Rewolucja w plebiscycie na użytkownika KKSLECH.com 2014

logoGrudzień każdego roku to czas zwykle ostatnich meczów w pierwszej połowie miesiąca oraz podsumowań rundy jesiennej i całego roku w drugiej części miesiąca. Grudzień to też czas w którym tradycyjnie będą miały miejsce dwa plebiscyty KKSLECH.com. Lechowy składający się z 25 kategorii i na najlepszego użytkownika serwisu.


Tradycyjny plebiscyt Lechowy za 2014 rok w którym użytkownicy wybiorą m.in. wydarzenie 2014 roku, odkrycie, pechowca czy juniora będzie wyglądał identycznie jak ten przeprowadzony dwanaście miesięcy temu. W tym plebiscycie nie zmieni się nic, zatem będzie on składał się z 25 kategorii (możliwe są nowe kategorie, które zastąpią stare). W każdym pytaniu będzie oczywiście pięć możliwości do wyboru, ale zaznaczyć tradycyjnie będzie można tylko jedną.

Tymczasem w plebiscycie na najlepszego użytkownika KKSLECH.com 2014 roku szykujcie się na REWOLUCJĘ. Jaką? O tym poniżej. Mamy nadzieję, że wszystko jest w miarę jasne, a jeśli nie, to zapraszamy do zadawania pytań w komentarzach. Na wszystkie odpowiemy.

Kto weźmie udział w plebiscycie na użytkownika KKSLECH.com 2014?

30 najlepszych użytkowników plebiscytu na użytkownika 2013 + 70 nominowanych przez redakcję KKSLECH.com. Prócz tego będzie 28 miejsc dla użytkowników, którzy nie znajdą się w podstawowej 100. Żeby znaleźć się na pełnej liście 128 użytkowników każdy w odpowiedniej porze będzie mógł wysłać swoje zgłoszenie na adres e-mail: plebiscyt@kkslech.com. My wówczas rozpatrzymy takie zgłoszenie pozytywnie lub negatywnie. Listę 100 użytkowników, którzy na pewno wezmą udział w plebiscycie 2014 na użytkownika KKSLECH.com ogłosimy za miesiąc podczas listopadowej przerwy na kadrę, a 28 dodatkowych nicków dodamy do listy na początku grudnia.

Nominowani, którzy znajdą się na specjalnej liście oddając komentarze na KKSLECH.com musieli w 2014 roku spełnić następujące kryteria:

– komentarze na temat
– komentarze oddawane przez cały 2013 rok, w różnych newsach
– komentarze w miarę zgodne z regulaminem witryny
– komentarze podpisywane jednym i tym samym nickiem
– komentarze z w miarę poprawną polszczyzną
– komentarze bez wulgaryzmów i chamskich odzywek
– komentarze, które wnosiły coś sensownego do dyskusji
– ilość komentarzy

Po co taki plebiscyt i czemu służy reforma 2014?

Plebiscyt na użytkownika KKSLECH.com to już tradycja. Jest to największy nieoficjalny serwis Lecha Poznań i jedna z najpopularniejszych witryn sportowych w Polsce, która zasługuje na bycie wyjątkową. Nasi użytkownicy są najlepsi, wiedzą najwięcej o Kolejorzu, mają najwięcej do powiedzenia i ich zdanie liczy się najbardziej. Użytkownicy KKSLECH.com to wielka siła i ci wszyscy ludzie muszą być jakoś wyróżnieni. Ten coroczny plebiscyt to przede wszystkim zabawa z elementami rywalizacji. Jeszcze mocniejsze rozwinięcie plebiscytu na użytkownika 2014 roku w porównaniu z tymi, które odbywały się w poprzednich latach ma za zadanie m.in. zachęcić użytkowników do odwiedzania serwisu KKSLECH.com również w trakcie Świąt czy po Nowym Roku. Ponadto wprowadzenie reformy i przekształcenie plebiscytu na styl podobny do europejskich pucharów spowoduje po prostu większe emocje związane z zabawą. Trzeba pamiętać, że będzie to już V edycja plebiscytu i musi być ona szczególna.

Jak będzie przebiegał plebiscyt?

