Lokomotywa na dobrym torze

O godzinie 20:30 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 28. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Lechii Gdańsk. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

19:00 – Witamy z Bułgarskiej! na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie prosto ze stadionu. Przez mroźny wiatr jest tutaj aaaaaarktycznie zimno!

19:02 – Kto jeszcze nie wyszedł z domu na mecz niech bardzo ciepło się ubierze. Co z tego, że są tylko 3 kreski na minusie skoro przez mocny wiatr odczucie zimna jest dużo większe brrrr.

19:03 – Lechici dojechali właśnie na stadion.

19:09 – Lechia także dotarła na Bułgarską.

19:10 – Poniżej składy. W Lechu bez niespodzianki.

19:15 – Lechiści mieli trochę większą ochotę na spacer po murawie w tych warunkach niż lechici.

19:20 – Raport będzie dziś trochę skrócony. Ciężko jest cokolwiek robić w takim wietrze.

19:29 – Na trybunach na razie pojedynczy kibice. Lechiści wchodzą na swój sektor.

19:34 – Czekamy na rozgrzewkę. Elementy są już rozłożone.

19:43 – Kibiców powitał właśnie spiker. Na rozgrzewkę wyszli bramkarze.

19:51 – Obie ekipy w komplecie na rozgrzewce. W sektorze gości w porywach z 200 osób.

19:58 – Sytuacja Lecha jest jasna. Wygrywamy i dalej walczymy o mistrza mając na dodatek spokojną przerwę na kadrę. Pogoda jest fatalna, oby chociaż Lech rozgrzał grą wszystkich kibiców.

20:14 – Kwadrans do meczu. Kocioł pełny prawie w połowie.

20:18 – Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę.

20:22 – Spiker czyta składy. Zaraz w końcu zaczynamy.

20:26 – W porywach 15 tysięcy dzisiaj jest.

20:29 – Obie drużyny już na murawie. Zaczynamy!

2 min. – Szybki początek. Lechia nastawiona na ofensywę.
3 min. – Szybka żółta dla Situma.
4 min. – Idiotyczne podanie do tyłu. Burić zdążył wybić piłkę, ale na chwilę ucierpiał.
5 min. – Co robi Lech?! Slavchev wychodzi 1 na 1 i trafia w boczną siatkę.
7 min. – Kuciak łapie główkę Vujadinovicia na linii bramkowej!
10 min. – Sporo strat w zespole Lecha. Nie klei się gra na razie.

16 min. – Lech zaczął przejmować inicjatywę.
17 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1:0!!!!!!!!!!! ależ akcja i ależ gol Trałki! Piękna bramka zza pola karnego!

18 min. – Situm zszedł z powodu urazu mięśnia.
24 min. – Gra Lecha zaczęła się kleić.
26 min. – Będzie kolejna zmiana. Burić też ma problem z mięśniem.

37 min. – Po przerwach w grze tempo meczu mocno spadło. Nic się nie dzieje.
40 min. – Zły strzał Kosti z daleka. Przynajmniej jakaś próba.
44 min. – Radut znoszony na noszach. Chyba będzie 3 zmiana przed przerwą…
45 min, – 7 minut doliczonych.
45+2 min. – Wszedł Jóźwiak. Nie mamy więcej zmian.
45+3 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:0!!!!!!!!!!! Gytkjaer! Długa piłka do Christiana, który w sytuacji 1 na 1 pokonuje Kuciaka!!!!!!!!!!!!! Pięknie urwał się obrońcy.

45+5 min. – Fajny wynik tylko nie mamy już więcej zmian. To martwi.
45+7 min. – Do przerwy 2:0. Po przerwie trzeba kontrolować grę i uważać na zdrowie.

46 mim. – Jóźwiak i Putnocky nie zeszli do szatni. Rozgrzewają się.
48 min. – Nadal atakuje Lech.
53 min. – Jevtić do Majewskiego, którego uderzenie zostało zablokowane.
55 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3:0!!!!!!!!!!!! Jevtić wkręcił obrońców w ziemię! 3:0!

60 min. – Lech gra na wielkim luzie.

66 min. – Trochę chaosu na murawie. Lechia jeszcze coś tam próbuje.
68 min. – Płaski strzał Kuświka łapie Putnocky.
69 min. – Bombę Majewskiego piąstkuje Kuciak!
71 min. – Gajos zepsuł ciekawie zapowiadającą się akcję fatalnym strzałem.
73 min. – Teraz kontrę popsuł Gytkjaer.
75 min. – Gumny ratuje Lecha przed utratą gola.

