Lokomotywą przez Wisłę!

PPW rewanżowym meczu 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2016/2017, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Wisłą Kraków 4:2 (3:0) i mimo październikowego remisu u siebie 1:1 pewnie awansował do półfinału. Kolejorz prowadził do przerwy prowadził aż 3:0, jednak po przerwie stracił koncentrację i przy okazji 2 gole.

1 min. – Na rozgrzewce kontuzji doznał kapitana rywala, Głowacki, którego zastąpił Żemło.
2 min. – Już Majewski do Robaka, ale napastnik był za wolny.
5 min. – Rozpędziła się Wisła w naszym polu karnym. Piłka w rękach Buricia.
7 min. – Niecelne uderzenie Makuszewskiego z prostego podbicia.
10 min. – Dwa zepsute stałe fragmenty przez lechitów.
14 min. – Błąd Bednarka. Na szczęście Burić w porę wyszedł z bramki.

19 min. – Rzut karny dla Lecha!
20 min. – ROBBBAAAAAAAAAKKKKKKKKK !!!!!
22 min. – Dobra akcja tylko za mocna wrzutka Kędziory.
24 min. – Śnieg przeszkadza w grze. Coraz mocniej sypie.
28 min. – Wisła traci cierpliwość. Druga żółta kartka.
29 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:0!!! Świetna piła Jevticia do Makuszewskiego, który zdobył jakże ważnego gola!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
30 min. – Mamy świetny wynik po 30 minutach. Wisła potrzebuje już 3 bramek.

34 min. – Świetna interwencja Nielsena po wrzutce z lewej strony! brawo!
36 min. – Wisła ma bardzo groźne dośrodkowania z lewej strony. Lech na razie gra bardzo czujnie
38 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3:0 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Długa piłka do przodu, Jevtić wychodzi sam na sam i na spokoju zdobywa gola!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
42 min. – Niecelne uderzenie Brleka z daleka.
43 min. – AAAj!!! Prawie 4 po kolejnej świetnej akcji. Niestety Majewski trafił w Załuskę w sytuacji 1 na 1.
44 min. – Kadar w boczną siatkę. Szkoda. Lech atakuje!
45 min. – Do przerwy kapitalny wynik !!!!!!!

47 min. – Już dobra akcja Lecha, jednak na spalonym Robak.
51 min. – Dała się zaskoczyć obrona Kolejorza. Wisła zdobywa bramkę po prostej akcji. 3:1 dla nas.
52 min. – Odpowiedź Lecha. Jevtić zablokowany.
57 min. – Od paru minut Lech mocno cofnięty.
58 min. – Druga żółta dla Mójty. Wisła gra w 10.

66 min. – Lech grając z przewagą traci gola. Już tylko 3:2 po strzale Małeckiego. Wisła zrobiła teraz z Lechem co chciała.
68 min. – Teraz dobra nasza akcja. Makuszewski nie dał rady dograć do Robaka. Szkoda tej szansy.
74 min. – Kopanina w środku pola.

78 min. – Fatalny błąd Bednarka. Jest dziś nie do poznania. Masa błędów.
83 min. – GOOOOL!!! Piękna indywidualna akcja Jóźwiaka, podanie do środka i gola z bliska zdobył Majewski.
88 min. – Czekamy już na koniec meczu. Tak jak wszyscy piłkarze na boisku, którzy siedli do końca.
89 min. – Niecelna główka Urygi po dośrodkowaniu z wolnego.
90+3 min. – Koniec! CEL ZREALIZOWANY!

1/4 PP (rewanż): Wisła Kraków – KKS Lech Poznań 2:4 (0:3)

Bramki: 51.Brlek 66.Małecki – 20.Robak – k. 29.Makuszewski 38.Jevtić 83.Majewski

Żółte kartki: Mączyński, Mójta, Popović, Żemło, Małecki – Tetteh, Kędziora

Czerwona kartka: 58 min. – Mójta (za drugą żółtą)

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 10500

Wisła: Załuska – Jović, Żemło, Uryga, Mójta – Mączyński, Popović (61.Bartosz) – Boguski (80.Drzazga), Brlek, Małecki – Brożek (70.Zachara).

Rezerwowi: Miśkiewicz, Bartosz, Kujawa, Purcha, Zachara, Drzazga.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Bednarek, L.Nielsen, Kadar – Tetteh, Gajos (86.Dudka) – Makuszewski, Majewski, Jevtić (68.Jóźwiak) – Robak (78.Kownacki).

Rezerwowi: Putnocky, Dudka, Gumny, Wasielewski, Jóźwiak, Formella, Kownacki.

