Lokomotywa przemknęła nad Wisłą!

O godzinie 18:00 na stadionie Miejskim im. Henryka Reymana mieszczącym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie, początek meczu 29. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Wisły Kraków a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zachęcamy do śledzenia meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

2 min. – Piłką grą Lech, kontrę wyprowadziła Wisła. Na szczęście Carlitos został zatrzymany.
4 min. – Putnocky wyłapał główkę po wrzutce z rzutu wolnego.
7 min. – Lech nabija sobie celne podania grając od strony do strony. Wisła czeka na kontry.
11 min. – Arsenić w ostatniej chwili zatrzymał mocne dośrodkowanie Tomasika. Na piłkę już czekał Gytkjaer.
11 min. – Niecelna główka Vujadinovicia po rożnym.
14 min. – Fajna kontra Lecha, jednak Klupś zepsuł całą akcję.

18 min. – Wisła zaczęła więcej atakować i Lech zaczął się gubić. Na szczęście Imaz wolał strzelać zamiast podawać na lewą flankę.
23 min. – Lech nie stwarza sytuacji.
24 min. – W końcu coś stworzył po błędzie Wisły. Uderzenie Majewskiego po ziemi wyłapał bramkarz.
29 min. – Obie drużyny są bardzo dobrze ustawione taktycznie. W środku nie ma zbyt wiele miejsca, brakuje akcji o strzałach nie wspominając.
30 min. – 1:0 dla Wisły po golu Carlitosa z wolnego. Wcześniej arbiter odgwizdał faul i pokazał kartkę Vujadinoviciowi za przewinienie, którego nie było.

32 min. – Remis nic Lechowi nie daje. Warto zaryzykować, postawić na ofensywę, ponieważ nie mamy nic do stracenia.
35 min. – Mocny strzał Carlitosa z daleka broni Putnocky.
38 min. – Niewiele się dzieje.
41 min. – Ręka po zagraniu Tomasika w pole karne! Karny dla Lecha!
43 min. – GOOOOOOOOOOOOOL Gytkjaer! pewnie! Mamy 1:1!
45 min. – Po bramce Lech nadal atakuje.
45+1 min. – Do przerwy 1:1. Sędzia wcale nie jest stronniczy dla Wisły. Jest po prostu słaby i postanowił uatrakcyjnić to widowisko. Faulu nie było, ręka obrońcy Wisły też trochę dziwna. Remis 1:1 nadal nic Kolejorzowi nie daje.

49 min. – Gramy dalej. Na razie gra wciąż wyrównana.
51 min. – Ładna akcja Lecha. Niestety Jevtić ucierpiał przy ataku na Cuestę, ale już wstał.
52 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Jevtić do Gytkjaera, ten przyjmuje piłkę i w snajperskim stylu zdobywa gola!!!!!!!!! 2:1!!!!!!!!!!!!!!!!!!
56 min. – Teraz dopiero zacznie się mecz…
57 min. – Dobra interwencja Janickiego po wrzutce Carlitosa.
60 min. – Znów przedzierał się Carlitos. Hiszpan ciągnie całą ofensywę Wisły.

64 min. – Gdzie jest VAR?! Powinien być karny dla Lecha po ręce wiślaka!
65 min. – Mógł gwizdnąć albo nie. W każdym razie – gramy dalej.
66 min. – Aj Gytkjaer trafił w Cuestę w dobrej okazji! Mógł być gol.
67 min. – Tomasik psuje świetną kontrę. Co to było?!
71 min. – Ładna akcja Majewskiego lewą stroną zakończona złym strzałem. Powinien podawać.
72 min. – Vuja świetnie wypuścił Gytkjaera. Duńczyk nie uderzył na bramkę, ale podał do Jevticia. Ten dryblował zamiast strzelać. Zmarnowana setka.
74 min. – Kolejne zagrożenie pod bramką Wisły. Tym razem Dilaver!

78 min. – Trwa ostatni kwadrans. O dziwo to Kolejorz przeważa, choć Wisła stawia wszystko na jedną kartę i gra na 3 obrońców.
78 min. – I znów Majewski psuje dobrą akcję Jevticia.
81 min. – Putnocky świetnie wyłapuje dośrodkowanie Boguskiego. Tomasik powinien je zablokować.
82 min. – 4 kartka Jevticia. Z Górnikiem pauzuje.
83 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3:1!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak on to robi?!?! GYTKJAER wykańcza świetną akcję prawą stroną!
88 min. – Klupś strzela! Cuesta broni!
90 min. – Kolejorz, walczyć do końca!
90+4 min. – Płaski strzał Khoblenko obronił bramkarz!
90+5 min. – PIĘKNIE! KONIEC! BRAWO!

