Dwanaście! KKSLECH.com ma 12 lat!

W cieniu walki Lecha Poznań w Lidze Europy oraz gry w LOTTO Ekstraklasie znaleźliśmy chwilę czasu, aby poinformować głównie stałych użytkowników tego serwisu o pewnym istotnym wydarzeniu. Otóż KKSLECH.com wczoraj, czyli 26 lipca w okolicach godziny 17:00 skończył 12 lat. To już 12 lat mocnego projektu, który początkowo był tylko luźną zabawą i czymś stworzonym sobie dla jaj. Skończyło się jak się skończyło z czego po tylu sezonach jesteśmy bardzo dumni. Także z Was, naszych użytkowników.


>> O KKSLECH.com (początki, historia, liczby, informacje)

KKSLECH.com powstało praktycznie z niczego, od zera, za sprawą tworzenia z pasją przebijało się przez różne konkurencje, których teraz nie ma. Nie chcemy chwalić się, jak wiele udało nam się zrobić i zamęczać Was opowieściami w dniu meczu z FC Utrecht. Po 1) nie lubimy pychy, twardo stąpamy na ziemi, wiemy co mamy dalej zrobić i jaki jest cel a po 2) nie ma teraz na to czasu, bowiem są ważniejsze tematy. Jak wygląda KKSLECH.com każdy widzi. Każdy widzi plusy, minusy nad którymi pracujemy, mocne strony i każdy, kto tutaj siedzi wie co i jak wygląda. Nie będziemy się więc teraz rozpisywać o początkach tej witryny, historii czy o liczbach. Kto chciałby dowiedzieć się o KKSLECH.com więcej może sobie poczytać -> TUTAJ. W tym dziale jest wszystko co potrzebne. Dziś po prostu chcemy Was skromnie poinformować o 12-leciu największego nieoficjalnego serwisu Lecha Poznań oraz jednego z większych nieoficjalnych portali klubów Ekstraklasy, a także krótko podziękować tym, którzy na to zasługują.

Z okazji 12 urodzin pragniemy podziękować wszystkim stałym, starym jak i tym nowym użytkownikom za bycie z nami każdego dnia. W ciągu 12 lat udało nam się zbudować coś wielkiego od podstaw, a my wraz z Wami cały czas budujemy siłę KKSLECH.com. Zdajemy sobie sprawę, że często nie zgadzacie się z różnymi opiniami bądź rzeczami, ale oto właśnie chodzi. Gdyby wszyscy ze sobą się zgadzali, to dyskusja kogokolwiek z kimkolwiek nie miałaby sensu. Bardzo nas cieszy, że użytkownikami tej witryny są ludzie w różnym wieku z różnym doświadczeniem kibicowskim. To właśnie użytkownicy tej witryny są największym skarbem KKSLECH.com co przy okazji 12 urodzin znów podkreślamy. Jednocześnie wykorzystując dzisiejszą chwilę pragniemy złożyć podziękowania wszystkim osobom, które przez tych pięknych 12 minionych lat w różnym stopniu dołożyły swoją „cegiełkę” w rozwój serwisu KKSLECH.com.

W 2017 roku kolejny już sezon serwis KKSLECH.com jest tak naprawdę jedynym nieoficjalnym serwisem Lecha Poznań niemającym żadnej konkurencji wśród jakichkolwiek witryn o podobnej tematyce, który przy okazji jest w Polsce bardzo dobrze rozpoznawalny oraz często odwiedzany przez sympatyków innych klubów. Samo KKSLECH.com przez wiele postronnych osób czy obserwatorów niemających zwykle styczności z mediami jest oceniane jako serwis będący idealnym uzupełnieniem oficjalnej strony Lecha Poznań z czego oczywiście bardzo się cieszymy. 12 lat pozwoliło naszej grupie wspierającej Kolejorza nawet od ponad 40 lat nie tylko rozwinąć KKSLECH.com, ale również jeszcze lepiej dostać się do świata Kolejorza, poznać go, a także nauczyć się 200-procentowego profesjonalizmu, systematyczności, pracowitości, odpowiedzialności oraz kompetencji.