Kapitanowie: Brożek – Kędziora

Trenerzy: Kazimierz Kmiecik – Nenad Bjelica

Pogoda: -2°C, opady śniegu

231 komentarzy

1. R.K. pisze:

Naprzod Kolejorz,do boju po zwyciestwo i awans!

8. stowoda pisze:

@BULI – Polsat Sport jak masz pakiet, jak masz net i znasz angielski spróbuj tu 12thplayer.com

12. Giacore pisze:

W Krakowie śnieżyca czyli mamy problem. 2 godziny do meczu ale jeśli szybko nie przestanie padać to możemy mieć podobny mecz jak z Juventusem.

• stowoda pisze:

nie siej zametu.Odpal sobie jakas kamere internetowa z Krakowa np Stary Rynek. Jaka sniezyca, tworzysz chlopie wirtualna rzeczywistosc.

• osa pisze:

Redakcja pisze „przelotny śnieg” i tego się trzymajmy.

stowoda
      Nie koniecznie sieje zamęt, u mnie też od godziny jest śnieżyca. Śnieżyca, nie „przelotny śnieg”, a do Krakowa mam 200 km, a im dalej na południe ponoć gorzej.

13. Bolek pisze:

Rzucić się na nich od początku tak jak to zrobili w Chorzowie czy Lubinie, wtedy drugą połowę grać już oszczędnie.

15. Ekstralijczyk pisze:

Trzeba zagrać w tym meczu na 110 % i po prostu wyrwać Wiśle awans.

16. osa pisze:

Na wypadek, gdyby był wypadek z PP /tfu tfu/ poproszę o polecenie mi bardziej szczęśliwego modelu TV Smart 🙂

17. Rafik pisze:

Tylko Lech

18. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

ciezki mecz mam obawy ale trzeba wierzyc

19. mario pisze:

no chłopaki, Wisła to nie Amazonka, spuśćcie wodę i wracajcie szczęśliwie!

20. ArekCesar pisze:

Powodzenia niebiesko-biali!

21. Didavi pisze:

Dawać już ten mecz, ile można czekać! 🙂 Myślę, że to może być szalona wymiana, zwłaszcza jeżeli szybko padnie bramka. Obstawiam 3:4, a co!

22. fan123 pisze:

Mocny skład, bez kombinowania. Dziś tylko awans

23. Marecki60 pisze:

Oj, dawno się tak nie denerwowałem. Obyśmy około 23 wszyscy byli w dobrych humorach.

24. 07 pisze:

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na ławki rezerwowych. Wisła poza Zacharą nie ma kim ”straszyć”. Wyjściowa 11 też nie jest optymalna. Myślę, że mamy mocniejszy skład oraz zdecydownanie mocniejszą ławkę.

25. tomasz1973 pisze:

Puchar jest nasz, ten puchar do Lecha należy!
    Wyjść i wyrwać zwycięstwo !

26. Pawelinho pisze:

Najważniejszy mecz rundy jesiennej dla Lecha i dla trenera Bjelicy.

27. melon1922 pisze:

Uwaga na brozka ale nerwy.Tylko zwyciestwo Kolejorz!!!

28. Mary pisze:

Teraz to nawet ja mam pietra 🙂 Do boju, co tam śnieg – gorzej już bywało.

29. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

juakis dobry linka na mecz ktos posiada?

30. robson pisze:

Czesiek za mikrofonem. 🙂

31. robson pisze:

Ze składu wypadł Głowacki i zastąpi go Żemło.

32. tomasz1973 pisze:

Dawno nie było takich nerwów, no i meczu o tak ważną stawkę!

Na ławce, nie licząc bramkarza, mamy dziadka Dudke i samych gówniarzy.

33. KKS pisze:

Pozdrowienia z Walii. Do boju KOLEJORZ!!!

34. kibol z IV pisze:

Robak i 1-0

35. Judi pisze:

gooooool

36. tomasz1973 pisze:

No i jedyneczka już sie po naszej stronie świeci, teraz jak najszybciej strzelić na 2-0!

37. robson pisze:

Teraz dołożyć tylko druga bramkę i mamy awans.

38. wars pisze:

Już dajta spokój z tym ważnym meczem bo wam żyłka pęknie,wazne mecze to są w lidze mistrzów.

• sas pisze:

Ważne są ale nie dla legii dostarczyciela bramek i rekordzisty we wszystkich najgorszych statystykach

39. mól pisze:

Jeeeest K O L E J O R Z!!!

40. ArekCesar pisze:

wars-To już nie jest ważna podwójna korona?

41. Jagrr pisze:

Nie da się bardziej BEZCZELNIE wydrugować tego meczu. Ten od relacji tekstowej powinien się zapaść pod ziemię ze wstydu i przestać relacjonować ten cyrk, ale jeśli nie ma się pojęcia, co to jest honor, to się podnieca taką parodią.