81 min. – Nic się nie dzieje. Lech trochę siadł.
84 min. – Przebudził się Lech. Atakujemy.
87 min. – Kiks Peszki w naszym polu karnym. Było groźnie.
87 min. – Lech psuje po przerwie za dużo kontr.
90+1 min. – Koniec! Brawo Lech!

KKS Lech Poznań – Lechia Gdańsk 3:0 (2:0)

Bramki: 17.Trałka 45.Gytkjaer 55.Jevtić

Asysty: 1:0 – bez asysty, 2:0 – Gajos, 3:0 – bez asysty

Żółte kartki: Situm, Dilaver – Peszko, Nunes, Łukasik, Chrzanowski

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 14104

Lech: Burić (30.Putnocky) – Gumny, Dilaver, Vujadinović, Kostevych – Trałka, Gajos – Radut (45.Jóźwiak), Majewski, Situm (18.Jevtić) – Gytkjaer.

Rezerwowi: Putnocky, Janicki, Tomasik, Barkroth, Jóźwiak, Jevtić, Khoblenko.

Lechia: Kuciak – Nunes, Nalepa, Chrzanowski – Stolarski (56.Mladenović), Slavchev (75.Krasić), Łukasik, Lipski, Peszko – Paixao (46.Borysiuk), Kuświk.

Rezerwowi: Zelenika, Wawrzyniak, Mladenović, Schikowski, Krasić, Borysiuk, F.Paixao.

Kapitanowie: Gajos – Kuciak

Trenerzy: Bjelica – Stokowiec

Stan murawy: Przyzwoity (miejscami nierówna płyta boiska)

Pogoda: -5°C, silny i mroźny wiatr

Autor zdjęć: Marcin Kołakowski

200 komentarzy

1. Legat pisze:

Dawać Kolejorz! „Twierdza Bułgarska” ma pozostać nienaruszona. Liczę dzisiaj na dobra grę i 3 pkt.
    Tylko Lech!

2. Szafran pisze:

Ma ktos moze zbedny voucher to sklepu Lecha? chce kupic koszulke z Nazwiskiem kumplowi na trzydziestke, ale 270zl to troche drogo:/

3. Pszczółka pisze:

mam nadzieję że przy dzisiejszej pogodzie nie będą się ruszać tak jak w Kielcach.Liczę na powtórkę z Jagiellonią i nie koniecznie z takim wysokim wynikiem.Chcę widzieć kolejny dobry mecz w wykonaniu Kolejorza zakończony zwycięstwem!!

4. Jacek_komentuje pisze:

Cóż – jak chyba wszyscy liczę na potwierdzenie zwyżkującej formy drużyny.

Naprawdę jest jeszcze szansa na majstra, ale pod warunkiem pełnego zaangażowania całego zespołu.

Obyśmy to dziś zobaczyli na stadionie.

5. tomasz1973 pisze:

Jaka pogoda w Poznaniu? Bo u mnie śnieżyca, a drogi katastrofalnie śliskie, więc będę musiał chyba z godzinę szybciej wyjechać, no chyba, że u Was lepiej.

6. sebs pisze:

w poznaniu jeszcze nie pada więc tragedii niema.

7. Bezel pisze:

2:0 Majewski i Gytkjaer
    ? Kolejorz tylko zwycięstwo

8. melon1922 pisze:

Trójka do zera Kolejorz żegna frajera!!!Gytkier 3

9. Radomianin pisze:

Ja właśnie zarezerwowałem miejsca na mecz z Górnikiem. Ale dziś nie zazdroszczę, w Radomiu i Warszawie biało i śnieżyce i to wszystko na zachód idzie. Meczyk może być w zimowej aurze. Po zwycięstwo!! 😀

10. deel pisze:

Ostatnie dwa mecze były dobre w wykonaniu Lecha. Graliśmy jednak z czołówką więc zawodnicy się spinali. Dzisiejszy mecz odpowie nam, na ile ten zespół będzie jeszcze stać do końca rozgrywek.

11. Lolo pisze:

Skład ok . Tak jak z jagą

12. Bolek pisze:

Optymalny skład. Dawać Kolejorz powtórkę z Jagi!

13. Didavi pisze:

Pokazać całej Indonezji jak gra Lech! A tak serio tylko 3 punkty, liczę, że forma tak szybko nie minęła, a Gytkjaer nadal będzie strzelał.
    Tylko zwycięstwo!

