Ślepy remis

W meczu 14. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, Lech Poznań tylko zremisował na Bułgarskiej z Wisłą Kraków 1:1 (0:1). Kolejorz zaczął grać w piłkę dopiero przy wyniku 0:1 w 35 minucie. Mimo wielu okazji wyrównał dopiero w ostatniej akcji spotkania remisując już 3 raz z rzędu.

19:00 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! po prawie miesiącu wracamy na swój stadion.

19:05 – Poniżej skład Lecha. Taki jak przewidywany. W kadrze jest Moder za Jóźwiaka.

19:07 – Obie drużyny są już na stadionie. Odbyły krótki spacer po murawie.

19:17 – Poniżej także skład Wisły. Bez większych niespodzianek.

19:17 – Na stadionie są już pierwsi kibice. Są też pierwsze elementy oprawy.

19:19 – Murawa jest bardzo dobrze przygotowana.

19:22 – Elementy potrzebne do rozgrzewki są już rozłożone.

19:22 – Przypomnijmy, że dziś tylko wygrana pozwoli Kolejorzowi nadal liderować. Za nami wielki ścisk w tabeli, więc cel jest jasny.

19:25 – Ktoś na stadion wniósł zabronione trąbki. Może do meczu ktoś im je zabierze.

19:31 – Na razie nie czuć atmosfery, choć została godzina. Sprzedano dotąd prawie 27 tysięcy biletów. Będzie OGIEŃ!

19:42 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę.

19:42 – W 6 ostatnich meczach z Wisłą w Poznaniu lechici wygrali 3 razy i zremisowali 3 mecze wliczając pojedynki pucharowe.

19:44 – Kibiców powitał właśnie spiker informując o stawce dzisiejszego spotkania.

19:48 – Wisła w komplecie na rozgrzewce. Przywitana gwizdami.

19:50 – Lech w komplecie na rozgrzewce. Gromkie „Kolejorz” z Kotła.

20:06 – Mamy piątek, korki, a do tego jest chłodno. Wielu kibiców dotrze dziś na stadion na ostatnią chwilę.

20:13 – Kocioł jest już nieźle wypełniony. Inne trybuny wciąż średnio.

20:16 – Rozgrzewka obu ekip dobiegła końca.

20:22 – Spiker czyta składy. Niecałe 10 minut.

20:25 – W Kotle trwa już doping.

20:27 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Obie drużyny już na murawie w tradycyjnych strojach.

20:34 – „Rytmem trybun napędzani. Zwykle ze złej strony znani” – hasło pierwszej oprawy.

21:28 – Hasło drugiej i podwieszanej oprawy – „Kochamy ten klub, swoich ludzi nie zdradzimy”

3 min. – Spokojny początek meczu. Gra toczy się w środku.
5 min. – Lech od początku czujnie w obronie.
9 min. – 0:1. Carlitos uderzył mocno po ziemi. Źle była ustawiona obrona, która nie zablokowała tego strzału.
11 min. – Mnóstwo strat ze strony Lecha i niecelnych podań.
15 min. – Lech na razie nic nie gra.

22 min. – Nadal Wisła prowadzi ciekawsze akcje od Lecha. Poznaniacy są mocno zaskoczeni.
26 min. – Tragiczne minuty w wykonaniu Lecha. Nic nie gramy. Co oni robili w tygodniu?
29 min. – W końcu jakiś strzał. Gytkjaer niecelnie z daleka.

33 min. – Dobra wrzutka Makuszewskiego do której nie doszedł Gytkjaer. Głowacki był lepszy.
35 min. – Bombę Makiego z dystansu broni bramkarz po czym Jevtić z paru metrów dobija trafiając prosto w niego. To była setka!
38 min. – Buchalik świetnie broni strzał Gajosa! kolejna świetna okazja.
38 min. – Niecelna główka Dilavera po rzucie wolnym.
42 min. – Obudziła się Wisła. Piłka po rykoszecie nieznacznie minęła naszą bramkę.
44 min. – Zepsuta kontra przez Jevticia.
45 min. – Buchalik świetnie broni strzał Majewskiego.
45+1 min. – Do przerwy 0:1. Lech dojechał na mecz po 30 minucie. Od tamtej pory potrafił zamknął Wisłę na jej połowie, którą świetnymi interwencjami już 4 razy uratował bramkarz.

