Na chłodno: Blisko wszystko

Cykl „Na chłodno” to stałe dopełnienie materiałów meczowych w których w trochę inny sposób przyglądamy się meczom Lecha Poznań, ogólnej grze zawodników czy indywidualnej postawie piłkarzy. Czasem poruszamy też aktualne sprawy dotyczące naszego klubu w bardzo chłodny sposób. O wszystkim przeczytacie w poniedziałek lub we wtorek po każdym spotkaniu poznając nasze szczere zdanie na temat danego meczu. Od lata 2016 w materiałach „Na chłodno” przyglądamy się również temu, co dzieje się w Lechu (głównie pod względem transferów), oceniamy działania zarządu lub ich brak bacznie spoglądając na sytuację wokół klubu.


Witamy wszystkich internautów w kolejnym poniedziałkowym „Na chłodno”. W tym cyklu interesują Was przede wszystkim konkrety, więc to od nich warto zacząć. Jak widzicie po procentach (90%) nowy i trzeci napastnik jest już bardzo blisko Lecha. Tak blisko zapowiadany wcześniej trzeci zagraniczny snajper tej zimy jeszcze nie był, dlatego wydaje się, że nic już się nie wysypie. Trener Nenad Bjelica koniecznie chciał napastnika do uzupełnienia o określonym profilu i będzie go miał. Zarząd wykombinował chyba najlepszego trzeciego napastnika jakiego mógł na tym etapie okienka transferowego wykombinować, choć przy tej konkurencji w drużynie nie będzie niespodzianką jeśli nowy napastnik powącha wiosną murawy polskiej ligi przez raptem kilkadziesiąt minut. Warto kolejny raz pamiętać, że mamy w kalendarzu 5 lutego, parę dni do inauguracji wiosny, ciężko było kogokolwiek namówić do walki o skład w systemie gry z jednym napastnikiem, kilka opcji nam wcześniej odpadło, zatem absolutnie nie ma co wybrzydzać kimś, kto spróbuje swoich sił przy Bułgarskiej.

Zmieniając temat wracając na chwilę do innego cyklu „Bliżej Klubu”. Fajnie, że tylu kibiców pozytywnie przyjęło niedzielny odcinek. Chyba najlepiej spośród wszystkich powstałych dotąd odcinków z udziałem władz. Wysłane przez Was pytania były tak wybrane, by poruszyć jak najwięcej nowych spraw, które dotąd się nie pojawiły i dające największe szanse na konkretne odpowiedzi. Kilka konkretów padło, każdy kto to przeczytał ten materiał wie na co Lech wydaje pieniądze, co planuje latem, co planuje w ciągu paru najbliższych lat i co stanie się, gdy Kolejorz zdobędzie w maju tytuł Mistrza Polski lub nie. Właściwie każdy czytelnik tego serwisu interesujący się losami klubu wie na czym stoi. Choć jak zwykle mogą być osoby, którym nie podobały się niektóre odpowiedzi zarządu co jest oczywiście w pełni zrozumiałe, to jednak wszyscy wiemy, co dzieje się w Lechu, jak wygląda strategia oraz co może wydarzyć się przy Bułgarskiej w przyszłości. To bardzo ważne, a najważniejszy w tym wszystkim jest chyba ciągły rozwój klubu oraz pomysł na niego. Kilkadziesiąt milionów złotych, które zostaną przeznaczone na dalszy rozwój akademii i infrastrukturę wokół stadionu w tym budowę naturalnego boiska z podgrzewaną murawą trzeba docenić. W końcu to wszystko jest/będzie robione z myślą o szkoleniu, o podnoszeniu poziomu piłkarzy, którzy mając takie warunki do pracy muszą co sezon walczyć o trofea i zdobywać je. Lech buduje solidne fundamenty od podstaw, myśli o tym co jest teraz oraz co będzie za kilka lat. Niewiele nam zabrakło, żeby w ubiegłym sezonie odnieść sukces sportowy. Bardzo niewiele, ale na szczęście robi się w Lechu coś, by w tym sezonie w końcu świętować. Patrząc na kadrę i porównując ją z kadrami innych rywali w tej chwili właściwie wszystko zależy już od zawodników oraz trenera. Jego wszystkie żądania zostały spełnione, dlatego oczekujemy efektów pracy tej drużyny, czyli Mistrzostwa Polski. Tylko to nas interesuje, temu jest wszystko podporządkowane i z tego Lech Poznań w tym ludzie go tworzący zostaną rozliczeni 20 maja.