Wisła Kraków – KKS Lech Poznań 1:3 (1:1)

Bramki: 30.Carlitos – 43, 52 i 83.Gytkjaer

Asysty: 2:1 – Jevtić, 3:1 – Majewski

Żółte kartki: Mitrović, Sadlok, Arsenić – Vujadinović, Trałka, Jevtić

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 20053

Wisła: Cuesta – Palcić (77.Boguski), Arsenić, Velez, Sadlok – Llonch (77.Brlek), Cywka – Halilović (68.Ondrasek), Mitrović, Imaz – Carlitos.

Rezerwowi: Buchalik, Bartkowski, Wasilewski, Boguski, Brlek, Kolar, Ondrasek.

Lech: Putnocky – Dilaver, Janicki, Vujadinović, Tomasik – Trałka, Gajos – Klupś (90.Jóźwiak), Majewski, Jevtić (90.Moder) – Gytkjaer (85.Khoblenko).

Rezerwowi: Mrozek, De Marco, Serafin, Moder, Barkroth, Jóźwiak, Khoblenko.

Kapitanowie: Sadlok – Gajos

Trenerzy: Carrillo – Bjelica

Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

Pogoda: +9°C, pogodnie

329 komentarzy

1. R.K. pisze:

Obysmy dzis wyprzedzili Legie i zblizyli sie do Jagielloni na dwa punkty.Tego wszystkim kibicom Kolejorza i sobie zycze w ten swiateczny poniedzialek.Niech zagraja tak jak z Jaga,a bedzie dobrze.Kolejorz!Kolejorz!Kolejorz!!!

2. Ożodyn pisze:

W Lubinie i w Krakowie dziś remisy stawiać domy mieszkania i nerki na to

3. jt10 pisze:

Gramy z zespołem, który jest na fali. Na wyjeździe, gdzie nie wygraliśmy od sierpnia. Dodatkowo w okrojonym składzie. I pod presją, bo jest szansa na 2 miejsce. Dlaczego dziś wygramy….?

4. R.K. pisze:

Skad ta pewnosc?

5. ArekCesar pisze:

Dzisiaj niezmiernie ważne są wyniki obu drużyn. Wygrana Jagi spowoduje, że stolica już będzie zesrana, a po naszej wygranej będą już kupować dodatkowe toi-toie.
    Aby jednak tak się stało nasi mimo znacznych osłabień muszą pokazać charakter i walkę do ostatniego gwizdka. Sądzę jednak, że w Lubinie padnie remis, może 1:1, a w Krakowie raczej remis bardziej prawdopodobny, choć liczę na skromne 1:0 dla Kolejorza.

6. Bolek pisze:

W Lubinie będzie remis bądź porażka Jagi. U nas, będzie ciekawy mecz, z dużą liczbą akcji, oprawami na trybunach, ale to my w lany poniedziałek zlejemy Wisłę 1:4 ??

7. Kuba pisze:

Będzie ciężko ale wierzę w wygraną. Pod warunkiem ,że zagramy swoje.

8. fan pisze:

Wisła to jest w Płocku, my gramy z Gwardyjskim Towarzystwem Sportowym.

9. Legat pisze:

Zapowiada się ciężki mecz ale wierze, że uda się wygrać! Dawać KOLEJORZ!

10. slash pisze:

2:0 dla Kolejorza.

11. Didavi pisze:

Wyszarpać, wyrwać, wygrać! Za wszelką cenę.

12. wagon pisze:

Będzie wygrana będzie MP2018,

13. Metius pisze:

Wiedzą o co grają. Druga lokata przed podziałem na grupy stawia nas w doskonałej sytuacji ataku na pierwsze miejsce. Ma być walka, zaangażowanie, pasja. Niech pokażą nam , kibicom jak gra mistrz Polski.

14. tomasz1973 pisze:

Dajcie z siebie wszystko i wyszarpcie te 3 pkt, a wszystko ruszy z kopyta. Późno, ale w odpowiednim momencie. My wierzymy, tylko KKS!