Nie trudno się domyśleć. Wszystko będzie wyglądało podobnie jak w europejskich pucharach. Np. użytkownik „abc” będzie rywalizował przykładowo w parze z użytkownikiem „bcd”. Ten, który otrzyma więcej głosów od innych użytkowników przejdzie dalej. Najłatwiej będzie miała 30 rozstawionych użytkowników, która jeszcze przed daną fazą będzie miała przewagę, czyli bonusowe głosy na swoim koncie. Więcej o tym znajdziecie poniżej.

Kiedy losowania i w jakich terminach odbędą się poszczególne fazy plebiscytu?

W grudniu 2014 i w styczniu 2015. Dokładny harmonogram podamy w połowie listopada, ale możemy zdradzić, że terminy poszczególnych faz będą podobne jak przy okazji głosowania na użytkownika 2014.

Co zyska zwycięzca?

Zwycięzca plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2014 + cały skład 1/8 finału będzie miał możliwość logowania się na witrynie oraz będzie posiadał inny kolor nicku. Z kolei cały skład 1/16 zyska rozstawienie na plebiscyt 2015 (więcej na ten temat podamy w przyszłości).

Rozstawienia w plebiscycie 2014 (współczynniki):

Liczby 20, 15, 10 i 5 to po prostu bonusowe głosy. Na przykład użytkownik „tomasz1973” zacznie I rundę (1/64) z 20 głosami i będzie miał przewagę nad użytkownikiem nierozstawionym lub niżej rozstawionym w każdej kolejnej fazie aż do 1/8.

20 – tomasz1973 (obrońca trofeum)

15 – Classic
15 – aliz
15 – ArekCesar
15 – Pawelinho
15 – baczi_kks
15 – 07
15 – kufel4
15 – Jarecki
15 – 4o

10 – tomek27
10 – El Companero
10 – fan
10 – Alcatraz
10 – Giacore
10 – BRAGA
10 – Fabler
10 – Sadami
10 – Sanius
10 – StivnyHooy

5 – arek
5 – babol
5 – wielkikks
5 – JRZ
5 – Michu
5 – Mouze
5 – slavus
5 – inoroz
5 – fox
5 – ikok

Jak będzie wyglądał nowy plebiscyt?

(1/64) – 128 użytkowników
(1/32) – 64 użytkowników
(1/16) – 32 użytkowników
(1/8) – 16 użytkowników
(1/4) – 8 użytkowników
(1/2) – 4 użytkowników
(Finał) – 2 użytkowników

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


38 komentarzy

 1. fan123 pisze:

  Dobrze, że wprowadzicie możliwość tworzenia konta dla najlepszych. Podszywanie powoduje czasem spore zamieszanie. Planujecie kiedyś rozszerzyć rejestrację dla pozostałych osób?

 2. Jarecki pisze:

  No to zapowiada się fajna zabawa 🙂 . Super pomysł !!

 3. vosky pisze:

  Fajnie, naprawdę fajnie to wygląda. Propsy za pomysł.

 4. baczi_kks pisze:

  Nie powiem, podoba mi sie:) pewnie teraz bedzie ciezko obronić tą 6 pozycje z poprzedniego roku ale liczy sie zabawa:))

 5. KksLech pisze:

  Zapowiada sie naprawde super!

 6. KKS pisze:

  Bardzo ciekawy pomysl, juz wiem na kogo zaglosuje 😉

 7. Giacore pisze:

  Ciekawe, który z użytkowników okaże się „Rumakiem”. I odpadnie z niżej notowanym przeciwnikiem.
  Zabawa fajna nawet bardzo.

 8. tylko tyle ( tel ) pisze:

  Oczywiscie wiecej czytam niż komentuje wiec nawet nie licze ze sie załapie na pierwszą runde, ale swoje typy to ja ma i glosowac będę napewno :)))))

 9. vosky pisze:

  @Giacore
  Jest taki jeden o nicku „chabeta” 🙂 Jakby dostał w pierwszej rundzie jakiegoś studenta z Islandii, to jego los byłby przesądzony.

 10. arek pisze:

  Fajna zabawa ale raczej taka z przymrużeniem oka.