49. Bolek pisze:

Ależ ta nasz Lokomotywa się rozpędziła w ostatnich meczach, 30 minut minęło i już 0:2 🙂

50. mr_unknown pisze:

Trochę przyfarciliśmy przy tej interwencji Buricia, ale potem już dominacja i inteligentna gra 😀

55. R. pisze:

Ale zamknęli ten mecz!!!!!!!!!!!! Brawo Bjelica brawo zawodnicy!!!!!!

56. fan123 pisze:

Mamy półfinał. Pięknie

57. tomasz1973 pisze:

Jedna druga trzecia mało! Rozjeb…ać tą milicyjną chałastre w puch!

58. sas pisze:

Lepszy od wyniku jak na razie jest ból dupy słoików którzy tu ryją i piszą te swoje wschodnie brednie. Oczywiście żartuję, walić dekli najważniejszy jest Lech.

59. robson pisze:

No to teraz można sobie spokojnie oszczędzać siły na Jagę.

60. mól pisze:

No to jan barek!

Po meczu legii z Borussią w którym po każdej bramce Niemców waliłem browara i musiałem wziąć urlop na żądanie tym razem zaopatrzyłem sie w Lecha Free. Smak piwa ( prawie) ale przynajmniej jutro będę zdrowy

tatek- twoje dwa i oba o mnie lub do mnie. Masz jakąś obsesje? Przysłać ci swoje zdjęcie?

Masz kobietę? To co tu robisz? Nie uwazasz że jesteś załosny żeby w nocy w tygodniu leczyć kompleksy na forum największego rywala? Nie odpowiadaj.

64. mól pisze:

Nenad Bjelica-wir sind in halb finale!!!
    BRAWO!

65. Niebieski77 pisze:

Przy stanie 2 0 jeszcze troszke nerwy szarpaly ale juz jestem spokojny 🙂

66. wars pisze:

Są porażki ale jest i gra.Nikt po tych porażkach nie ma pretensji, mimo 4-8 dwóch zawodników w jedenastce kolejki Lm. Będzie fajna rywalizacja o Mistrza ,bo amica też fajnie wygląda ostatnio.

67. Judi pisze:

Robota Bjelicy!!!

68. slavo1 pisze:

Na razie to najniższy wymiar kary. Różnica przynajmniej jednej klasy. Oby tak dalej!

69. kibol z IV pisze:

Upokorzeni , stłamszeni , zmiażdzeni…milicyjny twór na kolanach .

70. KotorFan pisze:

Brawo dla Bjelicy! 16:0 pięć ostatnich meczów póki co.

71. El Companero pisze:

oj nie ładnie Panie Borek tak komentować pod Wisłę, wszędzie Pan widzi karne, spalone, kartki , szpiegów, dywersantów i w ogóle kosmiczny spisek. Nie łatwiej powiedzieć że Lech jest dzis o 2 klasy lepszy? Jeden poczciwy Czechu trzyma klasę.

• Pawelinho pisze:

Dokładnie.

Oglądam na 12th player i cały czas mam włączoną relację a Borek mówi -pokaż kurwa mi ta sytuację, bo na bank był spalony. i przewijają pomału a ten cały czas kurwuje. Czy ci debile nie wiedzą że są słyszani i widziani?

72. Pawelinho pisze:

Obiektywizm wywiad z piłkarzem Wisły o sytuacje z Buriciem śmiech na sali, wg mnie Brozinho po prostu próbował wymusić faul i tyle, a nie, że był to błąd Bośniaka. A co do meczu to liczę na kolejne bramki ze strony Lecha, który jest lepszy od słabej w dniu dzisiejszym Wisły.

73. arek z Debca pisze:

Co sie stalo z tym zespolem??? Nie pojmuje. Bjelica to jednak fachowiec jest i wart tych pieniedzy. Szkoda, ze Rutki tak dlugo trzymaly tego komedianta Maniane.

74. Wojtek pisze:

Kto to komentuje

75. Wojtek pisze:

Borek a ten drugi

76. Pavulon pisze:

O co chodzi z faulem Buricia bo nie widziałem od początku?

Podobno Burić sfaulował potykającego się o własne, a raczej o nogi Buricia napastnika Wisły tzn Pawła Brożka, który udzielił wzruszającego wywiadu o tym jak jego zdaniem bramkarz Kolejorza powinien dostać czerwoną kartkę.

• JR (od 1991 r.) pisze:

Brożek właściwie kopnal/zaczepil o nogę Buricia, ktory nie zrobił ruchu w kierunku milicyjnego.