Wielu ludzi traktuje nasz serwis jako stronę oficjalną klubu. To bardzo miłe, ale też motywuje byśmy stali się jeszcze lepsi. Cały czas wraz z Lechem Poznań z którym ściśle współpracujemy chcemy iść do przodu opisując jego sukcesy. 12 lat to cudowny jubileusz, coś pięknego, ale coś co motywuje. Coś co napędza, więc czas na kolejne kroki naprzód. Wraz z Wami użytkownikami nadal chcemy się rozwijać. Potrzebujemy do tego też funduszy, dlatego kto chce może raz dziennie i codziennie korzystać z zamieszczonych tutaj reklam. To pozwoli nam zatrudniać choćby więcej moderatorów, którzy przy licznych dyskusjach są bardzo potrzebni. W grudniu 2015 doszliśmy do wniosku, że przy tych ograniczeniach finansowych/personalnych już mocniej się nie rozwiniemy. Że już wszystko wymyśliliśmy i nic więcej nie da się zrobić. Błąd. Jak pokazał 2016 czy 2017 rok – dało się zrobić coś nowego i da się w przyszłości wymyślić kolejne unikalne nowości.

Mimo braku konkurencji nie spoczywamy na laurach. Wiele rzeczy jest do poprawy i mimo wielu ograniczeń staramy się udoskonalać. Dziś rozpoczynamy już kolejny rok pracy budujący wraz z Wami siłę wielkiego KKSLECH.com! Czego nam życzyć? Więcej internautów na stronie po zwycięstwach Lecha a nie tylko po porażkach oraz dłuższej doby o 2 godziny, bo czasem zarywamy nocki, by skończyć materiały na kolejny dzień (tak wiemy, nie da się wydłużyć dnia, to my musimy jeszcze bardziej się sprężać). Siły, wytrwałości, pomysłów, determinacji i zaangażowania na pewno nam nie zabraknie. Teraz wszystko w nogach piłkarzy Lecha Poznań byśmy mogli lepiej pisać o tym zespole. Byśmy za kolejny rok byli jeszcze dalej od innych tak jak Kolejorz, który powoli, powoli odzyskuje blask na arenie krajowej. Europejskie puchary, opisywanie rywali, poznawanie ich czy mecze co 3-4 dni są niezbędne abyśmy zrobili kolejny krok naprzód, dlatego wierzymy, że przygoda naszego klubu z Ligą Europy potrwa chociaż do końca sierpnia.

Nasz klub chcąc się rozwijać potrzebuje sukcesu. Sukcesu najlepiej na krajowym podwórku takiego jak tytuł Mistrza Polski lub Puchar Polski. To + awans do fazy grupowej Ligi Europy sprawi, że Kolejorz zacznie iść w dobrym kierunku, a dzięki temu również my jako KKSLECH.com. Już teraz wiadomo, że ten rok będzie dla nas rekordowy jeśli chodzi o liczbę odsłon. W porównaniu z majem zanotowaliśmy w czerwcu rekordowy wzrost odsłon aż o 1,7 mln. W lipcu zanotujemy prawdopodobnie kolejny wzrost o 200 tys. odsłon. To sprawia, że przynajmniej my idziemy w dobrym kierunku, przyciągamy nowych użytkowników, którzy przy okazji odwiedzają nas w ciągu doby nawet po kilkanaście razy. Nie ukrywamy, że wpływ na wzrost odsłon mają płatne treści w innych mediach. Oczywistą sprawą jest, że kibice Lecha Poznań nie są głupi i nie będą płacić za czytanie artykułów. W tym ważnym dla nas dniu informujemy Was, że nigdy nie będzie tutaj nic płatne. Nie chcemy nawet umieszczać wyskakujących reklam. KKSLECH.com nie jest do zarabiania tylko do rzetelnego informowania kibiców o tym co się dzieje w klubie i to za darmo. Kto chce może nam pomagać korzystając z obecnych tutaj reklam. Dla Was klik to chwila, dla nas wielka pomoc.

