6 tygodni ciężkiej pracy

Piłkarze Lecha Poznań po jednym dniu wolnego wrócili dziś do zajęć i tym samym rozpoczęli mikrocykl treningowy mający za zadanie jak najlepiej przygotować drużynę do starcia z Koroną Kielce. Najbliższy mecz Kolejorza odbędzie się już w piątek, 13 kwietnia, o godzinie 20:30 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17.


Decyzją sztabu szkoleniowego zawodnicy Lecha Poznań otrzymali wolną niedzielę, a dziś wrócili do pracy. Do piątkowej potyczki z „Koroniarzami” w której powalczą o 5 z rzędu zwycięstwo i 9 z kolei przed własną publicznością odbędą łącznie 4 jednostki treningowe (po jednym treningu na dobę). W Polsce wreszcie jest wiosna, dlatego w kolejnym tygodniu zajęć „niebiesko-biali” mogą ćwiczyć w normalnych warunkach na naturalnej płycie.

Z każdym dniem poprawia się sytuacja kadrowa w Lechu Poznań. Do formy dochodzą m.in. rekonwalescenci Jasmin Burić, Mario Situm, Maciej Makuszewski czy Thomas Rogne, który w niedzielę zadebiutował w oficjalnym meczu Kolejorza rozgrywając 90 minut w spotkaniu III-ligowych rezerw z KKS-em Kalisz 4:0. Ponadto w piątek do dyspozycji Nenada Bjelicy będzie pauzujący za kartki w meczu z Górnikiem Zabrze pomocnik, Darko Jevtić.

Jedynymi zawodnikami, którzy w najbliższej kolejce na pewno będą nieobecni są mający jeszcze zaległości treningowe Maciej Makuszewski, a także Elvir Koljić oraz Mihai Radut leczący urazy więzadeł pobocznych w kolanie. Sztab szkoleniowy ma z kogo wybierać, zatem w tym tygodniu będzie trwała rywalizacja już o samo załapanie się do meczowej „18” na bój z „Koroniarzami”.

Jeśli w tym tygodniu nie wydarzy się nic złego lub nikt nie będzie narzekał na mikro-uraz, to wyjściowa jedenastka Lecha Poznań na pojedynek z Koroną Kielce będzie podobna do składu, który wyszedł od początku na niedawne spotkanie z Górnikiem Zabrze. 13 kwietnia uważać muszą Maciej Gajos i Łukasz Trałka. Obaj są zagrożeni, dlatego kolejna kartka wykluczyłaby ich z występu przeciwko Zagłębiu Lubin.

Lech Poznań jest liderem LOTTO Ekstraklasy, zatem za 4 dni wygrana pozwoli mu utrzymać 1. lokatę w ligowej tabeli. Przed Kolejorzem jeszcze 6 tygodni ciężkiej pracy i 7 meczów, aby 20 maja około godziny 20:00 móc świętować 8 tytuł Mistrz Polski w 96-letniej historii klubu.

Przewidywany skład Lecha na mecz z Koroną na ten moment:

Putnocky – Gumny, Dilaver, Vujadinović, Kostevych – Trałka, Gajos – Jóźwiak, Majewski, Jevtić – Gytkjaer.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 4

 1. Max Gniezno pisze:

  W ostatnim akapicie redakcja walnęła byka. Świętowanie będzie tydzień wcześniej a 20 maja ok. godziny 20 to będzie jedynie zabawa z okazji wygranej z Legła czego wszystkim i sobie życzę.

 2. Grimmy pisze:

  „Decyzją sztabu szkoleniowego zawodnicy Lecha Poznań otrzymali wolną niedzielę, a dziś wrócili do pracy” Niesamowite jak się ten nasz sztab zmienił od jesieni. Jesienią byłyby 3 dni wolnego, a w środę zajęcia rozruchowe. Ciekawe co było tego przyczyną. Krótkie wakacje i piłkarze byli przemęczeni tak fizycznie jak i psychicznie? Może za mocno Bjelica im śrubę dokręcił przed sezonem? Gołym okiem widać, że zespół fizycznie prezentuje się lepiej.

  • 07 pisze:

   Niech sobie odkręca lub przykręca, byle mieć przynajmniej punkt więcej od zespołu nr 2 po sezonie.