Tak tracił Lech jesienią i w 2015 roku

porazkaW 2015 roku piłkarze Lecha Poznań dali sobie wbić łącznie 38 goli w rozgrywkach Ekstraklasy z czego 13 bramek stracili wiosną (w 18 meczach), a 25 jesienią (w 21 spotkaniach).

Największym katami Lecha w mijających 12 miesiącach w lidze byli Patryk Tuszyński, Mariusz Stępiński, Rafał Boguski i Josip Barsić, którzy wbili nam po 2 gole. Tylko ten ostatni zawodnik trafiał jednak do siatki poznaniaków w obu rundach. W 2015 roku w Ekstraklasie bramki Kolejorzowi strzeliło 34 różnych piłkarzy. Po 1 golu wiosną Mistrzom Polski wbili Maciej Gajos i Marcin Robak, którzy już jesienią występowali przy Bułgarskiej.

Wiosną Mistrzowie Polski najwięcej bramek (3) stracili między 61 a 70 minutą, zaś jesienią między 1 a 10 minutą (5) co kosztowało Wielkopolan utratę wielu ważnych punktów. Jesienią już w 1. minucie bramkę Kolejorzowi strzeliła Cracovia Kraków i Ruch Chorzów. W 3. minucie ponownie „Pasy”, natomiast w 7. minucie Zagłębie Lubin oraz Wisła Kraków.

W 2015 roku na szczeblu Ekstraklasy to właśnie w pierwszych 10 minutach meczów Lech Poznań stracił najwięcej bramek (7). 6 goli stracił natomiast w ostatnich minutach spotkań, czyli po 81 minucie. Ligowi rywale najmniej goli wbili Kolejorzowi między 51 a 60 minutą gry (zaliczyli w tym czasie tylko 2 trafienia). Poniżej pełne statystyki.