Wrzesień spokoju. Tylko trzy mecze

Po sierpniowym odpadnięciu z dwóch frontów w ciągu tygodnia w tym w 1/16 Pucharu Polski po raz pierwszy od 2012 roku, Lechowi Poznań pozostała rywalizacja już tylko w LOTTO Ekstraklasie. W trwającym już nowym miesiącu Kolejorz rozegra najmniej spotkań od wielu lat. Tym samym emocji także będzie znacznie mniej.


Wczoraj późnym popołudniem po 3 dniach wolnego piłkarze Lecha Poznań wrócili do zajęć i tym samym rozpoczęli przygotowania do kolejnego ligowego meczu z Pogonią Szczecin. Ten odbędzie się dopiero za 9 dni w niedzielę, 10 września, o godzinie 18:00. W pierwszym zespole Kolejorza nie ma już zbyt wielu reprezentantów, dlatego trenerzy mają wszystko, żeby do starcia z „Portowcami” bardzo dobrze przygotować drużynę. Jednym z elementów przygotowań będzie niedzielny sparing z kadrą do lat 21, który odbędzie się pojutrze o 17:00 w Grodzisku Wielkopolskim.

Ligowy mecz z Pogonią Szczecin będzie pierwszym z raptem trzech spotkań „niebiesko-białych” we wrześniu. W miesiącu liczącym 30 dni tylko trzy mecze to bardzo słaby wynik. Kolejorza nie ma w Europie, nie ma w Pucharze Polski, dlatego pojedynków będzie tak mało. W drugim wrześniowym meczu, który odbędzie się w piątek, 15 września o 20:30 na Bułgarskiej „niebiesko-biali” zagrają z Koroną Kielce. „Koroniarze” nigdy jeszcze nie wygrali ligowego meczu w Poznaniu co Lech musi za 2 tygodnie podtrzymać.

Po tym spotkaniu równy tydzień później zawita do Wrocławia. Kolejorz jeszcze nigdy nie ograł Śląska na jego nowym obiekcie. W piątek, 22 września po 20:30 będzie miał ku temu kolejną okazję. Mecz 22 września będzie trzecią i ostatnią wrześniową konfrontacją Kolejorza. Po niej „niebiesko-biali” otrzymają kolejne wolne dni, bowiem następny mecz jeszcze przed październikową przerwą na kadrę rozegrają już 1 października z Legią Warszawa.

Celem Lecha Poznań w meczach z Pogonią w Szczecinie 10 września, z Koroną Kielce 15 września na Bułgarskiej i ze Śląskiem Wrocław 22 września na wyjeździe będzie utrzymanie pozycji lidera LOTTO Ekstraklasy. Kolejorz ma tak mocną i szeroką kadrę, że wypada wymagać 3 wygranych. We wrześniu będzie wiele czasu na spokojne przygotowania, treningi czy na leczenie mikro-urazów.

Wrzesień poza meczami 10, 15 i 22 września zapowiada się mało ciekawie. Zamknęło się letnie okienko transferowe, dlatego kadrowo nic już się nie wydarzy. Na żadne zmiany w klubie również się nie zanosi przez co kibicom Lecha Poznań pozostaje co jedynie czekać na wymienione wyżej 3 meczowe daty.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

  1. S. pisze:

    Wie ktoś jak wygląda sprawa obejrzenia tego sparingu w niedziele na żywo?

  2. Leftt telefon pisze:

    Spokój to będzie jak zdobędziemy w tych meczach co najmniej 7 pkt.

  3. inowroclawianin pisze:

    Mają czas by do kazdego meczy dobrze się przygotowac i seriami wygrywac. W najblizszym meczu oczekuję juz lepszej gry i wiadomo, 3 punktów.