14. slavus pisze:

szkoda, że nasz trener nie widzi, że Kostevych nie nadaje się na pierwszą jedenastkę. Lubię go, ale w sympatyczny sposób ostro zaniża poziom, a ponadto ma pecha i ciągle to po jego zagraniu tracimy gole. Jest zamieszany we wszystkie 3 ostatnio stracone gole

15. Ekstralijczyk pisze:

Udać się w dobrych humorach na przerwę reprezentacyjną.

Dawaj Lech.!

16. kk pisze:

17. Toruń pisze:

KOLEJORZ!!!!!!!!

18. Kubek1981 pisze:

Pogoda typowa dla Skandynawii. Czyli pierwszy strzrli Gytkjear.

22. marcys pisze:

U nas w Ostrzeszowie atak zimy .Lech 3 punkty i trafienie Gytkjeara .

27. Czlo pisze:

Ostrzeżenie dla naszych piłkarzy, ten mecz sam się nie wygra. Już kolejna niezła akcja Lechii.

34. arek z Dębca pisze:

Tralka to jednak gosc jest i kawal pilkarza.

35. mati pisze:

Jeeeeeeest!!!

36. Michu87 pisze:

Kostia już odpierdala maniane ;/ brawo Trała!

37. Cinek pisze:

Macie link do jakiejś dobrej transmisji? Na aliez zawsze działało mi dobrze, a dzisiaj normalnie mam pokaz slajdów.

38. F@n pisze:

Macie jakiś nieścinający stream? Na aliez strasznie tnie, a nigdy nie było problemów

39. Czlo pisze:

Kuźwa, kontuzja Situma, kontuzja Buricia. :/

40. arek z Dębca pisze:

Ach Jasiu. Jebnac druga i bedzie spokoj bo gra nie jest rewelacyjna.

41. seba86 pisze:

Kostevycz jak narazie pokazuje (trzeci mecz z rzędu), że jest tykajaca bombą. Strasznie niepewny i chaotyczny. Przyglądam się bacznie jego grze od jakiegoś czasu i wg mnie notuje zjazd totalny. Początek miał lepszy ale z perspektywy czasu transfer taki sobie. Kadar przy nim to Pan Piłkarz.

42. F@n pisze:

Kurwa mać, nie wierzę, że nikt nie ogląda tu streama. Podzielcie się dobrym linkiem…

43. Raul pisze:

Peszko przekracza granice skurwienia

44. asdf pisze:

Cieniutko, wygrywamy, ale z 10 podań do przeciwnika. Mało gry w piłkę. Dbrze ze Lechia taka słaba oby to dowieźć

53. Legat pisze:

Brawo dla Gytkiera no i Gajowego za ten odbiór!

57. asdf pisze:

Rutkowskiemu powinno być wstyd za te kontuzje spowodowane fatalną murawą.

• Alcatraz pisze:

Chyba wszystkiego na murawę zagonić nie można.

Kontuzja Raduta trochę podobna do Jakiego.

58. Cinek pisze:

Wow co Gajos zrobił przy 2 bramce, czapki z głów. Dogonił Peszkę, wślizgiem czysto zabrał piłkę i posłał 40- metrowe podanie do Gytkjaer’a. Takiego Gajosa chcemy widzieć. Widać, że forma rośnie.

59. zawisza pisze:

te kontuzje to jakiś dramat… trzeba się modlić żeby nic poważnego + żeby wiecej urazów nie było.

60. Michu87 pisze:

Oby nasze orły jakoś dograły bo coś pechowo łapiemy kontuzje. Dobrze, że wynik dobry.

61. Alcatraz pisze:

Brawo Gajos!
    Tyle było na niego psioczenia,warto docenić gdy na to zasługuje!

62. JERICHO pisze:

Nawet jak na Ekstraklapę dziwna sytuacja. 3 wymuszone zmiany w 45 minut. Chyba trzeba odświeżyć przepisy gry. Musi być chyba 7 w polu żeby nie dostać walkowera?
    Początek dla betonów. Aż się zaniepokoiłem, bo wyszli napakowani jak kabanosy. Na całe szczęście z każdą minutą zwiększaliśmy kontrolę nad meczem. Dobić, nie złapać kontuzji. Emeryci z Gdańska siądą kondycyjne, jeśli wytrzymamy bez kontuzji to powinno pójść gładko (chociaż wiem, że nie powinno się tak mówić, bo to Ekstraklasa).

63. deel pisze:

Dobry mecz Lecha. Niestety kontuzje co i rusz wybijają nas z rytmu. 2:0 do przerwy to najmniejszy wymiar kary dla Lechii. Panujemy na boisku. Było parę naprawdę fajnych akcji. W obronie czasem elektrycznie, niestety. Zobaczymy jak się to ułoży w drugiej połowie. Oby do zwycięstwa. Mam nadzieję, że kontuzje Situma, Burića czy Raduta nie będą poważne, zważywszy na to że notowali poważną zwyżkę formy.