Blisko jest napastnik, blisko jest piłkarska wiosna, która rusza już w ten weekend. Chłodne podejście do wiosennych zmagań wydaje się być odpowiednie, bo tak naprawdę nie wiadomo, jak Kolejorz będzie prezentował się od pierwszych meczów o stawkę. Rok temu nie przegrał żadnego spotkania aż do kwietnia, miał serię 9 gier bez porażki, passę 5 zwycięstw z rzędu, 4 w lidze, a na końcu został z niczym. W tym roku wydaje się, że szanse Kolejorza na tytuł m.in. ze względu na mniejszą konkurencję oraz sytuację w tabeli są większe, aczkolwiek ta niepewność gdzieś tam zawsze pozostaje. Z drugiej strony każdy chyba widzi, co dzieje się w Legii, jak wyglądały tam transfery, przygotowania i trener, który pierwszy raz przygotowywał zespół do rundy. Chcąc być Mistrzem Polski musimy właśnie coś takiego wykorzystywać pamiętając również o innych groźnych rywalach. Górnik Zabrze nie osłabił się tej zimy, lecz wątpliwe jest, aby wiosną grał tak samo dobrze, jak jesienią. Sporą zagadką jest również postawa Jagiellonii w tym to jaki wpływ na grę białostockiej drużyny będą mieli od pierwszych wiosennych meczów jej nowi zagraniczni zawodnicy. Kilka dni przed startem wiosny 2018 to u nas w Lechu Poznań wszystko jest poukładane i zapięte na ostatni guzik. Zgrany zespół, wyrównana kadra, rywalizacja na wszystkich pozycjach + brak kontuzji to spore atuty Kolejorza, który kiedyś w końcu musi wygrać na wyjeździe pierwszy raz od 20 sierpnia. Razem z Wami przetrwaliśmy jakoś 2 miesiące przerwy zimowej, czekamy już na pierwszy gwizdek w Gdyni, choć z bardzo dużym spokojem. Naprawdę nie wiadomo czego można się tam spodziewać.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <64 komentarze

 1. anonimus pisze:

  To czekamy na pierwszy mecz. Oby boisko w Gdyni było ok, pogoda dopisała i drewna z Arki bardziej skupiły się na grze w piłkę niż nogach piłkarzy Kolejorza

 2. Michu87 pisze:

  Czyli można liczyć, że ten napastnik nie jest aż takim ogórkiem. Redakcja wlała trochę optymizmu oby było mistrzostwo.

 3. Malic_2006 pisze:

  Spokojnie wszystko jest w naszych rękach i nie powinniśmy tego już zepsuć. Najgroźniejsi rywale raczej słabsi niż jesienią, nawet Jaga po stracie Cernycha bo nie wiadomo jak mówi zdążą się wpasować

 4. Bart pisze:

  Bardzo dobrze że inwestują w dalszą rozbudowę zaplecza i budują coś w oparciu o solidne fundamenty a nie kolosa na glinianych nogach. Taka Wisła Kraków od kilku lat tkwi w marazmie właśnie dlatego że Cupiał przez te wszystkie lata wrzucał kasę wyłącznie na pierwszy zespół, a zaplecze i fundamenty zlewał. Mieli kilka lat sukcesów, ale odkąd Cupiał się wycofał to cały czas mają problemy z płynnością finansową. Pomysł na Lecha wydaje się słuszny, tylko wciąż potrzeba tu czasu. Wizja z wracającymi wychowankami jest bardzo fajna, ale pierwsi zaczną wracać dopiero za jakieś 5-6 lat. Jednakże jak już się to ziści, to powstanie swego rodzaju „perpetum mobile” z nowymi i wracającymi wychowankami. Bardzo mi się taka wizja podoba, tylko dlaczego do czasu pierwszych powrotów wychowanków nie można ściągnąć konkretnej gwiazdy która będzie ciągnąć cały zespół i przy której reszta będzie lepiej grać?

  Jedno jest pewne: droga ze szkoleniem to jedyna droga by gonić Europę i Lech najszybciej to zrozumiał i gdy inni dopiero zaczynają tworzyć akademie, u nas ona już jest i tym samym w tej kwestii resztę ligi wyprzedzamy o jakieś 8-10 lat.

  • ketjow1978 pisze:

   Dla gwiazdy pewnie trzeba by zrobić komin płacowy, a to u nas nie przejdzie

 5. KKs7 pisze:

  dobrze, że tym tygodniu kończymy transfery, bo od przyszłego tygodnia ferie to zalew „pewnych info” byłby

 6. Pan Tehu pisze:

  Wszystko w nogach Piłkarzy i w głowie Trenera,muszą znać swoją siłę i pokazać ją od pierwszego meczu, znów rywale muszą się ich bać.Niech pokażą taką złość jak wczoraj w sparingu w zamieszaniu z Jevticzem, niech nie przechodzą obok meczu, niech czują ,ze grają o Mistrza Polski a potem o europuchary, to dla nich najlepsze okno wystawowe aby odejść do lepszych lig. Przepraszam za taki apel od rana,ale już nie mogę doczekać się niedzieli.

