Ligowcy wrócili do treningów

pilkazimaStyczeń 2018 roku oznacza, że piłkarzom występującym na co dzień w szesnastu klubach LOTTO Ekstraklasy 2017/2018 skończyły się zimowe urlopy, a ligowcy już w komplecie rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej, która wystartuje dokładnie za równy miesiąc w piątek, 9 lutego. Dziś pierwszy raz w tym roku na boisku zameldowali się lechici.


W tym roku najszybciej, bo już w sobotę, 6 stycznia zimowe przygotowania rozpoczęła czerwona latarnia ligi, czyli Pogoń Szczecin. Pozostałe kluby z wyjątkiem Śląska Wrocław wznowiły treningi wczoraj. Lech Poznań w jednej grupie dopiero dziś rano wyszedł na boisko. W poniedziałek, 8 stycznia Kolejorz podzielony na dwie grupy zawodników przechodził badania.

Z klubów występujących w LOTTO Ekstraklasie 2017/2018 zimowych przygotowań do rundy wiosennej 2018 nie rozpoczął jeszcze Śląsk Wrocław. Podopieczni Jana Urbana mają w planach wrócić do pracy dopiero w czwartek, 11 stycznia. Rekordziści w postaci Cracovii Kraków, Zagłębia Lubin oraz Arki Gdynia zamierzają rozegrać zimą aż po 8 sparingów przy tylko 5 grach kontrolnych Lecha Poznań.

Dotąd każdy z 16 klubów Ekstraklasy zaplanował sobie co najmniej jeden zagraniczny obóz. Są drużyny, które jedno zgrupowanie odbędą w Polsce, a drugie w ciepłym kraju. Runda wiosenna piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018 zostanie zainaugurowana za miesiąc w piątek, 9 lutego, o godzinie 18:00. Kolejorz wróci do gry 2 dni później, kiedy o 18:00 zmierzy się na wyjeździe z Arką Gdynia.


Ekstraklasowe kluby i dzień w którym rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej 2018:

6 stycznia – Pogoń Szczecin
8 stycznia – Lech Poznań
8 stycznia – Arka Gdynia
8 stycznia – Sandecja Nowy Sącz
8 stycznia – Wisła Kraków
8 stycznia – Wisła Płock
8 stycznia – Termalica Nieciecza
8 stycznia – Legia Warszawa
8 stycznia – Piast Gliwice
8 stycznia – Korona Kielce
8 stycznia – Jagiellonia Białystok
8 stycznia – Górnik Zabrze
8 stycznia – Cracovia Kraków
8 stycznia – Lechia Gdańsk
8 stycznia – Zagłębie Lubin
11 stycznia – Śląsk Wrocław

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. J5 pisze:

    Jeszcze tylko miesiąc męki bez e- klapy

    • Lechita62 pisze:

      Męki? Ja tam tylko jak zwykle nie mogę się doczekać tylko meczów Lecha, bo żadnych innych spotkań tej paździerzowej ligi nie oglądam, czasem jak trafi się jakiś mecz z Sandecją czy inną Termalicą zakończone wynikiem 0:0 po tzw. „meczu walki” dochodzę do wniosku, że dokonuje jakiegoś czynu samookaleczania i boję się sobie zafundować inny mecz naszej la liga. Tak więc tęsknota jest za Lechem, na pewno nie za ekstraklasą. Przebieram nogami odliczając dni do 14 lutego i to nie z powodu święta serduszek i premiery nowego Graya tylko meczu Real – PSG czy Barca – Chelsea. Lepszego losowania 1/8 LM chyba nie dało się wymarzyć.