 11. aliz pisze:

  no to powodzenia koleżanki i koledzy – zapowiada sie niezła zabawa :-))

 12. Fabler pisze:

  @Giacore, możesz śmiało obstawić mnie 😉 W wyniku zapierdzielu ostrego w robocie nie mam czasu nawet udzielać się w dyskusji przez co Rumakiem KKSLECH.com2014 będę JA! 🙂 Trochę wstyd, ale cóż poradzić.

  Droga redakcjo a co z tymi nominowanymi z poprzedniego plebiscytu co mieli również mieć inny kolor?

  Nagroda w postaci logowania się bardzo by mi odpowiadała, nie powiem. Formuła bardzo ciekawa, ale szkoda tych udzielających się z głową a nierozstawionych gdy trafią na takiego Classica czy Tomka27

 13. Fabler pisze:

  powinno być Rumakiem2014 portalu KKSLECH.com 😉

 14. Shizerr pisze:

  Będzie fajna zabawa, ja mam swojego faworyta, wiem że się nie znajdę na tej liście bo studia i dodaję coraz mniej komentarzy ale kiedyś może na tej liście się znajdę. 😀

 15. czuk91 pisze:

  O kuźwa, no to Redakcja pojechała. Nie za bardzo przekombinowane to? W każdym razie nagroda zacna i widać, że liczycie się ze zdaniem użytkowników i wychodzicie im na przeciw (kwestia logowania), tak trzymać ;).

 16. wagon pisze:

  no to teraz nie którzy zaczną „popi-sówki”, komentarze na pół strony

 17. chabeta(KRÓL kompromitacji) pisze:

  Vosky dla Ciebie Mr. Chabeta.
  Uważaj zeby Twoj los nie był przesadzamy jak dostaniesz poławiacza wielorybów lub czyściciela gejzerów.

 18. Fabler pisze:

  @wagon, ale co im to da? Ci co wchodzą na tą stronę i się udzielają na niej już od dawna wiedzą na kogo głosować i żaden komentarz na pół strony tego nie zmieni. Zapewne teraz ujawni się sporo więcej osób, ale skorzysta na tym i strona i użytkownicy.

 19. torreador pisze:

  Brawo! Bardzo fajny pomysł!

 20. wagon pisze:

  @Fabler, tak naprawdę długich komentarzy często nie chce się czytać, najlepsze są te treściwe, zwarte,
  w plebiscycie niestety wygrają „ilościowcy” a nie „konkretni”

 21. PWR pisze:

  Super! Będzie niezła zabawa 🙂

 22. Fabler pisze:

  W tamtym roku były osoby, które na to zasługują i wierzę że tak będzie i tym razem. Jeżeli ktoś pisze mądrze i dużo to nie ma dla mnie problemu i jak mam czas to czytam. Głupoty lub eseje, które można streścić w kilku zdaniach pomijam.

 23. kufel pisze:

  Redakcjo zmieniłem nick z kufel4 na kufel. Będzie problem, czy mam powrócić do poprzedniego.

 24. kufel pisze:

  Jeszcze jedno. Wydaję mi się, że zwycięzcy poprzednich plebiscytów powinni już z automatu mieć możliwość logowania się. Taki ukłon w ich stronę.

 25. damt610 pisze:

  Trochę wszystko skomplikowane ale pewnie dzięki temu będzie ciekawiej. Czekam z niecierpliwością.

 26. KKSLECH.com pisze:

  Kufel – nie bedzie problemu

 27. kufel pisze:

  Dzięki,
  Pozdrawiam.

 28. Mouze pisze:

  Genialnie,będzie super zabawa 😀

 29. El Companero pisze:

  jesli ktos nie załapie sie do 128-ki 🙂 na liscie a bardzo będzie chcial wejsc to ja chetnie oddam mu swoje miejsce. Kandydata juz mam i licze ze wiekszosc na tę osobe zaglosuje bo jej sie nalezy. Ja raczej pozostane przy czytaniu codziennym, komentowaniu i pojedynkach słownych z goscmi z dalekich krain, ktorzy wchodzą tu nabruździć po kazdym meczu :).