15. ketjow1978 pisze:

Obyśmy dobrze zaczęli, bo ostatnio na wyjazdach zaczynaliśmy grać dopiero w drugiej połowie. Wisła powinna z nami grać otwartą piłkę, nie jesteśmy Legią nas nie zabiegają. Oby w końcu 3 punkty z wyjazdu, bo wtedy droga do mistrzostwa stanie otworem

16. MaPA pisze:

Receptą na korzystny wynik w Krakowie jest maksymalna koncentracja w obronie zwłaszcza w pierwszych minutach oraz 100% skuteczność w ataku.Ameryki nie odkrywam,to wiedzą wszyscy ale to dla własnego uspokojenia.Dziś Lany Poniedziałek i dobrze by było się nie dać zmoczyć.

17. Andrej pisze:

Dużo koncentracji i wiary w siebie a będzie dodrze .po wygrana !!!

18. Ekstralijczyk pisze:

Liczę dzisiaj na dobre widowisko zakończone zwycięstwem Lecha.

Dawaj Lech.!

19. waclaw pisze:

Meczosy i meczyki zablokowane. Gdzie w internecie można oglądać mecz na żywo.

20. El Companero pisze:

mecz, który jest do wygrania ale tylko przy dobrej taktyce. Mamy osłabienia w kadrze meczowej ale w ofensywie jest moc. Dilaver da radę na skrzydle, a dla Tomasika to ostatnia szansa, żeby udowodnić ze był dobrym graczem w Jadze i nie na darmo tu przyszedł. Jeśli zagra dobry mecz, ma szanse na kilka kolejnych spotkań. Mam nadzieję, ze Bjelica nie będzie się bawił w ładną grę, tylko skuteczną. Można zagrać słabo ale wybijać z rytmu przeciwnika i wygrać. Tak dziś musi być. Dla nas to ostatnia szansa żeby przeskoczyć na 2 miejsce w tabeli bo za tydzień to już nie będzie możliwe. Od 1 minuty zaskoczyć wisłę , szybko strzelić i kontrolować mecz, wyprowadzając kontry. To nam da 3 punkty, musi być dyscyplina taktyczna.

21. fan pisze:

2-1

22. RobertLech!!! pisze:

Oby bylo tak jak Bjelica na powiedzial na konferencji, kazdy mecz zagraja jakby to on decydowal o mistrzostwie. Jesli pojda dzisiaj za tymi slowami, to wracamy z trzema punktami. Walka od 1 do 90 minuty, trawa ma byc zorana, a rywal ma byc pogubiony bedac pod pressingiem non stop – Tylko Kolejorz!

23. Grimmy pisze:

W niedawnym wywiadzie Gytkjaer mówił, że mecze są dla niego jak seks, a strzelanie bramek jak przeżywanie orgazmu. W takim razie, życzę Christianowi, aby w meczu z Wisłą, jak i w następnych, przeżywał orgazmy wielokrotne. Jeśli tak będzie, to te wielokrotne orgazmy skumulują się w jeden potężny, który wybuchnie 20 maja i będzie nas trzymać przez następne 2 miesiące 🙂

24. Rado pisze:

Zróbcie nam kibicom zajebisty prezent na zakończenie świąt i awansujcie w tabeli na drugie miejsce
    Alleluja

25. Toruń pisze:

Wierze, że rozjedziemy gwardzistow! W gore serca!!!!! Pozdro z Torunia!

26. Raul pisze:

Dailymotion nie śmiga?

27. Cinek pisze:

Do meczu jeszcze ponad 2 godziny, ale zapytam już teraz. Gdzie oglądacie transmisje online? Meczyków już dawno nie ma, meczosy też zablokowali. Zawsze robiłem tak, że wchodziłem na sportslive, a potem przez to na aliez czy jakoś tak i tam było ok, ale też chyba zablokowali. Poratujcie jakąś dobrą transmisją prosze 🙂

• robson pisze:

Wchodzisz na youtube, wpisujesz nazwy drużyn w wyszukiwarkę, włączasz filtr „na żywo” i pokazują ci się transmisje.

