W Szwajcarii nie lekceważą Lecha

Liga EuropyJutro o 19:00 Lechowi Poznań 3 raz tej jesieni przyjdzie zagrać z FC Basel. Po 2 porażkach w czwartek Kolejorz postara się urwać Szwajcarom choćby 1 punkt.


Mistrz Szwajcarii jest obecnie na fali, na 17 meczów w tym sezonie wygrał 14 i poniósł tylko 1 porażkę. FC Basel przewodzi zarówno w swojej lidze jak i w Lidze Europy, dlatego teoretycznie mogłoby ulgowo potraktować słabego w Ekstraklasie poznańskiego Lecha, którego tej jesieni ograło już 2-krotnie. Między innymi dlatego szwajcarskie media nie zajmują się zbytnio Kolejorzem. Na temat spotkania FC Basel z Mistrzem Polski trudno jest znaleźć jakiekolwiek wiadomości. Lech Poznań mało kogo w Bazylei interesuje, a na jutrzejsze spotkanie nie sprzedano jeszcze nawet 20 tysięcy biletów.

O dziwo trener FC Basel, Urs Fischer nie lekceważy Kolejorza i wypowiada się na nasz temat z respektem. Na łamach szwajcarskich mediów Szwajcar wspomina trudne letnie mecze w których Lech zagrał ofensywnie co zaskoczyło Fischera. Według szkoleniowca rywala absolutnie nie można zwracać uwagi na obecne miejsce poznaniaków w tabeli Ekstraklasy. Fischer na łamach szwajcarskich mediów przyznał, że widział ostatnie spotkania naszej drużyny. Jak twierdzi – Lech miał w nich sporą przewagę, stwarzał wiele sytuacji, a punkty tracił przez pecha. Mimo wielu kontuzji w zespole i problemów w obronie Urs Fischer zapowiedział wystawienie możliwie jak najsilniejszego składu.


Co ciekawe zaskoczeni fatalną postawą Lecha Poznań w Ekstraklasie są również kibice FC Basel. Latem o Kolejorzu rozpisywali się sporo mocno go analizując. Uważali Lecha za silny zespół. Po dwumeczu w III rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów nic się nie zmieniło, dlatego Szwajcarzy dziwią się pozycji, którą zajmuje Kolejorz w lidze (niektórzy tłumaczą to wyprzedażą najlepszych piłkarzy co oczywiście nie miało miejsca). Kibice FC Basel typują jutro wygraną swojej drużyną i liczą, że ich zespół w końcu nie straci bramki. Szwajcarzy są również nieco zaskoczeni przyjazdem fanatyków Lecha Poznań, którzy 2 tygodnie temu nie przyszli na stadion, bowiem nie chcieli przekazać 1 euro uchodźcom, a teraz pojechali do Bazylei, choć Mistrz Szwajcarii ich pieniądze również da imigrantom z Bliskiego Wschodu.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com


>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
2 komentarze

  1. g4s pisze:

    no to zaczna lekcewarzyc po meczu.

  2. tomasz1973 pisze:

    No właśnie nagle 1 euro przekazane przez Szwajcarów na arabusów nikomu nie przeszkadza?