Lechowy Flesz (22-30.04)

murawaLechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym co weekend w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.


Tak telewizja robi Puchar

Na YouTube znajduje się bardzo filmik pokazujący to, jak realizowany jest finał Pucharu Polski. Klip dostępny poniżej pokazuje zeszłoroczny finał. Przed tym tegorocznym na pewno warto obejrzeć go w wolnej chwili.

Lechici znowu wyróżnieni

Maciej Gajos, Darko Jevtić oraz Tomasz Kędziora trafili do jedenastki 30. kolejki według Ekstraklasy SA. W dodatku Jevtić został wybrany najlepszym piłkarzem ostatniej serii spotkań. To już kolejny tej wiosny tydzień w którym gracze Kolejorza zostali docenieni.

Elana już bez byłych lechitów

Pracujący niegdyś w Lechu trener, Jerzy Cyrak od pierwszej połowy kwietnia nie jest już szkoleniowcem III-ligowej Elany Toruń. Klub kilka dni po nim opuścił też Patryk Kniat, który w Elanie był dyrektorem sportowym oraz pełnił funkcję dyrektora akademii III-ligowca.

Murawa prezentuje się nieźle

Jeszcze zanim murawa przyjechała na Narodowy i zaczęto ją rozkładać pokazano w internecie, jak prezentuje się trawa na której już we wtorek zagrają piłkarze Lecha Poznań. Murawa jest na pewno lepsza od tej 2 lata temu, dlatego pod tym względem Kolejorz nie powinien się martwić.

Junior powołany konsultację

Łukasz Benedykciński z akademii Lecha Poznań dostał powołanie na konsultację kadry U-16, która w dniach 8-12 maja odbędzie się w Gutowie Małym pod Łodzią.

FA na Kolejorzu

Podczas meczu Lech – Ruch na trybunach pojawiło się ponad 1200 uczestników Ogólnopolskiego Dnia Football Academy z Lechem Poznań. Na trybunach zasiedli młodzi zawodnicy, ich rodzice czy trenerzy. Dodatkowo 68 młodych piłkarzy m.in. trzymało flagi na wyjście obu drużyn z szatni, podawało piłki czy wzięło udział w przedmeczowym strzelaniu karnych.

Znany plan transmisji do 35. kolejki

Ekstraklasa SA w porozumieniu z telewizją ustaliła już, kto pokaże mecze fazy finałowej do 35. kolejki. Tym samym spotkanie z Termaliką pokaże Canal Plus Sport, a z Pogonią, Legią i Lechią zwykły Canal Plus.

Tak wygląda piłka

W środę prezes PZPN, Zbigniew Boniek zaprezentował na Twitterze finałową piłkę. Kolory dość wyraźne. Oby Lech równie wyraźnie wygrał.

Zmarł były piłkarz

W ubiegłą niedzielę w wieku 61-lat zmarł urodzony w Poznaniu, Andrzej Grześkowiak. Obrońca występował w Lechu w latach 1975-1977 oraz 1978-1982. Spoczął na cmentarzu na Miłostowie. W Kolejorzu rozegrał 92 mecze.

Poznań bez finału

Finał okręgowego Pucharu Polski na szczeblu poznańskim pierwotnie miał odbyć się tak jak w zeszłym roku, czyli na Bułgarskiej, ale ostatecznie zostanie rozegrany gdzie indziej. Rezerwy Lecha Poznań niespodziewanie odpadły w półfinale z Tarnovią Tarnowo Podgórne i to ona będzie gospodarzem finału z obrońcą trofeum, Polonią Środa Wielkopolska. Mecz miał być rozegrany 10 maja, jednak ten termin jest już nieaktualny.

Cały czas możesz pomóc

Wszystkim internautom, którzy regularnie wspierają nas klikaniem raz dziennie i codziennie w reklamy bardzo dziękujemy ze niezbędne wsparcie w tych trudnych czasach. Jest także możliwość przekazywania skromnych darowizn przez PayPal na adres: redakcja@kkslech.com. Wszystkim kibicom z góry dziękujemy za finansowe wsparcie. Dla Was kliknięcie w reklamę raz dziennie to dosłownie sekunda. Dla nas wielka pomoc. Dzięki!

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 2

  1. JR (od 1991 r.) pisze:

    Pilka nieszczegolna taka. Mogliby się bardziej postarać, w końcu to jest rowniez gadżet marketingowy.

  2. GROSZKINS pisze:

    Kolory jakby mieli grać w śnieżycy.