To jeszcze nie to

lechW niedzielnym meczu z Ruchem Chorzów, piłkarze Lecha Poznań rozegrali dwie różne połowy, ale ostatecznie pokonali „Niebieskich” wskakując dzięki temu na podium i zmniejszając stratę do lidera do zaledwie trzech punktów.

Wynik niedzielnego starcia jest dla Kolejorza bardzo dobry, lecz sama gra nie wyglądała już tak różowo. O ile w pierwszych 45 minutach lechici zgnietli rywala dominując nad nim zdecydowanie, to w drugich nieco oddali inicjatywę, grali wolniej i stwarzali mniejsze zagrożenie pod bramką podopiecznych Waldemara Fornalika. W dodatku prowadząc 2:0 nie potrafili postawić kropki nad i tylko stracili gola. – „Nie potrafiliśmy zdominować meczu w Poznaniu i to jest minus. Jest kilka powodów takiej sytuacji i muszę sobie to spotkanie jeszcze na spokojnie przeanalizować. Do końca musieliśmy bardzo uważać, by nie zremisować. Tak być nie może. My prowadząc zawsze musimy dążyć do zdobycia kolejnych goli.” – zaznaczył trener poznaniaków.

Maciej Skorża przeprowadził wczoraj małą rewolucję, bowiem w porównaniu z meczem z Pogonią Szczecin dokonał aż pięciu zmian w wyjściowej jedenastce. W Ekstraklasie zadebiutowali Jakub Serafin i Tamas Kadar. O ile ten pierwszy występ przeciwko Ruchowi Chorzów może wspominać miło, to jednak drugi grając u boku Łukasza Trałki zawiódł. – „Wpuściłem wczoraj Kadara, ponieważ chciałem przyjrzeć się temu zawodnikowi. Jest to piłkarz mogący grać zarówno na środku obrony jak i pomocy. Łukasz Trałka jest zagrożony pauzą, także chciałem zobaczyć jak Tamas będzie wyglądał.” – poinformował Skorża.- „Wydawało mi się, że po wpuszczeniu Kadara zamkniemy środkową strefę, a jednak było inaczej. Straciliśmy piłkę w środku pola, Ruch wyprowadził kontrę i zrobiło się 2:1.” – dodał trener.

Sporym zaskoczeniem był w niedzielę widok w wyjściowym składzie Zaura Sadaeva. Czeczen przed bojem z „Portowcami” doznał urazu mięśnia i miał pauzować kilka tygodni. Tymczasem 26-latek niedawno cudownie ozdrowiał i na dodatek rozegrał wczoraj jedno z lepszych spotkań w „niebiesko-białych” barwach. – „W tygodniu mieliśmy grę wewnętrzną podczas której Zaur bardzo dobrze się prezentował. Sadaev dał w tym meczu z siebie tyle, ile mógł. Szkoda, że nie mogłem z nim przepracować całego okresu przygotowawczego. Bardzo liczę na tego zawodnika.” – podkreślił Skorża będący zadowolony z coraz szybszego powrotu do formy rekonwalescentów. – „Zaur Sadaev rozegrał bardzo dobry mecz tak samo jak Szymon Pawłowski, który wygląda coraz lepiej. Muszę dawać szansę gry rekonwalescentom, ponieważ muszę mieć tych zawodników w jak najlepszej formie na decydujące mecze.” – oznajmił szkoleniowiec Kolejorza.

Tymczasem innymi piłkarzami obok Zaura Sadaeva, którzy nagle cudownie ozdrowieli byli Dawid Kownacki i Łukasz Trałka. Występ szczególnie tego drugiego zawodnika był niezwykle ważny, gdyż Lech Poznań bez swojego kapitana i lidera środka pola w tym sezonie nie wygrywa. Jeszcze w piątek gra 31-latka była wątpliwa, ale ostatecznie Łukasz Trałka wybiegł w niedzielę w pierwszym składzie i zaliczył całkiem przyzwoite zawody. – „Łukasz Trałka miał przed meczem problem z szyją i jego występ stał pod dużym znakiem zapytania. Na szczęście nasi medycy zrobili wszystko, by mógł zagrać i bardzo się z tego cieszę.” – powiedział na koniec Maciej Skorża, który za tydzień powinien mieć do swojej dyspozycji innego rekonwalescenta, Darko Jevticia.