Tak Lech strzelał w zimowych sparingach

pilkazimaPodczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej, piłkarze Lecha Poznań rozegrali łącznie sześć otwartych sparingów. Ich bilans jest mocno przeciętny – 1-3-2, gole: 7:9.

Sporo rotacji, częste zmiany pozycji, a nawet ustawienia, dziwne składy oraz wiele okazji do gry młodzieży sprawiły, że tej zimy nie należało przywiązywać wagi do wyników Lecha Poznań. Podczas przygotowań do rundy wiosennej Kolejorz nie zdobył gola tylko w boju z Dynamem Kijów. Wygrał jedno spotkanie z Wigrami Suwałki. Zimą po dwa gole strzelili Darko Jevtić oraz Dawid Kownacki, a po jednej bramce zdobyli Tomasz Kędziora, Maciej Gajos i Dariusz Formella. Dwa gole padły po uderzeniu z rzutu karnego.

Kolejorz cztery zimowe trafienia zanotował w pierwszych 45 minutach i trzy po przerwie. Trzy bramki miały swoich asystentów. Po asyście zaliczyli Kamil Jóźwiak, Szymon Pawłowski i Sisi. Mistrz Polski najskuteczniejszy w meczach kontrolnych był między 21 a 30 minutą oraz między 41 a 50, kiedy zdobył po dwie bramki. „Niebiesko-biali” przed niedzielną inauguracją ligi rozegrają co prawda jeszcze jeden sparing, ale będzie on zamknięty dla mediów i kibiców przez co skład nie zostanie podany. Tym samym jutro przedstawimy artykuł jak Wielkopolanie tracili gole w grach kontrolnych.

Lech – FK Ufa na 1:0 – Dawid Kownacki z rzutu karnego
Po rzucie rożnym faulowany w polu karnym był Dawid Kownacki. Jedenastkę na gola mocnym strzałem pod poprzeczkę zamienił sam poszkodowany.

Lech – Wigry na 1:0 – Dariusz Formella bez asysty
Dariusz Formella poszedł za akcją do końca, minął obrońcę i bramkarza, którzy źle interweniowali, a na końcu z bliska wepchnął piłkę do siatki.

Lech – Wigry na 2:0 – Maciej Gajos bez asysty
Spory chaos w polu karnym rywala. Do zagranej piłki z lewej strony wystartowali Gergo Lovrencsics i Maciej Gajos. Ostatecznie ten drugi z bliska, choć na raty umieścił futbolówkę w siatce.

Lech – Wigry na 3:1 – Tomasz Kędziora z rzutu karnego
Faulowany w polu karnym był Szymon Pawłowski. Jedenastkę na gole szczęśliwie zamienił Tomasz Kędziora. Bramkarz wyczuł jego intencję.

Lech – Jiangsu na 1:0 – Darko Jevtić po asyście Kamila Jóźwiaka
Prostopadłe podanie Kamila Jóźwiaka Jóźwiaka do Darko Jevticia, który podciął piłkę i zdobył gola. Szwajcar dobrze wyszedł na czystą pozycję.

Lech – Slavia na 1:2 – Dawid Kownacki po asyście Szymona Pawłowskiego
Długie podanie Szymona Pawłowskiego z własnej połowy do Dawida Kownackiego. Napastnik Lecha podbiegł z piłką, uderzył w kierunki bramki i szczęśliwie zdobył gola. Futbolówka przeleciała po rękach bramkarza.

Lech – FK Krasnodar na 1:0 – Darko Jevtić po asyście Sisiego
Sisi odzyskał piłkę tuż przy linii bocznej stojąc z prawej boiska. Ta trafiła do Darko Jevticia, który podbiegł w kierunku bramki i uderzeniem z ostrego kąta po długim rogu nie dał żadnych szans bramkarzowi.