, podczas dzisiejszego spotkania było 11 tysięcy, to pokazuje w jakim kierunku niestety zmierza nasz klub.

 84. bajzel pisze:

  …..mogła być wczoraj wielka uczta Kolejorza,wynik cieszy,szkoda ze kibiców było mniej ,wierzę w Lecha wierzę w kibiców którzy wspierają moją ukochaną drużynę…..

 85. Bonek pisze:

  Zgadzam się w całości z waszą opinią, sam 2 lata temu nazwałem was „V kolumną rutków” za co próbowaliście mnie zdyskredytować.
  Dobrze, że się w końcu obudziliście.
  Zawodnicy dostają kasę i łaski nam nie robią to ich praca i gładkie gatki niech sobie w dup… włożą.
  Kur…. ten filmik, wow zatkało mnie gdy oglądałem, ale jak każdy wierny kibic Lecha wierzę, że te czasy wrócą.