 7. wagon pisze:

  cały czas w rubryce „Przyszli” zapominacie o Serafinie,
  na rundę wiosenną można patrzeć optymistycznie, to czego zabrakło w przerwie to przebudowa środka pola,

 8. sdfsdf pisze:

  Moim skromnym zdaniem wygramy ligę z kilku punktową przewagą. Skład solidny, drużyna świetnie przygotowana, Klub mega poukładany – chyba najlepiej organizacyjnie i finansowo (względem możliwości) w tej części Europy. Wszystko na solidnych podstawach, oby to wypaliło jak należy i będzie Mistrzostwo! Zwycięstwa po kilka do zera, a Legia z taką grą, przygotowaniem, składem i całym tym amatorskim zapleczem na pewno pogubi kilka pkt

 9. LechFan17 pisze:

  Wydaje mi się, że Bjelica patrzy dalej niż na ten sezon. Teraz gramy w jednych rozgrywkach, ale za rok możemy grać na kilku frontach i wtedy taka rywalizacja w ataku będzie bardzo korzystna.

 10. KRIS pisze:

  Ktoś wie skąd napastnik i jakim klubie gra?

 11. Pawelinho pisze:

  W walce o tytuł MP zarówno Jaga jak i Górnik Zabrze będą grały do podobnie jak Lech z tym, że dla Kolejorza MP jest obowiązkiem i jedynym możliwym trofeum jakie w tym sezonie może wywalczyć autorska drużyna Nenada Bjelicy. Co do nowego napastnika to wydaje mi się on nieco zbędny bo jakby nie było po coś chyba został wypożyczony do klubu Khoblenko, który może zaskoczyć, ale nie musi i wtedy miało by to sens. Jednakże w perspektywie powrotu Tomczyka tak dobrą sprawę kolejny napastnik jak np ósemka, która powinna być priorytetem, a nie była. Poza tym najwyższa pora, aby Lech zaczął rozglądać się za następcą Trałki, który młodszy nie będzie. Ogólnie po raz kolejny „Na chłodno” staje się obowiązkową lekturą na stronie.

 12. sdfsdf pisze:

  Dodam, że u nas na prawej obronie biega zawodnik, który jest realnie wart 8 mln Euro, jako rozgrywający warto 5 mln Euro.. Do tego wchodzą i rosną nowe gwiazdy najlepszej Akademii na świecie! Jóźwiak, Klupś, Serafin, Moder, Puchacz! Chodzić na taką drużynę to szczęście!

  • Mohito pisze:

   W Piaście gra zawodnik wart minimum 10 mln euro wg Czerczesowa. 🙂

  • Siódmy majster pisze:

   @sdfsdf-NAJLEPSZEJ AKADEMII NA ŚWIECIE?Jakie specyfiki pijesz ,że masz takie odloty?Ja zadowalam się sokiem z kiszonej kapusty i ogórów, wpieprzam czosnek,wącham sery dojrzewające i czasem coś mnie sieknie ale Ty masz odjazd na maksa.Tak sobie myślę,że kluby brazylijskie, argentyńskie, hiszpańskie, chorwackie i kilka innych mają jednak te akademie „trochę”lepsze skoro rok w rok wypuszczają w świat dziesiątki młodzików kosztujących miliony.W ogóle Twoje wpisy to jakaś propaganda sukcesu jak za Gierka.Chyba,że to …ironia, której nie zjarzyłem ( no ale to wina soków,sera i czosnku 😉 )

 13. Pawelinho pisze:

  W walce o tytuł MP zarówno Jaga jak i Górnik Zabrze będą grały i walczyły w miarę możliwości do samego końca. Tak więc nie skreślałbym tych drużyn podobnie jak Lech (oraz medialnego miszcza ze stolycy) z tym, że dla Kolejorza MP jest obowiązkiem i jedynym możliwym trofeum jakie w tym sezonie może wywalczyć autorska drużyna Nenada Bjelicy. Co do nowego napastnika to wydaje mi się on nieco zbędny bo jakby nie było po coś chyba został wypożyczony do klubu Khoblenko, który może zaskoczyć, ale nie musi i wtedy miało by to sens. Jednakże w perspektywie powrotu Tomczyka tak dobrą sprawę kolejny napastnik jak np ósemka, która powinna być priorytetem, a nie była. Poza tym najwyższa pora, aby Lech zaczął rozglądać się za następcą Trałki, który młodszy nie będzie. Ogólnie po raz kolejny „Na chłodno” staje się obowiązkową lekturą na stronie.

 14. Marcosii pisze:

  Ogolnie patrząc na jesien nie ma powodow do optymizmu 🙁 ale trzeba lapac się każdego okruchu nadzieji czyli:
  – poprzednia wiosna była ok az do rundy finalowej ( oby tym razem ok było dluzej)
  – nie gramy już w PP, wiec tylko jedno poletko do ogarniecia
  – jak nie teraz to kiedy ?
  A jak będzie ? Trudno powiedzieć. Jedno wiem, pięknej gry na pewno z Bjelica nie ma co oczekiwać, a czy będzie efektywna ?

