Lechowy plebiscyt 2017: Kategoria 1, 2, 3 (wyniki)

Lech PoznańWe wtorek, 9 stycznia, o godzinie 23:59 na KKSLECH.com końca dobiegł coroczny i VIII już plebiscyt Lechowy za 2017 rok. Tym samym od środy, 10 stycznia codziennie przez kilkanaście najbliższych dni aż do 18 stycznia będziemy publikować wyniki trzech kategorii. Publikację rezultatów Waszych wyborów w plebiscycie zaczynamy tradycyjnie od kategorii 1, 2 i 3.


Rok 2017 od 2 maja nie był udany, dlatego nie ma się co dziwić, że kibice pamiętali głównie o złych wydarzeniach. Wydarzeniem minionego roku została wybrana kompromitacja w finale Pucharu Polski na którą głos oddało 67,2% uczestników plebiscytu. Obrońcą roku został za to Robert Gumny, który wrócił do Kolejorza w czerwcu, wygrał rywalizację z Emirem Dilaverem, a jesienią robiąc ogromne postępy był najrówniej grającym lechitą w całej drużynie. „Guma” o niecałe 20% wyprzedził Volodymyra Kostevycha. W 3 kategorii pomocnikiem 2017 roku wybraliście Darko Jevticia, który dość wyraźnie zdystansował Łukasza Trałkę oraz Macieja Makuszewskiego. Zeszłoroczny zwycięzca tej kategorii, czyli Abdul Aziz Tetteh tym razem nie był w ogóle nominowany.

1. Wydarzenie 2017 roku:

67.2% – Kompromitacja w finale Pucharu Polski
11.6% – Bardzo ciekawe lato i wiele transferów
9.2% – Marcowe obchody 95-lecia klubu
6.4% – Podium po jesieni mimo rozczarowującej gry w wielu meczach
5.7% – Zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski po emocjonującej 37. kolejce

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: Zwolnienie Urbana i zatrudnienie Bjelicy

2. Obrońca 2017 roku:

41.4% – Robert Gumny
23.9% – Volodymyr Kostevych
17% – Jan Bednarek
16.3% – Emir Dilaver
1.3% – Lasse Nielsen

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: Paulus Arajuuri

3. Pomocnik 2017 roku:

48.9% – Darko Jevtić
32% – Łukasz Trałka
17.3% – Maciej Makuszewski
0.9% – Maciej Gajos
0.9% – Radosław Majewski

Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii: Abdul Aziz Tetteh

12 komentarzy

 1. JR (od 1991 r.) pisze:

  Na Majewskiego to chyba głosowali fani męskiej bielizny zimowej?

 2. J5 pisze:

  Zwycięzcami zostali ci piłkarze którzy jakością gry, zaangażowaniem wyraźnie zdystansowali swoich kolegów. Dodatkowo Gumnego i Jevticia wyróżniała mniej więcej równa forma przez cały rok. Inni piłkarze jedną rundę mieli słabszą , a drugą dobrą jak np Makuszewski. Ponadto wyróżnić należy także Trałkę, Putnockiego, Kostewycza, a za połowę sezonu Bednarka, Wilusza czy Dilawera. Było to niestety za mało, aby odnieść znaczący sukces. Wystarczy wspomnieć zwycięzcę pierwszej kategorii, finał PP, gdzie mimo dobrej gry przez samolubstwo, przekładanie własnej korzyści ( próżność) ponad dobro drużyny i głupotę ( walenie na bude na siłę), nie udało się wywalczyć trofeum. Do dziś jeden z głównych sprawców tej klęski biega w niebiesko- białej koszulce, a to pudło z 90 minuty jawi mi się jako koszmar po dziś. Obyśmy w 2018 roku, ani nigdy więcej nie zaznali takiej żenady

  • torreador pisze:

   J5
   Trudno się zgodzić z Twoim zdaniem, że ” Dodatkowo Gumnego…wyróżniała mniej więcej równa forma przez cały rok”, bo Gumnego wiosną u nas nie było. Zagrał rzeczywiście przyzwoitą jesień, choć z każdym kolejnym meczem, szczególnie w grudniu było gorzej. Krótko mówiąc można go oceniać podobnie jak Kendiego i Bednarka tylko za jedną rundę.

  • J5 pisze:

   @torreador, masz rację. Guma był tak chwalony za jesień, że wbiło mi się do łba iż grał cały rok. Mimo kilku słabszych meczów i tak wyróżniał się na tle lechowej szarzyzny.

 3. Kuba1994 pisze:

  W tych kategoriach rozstrzygnięcia były dość oczywiste, ja akurat nie miałem żadnych wątpliwości głosując na późniejszych zwycięzców. Porażka w PP to dla mnie jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć w całej historii, odkąd interesuję się piłką i kibicuję Lechowi. Coś strasznego, szczególnie oglądając to z trybun. Ta niewykorzystana szansa Majewskiego w doliczonym czasie, już zdązyłem zacząć świętować gola 🙂 Brrr
  Gumny i Jevtić zdecydowanie najrówniejsi i najbardziej wartościowi na swoich pozycjach w rundzie jesiennej. Goście, którzy robili różnicę. Oby nie obniżyli poziomu na wiosnę.

 4. matisg1 pisze:

  Martwi to że zwycięzcy kategorii obrońca i pomocnik z roku poprzedniego zostali sprzedani lub obniżyli loty w roku obecnym. Co będzie z Darko i Robertem 🙂