Lech i Videoton zgłosili kadry do Ligi Europy

lech20 i 27 sierpnia odbędzie się faza Play-Off piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2015/2016. Wszystkie 44 kluby biorące udział w ostatniej rundzie eliminacyjnej zgłosiły już swoje kadry.


Uczynił to także Lech Poznań, który miał czas na zgłoszenie kadry do 10 sierpnia do godziny 00:00. Mistrz Polski zgłosił do rozgrywek 25 piłkarzy. W porównaniu z listą na eliminacje Ligi Mistrzów tym razem nie zgłoszono Marcina Lisa i Jana Bednarka, którzy odeszli z klubu. Ich miejsce zajęli Krystian Sanocki oraz Piotr Kurbiel. Znów nie zgłoszono Niklasa Zulciaka. Rywal Kolejorza w IV rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy, Videoton Fehervar zgłosił do rozgrywek 23 zawodników w tym kapitana i stopera, Rolanda Juhasza, który przeciwko Kolejorzowi może nie zagrać z powodu urazu. Na liście znalazł się również Kees Luijckx. Holender w pierwszym spotkaniu na Bułgarskiej nie wystąpi z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Przypomnijmy, że każdy klub występujący w Lidze Europy musiał przesłać do UEFA dwie listy. Listę A i listę B. Na listę A można było wpisać maksymalnie 25 zawodników w tym minimum 2 bramkarzy i aż 8 wychowanków. UEFA ustaliła zresztą specjalne kryteria mówiące jasno, kogo można uznać za wychowanka. Według Europejskiej Federacji Piłki Nożnej wychowanek to taki piłkarz, który trenował w danym klubie już od pierwszych lat swojej kariery lub mając od 15 do 21 lat. Takich zawodników w poznańskim Lechu jest wystarczająco, zatem pod tym względem Kolejorz nie miał żadnych problemów z listą.

Na liście przesłanej do UEFA znajduje się m.in. imię i nazwisko gracza, a także jego narodowość, data urodzenia, numer oraz napis jaki będzie miał na koszulce. Na liście do każdego zawodnika musiała być też załączona opinia lekarska wystawiona przez lekarza klubowego. Jeśli Lech Poznań kupi np. wkrótce nowego piłkarza i zechce go zgłosić do rozgrywek europejskich podczas gdy wcześniej wysłał już listę do UEFA – będzie mógł to uczynić przed pierwszym meczem z Videotonem, ale najpóźniej 24h przed rozpoczęciem spotkania. Regulamin jasno mówi o możliwości zamiany jednego zawodnika. Natomiast jeśli lista będzie już wcześniej zawierała 25 nazwisk, a tak jest w przypadku Lecha Poznań, to kogoś będzie trzeba z niej usunąć.

Oprócz listy A będącej główną listą uprawniającą do występów na arenie międzynarodowej istnieje także lista B. Na niej mogą znajdować się dowolne nazwiska graczy urodzonych w dniu lub po dniu 1 stycznia 1994 roku. Na listę B wśród obecnych piłkarzy Kolejorza nadawałby się np. Karol Linetty, Tomasz Kędziora, Dawid Kownacki czy inny młody zawodnik choćby z III-ligowych rezerw jak choćby Piotr Kurbiel bądź Krystian Sanocki. Jeżeli Mistrz Polski awansuje do fazy grupowej Ligi Europy będzie musiał przesłać do UEFA listę uprawnionych zawodników do gry do 1 września do godziny 00:00.


Kadra Lecha Poznań na Ligę Europy 2015/2016:

Bramkarze: Krzysztof Kotorowski, Maciej Gostomski, Jasmin Burić

Obrońcy: Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Tamas Kadar, Dariusz Dudka, Maciej Wilusz, Paulus Arajuuri, Barry Douglas

Pomocnicy: Łukasz Trałka, Karol Linetty, Darko Jevtić, Kasper Hamalainen, David Holman, Abdul Aziz Tetteh, Szymon Pawłowski, Gergo Lovrencsics, Krystian Sanocki, Dariusz Formella

Napastnicy: Marcin Robak, Dawid Kownacki, Piotr Kurbiel, Denis Thomalla

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
8 komentarzy

 1. F@n pisze:

  Zulciaka nie ma? 😮

 2. Judi pisze:

  Przynajmniej Kurbiel jest

 3. MaPA pisze:

  Nie rozumiem po co na liście są Douglas i Jevtić.Obaj są kontuzjowani i w tej fazie rozgrywek nie wystąpią.Na ich miejsce można było powołać młodych.Przecież przed fazą grupową i tak muszą podać nową listę.

 4. KENT pisze:

  @MaPA@ Przecież wyraźnie masz napisane ,,Kadra Lecha Poznań na Ligę Europy 2015/2016” a mamy rok 2015, a tak ani jeden ani drugi nie będą chorować w nieskończoność. Mnie co innego martwi? Jeśli napisali takie listy gdzie jest wymienionych tych 25 zawodników, którzy będą grali w LE 2015/2016 to co? nie będą mogli nic na tej liście zmienić? Czy jak to jest? Bo Rutki obiecali, że jak nasi wejdą do grupy że niby coś tam maja dokupić. ,,Chociaż jak to u nas obiecanki cacanki a głupiemu radość”

 5. gruh pisze:

  Rutek nie mówił, że jak wejdziemy do grupy to kogoś kupi, tylko nie będzie musiał sprzedawać bo pieniądze z premii i telewizji zrównoważą budżet.

 6. F@n pisze:

  Przed każdym meczem albo rundą można wymienić jednego albo dwóch zawodników chyba, więc to nie problem.

 7. KENT pisze:

  @gruh@ A co pracujesz dla niego? Nie tyle że słyszałem ale i widziałem.

 8. ArekCesar pisze:

  Czy u nas ktoś pauzuje w 1 meczu z Videotonem za kartki?