47 min. – Lech nadal atakuje co nie dziwi.
52 min. – Lekki strzał Majewskiego broni Buchalik. To są złe uderzenia.
56 min. – Teraz niecelnie Makuszewski. Tak się gola nie zdobędzie.
60 min. – Mimo sporej przewagi Lecha nic się nie zmienia.

64 min. – Lech atakował, Wisła uderzyła celnie po pierwszej kontrze. Piłkę wyłapał Putnocky.
66 min. – Niecelna główka Trałki po wrzutce Jevticia z wolnego.
72 min. – To się nie dzieje. Najpierw Gytkjaer w bramkarza, a po chwili Rakels obok słupka.

77 min. – Obra gry nie zmienia się. Gra tylko Lech.
79 min. – Majewski z paru metrów w trybuny.
83 min. – No nie strzelą. Maki na głowę Rakelsa, który z 2 metrów nie trafia!!!
86 min. – Buchalik broni płaskie uderzenie Jevticia.
88 min. – Pada gol dla Lecha tylko sędzia odgwizduje spalonego. Lech dziś nie strzeli. Nie ma szans.
90 min. – Blisko 30 sytuacji i nic nie wpadło. Wierzyć się nie chce.
90+4 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JEVTIĆ!!!!!!!!!! Mocny strzał po ziemi, bramkarz bez szans.
90+4 min. – Remis ślepego, który miał mnóstwo szans, by wygrać.

KKS Lech Poznań – TS Wisła Kraków 1:1 (0:1)

Bramki: 90+4.Jevtić – 8.Carlitos

Żółte kartki: Gumny

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 26361

KKS Lech: Putnocky – Gumny (82.Barkroth), L.Nielsen (71.Rakels), Dilaver, Kostevych – Trałka, Gajos (82.Radut) – Makuszewski, Majewski, Jevtić – Gytkjaer.

Rezerwowi: Burić, Janicki, Moder, Tetteh, Radut, Barkroth, Rakels.

TS Wisła: Buchalik – Cywka, Arsenić, Głowacki, Sadlok – Wojtkowski (71.Halilović), Basha – Boguski (66.Ze Manuel), Perez, Imaz – Carlitos (75.Balanyuk).

Rezerwowi: Cuesta, Bartkowski, Pietrzak, Halilović, Wojtkowski, Ze Manuel, Balanyuk.

Kapitanowie: Gajos – Głowacki

Trenerzy: Bjelica – Ramirez

Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +7°C, pochmurno

Autor zdjęć: Krzysztof Krause

281 komentarzy

1. Bolek pisze:

Tylko zwycięstwo Panowie! Do zobaczenia na stadionie!

• tomekmec pisze:

jaka jest definicja bardzo udanego weekendu? Kolejorz wygrywa 3:0 , tęczowi przegrywają 0: 3. Gdy tylko jeden z warunków zostanie spełniony to weekend jest udany, a gdy żaden to do bani.

6. Rafal82 pisze:

Będzie dzisiaj ponad 30 tyś?Oby nie wystawił Jevtica na skrzydle i żeby Rudy dzisiaj nie popełniał błędów

7. Wit pisze:

Kolejorz dziś wygrywa tak mówi serce ale rozsądek podpowiada kolejny niechluby remis. Ech….

8. milekamps pisze:

Będzie to dobry mecz,pewna wygrana i możemy radośnie spędzić weekend,i tego się trzymajmy

9. Ekstralijczyk pisze:

Dawaj Lech.! ?

10. tiffosi pisze:

Chyba się z nas śmieją, że tak lekkomyślnie pozbyliśmy się króla strzelców

11. KKS1994 pisze:

Podobno Maćkowiak ma być w 18 meczowej. Fajna sprawa,pewnie to też taka mała zachęta by jednak olał tą ofertę ze Śląska i to zainteresowanie z klubów niemieckich.