 15. Lolo pisze:

  Oj czekamy. Liczymy na taką samą a nawet lepszą wiosnę niż zeszłego roku.Argumenty mamy mocne(mocniejsze) . Przyszło kilku ciekawych piłkarzy którzy nas nie osłabią a na pewno poprawią rywalizację. Piłkarze którzy nic nie wnosili oseszli. Wszystko w naszych nogach.Mam nadzieję że damy radę a latem będziemy się cieszy z majstra. Jest wiosenny optymizm.

 16. Gandalf pisze:

  A konkretnie jaki napastnik ?

  • leftt pisze:

   Frodo Baggins.

  • Bart pisze:

   A ja bym wolał Toma Bombadila 😉

  • leftt pisze:

   W sumie racja, Frodo trochę wahał się przed strzałem.

  • Bart pisze:

   A Tom miał największy potencjał – miał taki drybling że spokojnie mógłby wejść do Morduru tanecznym krokiem i kopnąć Saurona w jaja po czym wrócić do domu przed obiadem a wszystko to mając założony pierścień na fiucie jako piercing 😉

  • leftt pisze:

   Tom miał potencjał, ale był trochę hobby player.

  • Bart pisze:

   Ja bym powiedział że po prostu miał wyjebane

  • slash pisze:

   @leftt,@Bart- niestety koledzy, ze strata dla nas obaj przeszli do Mordoru

  • JR (od 1991 r.) pisze:

   Miał fantazje skurczybyk i moce!

  • Bart pisze:

   Tom Bombadil nie poszedł do Mordoru tylko siedział w swoim kraiku i oglądał na wideo filmy o murzynach

 17. MP pisze:

  Kiedy można się spodziewać tego napastnika?

 18. DanceForMe pisze:

  Witam! rzadko pojawiają się tutaj moje wpisy, jestem raczej czytelnikiem niż aktywnym formułowiczem… ale !! Chcę się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami! Nie jednokrotnie też byłem zawiedziony postawą zarządu z którym rzadko się zgadzam. Jeżeli doszło do moich wypowiedzi na tym forum, były one raczej nazwijmy je delikatnie mówiąc negatywne co do prowadzenia klubu itd. Po ostatnim materiale Bliżej klubu zmieniam zdanie o 180 stopni. Chodź jak zwykle po materiale nie otrzymałem odpowiedzi w 100% zadawalających mnie i pewnie większości czytelników. Trafił do mnie jeden z komentarzy (nie pamiętam kogo) mówiący o tym czy ktoś jeszcze pamięta biedę w Lechu? jak nie było złamanego grosza i szans na zakontraktowanie dobrych piłkarzy itd. Ja pamiętam! Pamiętam też jak jak byłem na meczu i skandowaliśmy hasła : odwróć tabelę a zobaczysz Lecha na czele… i spadaliśmy z ligi… smutne czasu! Pamiętam też jak chodziły plotki o zadłużeniu klubu na kilkanaście milionów zł. O rychłym upadku Lecha do niższych lig itp. Rozgoryczenie było wielkie… A brak perspektyw odbierał chęci i nadziei na lepsze jutro ( Przynajmniej w mojej ocenie). Przeszła mnie taka refleksja Czy na prawdę teraz w Lechu jest tak Źle?? czytają wiele negatywnych komentarzy odnośnie sukcesów klubu w ostatnich latach, i transferów nie udolnych… chodzi mi o wypowiedzi użytkowników, że zarząd skąpi kasy na zawodników za 1-2 mln i woli kilku za 0,5 mln…. Ok! każdy ma swoje zdanie na ten temat i ja to szanuje! Ale prawdą jest że odkąd pojawili się Rutkowscy w Lechu nie mamy prawa narzekać! Kiedy porównamy Stan i możliwości klubu przed Fuzją to na prawdę… przesiedliśmy się z malucha do mercedesa! OK. prawdą jest że minimalizm w klubie nie raz odbierał mi chęci i doprowadzał do wrzenia… Ale droga która idziemy jest jedyną słuszną drogą! A rozwój klubu jest na prawdę imponujący! Przykład? Czy ktoś z was pamięta rok np. 2000-2002? Czy wtedy były jakiekolwiek szanse sprzedawanie wychowanków za 4-6 mln euro ??? NIE! czy mieliśmy system szkolenia młodzieży chociażby zbliżony do tego z teraz ?? NIE! Drogę którą przeszliśmy jest na prawdę godna szacunku! Mamy fundusze poprzez sprzedaż wychowanków i najlepszych graczy do lepszych lig n Idziemy najlepszą z możliwych dróg do sukcesu powoli ale zdecydowanie!!! Zobaczcie co sie stało z Wisłą Kraków… Co się stało z Pogonią Szczecin… Cupiały i Ptaki… Gdzie dzisiaj jest dyskobolia? która pamiętam dobrze jak wyeleminowała Man City w drodze do Pucharów… Drogą która kroczymy jest trwała na lata i przyniesie dopiero za parę lat wymierne korzyści… Ale BĘDZIE NA LATA! nie na chwilę. Jeszcze nie dawno sprzedawaliśmy R. Lewandowskiego za 4,5 mln euro, Pamiętam jaki wtedy panował zachwyt! bo parę lat wcześniej nie mogliśmy nawet pomarzyć o takich transferach z klubu! to buduje naszą markę która cały czas rośnie! zobaczcie co się teraz dzieję! Guma za 6,5 mln! (dobrze że został) Jestem pełen optymizmu co do pracy zarządu! i czekam za lepszymi latami oraz za MP w tym sezonie! :). Lecz jeżeli się nie uda przyjdzie złość i niezadowolenie to oczywiste! Lecz Pamiętajcie wszyscy o tym co było kiedyś a co jest teraz! NASZ CZAS JESZCZE NADEJDZIE! WIELKA CHWAŁA I SERYJNE MISTRZOSTWA ZOBACZYCIE!!! Taka mnie refleksja nadeszła i chciałem się z wami nią podzielić 🙂 Pozdrawiam wszystkich użytkowników! Nawet tych którzy się ze mną nie zgodzą :)a wielo milionowe inwestycje w Akademie i rozwój klubu! który klub w Polsce może sobie na to pozwolić ??? często bywa tak że I drużyny w E-Klapie nie ma porządnych boisk do trenowania! My przez te lata zostawiliśmy takie problemy z dala od siebie i zapomnieliśmy o nich… Oczywiście mogliśmy zdobyć o wiele więcej niż do tej pory to FAKT! ale wierzę w to że jeszcze przyjdzie nasz czas i będziemy zdobywać seryjnie MP.