64. Bart pisze:

Trzy zmiany wymuszone kontuzjami w pierwszej połowie, czegoś takiego to jeszcze nie widziałem. Najgorzej że u Raduta wygląda to na coś poważnego. Oby ACL miał całe..

65. Nafi77 pisze:

Gra mocno szarpana ale tu głownie winiłbym wymuszone przerwy. Cieszy na pewno skuteczność, nie mieliśmy wielu sytuacji ale mamy spokojne 2:0 teraz dołożyć 3 bramkę i spokojnie kontrolować mecz punktując Lechię kiedy pojawi się sytuacja.

66. Miekki pisze:

Spokojnie. Jeszcze 45 min zostało

67. asdf pisze:

jeszcze jedną i odpoczywamy, żeby znowu ktoś się nie połamał na tym kartoflisku.

68. 777 pisze:

i nie miej tu szerokiej kadry. Jak Situmy, Jevtice, Burice, Ronge, sa za przeproszeniem szklani, nie wyłaczajac też pecha.

69. Alcatraz pisze:

Wejdzie Borysiuk, możemy nie skończyć meczu w komplecie.

70. Panda1922 pisze:

Takiego Lecha chce oglądać 🙂
    TYLKO INWYLACZNIE LP!!

71. mól pisze:

Kontrola i jeszcze jedną!

72. Fanzklin pisze:

Pozdro z Koszalina Wiara. Kolejorz po zwyciestwo dzis. Oby !

77. Pawelinho pisze:

3:0 i po meczu teraz Kolejorz powinien dobić Lechię kolejnymi golami.

78. Legat pisze:

Bravo Darko!

79. Czlo pisze:

Daaaaarko! I Majewski nawet quasi asysta!!!

80. arek z Dębca pisze:

Darko profesor.

81. Mar_pa pisze:

Stłamsić szajs. Na C- mówili ze niewypada. Ja z kolei jestem zdania że jak można to się powinno. Szczególnie gdy się gra z drużyną nieszczególnie lubianą.
    A tak bardziej ogólnie – Człowiek się męczył oglądając grę swojego klubu przez dłuższy czas i czekał aż odpali. I wyglada że się wieszczów doczekaliśmy !
    3:0 mało. A co mi niech będzie „ la manita” za tyle czasu granie piochu należy nam się 😀

82. Czlo pisze:

Tworzy nam się duet GG – Gajos Gytkjaer, Maciej już kolejny raz podawał, czy też raczej próbował podawać do Christiana.

83. mól pisze:

84. Misha pisze:

Tak sie zastanawiam co ten Peszko robi w reprezentacji.

• Rafik2a4 pisze:

Polewa.
      Tacy też są potrzebni.?

• Sopel pisze:

Pili gin pili go…sam nie wiem
      jak tak ma wyglądać nasza kadra to Kolumbia,Senegal i Japonia to się po nas delikatnie mówiąc przejadą

• Soku pisze:

Co robi w reprezentacji Peszko? To co zawsze. Za kołnierz nie wylewa i jak się już przeleje, to dzwoni i taksówki zamawia.

88. Olka pisze:

Dziękuję Kolejorz za zwycięstwo:) 60 minuta Lech gra na luzie… i zarazem niechlujnie, ja rozumiem prowadzenie 3:0 ale gra się przez całe spotkanie, przy takim wyniku siąść na przeciwnika i dobić , dużo szczęścia ,że to skończyło się na zero z tyłu.

• Andy pisze:

A jakby nawet było 3:1 to co? No nic. Zespół wykonał do 60. minuty 100% planu, 3:0 to bardzo bezpieczne prowadzenie, a potem mieli zadanie dograć i się nie dać kontuzjom. I to wykonali w 100%.

• Olka pisze:

Wykonali i temu nie zaprzeczę i tu masz rację, natomiast nie powinny nam zdarzać takie straty i takie błędy, 30 minut to dużo czasu, żeby przeciwnik odmienił wynik spotkania.Czepiam się niuansów i wiem ,że zwycięzcy się nie sądzi ale przyjdą mecze, że taka niechlujność może nas zgubić.Wymagam tylko koncentracji przez całe 90 minut spotkania.Bardzo się cieszę się z tych trzech pkt. i oby tak do końca 🙂

• Grimmy pisze:

Brawo, Olka. Uważam tak samo, ale nie chciałem tego pisać, bo znowu by mi zarzucono malkontenctwo i „klepanie wierszówki”.

