Gajos i Lovrencsics z kompletem zimowych meczów. Gajos grał najwięcej

sparingPodczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej piłkarze Lecha Poznań rozegrali łącznie siedem gier kontrolnych w tym dwa sparingi w Polsce. Sześć spotkań było otwartych dla kibiców.

W zimowych sparingach ekipa Kolejorza zanotował bilans 2-3-2, gole: 10:9. W tym dorobku wliczony jest rezultat 3:0 osiągnięty dziś w zamkniętym meczu z Chrobrym Głogów. W starciu z I-ligowcem gole zdobyli Darko Jevtić, Szymon Pawłowski i Dawid Kownacki. Dla Darko i „Kownasia” było to już 3 trafienie tej zimy. Skład Mistrza Polski we wtorkowej próbie generalnej był utajniony. Tym samym publikując dziś zestawienie, kto i ile rozegrał minut w zimowych sparingach nie zawiera ono danych ze spotkania z Chrobrym Głogów.

W sześciu otwartych zimowych sparingach wystąpiło łącznie 28 piłkarzy w tym 3 bramkarzy, 9 obrońców, 13 pomocników i 3 napastników. We wszystkich 6 otwartych spotkaniach kontrolnych wystąpili Maciej Gajos i Gergo Lovrencsics. Rekordzistą jest Gajos, który na boiskach w Polsce, na Cyprze i w Hiszpanii spędził łącznie 309 minut. Zaraz za nim był Tamas Kadar (298 minut), a dalej Gergo Lovrencsics (292 minuty) oraz Darko Jevtić (291 minut). Aż 9 lechitów rozegrało zimą po 270 minut. Z młodych zawodników najdłużej grał Tomasz Dejewski – 247 minut.