  • Merkuriusz pisze:

   Generalnie się zgadzam, ale dorzucę jeden kamyczek do ogródka dla ścisłości.

   Ja bym się kwotami nie sugerował i absolutnie nie ma co porównywać tamtego rynku z obecnym, gdzie ceny piłkarzy są znacznie większe. Do tego doszła większa powszechność w TV no i nie oszukujmy się Polska w UE. Więc realia i rynek zgoła odmienny.

   Nie zmienia faktu, że cieszy, że Lech się stale rozwija i nie słychać, żeby ktoś nie dostał kasy itd

  • Kuba1994 pisze:

   Czasami ponoszą nas emocje, bo każdy kibic chciałby sukcesów na już. Porażki zawsze bolą. Ale chyba każdy też zgodzi się z twoją opinią.
   Tylko zastanawia mnie jedno. U nas się wszystko ładnie mówi, jeszcze tylko rok – dwa i odskoczymy lidze. Za rok – dwa, znów to samo itd itp. Nie wiem czy to tylko moje odczucie, czy faktycznie coś w tym jest,

  • B_c00L pisze:

   Zauwazyc trzeba jedno: apetyt zawsze rosnie w miare jedzenia. Zwlaszcza wsrod kibicow 🙂 Tacy juz jestesmy. Tak jak jeszcze nie dawno kopalismy sie po czole w lidze nizej z widokami na kolejne spadki tak po przyjsciu Rutkowskich jestesmy (wolno bo wolno) coraz lepsi. I juz nie wystarczy bycie czolowym klubem w tej przasnej lidze (na wielu plaszczyznach), juz za malo jest walka o mistrza z Legia bo przeciez dokonalismy tego pare razy… teraz slyszymy rzadania (nie nadzieje… rzadania) odkoczenia naszej lidze na kilka dlugosci i wygrywania mistrzostw seryjnie. Jak tylko to sie stanie (oby) to pojawi sie pelno glosow o tym, ze Rutki powinny odejsc z Lecha bo z tym jakich Lech ma kibicow to nalezy nam sie rok w rok liga mistrzow. Pozniej awans z grupy… az nie okaze sie, ze jak za pare lat Neymar nie zastrajkuje w PSG, ze mu odejsc do Lecha nie pozwolili to wszystko wina zarzadu.

   Niestety zyjemy w kraju, w ktorym wszystkie media faworyzuja jeden centralny klub, wiekszosc duzych firm ma glowne siedziby w stolicy i wiekszosc ludzi biznesu (i showbiznesu rowniez) chce sie ogrzewac w blasku jedynego wlasciwego klubu z jedynego wlasciwego miasta. Tak juz jest i trzeba to po prostu przyjac zamiast plakac. Rutki nie narzekaja, ze klub przejeli w ruinie, ze wszyscy traktuja nas po macoszemu bo my nie z Warszawy, tylko postawili na budowe od podstaw i mozolnie ida do celu. Czy to sie uda? Moze tak, moze nie… w zyciu nic nie jest pewne ale wieksze szanse na to, ze przez nastepnych 30 lat bedziemy walczyc o mistrza i kolejne szanse zaistnienia w Europie mamy inwestujac w akademie, boiska, technologie itd. Sukcesy przyjda.

