Zmiana hotelu i bazy treningowej w Turcji

Dziś rano piłkarze Lecha Poznań spotkali się w klubie skąd udali się autokarem do Berlina. Stamtąd po 12:30 cały zespól wyleciał Boeingiem 737 należącym do tureckich linii SunExpress do Antalyi. Na miejscu Kolejorz jest spodziewany około godziny 17:00.


Po przylocie do Turcji delegacja Lecha Poznań ponownie wsiądzie do autokaru i pojedzie do Belek skąd wróciła w środę. Tym razem Kolejorz nie będzie już mieszkał w hotelu IC Santai Resport i korzystał z bazy treningowej należącej do tego hotelu. Teraz przez 11 dni domem lechitów będzie inny 5-gwiazdkowy hotel o nazwie Papillon Ayscha Resort & Spa. To kolejne miejsce w którym poznaniacy będą czuli się jak w raju pławiąc się przy okazji w luksusie na który stać w Polsce tylko nielicznych.

Papillon Ayscha Resort & Spa
null
null
null

Ośrodek treningowy należący do hotelu Papillon Ayscha Resort & Spa składa się z czterech pełnowymiarowych boisk z naturalną trawą i sztucznym oświetleniem oraz dwóch mniejszych. Baza treningowa Papillon Sports Center mieści się zaledwie 12 minut od hotelu. Przypomnijmy, że miejscowość w której jeszcze dziś zjawią się poznaniacy jest niewielkim turystycznym kurortem położonym nad Morzem Śródziemnym w południowo-zachodniej części Turcji. Belek leży 30 km na wschód od Antalyi, gdzie mieści się lotnisko.

Papillon Sports Center
null
null
null

Belek to miejscowość, którą turyści odwiedzają od stosunkowo niedawna. Przeważają w niej hotele cztero i pięciogwiazdkowe co czyni Belek bardzo nowoczesnym miasteczkiem. Kurort ten słynie m.in. z szerokiej i piaszczystej plaży, ale także z dużej ilości pól golfowych czy właśnie pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. W Belek znajduje się również wodospad będący jedną z największych atrakcji kurortu do którego najczęściej przyjeżdżają turyści chcący w ciszy i w spokoju spędzić swój urlop.

Belek


Lech Poznań zdecydował się w tym roku na dwa obozy w Turcji i oba w Belek. Już przed pierwszym zgrupowaniem nie była to obca miejscowość dla Kolejorza, bowiem do 2011 roku lechici często udawali się na zimowe zgrupowania do Turcji i to najczęściej własnie do Belek. Dodajmy, że drugi obóz „niebiesko-białych” tej zimy potrwa od 26 stycznia do 6 lutego. W tym czasie Wielkopolanie rozegrają cztery sparingi odpowiednio z Metalistem Charków, Anży Machaczkała, BATE Borysów i Levskim Sofia. Trener Maciej Skorża zabrał do Turcji 29 piłkarzy. Do drużyny w najbliższych dniach ma jeszcze dołączyć nowy stoper i defensywny pomocnik.

Źródło: inf. własna
Fot: google.com, papillon.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


7 komentarzy

 1. BartiLech pisze:

  Fajny i ciekawy artykuł

 2. kmg pisze:

  „przez” zamiast „przed” mała literówka 😛

 3. 07 pisze:

  Ośrodek ten ma lepszą infrastrukturę niż nasz klub. Na wakacje tam się jadnak nie mam zamiaru wybrać.

 4. DoSa pisze:

  Szkoda jednak, że przy tak dużej przestrzeni brakuje jednak boiska z zadaszeniem, które jest niezbędne w naszej nieprzyjaznej strefie klimatycznej i choćby jednej sali treningowej przy stadionie. Klub z takimi aspiracjami jak Lech powinien to minimum posiadać.

 5. roby pisze:

  Ciekawe czy niektórych piłkarzy nie będzie ciągnąć ,żeby spotkać się z przyjaciółkami , tylko 300m dzieli ich hotele… 🙂

 6. seniorka pisze:

  Fajny artykuł, ale najlepsze jest ostatnie zdanie. Powiało optymizmem, bo komu nie wierzyć, jak Wam – mimo małego słówka: „ma” 🙂