Grimmy, a Ty znowu malkotentujesz i klepiesz wierszówki… 😉
      A wracając do tematu, tu sytuacja była wyjątkowa – zawodnicy mieli robić wszystko żeby nie ryzykować – bo wystarczy zły wślizg i gramy w dziesiątkę a nie mamy już świeżych sił w odwodzie – jak to się czasem robi przy czerwonej kartce, że broni się świeżymi zawodnikami ze zmiany niwelując przewagę liczebną przeciwnika. Moim zdaniem – przy Jevticu nie gotowym na 90 minut, a grającym większość meczu, przy Gytkjarerze który powinien był zejść zgodnie z taktyką koło 80. minuty najpóźniej, wycisnęliśmy najwięcej jak się dało. A to, że błędy w defensywie zdarzyły się przy 3:0 to super – można to spokojnie przeanalizować a nie płakać po bramce na 0:1, często podłamującej.
      Pozdrowienia!

89. Miekki pisze:

Dziękuje!!

90. Czlo pisze:

Co najmniej powtórkę za tydzień w Krakowie poproszę!

91. Pawelinho pisze:

Najważniejsze zwycięstwo tylko szkoda, że Kolejorz nie dobił Lechii zadowolił się jedynie wynikiem 3:0 w meczu, który wyglądał jak sparing.

• arek z Dębca pisze:

Tak sie gra jak trener nie ma juz mozliwosci zmiany. Bylo juz wyraznie widac, ze z przodu zabraklo kondycji, a gdyby dwoch nowych weszlo to bylaby piatka.

• stowoda pisze:

Też miałem wrażenie że kontuzje komplertnie odebrały Lechowi te WIĘKSZE zwycięstwo ( chodzi o brak możliwości zmiany np w 70 minucie – Choblenko?Barkroth? A może i Tomasik bo Kosta następny mecz grał słabo.

• Kibic pisze:

Dalej nie rozumiem co Wam w Kosywychu nie pasuje

92. Miekki pisze:

Nie narzekaj!

93. marcys pisze:

Gratulacje dla lecha ale pogoda nie do grania .Szkoda zdrowia.

94. Miekki pisze:

Jest 3:0 i tyle w temacie!!

95. Nafi77 pisze:

Zamkniecie meczu golem na 3:0 a potem Lech mocno spuścił z tonu wydaje mi się ze zmęczenie mocno dało o sobie znać trudno się dziwić – jest cholernie zimno + bieganie po takiej murawie. Ktoś powie że warunki takie same dla obu drużyn tyle że przy 3:0 Lech już nic nie musiał.

96. 777 pisze:

wygrana cieszy……ale wyprowadzanie kontr nie istniało.

97. GROSZKINS pisze:

Dziękuję chłopaki

98. deel pisze:

Bardzo dobrze. Strzeliliśmy trzecią bramkę i… spokój. Wobec braku możliwości kolejnych zmian zespół zachował się właściwie. Trzymał Lechię z dala od swojej bramki i próbował ataków. Bez spiny. Wynik i gra nie wymuszały nadmiernego ryzykowania. Oby kontuzje nie okazały się groźne i do przodu.

99. JR (od 1991 r.) pisze:

Mecz kandydata do MP z kandydatem do spadku. Mam nadzieje, że wszyscy trzej (Situm, Radut i Buric) szybko wrócą.

100. LECHITA Z WYSPY pisze:

Ludzie przed tym meczem 3-0 każdy brał by w ciemno,a niektórzy tutaj jak zwykle narzekają.
    Wielki Szacunek dla zespołu za grę i za walkę i za postawę gdzie wychodząc na drugą połowę wiedzą że grają bez zmiany.
    Oby te kontuzje nie były zbyt groźne bo Radut nie wyglądał dobrze jak go zanosiło na noszach.Dobrze że jest przerwa będzie czas na regenerację dla zespołu przed ostatnią prostą.
    Jeszcze raz wielkie brawa dla całej drużyny i ogromny szacun za i utrzymanie tego wyniku przy tak niekorzystnym splocie wydarzeń z pierwszej połowy.
    Jedziemy dalej,od miasta do miasta……
    HEEJ LEECH

Od Poznania do Poznania… 😉
      A na serio, forma jest, oby to zwiastowało jak w zeszłym roku jakąś serię 6-7 zwycięstw, a wtedy to my możemy mieć wszystko w swoich rękach 🙂