   Ja nie jestem tak prozny zeby rzadac mistrzostwa i ligi mistrzow co roku… rzyczylbym sobie zebysmy (razem z Legia bo inaczej sie chyba nie da) stworzyli duet, ktory bedzie dzielil wszystkie trofea miedzy soba, nabijal punkty w rankingach i sprawil, ze za jakis czas 2 zespolu z naszej ligi beda dostawac przepustke do LM.

  • Glos pisze:

   Dance…. Zapomniales dodac tez ze Rutkowscy za friko dostali cos jeszcze…. rzesze kibicow wiernych klubowi. Niestety nie wykorzystal odpowiednio potencjalu tego klubu. I o to mam do niego pretensje!! Kilka razy, przez swoje skompstwo odebral nam szanse na wieksze sukcesy niz te ktore klub osiagnal w tym czasie. Wystarczylo kilka razy zaryzykowac, wczesniej wzmocnic klub no ale widac u Rutkowskiego sprzedaz sprzetu agd idzie latwiej niz dalekowzroczne inwestycje. Co do mlodych: ostatnio trudno o tytul mistrza kraju, mimo tej dominacji. Zawodnicy odchodza zbyt szybko. Powoli brak juz takich symboli klubu jak ci na flagach. Jak ma sie narodzic nowy Reiss skoro ledwo zagra sezon a juz go sprzedaja albo wypozyczaja. Ty moze jestes szczesliwy i cieszy Cie ten Lech, jego sukcesy. Ja czuje niedosyt i wiem ze mozna bylo z tej fuzji wydabyc wiecej. Przypomni sobie ilu zawodnikow i jakich Rutkowski sprzedal przed sezonem, zanim zagralismy w pucharach. Co mozna bylo to zamieniono na siano. To byl dla mnie dowod ze Rutkowski chce Lecha nie po to by cos stworzyc tylko po to by zarobic siano. Robi to nieudolnie i niczego sie nie uczy a od czasu gdy mlody przejal interes bledy powielene sa co sezon. W tym sezonie tez lepiej nie bedzie a dla Rutkowskiego nie zdobycie tytulu nie bedzie porazka gdy uda sie latem Gumnego upchnac za 6-8 mln. Porazka bedzie to tylko dla nas, kibicow!! Po co nam trzeci napastnik gdy w srodku ciagle brakuje zawodnikow ktorzy tym napastnikom odpowiednio pilke nagraja?! Podziwiam Twoj optymizm i zycze Ci bys sie nie zawiodl bo wtedy i ja bede zadowolony.

 19. Marecki60 pisze:

  To jaki będzie finał ekstraklasy w maju to jest tak trochę, wróżenie z fusów. Żaden klub celujący w MP za bardzo się nie wzmocnił, ale też za bardzo nie osłabił. Przewiduje, że walka o tytuł będzie trwała do ostatniej kolejki. Mam nadzieję, że wreszcie zdobędziemy tytuł MP prędzej jak po 5 latach i zagramy w europie w fazie grupowej bez cudowania co jest ważniejsze, liga czy mecze w pucharach.

 20. Panda1922 pisze:

  Do redakcji:
  Czy będzie w najbliższej przyszłości artykuł dedykowany inwestycji ZA KILKADZIESIĄT MILIONÓW? To kwota która musi budzić szacunek nie tylko w Polsce , biorąc pod uwagę fakt ,ze podstawową infrastrukturę zarówno we Wronkach jak i w Poznaniu mamy na poziomie lepszym niż dobry ,zastanawiam się na co zostanie przeznaczonych KILKADZIESIĄT MILIONÓW. Czy będzie to coś na zasadzie laboratorium/ośrodka szkoleniowego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii ? Czy tez poprostu kolejny zespół kilkunastu boisk?
  TYLKO I WYŁĄCZNIE LP!!!

