Cieniutka kropka nad i + 38 zdjęć

lechzniczW rewanżowym meczu 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2014/2015, Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Znicz Pruszków 1:0 (0:0). Kolejorz przypieczętował więc awans do półfinału pucharu krajowego stawiając wynikiem 1:0 tylko małą kropkę nad i. W pierwszym spotkaniu Wielkopolanie zwyciężyli 5:1 i w kolejnej fazie zmierzą się z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

38 zdjęć ze środowego rewanżu:

Przedmeczowy raportu NA ŻYWO:

16:35 – Witamy z Bułgarskiej na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Dziś trochę nietypowy mecz. Pełen luz, bo awans już pewny.

16:36 – Dawno nie było meczu w którym wszystko byłoby rozstrzygnięte, a przychodząc na stadion czuło się pełen spokój. Czasem takie spotkania są jednak potrzebne. Choćby dla zmienników, którzy dziś wystąpią.

16:41 – Poniżej skład Lecha.

16:45 – Pierwsze fotki:

16:47 – Co do składu Lecha. Obrona dość niespodziewana. Gra w końcu Kamyk i Kadar. Spodziewaliśmy się Bednarka i Wilusza.

16:49 – W Kotle od paru minut są już pierwsi kibice. Sektor gości dziś pusty. Nuda kibicowsko.

16:51 – Kolejne dwie fotki w tym murawa:
IMAG1444
IMAG1445

16:54 – Co do arbitra. Dziś Lechowy mecz poprowadzi młody 27-letni sędzia. Będzie to na pewno dobry test dla niego. Do tej pory prowadził tyle mecze w ME, II i III-lidze oraz w niższej fazie PP.

16:56 – Bramkarze Lecha są już na rozgrzewce. Z Kotła skromny okrzyk „Kolejorz”.

16:57 – W dzisiejszym meczu szczególnie zwrócimy uwagę na grę Holmana, Djouma i dodatkowo Serafina. Wszystkich widzieliśmy rzadko i to jest jeden z powodów, a w całą trójkę wierzymy.

17:01 – Na stadionie w tej chwili w porywach z 300 osób. Z racji przeciwnika, godziny meczu i dnia nie należy spodziewać się tłumów. W dodatku wszyscy znów przyjdą na ostatnią chwilę.

17:03 – Co do pogody. Od rana w Poznaniu piękne słońce, ale wieje zimny i mocny wiatr. W tej chwili na stadionie nie jest więc przyjemnie. Gdyby IV trybuna była wyższa byłoby inaczej.

17:05 – Lechici są już w komplecie na rozgrzewce. Atmosfera mocno sparingowa.

17:08 – Znicz też już się rozgrzewa. Ciężko będzie tu nawet o parę tysięcy widzów i to mimo tanich biletów.

17:14 – Kibiców powitał właśnie spiker, ale tak nietypowo. Bez werwy. Jak to na sparingu… o stawkę.

17:15 – Wszędzie pustki. Jednak za 4 dni o tej porze nie będzie się dała tu obrócić.

17:27 – Tak to wygląda:

17:28 – Znicz nie gra w optymalnym i najsilniejszym składzie. Sporo zmian i defensywne ustawienie.

17:33 – W Kotle w porywach z 500 osób. Chyba nie będzie tu dziś nawet 6 tys. widzów.

17:38 – Za chwilę zaczynamy. Nikt nawet nie gwiżdże na skład Znicza 🙂

17:40 – Mimo małej liczby kibiców w Kotle dwójka wizualnie prezentuje się nieźle. Wszyscy w barwach. Piętro niebieskie, parter biały.

17:44 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Obie drużyny już na murawie. Lech na niebiesko-biało, Znicz na żółto-czerwono.

18:14 – Trybuny dzisiaj:

18;40 – Na koniec I połowy Kocioł zaśpiewał jeszcze „Więcej ambicji, Kolejorz więcej ambicji”. Nie chce się grać lechitom niestety. Natomiast Burić nie interweniował jeszcze ani razu, ponieważ Znicz postawił autobus i tylko się broni.

3 min. – Lech od początku utrzymuje się przy piłce i ze spokojem konstruuje akcje.
8 min. – Znicz mocno cofnięty, Na razie dobrze radzi sobie w obronie.
13 min. – Mało ciekawej piłki do tej pory.
15 min. – Z piłką na 15 metrze zaplątał się Holman.

16 min. – Pierwszy strzał w tym meczu. Niecelne uderzenie Formelli.
22 min. – Nic się nie dzieje. Pełno bezsensowych zagrań lechitów. Znicz był na ich połowie raptem parę razy.
28 min. – Fatalny strzał Keity z daleka.

34 min. – Bramkarz Znicza wypuścił piłkę z rąk po rzucie rożnym, jednak nikt nie skorzystał z prezentu.
35 min. – Fatalne uderzenie Serafina.
37 min. – Kombinacyjna akcja Lecha i fatalne zachowanie Kownackiego. Dostał piłkę jak na tacy i nie potrafił jej nawet dobrze trącić.
42 min. – Autobus Znicza skuteczny. Nie da się go przejść. Burić jeszcze bez interwencji.
45 min. – Do przerwy 0:0. Szkoda, że rezerwowym się nie chce nawet biegać. Może by się rezerwom rezerw chciało.

48 min. – Początek II połowy wygląda jak cała I odsłona. Z tym, że oba zespoły grają nieco żywiej.
49 min. – Strzał Keity nad bramką.
53 min. – Bramkarz na chwilę wyszedł z bramki, lecz Henriquez i tak za daleko wysunął sobie piłkę i źle ją dośrodkował.
57 min. – Dwa rożne dla gości bez zagrożenia.

65 min. – Nic się nie dzieje. Ciemno, zimno i wieje.
67 min. – Zablokowany strzał Luisa z dystansu.
72 min. – Dobre podanie w pole karne Sanockiego w ostatniej chwili zatrzymał obrońca.

82 min. – Kolejne minuty nudy. Autobus cały czas stoi, a Lech bije głową w mur.
88 min. – Na szczęście sędzia zaraz to skończy.
89 min. – 1:0! W końcu dobre podanie, płaski strzał Formelli, piłka odbija się od słupka i wpada do siatki.
90+3 min. – Koniec. Cel wykonany.

KKS Lech Poznań – MKS Znicz Pruszków 1:0 (0:0)

Bramki: 89.Formella

Żółte kartki: Nawrocki

Sędzia: Karol Rudziński (Olsztyn)

Widzów: 8273

KKS Lech: Burić – Ceesay, Kamiński (46.Bednarek), Kadar, Henriquez – Djoum, Serafin – Formella, Holman (68.Ubiparip), Keita – Kownacki (61.Sanocki).

Rezerwowi: Kotorowski, Bednarek, Kędziora, Lovrencsics, Linetty, Sanocki, Ubiparip.

MKS Znicz: Wienczatek – Kucharski, Gurzęda, Jędrych, Pielak (71.Żurek) – Rackiewicz, Dobosz )83.Januszewski), Tomczyk, Biedrzycki, Kopciński – Kubicki (57.Nawrocki).

Rezerwowi: Bigajski, Kraska, Muszyński, Januszewski, Żurek, Banaszewski, Nawrocki.