• JRZ pisze:

Buric wyszedł z bramy a z drugiej strony biegł Malecki (albo Brożek) jeden i drugi wystawili girę i się zahaczyli (kopnęli). Żadnego faulu nie było ale co tam i tak będzie płacz przez 2 lata ze nam mecz wydrukowali.

77. maly pisze:

jebac milcyjne psy

78. robson pisze:

Jakim kurwa nieudacznikiem był Urban, że za jego kadencji ci sami piłkarze dostawali w papę od każdego w lidze!

79. maly pisze:

rozwalic ta szmate wislacka do zera

80. JRZ pisze:

Nie wiem jak was ale mnie Borek powoli zaczyna wkurwiac. W ogóle w ostatnich tygodniach zauważyłem ze nastala jakaś moda na doszukiwanie się choćby najmniejszego gówna lub jakieś kontrowersji na siłę w meczach z naszym udziałem. Ostatnio w C+ w meczu ze Slaskiem Murawski zbłaźnił się a na koniec wyszło ze nie dość ze było wszystko ok to jeszcze nam karny się należał.

81. Mary pisze:

No dobra, wypiłam dwa Jasie, więcej nie mogę bo przecież do pracy jutro… Strzelcie jeszcze parą bramek chłopaki, żeby już przestali pieprzyc o czerwonej dla Jasia. Obiektywnie – była czy nie? Mnie się wydawało, że nie.

• KrewIHonor88 pisze:

Stykowa sytuacja, jak dla mnie. Sedzia wybronilby sie z kazdej decyzji. Mam tez watpliwosci czy Jevtic nie byl na spalonym przy trzeciej bramce ale tez na styku. Borek wkurwia mnie jak nigdy.

• ole pisze:

Borek, Murawski, Węgrzyn i ten kurdupel z C+, jak mu tam… Zelislaw Zyzynski, jak ich widzę to od razu ściszam TV.

82. mario pisze:

przepraszam wszystkich za swoje wcześniejsze wątpliwości. Ale tego i tak nikt się nie spodziewał, a mogły być 4. Nie wiem jak Robak tego mógł nie strzelić.

• kibol z IV pisze:

no cóż powiem nieskromnie…grają tak jak wczoraj pisałem i tak jak chciałem by zagrali :).

83. Radomianin pisze:

Bednarek podniósł ciśnienie tym ,,podaniem,, do Buricia. No trochę sędzia temperuje wiślaków żółtymi, ale były stykowe nie które faule które dla Nas gwizdnął. Gdyby sytuacja była odwrotna też byśmy nie byli zadowoleni. Ale nie ma co narzekać . Zespół gra tak , że … WOW kurde WOW 🙂 BRAAAAAWOOOOO!! 🙂

84. v80 pisze:

Graja tak ze az sie chce aby do konca roku jeszcze 10 meczow rozegrali. Nigdy nie sadzilem ze z tym skladem da sie miec takie serie zwyciestw. Uklony Panie Bjelica. Oplaca sie sypnac groszem na porzadnego trenera

85. maly pisze:

czekamy na wigry

86. BooN pisze:

@Pavulon Wyszedl przed pole karne i wybil pilkę, zachaczyl tez brożka chyba, ciezko powiedziec

87. KKS'Lech pisze:

Robak spartolil na 4-0, nie Majewski

88. Baca pisze:

Miało być ciężko by wyjazd na trudny teren a tu ledwo właczyłem transmisje na laptopie a tu już 3 bramy dla Lecha. Może jeszcze po przerwie coś wpadnie. Bjelica wydobył w tych grajków to czego oczekiwali kibice.

89. Nafi77 pisze:

Przy 3 bramce jeśli był spalony to minimalny…a nie 5 metrowy jak podczas naszego meczu w Warszawie. „Obiektywizm” Borka aż kuje w oczy. gdyby to był mecz Tirówy to pewnie padło by stwierdzeniem że to z duchem gry ofensywnej albo że sędzia też człowiek… jebana propaganda.

90. JR (od 1991 r.) pisze:

To Brożek zahaczyl Jasia, nie odwrotnie!!!

91. mateo pisze:

Ewidentny faul, czerwień dla Burica… Sędzia dziś zdecydowanie gwiżdże po Lecha… Troche nie fair…

92. 07; pisze:

Gdyby ktoś powiedział mi w lipcu, że Lech pojedzie z milicjantami 3-0 do przerwy bez Trałki i Pawłowskiego to poradziłbym mu spory rozbieg i uderzenie głową w ścianę….. minęło 5 miesięcy i bez 2 podstawowych zawodników do tej pory lejemy milicjantów do zera…. Można? Można!