• KKS1994 pisze:

A jednak Moder. Też fajnie chociaż myślałem,że przy problemach ze ŚO to będzie jednak Maćkowiak

• Mohito pisze:

Brutalnie…jeśli chce do Śląska to niech…wyp…!
      Jak da się skusić tylko tym, że obiecują, że go włączą do pierwszej drużyny to niech idzie. Takich jak on było wielu i gdzie teraz są? Czy chociaż jeden poszedl drogą Kamyka, Linettego, Kownasia czy Bednarka?
      Nie ma w tej chwili lepszego klubu w Polsce dla kariery młodego niż Lech.

12. melon1922 pisze:

Przewiduje 3-0 może 3-1 dwie Gytkier i jedna Maki.

13. Piasek pisze:

Ostatnie oszczędności wydane na dzisiejszą eskapadę, więc z mojej strony gorący apel do piłkarzy – tylko zwycięstwo, żebym nie pożałował tej decyzji! 🙂

14. Biniu pisze:

Mam nadzieje ze Bjelica wie co robi z tym składem. Moim zdaniem średni pomysł.

15. legat3 pisze:

Tylko zwycięstwo ! Walczyć i wygrać…..Kolejorz

16. Przemo86 pisze:

Tylko zwycięstwo!! Kolejorz!!

17. Michu87 pisze:

Majewski w pierwszym składzie hmm… oby dał rade. Szkoda Jevticia na skrzydle.

18. LechFan17 pisze:

Rudy znowu w pierwszym. 🙁

• Czlo pisze:

A jaki był wybór? Rafał wprawdzie na ławce, ale lepiej nie ryzykować passusu Situma, który wrócił za szybko po kontuzji i zapłacił za to po trzykroć.

19. Ekstralijczyk pisze:

Jevtić na skrzydle.? nope nope nope. ??

20. ojciec pisze:

Jevtic się będzie męczył na lewej a Jóźwiaka nie ma w składzie. Wiem, że sprawy formalne, ale wk…. mnie to

21. Bart pisze:

Darko znowu rzucony na nie swoją pozycję…

22. Czlo pisze:

Przy Rakelsie na lewej i Jevticiu na środku raczej więcej byśmy zyskali niż z „86”. No chyba, że też zaczął „zapieprzać na treningu” jak podobno Gytkjaera, ale znając go to śmiem wątpić. Ile ten chłop mógł w karierze osiągnąć gdyby tylko przykładał się bardziej do treningów???

23. stowoda pisze:

Dziwne że na ławce nie ma ani jednego bocznego obrońcy,

24. robson pisze:

Z drugiej strony Jevtić z Majewskim w tym ustawieniu w poprzednim sezonie wygrali nam wiele meczów. Wszystko zależy od tego czy Majewski odzyskał trochę formy w ostatnich tygodniach.

25. inowroclawianin pisze:

No skład nie za bardzo. Jevtic nie jest skrzydlowym, a Majewski nic nie gra i nie ma sensu go wstawiać bo nie zasłużył na pierwszy skład. Boję się tego meczu. Myślałem, że Jevtic jest nie do ruszenia w obecnej dyspozycji…. Cieszy jedynie Moder na ławce.

26. Grześ pisze:

Dlaczego nie można mieć trąbek na meczu? xd

27. Pawelinho pisze:

Kalesoniarz w środku zamiast Jevtic’ia toż to po prostu jest niepojęte nie dość, że jest to słaby piłkarz to beznadziejnie długo holuje piłkę. Serio od pierwszej minuty Rakelsa albo Barkrotha niż kalesoniarza.

• Soku pisze:

Ja też już tracę nadzieję, co można kuchwa zrobić, żeby ten szkodnik został wyknurzony ze składu? Chyba cała Bułgarska musiałaby jednym głosem ryknąć do Nenada za znanym klasykiem:

„Raz, jeden mecz cały rozegrać bez Kalesoniarza! Jeden mecz cały, kurwa!”

• deel pisze:

Zgodzę się, że Jevtić powinien grać w środku ale Rakels czy Barkroth? Pierwszy, jeden raz w tym sezonie dobrze kopnął piłkę a drugi jest zawodnikiem do gry z kontry. Brakuje nam zawodników środka pola. Byłoby dobrze by Moder wszedł na końcówkę i poczuł jak to jest grać przy Bułgarskiej.

