Ligowcy wracają do Turcji

Pierwsze kluby występujące na co dzień w LOTTO Ekstraklasie 2017/2018 są już w trakcie zagranicznych obozów. W tej grupie jest także Lech Poznań, który tak jak do mistrzowskiej wiosny 2015 w tym roku przygotowuje się podczas zgrupowania w tureckim Belek, gdzie w przeszłości gościł już wiele razy.


Mimo problemów finansowych w wielu klubach trenerzy kilku ekip zdecydowali się tej zimy na organizację dwóch obozów w tym co najmniej jednego zagranicznego. Ubiegłej zimy 6 klubów ćwiczyło w Turcji, 5 w Hiszpanii i 5 na Cyprze w tym Lech Poznań, który na wyspie Afrodyty przygotowywał się do wiosny 2016 i 2017. W 2018 roku w przypadku Kolejorza jest inaczej tak samo jak w przypadku paru innych polskich zespołów.

Dwanaście miesięcy temu mówiło się, że rodzimy ligowcy przenoszą się z Turcji na Cypr ze względu na zagrożenie terrorystyczne i częste deszcze, które padają w Turcji w styczniu oraz w lutym. W tym roku klubom z Ekstraklasy te dwie rzeczy nie przeszkodziły już wrócić do Antayli, Side czy Belek. Tamtejsze ośrodki treningowe finansowo przebiły oferty tych z Cypru i z Hiszpanii, gdzie jest zdecydowanie najdrożej.

Tej zimy do wiosny 2018 w Turcji będzie przygotowywało się aż 9 klubów z LOTTO Ekstraklasy. Oprócz Lecha Poznań w Belek już jest lub wkrótce będzie Pogoń Szczecin, Cracovia Kraków, Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk i Zagłębie Lubin. W pobliskim Side zjawi się natomiast Korona Kielce oraz Sandecja Nowy Sącz, a w Antalyi gdyńska Arka.

Pozostali ligowcy będą ćwiczyć na Cyprze oraz w Hiszpanii, gdzie już trenuje Wisła Kraków. W tureckim Belek wybranym tej zimy przez największą liczbę polskich ligowców swoje zajęcia ma setki innych drużyn z całego świata, dlatego mając obóz w tym kurorcie nigdy nie ma problemu ze znalezieniem sparingpartnerów. Przypomnijmy, że runda wiosenna w LOTTO Ekstraklasie wystartuje 9 lutego.


Kluby LOTTO Ekstraklasy 2017/2018 i miejsca zimowych obozów:

Turcja (Antalya) – Arka Gdynia
Turcja (Side) – Korona Kielce, Sandecja Nowy Sącz
Turcja (Belek) – Lech Poznań, Cracovia Kraków, Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin
Cypr (Pafos) – Termalica Nieciecza
Cypr (Ayia Napa) – Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław, Wisła Płock
Hiszpania – Wisła Kraków, Piast Gliwice, Legia Warszawa
USA – Legia Warszawa

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. deel pisze:

  Mam nadzieję, że tym razem nasi zawodnicy zgrają się wreszcie tak jak tego oczekujemy. Niczego więcej poza mistrzostwem nie osiągniemy w tym roku. Nadzieja umiera ostatnia…

  • Czlo pisze:

   * Chyba raczej tym sezonie niczego więcej niż majster, bo w tym roku to ja liczę na grupową Ligi Europy!

 2. sp pisze:

  pamietam jak redakcja pisała w któryms z poprzednich takich wspominakch o przygotowywaniach ligowców ze w Turci jest podobnie jak w Hiszpani ale znacznie taniej to wychodzi