 21. kibol z IV pisze:

  Lech dokonał kilku transferów uzupełniających. Gra opierać będzie się zapewne na zawodnikach z jesieni. To jaka to będzie gra , to w dużej mierze wyznacznik warsztatu Bjelicy.Bjelica ma skład na Mistrzostwo. To bez wątpienia.Wiele argumentów i jedną historyczną prawdę.A z historia się nie polemizuje. Dlatego więc jestem pewny że Mistrzem będzie Lech , bo chyba nigdy w historii polskiej ligi nie zdarzyło się by MP przegrał w lidze 10 razy , obecny lider ma na koncie 7 porażek , dodajemy kolejne 2 z Lechem jest więc 9 , sądze że od pogromów z Lechem , ktoś dorzuci choćby skromne 1-0 z nimi. Jakaż musiała by być ta nasza beznadziej liga karykaturalna gdyby MP został ktoś kto dostaje w dupę 10x…Mistrz będzie na Bułgarskiej. Bjelica doprowadzi Lecha do tego tytułu…Jest człowiekiem charyzmatycznym , konsekwentnym i dążącym do celu. Cel jest jeden. Mistrz , MiSTRZ KOLEJORZ…Za kilka dni zaczniemy mistrzowską objazdówkę…od miasta do miasta po Mistrzostwo i basta. Nie może być innego scenariusza tej wiosny 🙂

 22. Panda1922 pisze:

  Do redakcji:
  Czy będzie w najbliższej przyszłości artykuł dedykowany inwestycji ZA KILKADZIESIĄT MILIONÓW? To kwota która musi budzić szacunek nie tylko w Polsce , biorąc pod uwagę fakt ,ze podstawową infrastrukturę zarówno we Wronkach jak i w Poznaniu mamy na poziomie lepszym niż dobry ,zastanawiam się na co zostanie przeznaczonych KILKADZIESIĄT MILIONÓW. Czy będzie to coś na zasadzie laboratorium/ośrodka szkoleniowego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii ? Czy tez poprostu kolejny zespół kilkunastu boisk?
  TYLKO I WYŁĄCZNIE LP!!!

 23. Norbi pisze:

  Napastnikiem prawdopodobnie zostanie Samuel Mraz z Trencina.

 24. Lolo pisze:

  Ja się z Tobą zgadzam. Tylko szkoda że mimo poprawy sytuacji finansowej Zarząd ciągle żuli. Dlaczego nie ma małego ryzyka w transferach. Kupmy 1-2 zawodników po 1-1,5 ml euro. Niż 6-9 za 300 -600 tys. Oni rzadko coś wnoszą. Rutek twierdzi że jest mała różnica i można się naciąć. Naciąć się mogą kluby które kupują piłkarzy za 80-200 mln euro

  • Lolo pisze:

   DanceForMe to do Ciebie

  • bezjimienny pisze:

   Dlatego, żeby pierwsza jedenastka nie wyglądała tak: Putnocky-Dilaver, Dilaver, Dilaver, Dilaver-Dilaver, PółtoraMiliona, PółtoraMiliona-Milion, Milion, Milion.
   A teraz wyobraź sobie, że ktoś wjeżdża w kolano, któremuś z tych trzech z pola…
   Najpierw 2×11 zawodników (nawet obecnie nie ma tylu) a potem zastępowanie najsłabszych lepszymi.

  • F@n pisze:

   Tylko, że przy tych dobrych młodzi się lepiej rozwijają. Nikt nie żąda wiele. 1 mln – 1.5 mln euro na porządnego piłkarza, nie na leszcza do środka pola jest dużo lepsze niż wydanie tego hajsu na 5 zawodników, a później trzeba się ich pozbywać.
   Wiesz bezjimienny jak powinno być? Burić/Putnocky – Gumny, Dilaver/Vuja/Rogne/Janicki, Kostewycz/Tomasik – milion(trałka), milion (Serafin/Gajos) – Makuszewski(Barkroth, Klupś), Jevtić(Radut), Situm (Jóźwiak) – Gytkjear(Choblenko + Tomczyk/Kurminowski). I najsłabsze ogniwa co jakiś czas odrzucać i stawiać na wychowanków + właśnie 2 transfery za te miliony. Takie ciężkie?

 25. milekamps pisze:

  @danceformi zgadzam się z Tobą aczkolwiek wiesz jak to jest.byśmy już chcieli dominować na lata.pozdrawiam

 26. J5 pisze:

  Ciekawe, jak gra Kolejorza będzie wyglądała. Niby trzon drużyny się nie zmienił, uzupełnienia wzmocniły rywalizację, okres przygotowawczy przebiegł bez kontuzji, ale jakaś niepewność pozostaje. Najważniejsze aby zacząć rundę od zwycięstwa, czyli przełamać się i wreszcie wygrać na wyjeździe. Na pewno wyjazdowe zwycięstwo wprowadziłoby dobrą atmosferę, a zawodnicy uwierzyliby że są w stanie wygrać tę lige. Dobrze że już zaczynamy:)

 27. tomasz1973 pisze:

  Oby, oby była racja w tym co piszecie, oby wreszcie był ten także sportowy sukces, bo w innych na płaszczyźnie finansowej niewątpliwie jesteśmy liderami-stabilność, rozwój, rekordowe sprzedaże graczy…ale dla kibica to są sprawy drugorzędne i bez tytułów, nigdy nie będą polem do prawdziwej radości.
  Dobrze, że ta inauguracja wreszcie nastąpi, bo to czekanie już nieźle wkurwia.