28. Borys pisze:

Wiaruchna! Jaki wynik typujecie??
    2:1 dla KKS

29. F@n pisze:

Nielsen i Majewski. Bjelicę pojebało.

30. mr_unknown pisze:

Niestety nie ma na ten moment alternatywy dla Majewskiego, Situm wypadł, a pozostali kandydaci na skrzydło przeważnie zawodzili kiedy dostawali szansę.

31. R.K. pisze:

Motyce pachnie niespodzianka.

32. Tomasz 1973 tel. pisze:

Ja pierdole Kalasoniarz w składzie, a Jevtic. Na lewym skrzydle, no to gramy w 10. Oby to trener miał rację.

33. LPMICHUAG pisze:

Tylko zwycięstwo! KOLEJORZ!!!

34. Tomasz 1973 tel. pisze:

3-1 dla Lecha i w dobrych humor ach do domu!

35. Czlo pisze:

O, Llonch wypadł z Wisły. To dobrze dla nas, bo Wojtkowski słabszy.

36. GermanKks pisze:

20.29 minuta do meczu a NBN z jakas panienka na stacji orlen wpierdala 3 duze hotdogi ! Porazka kurwa . Malo tego ..byli rowniez kibice wisly ktorzy go wyczaili. Niech sie cieszy ,ze tak to sie skonczylo.. porazka! Laska kieruje pewnie na cyku

41. Tomasz 1973 tel. pisze:

Niby od początku wiedzieli kogo mieli pilnować i tak nie upilnowali.

42. Krzys pisze:

No to teraz zobaczymy czy mają jaja

43. fan pisze:

Rudy..

44. woo pisze:

Dzidowanie rozpoczęte..Powtarzam kolejny raz. Ten zespół nie ma żadnego schematu gry.

45. anonimus pisze:

Nielsen gra jak zawsze..na razie Lech słabiutko i z taką grą na lidera nie zasługuje

46. 1909 pisze:

Bez pomysłu i stylu. Jak w 90% meczów za Bjelicy. Rudy chudy obrońca jest żenujący w ostatnich meczach.

47. Kkslech pisze:

Wystarczyłoby aby jeden z trzech! stojacych przy carlitosie zawodników wykonal wslizg ale po co sie poswiecic

48. woo pisze:

Dno.
    Co robi Rudy na boisku?

49. Kkslech pisze:

Gigantyczna dziura w srodku pola w obronie to jest niepojete

50. Nill pisze:

Wygląda na to, że nie jesteśmy przygotowani do gry ofensywnej przez rozgrywanie piłki – nawet, posiadając jak na krajowe warunki kreatywnych zawodników.

Wg. mnie wynika to z tego, że jesteśmy zbyt statyczni bez piłki – szczególnie w środku pola gdzie Trałka&Gajos praktycznie nie pokazują się do gry.

51. Mar_Pa pisze:

Milicja póki co lepsza. My gramy do tyłu i w poprzek. Tak się akcji nie zrobi

52. tom62 pisze:

Jeśli to ma być to coś na co czekałem cały tydzień, to wymiękam.

53. gg pisze:

majewski w skladzie to skandal

54. Pawelinho pisze:

Majewski definitywnie do zmiany totalnie go nie widać i w jego miejsce powinien wejść Barkroth albo Rakels. Na razie gra Lecha nie wygląda zbyt dobrze.

55. 1909 pisze:

Cała trójka tych duńskich pajaców to jedna wielka porażka. Drużyna gra o mistrzostwo a jeden z baranów nie jest na stadionie, nie oglada meczu w tv tylko jest k…wa na Orlenie. Jeśli to prawda to jest to kompromitacja chorwackiego trenera.

56. JR (od 1991 r.) pisze:

Dwadzieścia parę minut nieistnienia. Strata za stratą. Marazm. Nie wygrają tego meczu niestety.

57. fan pisze:

Czy GTS ma jakichś kurwa kopaczy z innej galaktyki?

