Lechici trenują w Polsce + 30 zdjęć (akt.)

Wczoraj piłkarze Lecha Poznań zakończyli 10-dniowy obóz w tureckim Belek i wrócili do Polski. Zaraz po powrocie Kolejorz odbył krótki trening w salce gimnastycznej na stadionie, a dziś wyszedł na boisko.


W czwartek po godzinie 12:00 piłkarze Lecha Poznań pojawili się na jednym z bocznych boisk Inea Stadionu mieszczącego się przy ul. Bułgarskiej 17. W zajęciach trwających ponad 1,5 godziny udział wzięło 20 graczy z pola oraz 4 bramkarzy, którzy trenowali osobno. Na murawie pojawił się rekonwalescent Maciej Wilusz. Zabrakło za to Kaspera Hamalainena, Szymona Pawłowskiego, Karola Linettego, Zaura Sadaeva i Barrego Douglasa (sprawy osobiste).

Dziś lechici skupili się przede wszystkim na zajęciach rozciągających, choć z piłkami. Szlifowali też szybkie podania i odbyli dwie mini-gierki w których ważne było przede wszystkim utrzymanie się przy piłce. Czwartkowy trening toczył się w bardzo szybkim tempie. Jutro poznaniacy ponownie będą ćwiczyć o godzinie 12:00, a w sobotę i niedzielę będą odpoczywać.

W piątek do drużyny dołączy Kasper Hamalainen, którego uraz nie okazał się poważny. Z kolei Karol Linetty ma dojść do pełni sił w ciągu 10 dni. Z każdym dniem w lepszej formie są także Szymon Pawłowski i Kebba Ceesay mający dostać szansę podczas sparingów w trakcie drugiego zgrupowania. Trenerzy mogą być również zadowoleni z coraz lepszej dyspozycji Macieja Wilusza, który dzisiaj wziął nawet udział w gierce.

Dodajmy, że „niebiesko-biali” na drugi 11-dniowy obóz do Turcji wylecą w poniedziałek, 26 stycznia. Sztab szkoleniowy kadrę na to zgrupowanie ogłosi niebawem. Podczas drugiego pobytu tej zimy w Belek podopieczni Macieja Skorży rozegrają łącznie cztery sparingi. Odpowiednio z Metalistem Charków, Anży Machaczkała, BATE Borysów i Lewskim Sofia. Po powrocie czeka ich jeszcze kontrolny bój z Unią Swarzędz (11 lutego).

30 zdjęć z czwartkowego treningu Lecha Poznań:

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


komentarzy 7

 1. Koło pisze:

  Z punktu medycznego to wygląda całkiem dobrze

 2. roby pisze:

  Wobec kontuzji doszedł na treningi , ktoś nowy np. Serafiniak?

 3. stowoda pisze:

  z liczby graczy wywnioskować MOŻNA że Zagórski, Zulciak wrócili do Wronek.

 4. KKSLECH.com pisze:

  Nie. Młodzi nadal trenują i są na zdjęciach.

 5. stowoda pisze:

  sorry sorry są znalazłem Zulciaka i Zagórskiego na zdjęciach. Ale i tak mi brakuje 1 gracza ( w Belek było 28). Teraz jest 24 +3 kwękających… jednego BRAK ! Douglas?

 6. KKSLECH.com pisze:

  Tak, wolne dostał.

 7. zaur pisze:

  Pytanko. Jak to jest, że ktoś idzie do dentysty i potem nie przychodzi do roboty kilka dni bo musi odpoczywać. WTF