28. watcher pisze:

drhtv jeszcze smiga

• Cinek pisze:

Na drhtv momentami mi ścina, choć teraz oglądam sobie Zagłębie-Jaga i poza słabą jakością działa jak najbardziej poprawie. 100 razy bardziej wolę oglądać w niskiej jakości, ale bez zacinania, niż odwrotnie. Mam nadzieję, że na Wisła-Lech drhtv będzie działać tak samo.

• Radomianin pisze:

Dtv telewizja.wszystkie kanaly za darmo sa. Wybierasz kanał i pojawia sie 6-8linkow do transmisji. I zwykle połowa działa.

29. Radomianin pisze:

Jagiellonia przegrywa już. .może być bardzooo udana kolejka.

W tej sytuacji najlepsze będzie to, że nawet jak Lech przegra „tfu” to będziemy mówić o niewykorzystanej sytuacji dogonienia, ale cały czas zostajemy w walce. Jakby natomiast Jaga wygrała, a Lech przegrał „tfu” to mistrzostwo będzie niemożliwe.

30. Tatin pisze:

Jest Delta Player , używałem ale podobno oparte na p2p więc oglądając również stremujesz . Jakość dobra . Każdy zrobi jak uważa .

31. robson pisze:

O kurde. Klupś w wyjściowym składzie. Ale ty mnie teraz zaimponowałeś Nenad!

• Didavi pisze:

Mi też! Klupś ma wielki talent. W sparingu z Chrobrym wyglądał bardzo dobrze choć grał tylko 45 minut.

32. Kubek1981 pisze:

No i Klupś załaduje bramkę coś czuję!

33. Bezel pisze:

1:2 Majewski i Gajos ?
    Kolejorz tylko zwycięstwo

34. KotorFan pisze:

Hoho czyli Barkroth już jest wyborem nr 7 na skrzydło. Zaskoczył mnie Nenad.

35. Adi pisze:

Klups ? Słabo to widzę, nie zrozumcie mnie zle życzę mu jak najlepiej ale na chwile obecna to jest za słaby na Lecha, moim zdaniem oczywiście,

36. Toruń pisze:

Kolejorz!!!!!!

37. Sp pisze:

Drhtv lub Dailymotion . Apropo Daily sprawdzał ktoś czy już działa bo w sobotę było off

38. Kubek1981 pisze:

Skąd wiesz że Klupś słaby jak on dopiero 4 min w lidze zagrał?

39. RobertLech!!! pisze:

Gramy tym co mamy na ten moment, cieszy Klups w podstawie – chlopak ma to cos i oby dzisiaj byl jego mecz. Ewentualnie z lawki mamy Barkroth/a, Jóźwiaka, Khoblenke – myslalem, ze bedzie to gorzej wygladac odnosnie ewentualnych zmian. Nie ma zadnych wymowek, dalej mamy na papierze lepszy sklad od Wisly – tylko zwyciestwo!

40. Adi pisze:

Bo nie oglądam tylko ekstraklasy ale rezerwy, sparingi, juniorów tez, nawet młodzików młodszych. Tak już mam, ale nie twierdze ze wszystko wiem najlepiej,

41. Abe pisze:

Na Klupusiu po mistrzostwo ! Pozdro xD

42. zinek pisze:

Zagłębie trzymaj się.Jeszcze trochę i będzie dobrze.

43. Kuba pisze:

Tylki żeby ten wynik z Lubina nie spętał im nóg.

44. Adi pisze:

Jest, Jaga przegrała !!!

45. MaPA pisze:

Mam nadzieję że nasi piłkarze znają wyniki i co mogą zyskać dzisiejszą wygraną.

46. kris pisze:

wszystko jasne Lech przegra wszystko musi byc pod legla

47. Grimmy pisze:

Jeśli wygramy, to jest szansa na lidera po sezonie zasadniczym.

48. zinek pisze:

Ja pierdole jak my tego nie wykorzystamy,to z Krakowa lepiej nie wracać.

49. MZac pisze:

Musimy!!!

50. Bolek pisze:

No Panowie, dzisiaj tylko zwycięstwo! Jeździć na dupach i wepchnąć jedną bramkę więcej!

51. Legat pisze:

To misi być ten dzień! I przełamanie wyjazdowego fatum… nie zmarnujcie tego co daje nam ta kolejka.

52. fan pisze:

Ku przypomnieniu – na 4 ostatnie mecze (z tym w Pucharze Polski) po gorszej stronie Błoń przegraliśmy tylko jeden.