 30. Sadami pisze:

  No kosmicznie to rozbudowaliście ten plebiscyt. W tym podstawowym Lechowym też będą jakieś zmiany(chociaż pewnie nie ma większej potrzeby)?
  Kurde w poprzednim plebiscycie człowiek miał doborowe towarzystwo 🙂

 31. chabeta(KRÓL kompromitacji) pisze:

  A mozna zdradzić na kogo głosowało sie rok temu i podać powód dla którego w tym roku odda sie głos na innego użytkownika?

 32. Jarecki pisze:

  Czyli rozumiem że będzie można oddać po jednym głosie na każdą parę ?

 33. Wiaduktor pisze:

  Świetny pomysł 🙂 Redakcjo szacun za kreatywność 🙂 Gdyby nie brak czasu i sił po ciężkim dniu pracy, pewnie znalazłbym więcej czasu na udzielanie się na tej witrynie. W każdym razie raz udało mi się załapać do zabawy i zgarnąłem bardzo dobre miejsce (zdaje się że 4). Tamto głosowanie zdeklasował luis, więc za nie byle kim się uplasowałem 🙂 Pamiętam, że tamten wynik był dla mnie zaskoczeniem, bo miałem wrażenie, że chyba z każdym tutaj się kłóciłem i zawsze moje zdanie było pod wiatr 🙂

  Na koniec aby tradycji stało się zadość, składam kolejną noworoczną obietnicę, że się poprawię i zacznę się jeszcze bardziej udzielać i dyskutować z innymi 😉

  P.S. nominowanym gratuluję i życzę aby wygrał najlepszy 🙂 A w nagrodę ode mnie dla najlepszego użytkownika, będzie wielki, niebiesko-biały uśmiech Wiaduktora 😉

 34. Mouze pisze:

  @Wiaduktor gdzieś ty zniknął człowieku?Naprawdę dawno nie widziałem twoich wpisów.Taki użytkownik jak ty tylko może podnieś poziom dyskusji.Fajnie ze wróciłeś 😀

 35. seniorka pisze:

  To się będzie działo. Super zabawa i fajny pomysł. Mimo, że mogę pisać i czytać tylko wtedy, kiedy mam dostęp do komputera, często dopiero póżną nocą, ale na pewno będę głosowała. Wszystkim życzę miłej zabawy i powodzenia.

 36. Sanius pisze:

  Fajny pomysł z opcją logowania. Nie będzie teraz problemu jak ktoś będzie chciał sobie zrobić „żart” i napiszę jakieś brednie pod kimś kto fajnie i mądrze pisze.

  @Shizerr też mam ten sam problem. Można wiedzieć gdzie studiujesz i na jakim kierunku?

 37. 4o pisze:

  Nowa formuła będzie Mega-ciekawa.
  Fajny pomysł Redakcji, jeśli to można nazwać pomysłem, bo przecież już dawno temu sondowaliśmy możliwość logowania na tej stronie, ale… to dodatkowe obciążenie dla serwisu.
  Co się zmieniło, że teraz będzie to możliwe?
  Czy będzie jeden głos na parę, czy będą się automatycznie przypisywać do nicku i wtedy będą miały wpływ na parę?
  Kolor nicków to też fajna sprawa.
  @Fabler,
  Wtedy okażę się też, kto będzie takim Stajarnanen tego głosowania 🙂 @Wiaduktor,
  Niebiesko-biały uśmiech Wiaduktora 🙂 A jak jest z dostawą? hehe

  Warto dodać, że na Naszym KKSLECH.COM w tym roku komentarze oddali Panowie: Damian Smyk i Maciej Henszel. Może to tylko jednorazowy „wybryk”, ale pokazuje to, że czytają ten serwis.

  Dziękuję za nominację, choć wiem, że w tym roku było mniej pracy z mojej strony.

 38. Pawelinho pisze:

  Pomysł z logowanie jest dość ciekawy jak również wyróżnienie wyróżnionej grupy userów. A co do samej zabawy to niech wygra po prostu lepszy i tyle.

  Wiaduktor

  Fajnie, że wróciłeś. Bo tak jakoś pusto jest bez twoich komentarzy.