Grali rywale z Ligi Europy (20-22.11)

ligaeuropyW dniach 20-22 listopada w swoich krajach grały kluby rywalizujące z Lechem Poznań w grupie I Ligi Europy. Nikt nie wygrał swojego spotkania.

Po listopadowej przerwie na kadrę Belenenses grało tylko w piątek i to w Pucharze Portugalii. Lizbończycy niespodziewanie przegrali na wyjeździe 2:3 i odpadli z rozgrywek. Belenenses przegrywało już 0:2, w drugiej połowie wyrównało, ale gol w 90. minucie rozstrzygnął wszystko.

Portimonense – Belenenses Lizbona 3:2 (2:0)
Bramki: 13.Silva – sam. 45 i 90.Ewerton – 62.Pinto 69.Silva
Skład: Ribeiro – Amorim, Silva, Goncalo Brandao, Ferreira – Dias, Sousa (57.Pinto) – Kuca, Tiago Silva (57.Betinho), Sturgeon – Tiago Caeiro.

FC Basel przegrało 2 raz z rzędu. Tym razem Mistrz Szwajcarii poległ dziś na wyjeździe z Sankt-Gallen 1:2. FC Basel po 16. kolejkach mając 37 punktów jest liderem. Gracze Ursa Fischera notując bilans 12-1-3, gole: 38:20 o 7 oczek wyprzedzają Grasshoppers Zurych.

Sankt-Gallen – FC Basel 2:1 (1:0)
Bramki: 38 i 68.Tafer – 5.Janko
Skład: Vaclik – Lang, Suchy, Akanji (46.Zuffi), Safari – Elneny, Kuzmanović (74.Ajeti) – Embolo, Xhaka, Gashi (67.Bjarnason) – Janko.

Tymczasem w niedzielę Fiorentina z którą Lech Poznań nie zagra już w tej edycji pucharów straciła prowadzenie w Serie A. „Viola” zaledwie zremisowała u siebie z Empoli 2:2, choć przegrywała już 0:2. Fiorentina spadła na 3. miejsce. Ma tyle samo punktów co Napoli i 2 mniej od Interu Mediolan.