 28. Mohito pisze:

  Sam rozwój klubu za Rutkowskich trzeba ocenić pozytywnie. Zarząd można pochwalić za wiele rzeczy 1 piramida sponsorów 2. głowni sponsorzy za koszulkach i sprzedana nazwa stadionu (co jak pokazują w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu nie jest takie łatwe) 3 akademia piłkarska, która dostarcza nie tylko zawodników do drużyny ale daje tez zarobić. Też coraz więcej byłych piłkarzy jest w klubie.
  Zarzutem natomiast jest, najważniejsze, zbyt mała ilość trofeów. Przy tak poukładanym klubie (trzeba pamiętać, że to ich zasługa) brakuje w ostatnim 10leciu z 2 MP i z 2 PP więcej. Wtedy okres panowania Rutków mozna by uznać za rewelacyjny.
  Klub rozwija się w dobrym kierunku i mam nadzieję, że przyjdzie nam w najbliższym czasie cieszyć się częściej z mistrzostw i pucharów krajowych jak i europejskich.
  Czasami się wydaje, zwłaszcza z kibicowskiego punktu, że mozna było bardziej zaryzykować bo w niektórych sezonów zabrakło niewiele aby się cieszyć i świętowac na Starym Rynku.

 29. mr_unknown pisze:

  Pozostaje już tylko być optymistą przed nadchodzącą rundą bo inaczej możnaby zwariować. Jevtic niech tylko będzie zdrowy i może się uda.

 30. Rojber pisze:

  ludzie kupowanie za miliony nie da gwarancji że zawodnik jest dobry .żeby wam to zobrazować podam przykład: NBN sezon 14/15 Evian kupuje tego piłkarza za uwaga:2mlnEuro….reszte niech każdy sam przemysli

  • Mohito pisze:

   eeeeee tam Neymar za 222mln jakoś się sprawdza w PSG :))))

  • inowroclawianin pisze:

   Co Ty za głupoty gadasz, skoro ktoś wart jest miliony to chyba grać potrafi, za coś go tak wyceniaja. Każdy zawodnik ma przecież inną cenę. Inną ma Gytkjaer a inną Lewandowski. Skoro Lewandowski od 10 lat robi ciągle postępy to chyba wart jest tych milionów.

 31. mól pisze:

  To napadzior nr 3 już w Poznaniu?!

 32. Scotland pisze:

  Ludzie co wy macie z tym 1-1,5 molionem ta kwota nie jest problemem. Problem w tym że dobry zawodnik nie przyjdzie do klubu który nie gwaratuje regularnej gry w pucharach na średnim poziomie.

  • inowroclawianin pisze:

   No jakoś legła potrafiła ściągnąć takich grajków jak Ljuboja, Nikolic, Prijovic, czy Odzidzie.

  • realista pisze:

   Bo właśnie gwarantowała regularną grę w pucharach LE a trzej ostatni z wymienionych graczy grali w niej nawet w LM.

  • inowroclawianin pisze:

   Lech co roku praktycznie wywalcza miejsce uprawniające do eliminacji pucharów.

 33. Grimmy pisze:

  Dobrego zawodnika można skusić, z grubsza obejmując temat, trzema rzeczami:
  1) Pieniędzmi
  2) Persepktywami sportowymi (np. gra w pucharach, mocnej lidze)
  3) Możliwościami rozwoju
  Najlepiej gdyby wszystkie te 3 elementy występowały równocześnie. Wtedy mamy korzystne i atrakcyjne środowisko pod transfery dobrych piłkarzy…

 34. F@n pisze:

  Żeby grać w pucharach trzeba nam takich dobry graczy, koło się zamyka.

 35. inowroclawianin pisze:

  No tak, napastnik kolejny przyszedł. Lepszy taki transfer niż żaden. Mimo wszystko szkoda że nikt na środek nie doszedł. Mam nadzieję, że dobrze zaczniemy wiosnę. I znów mimo tego kiepskiego poziomu, nie mogę się doczekać wyjazdu do Gdyni. Oby były 3 punkty, choć łatwo pewnie nie będzie.
  Co do klubu i Rutkowskich to faktycznie poukladali Go finansowo i organizacyjnie. Mamy najlepszą bazę szkoleniową w Polsce, najlepszą akademię, nowy, pojemny stadion i jesteśmy najbogatszym klubem w kraju. Ostatnie 7 lat zostało zmarnowane pod względem sportowym pierwszej drużyny. Brak nam konkretnych sukcesów sportowych mimo iż szkolimy najlepiej w Polsce. Nad tym powinni popracować, ale jakoś trudno mi uwierzyć po tych wszystkich ruchach i wywiadach że coś się zmieni w tym temacie w najbliższym czasie. Na MP jest znów duża szansa, większa niż w ostatnich latach nawet. Oby to wykorzystali.