58. F@n pisze:

Wisła nas zjada dzisiaj

59. paco pisze:

Widać zaangażowanie Wisły a nasi chodza jak po 80 min by byli Majewski kpina lepiej było wystawić Raklesa .rudy po raz kolejny tragedia

60. arek z Debca pisze:

Bledy Nenada w ustawieniu zespolu. Jevtic na boku a kalesoniarz ma rozgrywac. Parodia.

61. seba86 pisze:

Tak wygląda nasza gra gdy Majewski jest w pierwszym składzie, a Jevtic na skrzydle. W takim ustawieniu to my nic nie ugramy niestety.

62. woo pisze:

Ja pierdole czy ta drużyna potrafi rozegrać piłkę po ziemi? Co oni trenują do kurwy nędzy?

63. F@n pisze:

Zawsze po 2 czy 3 zagraniach z klepki jakiś Trałka, Nielsen czy inny pajac musi przetrzymać piłkę, zwolnić i cofnąć..

64. JR (od 1991 r.) pisze:

Długo mi to zajęło, ale powiem: Nielseny won! Trzeba się pozbyć tych hamulcowych.

65. F@n pisze:

Nie wierzę, co to za dobitka… kto to był?

66. F@n pisze:

Nie strzelimy tego dziś nie wierzę…

67. KIBIC007 pisze:

Jevtić co za amator…
    Jeszcze Makuszewski wdaje się w dwa dryblingi na 10 metrze, zamaist dobijać…

68. F@n pisze:

Majewski się ożywił

69. KIBIC007 pisze:

Ej kurwa, przecież Trałka był ściągany za koszulkę, widać było wyraźnie! Gdzie VAR?

70. Kkslech pisze:

Zamieszanie w polu karnym gdzie byc moze faulowany jest zawodnik Lecha jest ma Varu. VAR = GOWNO

71. Pawelinho pisze:

Buchalik gra mecz życia bo broni wszystko w pierwszej połowie.

• werty pisze:

przeciez to wyglada tak jakby nasi zrobili sobie jakies zawody pt – kto trafi Buchalika w jajka ten wygra.

72. klaus pisze:

Zaraz się zrzygam patrząc na Bielice

73. F@n pisze:

Sam narzekałem na Majewskiego, ale dzisiaj gra dobrze. Mógł teraz grać do Gajosa, ale stara się jednak

74. legolas pisze:

Eh, szkoda gadać, spierdolić 3 takie sytuacje…

75. Krzys pisze:

Scenariusz jak zwykle ten sam. Najpierw śpiący rycerze a potem brak skuteczności i kolejny stracony mecz.

76. F@n pisze:

Najgorzej Trałka, Rudy Nielsen dzisiaj. Gytkjear też średnio. Gajos także bardzo średnio, jedna akcja niezła. Darko zepsuł tą dobitkę fatalnie, poza tym gra okej, ale no to musiało być 1:1… Makuszewski też no ehh Ja to bym chyba przesunął Trałkę na ŚO, a do środka wrzucił Raduta z Gajosem.

77. LechFan17 pisze:

Gdzie jest ten VAR? Ewidentny karny i co? I gówno. Rudy z Lechią fauluje gwizdzą, Trała faulowany gramy dalej. Kolejna sprawa. Znowy robimy bramkarza rywali zawodnikiem kolejki. Takie sety trzeba wykorzystać.

78. JR (od 1991 r.) pisze:

Nie wiem, ale ja już tracę cierpliwość. Tu nic się nie zmieni jeśli w Kolejorzu statystowac beda tacy pozoranci i amatorzy jak L. Nielsen, Majewski.

79. inowroclawianin pisze:

No i miałem rację, Majewski dno, środek przez pierwsze 30 minut nie istniał. Majewski mógł strzelić to spapral. Niech wejdzie Jevtic na środek i Rakels za Majewskiego na skrzydło. Przecież musimy dziś wygrać, ale trzeba zagrać ofensywnie. Bo na razie slabizna. Do tego Rudy z Dilaverem zawiedli….