Bardzo duży wzrost odsłon w czerwcu w porównaniu z majem, który i tak był bardzo dobry pokazuje, jak wielkie jest Wasze zaufanie do nas w tym do naszych informacji prosto z Lecha Poznań. Kilka dni temu został oddany na KKSLECH.com półmilionowy komentarz licząc czas od 27 czerwca 2010 roku. To kolejny wynik, który nas cieszy, bowiem na bazie tylu różnych zdań możemy zajmować się tematami, które najbardziej Was interesują. Raz jeszcze dzięki wszystkim kibicom Lecha Poznań, którzy od lat nas odwiedzają, wspierają i korzystają bezpłatnie z naszych informacji. Istniejmy dla Was i dzięki Wam. Jesteście najlepsi!

>> O KKSLECH.com (początki, historia, liczby, informacje)


Mały wyciąg ze statystyk KKSLECH.com:

Ogólna liczba odsłon od 26.07.2005 do 27.07.2017 (godz. 00:00): 61 406 443
Liczba odsłon od 27.06.2010 – 27.07.2017 (godz. 00:00): 59 734 625

2005 – 31 574 (od 26 lipca)
2006 – 128 109
2007 – 222 197
2008 – 414 527
2009 – 875 411
2010 – 3 997 114
2011 – 4 685 625
2012 – 5 405 119
2013 – 7 586 609
2014 – 8 487 018
2015 – 11 015 119
2016 – 10 008 014
2017 – 8 550 007 (do 27.07 do 00:00)

YouTube KKSLECH.com do 27 lipca 2017:

Filmy – 163
Subskrybenci – 2479
Wyświetlenia filmów – 3 896 457

Twitter KKSLECH.com do 27 lipca 2017:

Tweety – 8828
Followersi – 3415

Do tych krajów dotarło KKSLECH.com:

null

Ważne daty i wydarzenia związane z serwisem:

26.07.2005 – powstaje mała strona www.lechfans.za.pl
Wrzesień 2005 – Strona zmienia domenę na www.Lech.TK
7.01.2006 – Zmiana domeny na www.KKSLECH.com
Koniec czerwca 2006 – Fuzja stron KKSLECH.com z KibiceLecha.boo.pl i dzięki temu powstaje pierwsze, profesjonalne KKSLECH.com
17.01.2007 – Serwis zmienia szatę graficzną i z każdym miesiącem zyskuje coraz większe uznanie
Połowa czerwca 2010 – KKSLECH.com zyskuje nową szatę graficzną. Powstaje największy nieoficjalny serwis Lecha Poznań
Wiosna 2012 – Witryna cały czas się rozwija i nabiera renomy. Dochodzi do lekkiej zmiany barw i loga. Redakcja stawia na stuprocentowy profesjonalizm serwisu
Styczeń/Luty 2013 – Witryna staje się bardzo mocno rozpoznawalna w USA, Szkocji, Anglii oraz Finlandii. W tym ostatnim kraju jeden z największych fińskich dzienników myli KKSLECH.com z oficjalną witryną klubową. Transfer Hamalainena rozsławia serwis w Finlandii
Lato 2013 – KKSLECH.com ugruntowuje swoją pozycję w mediach dzięki sprawdzonym informacjom transferowym (m.in. Hamalainen, Pawłowski, Injać)
14 czerwca 2014 – Prężnie działający serwis KKSLECH.com po czterech latach całkowicie zmienia swój wygląd graficzny
26 lipca 2015 – KKSLECH.com z miesiąca na miesiąc odwiedza coraz więcej osób co napędza redakcję. Serwis obchodzi 10 rocznicę powstania czując moc
22 luty 2016 – KKSLECH.com zyskuje zupełnie nowy, jeszcze przejrzysty pod względem treści wygląd, który szybko zyskuje uznanie
26 lipca 2016 – Nic się nie zmienia. KKSLECH.com ze spokojem i z kolejnymi planami na przyszłość obchodzi 11-lecie.
27 lipca 2017 – Jesteśmy sobą, choć zmieniamy się na lepsze. Za nami kolejny, dobry rok pod względem rozwoju serwisu KKSLECH.com po którym z optymizmem patrzymy w przyszłość

Screeny poprzednich wersji KKSLECH.com:

>> O KKSLECH.com (początki, historia, liczby, informacje)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 85

  1. Ekstralijczyk pisze:

    Sto lat i najlepszego.!!!!!!!!!!! :) 🎂🍺