Warto wiedzieć: Lech – Zagłębie

Wiosną 2017 roku na KKSLECH.com wystartował kolejny nowy i stały cykl pod nazwą „Warto wiedzieć”. W materiałach z tego cyklu będą znajdowały się przedmeczowe ciekawostki, informacje oraz rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań z danym rywalem i o których po prostu warto wiedzieć.


Warto wiedzieć: Lech Poznań – Zagłębie Lubin (12.08.2017):

O poprawę bilansu – Lech rozegra dziś 58 mecz z Zagłębiem w historii i 53 w Ekstraklasie w którym będzie miał szansę na 26 wygraną w tym 23 ligową. Kolejorz będzie miał okazję wbić lubinianom 80 bramkę w historii (potrzebuje 2 goli).

Skopiować wynik – Lech po raz ostatni ograł Zagłębie w ostatnim meczu obu ekip, który odbył się w listopadzie. W Lubinie wygrał 3:0 po golach Darko Jevticia, Dawida Kownackiego oraz Paulusa Arajuuriego. Dziś żaden z nich nie zagra. Dwóch piłkarzy nawet nie ma już w Lechu.

Uniknąć klęski – Ostatni mecz Lecha z Zagłębiem w Poznaniu dobił atmosferę do końca. Latem zeszłego roku Kolejorz uległ u siebie „Miedziowym” 0:2. Było to jedno ze spotkań, które przesądziło o losach Jana Urbana.

12 mecz Stokowca – Dziś po raz 12 na drodze Lecha stanie trener Piotr Stokowiec. Jego bilans przeciwko Kolejorzowi to 5-0-6, 12:16 na niekorzyść Stokowca.

Odkuć się – Zaledwie 3 dni po kompromitacji w Pucharze zespół Lecha będzie miał szansę odkuć się i to na liderze Ekstraklasy. Lepszej okazji do rehabilitacji być nie może tylko czy poznaniacy wytrzymają fizyczne trudy tego pojedynku?

Wygrana da lidera – W razie pokonania rywala Lech co najmniej do zakończenia meczu Wisły z Cracovią będzie nowym liderem. Jeśli wygra po 5. kolejce będzie co najmniej na podium Ekstrakasy.

VAR w Poznaniu – W dzisiejszym meczu pierwszy raz w Poznaniu zostanie użyta technologia VAR (Video Assistant Referee). Tym samym w busie za murawą dodatkowy sędzia będzie mógł potwierdzić m.in. czy gol padł ze spalonego lub czy powinien być karny dla którejś z drużyn.

Marciniak rozjemcą – Arbitrem dzisiejszego meczu będzie Szymon Marciniak z Płocka, czyli sędzia międzynarodowy. W ubiegłym sezonie Kolejorz z nim na murawie wygrał wszystkie 3 domowe spotkania.

Dziwny system gry – Zagłębie od tego sezonu gra inaczej niż wcześniej. W ostatnich spotkaniach lubinianie stosowali system 3-5-2 i niewykluczone, że tak samo zagrają w Poznaniu.

Podobne doświadczenie – Dziś na Bułgarskiej spotkają się drużyny dysponujące kadrami o podobnym piłkarskim doświadczeniu. Średnia wieku kadry Lecha to 25,3, natomiast Zagłębia 25,2 lat.

Gole po przerwie? – W trwającym sezonie Ekstraklasy lechici aż 5 z 7 goli zdobyli po przerwie. Za to Zagłębie już 2 razy trafiało po 90 minucie. Trzeba uważać.

Koniec pewnego etapu – Lech dzisiejszym meczem zakończy letni, nieudany etap grania co 3-4 dni. Od spotkania z Zagłębiem aż do grudnia będzie rywalizował już tylko raz w tygodniu. Kończą się więc prawdziwe emocje.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

 1. Michał Kalisz pisze:

  2:1 Lech.

 2. Marecki60 pisze:

  Zmęczeni? Po czym ! Mając naście lat to ja miałem bardziej intensywne treningi i to prawie codziennie.
  Nie mają żadnego wytłumaczenia.
  Biegać,walczyć i się starać,a jak nie to wypie ….

 3. Piknik pisze:

  Pamiętam, że oglądałem kiedyś Cafe football był to sezon w którym wszystkie polskie kluby odpadły z pucharów europejskich. Piłkarze oraz trenerzy tłumaczyli porażki, zmęczeniem zawodników, którzy musza grać to trzy dni w różnych rozgrywkach. Prowadzący uznali, że jest to wymówka ponieważ w zachodniej europie piłkarze grają równie często a mimo wszystko nikt nie narzeka na system rozgrywania meczów co parę dni. Jeśli Lech chce kiedyś jeszcze błysnąć w rozgrywkach międzynarodowych czy to będzie Liga Mistrzów czy też Lidze Europejskiej to musi się przyzwyczaić do tego że gramy w piłkę kopaną co parę dni.

 4. Lolo pisze:

  O kilka wpisów i nie ma ataku na trenera redakcjo co jest?Należy zmienić nagłówek na „Wycieraczka Stokowca”