80. Dan pisze:

Niestety Jevtic dzisiaj pierwszy do zmiany, zdecydowanie nie jego dzień plus nie jego pozycja. Muszą usiąść na skisłej od pierwszych sekund drugiej połowy i w końcu wygrać mecz, tracąc jako pierwsi bramkę.

81. Michu87 pisze:

Wisła z większym luzem zaczęła, a ta bramka jeszcze bardziej na nich podziałała pozytywnie. W ofensywie coś grają, ale defensywa się gubi. Dziwie się, że dopiero ostatnie 15 min nasi cisną ich. Powinno być do przerwy 1;1 ;/ ale Jevtić wali w bramkarza i robi z nie go jak na razie piłkarza meczu. Jeszcze druga połowa nadzieje umiera ostatnia.

82. anonimus pisze:

Gra nienajgorsza wynik w plecy. W sumie Bjelica jest bardzo przewidywalny w swoich błędach. Wystarczy grac na Nielsena a Gytkjaer i tak wszystko sp..li.. Słaby mecz Jevtica jak na razie

83. deel pisze:

Zremisowaliśmy w Białymstoku i Gdańsku będąc lepsi. Teraz przegrywamy do przerwy i też mamy więcej z gry. Zespół jako całość nie gra jakoś specjalnie źle ale wciąż popełniamy błędy indywidualne. Niefart polega na tym, że rywale te błędy wykorzystują a w drugą stronę to już tak nie działa. Jest jeszcze 45 minut i można w tym czasie nawet zdeklasować rywala. Bramka dla Lecha „wisi w powietrzu”. Na jednej się mam nadzieję nie skończy.

84. Tomasz 1973 tel. pisze:

Jeżeli nie wykorzystuje się takich sytuacji jak Jevtic nie można wygrać. Dobrze, że chociaż w końcówce coś zaczęli grać, bo pół godziny to był taki piach, że głowa boli.
    Majewski na ławę, Jevtic na środek, Rakels/Barghot na lewą i jedziemy, jeszcze nic straconego!

85. Chris65 pisze:

Mam nadzieję że coś strzeliimy ale niestety skuteczność nie jest nasza mocną stroną…

86. Olos77 pisze:

Mając kalesoniarza w środku pola tracimy dwóch zawodników, bo Jevtic nie jest skrzydlowym. Nielsen niech już spierdala a Lech niech już szuka trenera bo z tej mąki chleba nie bedzie

87. KotorFan pisze:

Majewski na plus.
    Pierwsze 30 minut to był dramat jak obrona nie potrafiła podać do przodu, tylko ciągle w bok.

• JR (od 1991 r.) pisze:

Teraz zaczęli coś grać, ale to jest za mało. Ja wiem, że chłopcy z drewna wirtuozami nie będą, ale pewnego poziomu zaangażowania chociaż należy od nich wymagać. Mam wrażenie, że ten statek nie ma sternika.

88. Ja pisze:

Buchalik obronił 5 strzałów Wisła oddała 1 strzał w poprzednim meczu Lechia oddała 3 strzały jak doliczyć straconą bramkę w końcówce z jagą wychodzi na to że Putnocki nie obronił żadnego z ostatnich 5 strzałów coś się facet zaczął źle ustawiać bo to nie były strzały życia

89. tom62 pisze:

Trochę się poprawiło, szkoda tylko że nie na tablicy. Ale jest promyk nadzieji.

90. Mar_Pa pisze:

Kalesony do zmiany. Imusimy to wygrać Panowie !

91. kk pisze:

Rozegranie naszych dwóch środkowych obrońców to jakiś żart!

92. JR (od 1991 r.) pisze:

Czy oni wiedzą co to jest asekuracja, podwajanie, gra na jeden kontakt? Mam wrażenie, że każdy z nich na coś czeka i nie probuje zagrać zespołowo.

93. anonimus pisze:

mnie martwi fakt że Majewski jest najlepszy na boisku. Gdzie Jevtic, Makuszewski, Gajos, Gytkjaer??

94. Raul pisze:

Majewski gra gówno, jak zwykle zresztą, ch*j z tego że jest widoczny i strzela na bramkę jak wychodzi tak jak zawsze czyli obok bramki albo w bramkarza.