53. piotr06 pisze:

Ciekawe co se Józwiak teraz myśli…

• El Companero pisze:

ewidentnie powinien zrzucić kilka kg, a po świętach tym bardziej, dla swojego dobra bo w meczu z Jagą mimo gola, miał już zadyszkę po kilku minutach…

• Grimmy pisze:

Wejdzie na drugą połowę. A Klupsiowi życzę wejścia smoka. A niech zaliczy taki mecz, żeby w przyszłym ustalanie składu zaczęło się od niego 🙂

54. tomekmec pisze:

Chłopaki nie dajcie ciała. Tyle razy już to w życiu przerabiałem, że wszyscy zagrali dla Lecha tylko Lech nie chciał zagrać dla siebie. Po raz kolejny mam nadzieję że tym razem będzie inaczej. Niestety nie będę mógł obserwować meczu bo zaraz lecę z Lizbony. Innego wyniku niż wygrana nie uznaję.

55. 777 pisze:

….dobrze, że ten mecz jest już na koniec świat.

56. Czlo pisze:

Liczę, że dziś w końcu będzie przełamanie wszelkich pass. Po pierwsze wyjazdów bez wygranych. Po drugie wykorzystania w pełni potknięć rywali. Po trzecie wygranej po przerwie na reprezentacje. Co do Klupsia: dość odważny ruch trenera, mam nadzieję, że nie skończy się „zjedzeniem” przez kibiców po *tfu* mniej udanym występie, ani odlotem w kosmos po *oby* udanym występie.

57. mario pisze:

wiele dałbym za naszą wygraną, ale my takich szans bardzo często nie wykorzystujemy…Chłopaki, pokażcie, że umiecie wykorzystywać dary losu! Walczyć, biegać i się starać, GTS rozpierdalać!!!!!!!

58. deel pisze:

To miał być bardzo ważny mecz w kontekście utrzymania straty do lidera. Teraz okazuje się, że to jakby półfinał mistrzostw. Dzisiejszy tryumf po porażkach Jagiellonii i Legii byłby milowym krokiem w stronę tytułu. I oby tak się stało!!

59. Kali pisze:

Jeśli dzisiaj wygramy to coś czuję (i obym się nie mylił) że MP mamy.

60. Czlo pisze:

Taaa… Komentatorzy już przedstawili Wisłę jako zdecydowanego faworyta.

61. Czlo pisze:

Na VAR Warszawiak, trzeba będzie starać się ponad 110%. :/

62. mropi pisze:

Klupś jak na razie niepewny

63. Czlo pisze:

Początkowo wydaje mi się, że Vuja kryje Carlitosa.

64. Czlo pisze:

Fajne niskie dośrodkowanie Tomasika, gdyby nie Arsenić to byłoby pewnie 0:1.

65. DAP pisze:

Skoro niby to jest relacja na żywo to czy można liczyć na takową, czy zawsze to będzie relacja jak z pamiętnika? Niech to będzie relacja minuta po minucie, a nie dwa zdania co na kwadrans. Po co komu taka relacja? Jak gramy z Legią to już wole ich stronę, bo przynajmniej tam jest relacja, z której wiadomo co się dzieje. Ttendencyjna, ale coś tam wiadomo. Tu nawet „cośtam” nie wiadomo.

• seba86 pisze:

Hitem było napisanie po straconym golu w Warszawie tuż na początku, że już po meczu.

66. Czlo pisze:

Vuja czyści wszystko w pierwszych 15 minutach.

67. seba86 pisze:

Ale Klupś to zepsuł!

68. Pioncha pisze:

stream panowie?

• Czlo pisze:

Dokładnie podać nie mogę, bo regulamin, wrzuć sobie po prostu „Wisła Kraków Lech Poznań stream” i jedna z pierwszych stron powinna oferować różne streamy.

• Pioncha pisze:

żaden mi nie działa napisz chociaż która

A odpalasz na Chromie? Bo mi większość na Mozilli i Operze nie działa.

69. Soku pisze:

O, Maja kalesony na pończochy zamienił.
    🙂

70. Raul pisze:

No tak, Majewski dalej musi pokazywać swoje anemiczne strzały…

71. piotr06 pisze:

Drukarnia pracuje na 120%

72. Czlo pisze:

Zaczyna się drukowanie… Nawet komentatorzy widzą, że tego wolnego i żółtka być nie powinno.