Reiss nie odpuszcza. Odpowiedział kibicom

Nie milkną echa bardzo kontrowersyjnego wywiadu Piotra Reissa udzielonego kilka dni temu warszawskim mediom. Według legendarnego zawodnika Kolejorza kibice nie interesują się już losami klubu tak jak kiedyś, a także on sam nie gra na swojej licencji. To wywołało burzę wśród kibiców Lecha Poznań, których Reiss rozczarował oraz przy okazji obraził.


Kibice Lecha Poznań największe pretensje mają o następujący fragment wywiadu Piotra Reissa: – „Boli to, że Lech nie gra na swojej licencji, tylko na licencji Amiki. Myślę, że to Kolejorz ma tradycje i historię, a w dziwny sposób zostało to rozmyte. Żal mi tego, bo Lech – odkąd pamiętam – był zawsze klubem kibiców, a to wszystko się teraz zamydliło. Nie ma dla mnie ten klub takiej więzi, duszy, dzięki czemu żyło nim kiedyś całe miasto. A gdy teraz patrzę… Gdyby nie studenci, kibice przyjezdni spoza Poznania, z Wielkopolski, to myślę że coraz mniej mówiłoby się teraz o tym zespole.” (Reiss na sport.tvp.pl)

Jest on zaskakujący, gdyż sam Piotr Reiss po 2006 roku grał przecież w Lechu Poznań, później był jego pracownikiem i nic mu wtedy nie przeszkadzało. Kiedy nie dostawał już pieniędzy z klubu nagle wszystko zaczęło mu się nie podobać. Ponadto według Reissa kibice nie żyją losami klubu tak jak kiedyś. Sam były zawodnik szybko mógł się przekonać, że to nieprawda. W sobotę Kolejorz ustanowił nowy rekord frekwencji bieżących rozgrywek, a w tabeli średniej widzów na mecz awansował na 1. miejsce.

Podczas meczu Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze w Kotle zostały wywieszone dwa następujące transparenty z jasnymi hasłami skierowanymi do Piotra Reissa:

null
null

Wczoraj Piotr Reiss za pomocą swojego profilu na Facebooku skomentował transparenty i zachowanie kibiców, a prócz tego odniósł się do niedawnego wywiadu wystosowując następujący komunikat:

„Nie sądziłem, że mój wywiad wzbudzi, aż takie zainteresowanie i wywoła lawinę komentarzy. Nie czuje żadnej urazy do klubu i nie sądziłem, że część mojej wypowiedzi podzieli kibiców za bramką. Wyraziłem swoje zdanie jako kibic Kolejorza, którym jestem od dziecka. Większość mojego pokolenia, które pamięta trudne czasy w naszym klubie przestało w ostatnich latach chodzić na mecze mimo sukcesów, a fajnie jakby oni wrócili i dopingowali Kolejorza z trybun, bo każdy kibic jest cenny. Doceniam zwłaszcza tych którzy przyjeżdżają spoza Poznania. Dlatego może warto byłoby podjąć dyskusje o różnych obszarach funkcjonowania klubu. Stadion to miejsce wyrażania swojej opinii, ale czy oby każdy kibic zgadza się z z tym co jest na transparentach lub jest wykrzykiwane? Pełna zgoda, że kibiców nie należy dzielić, jednak na stadionie pojawiają się różni ludzie o różnych poglądach, ale nie każdy z każdym musi się zgadzać. Czasy się nieco zmieniły, kibice nie boją się wyrażać odmiennego zdania od innych grup, co już w ostatnich latach obserwowaliśmy na Bułgarskiej czy to odnośnie trenerów, władz lub wywieszanych transparentów. Wielokrotnie to podkreślałem, że legendą nigdy się nie czułem, ale pewnie niektórzy kibice po prostu doceniają, że byłem wierny barwom, nadal jestem i w trudnych czasach grałem w Lechu.”

Pod wpisem Piotra Reissa pojawili się zarówno jego zwolennicy jak i przeciwnicy. Niektóre komentarze zostały jednak usunięte. Ciekawie wyglądała natomiast dyskusja Piotra Reissa z byłym szefem dawnego stowarzyszenia kibiców „Wiara Lecha”:

null

Dziś rano swoje zdanie na temat Piotra Reissa oraz całej zaistniałej sytuacji wyraził też prowadzący dopingu na Kolejorzu – „Klima”:

null

Warto dodać, że Piotr Reiss po zakończeniu kariery sportowej jest biznesmenem. Prowadzi szkółkę piłkarską, której największą konkurencją jest akademia Lecha Poznań. Swego czasu „Rejsik” wysłał trenerów na staż do Legii Warszawa. Teraz współpracuje z Zagłębiem Lubin, a niedawno podpisał umowę o współpracy z Pogonią Szczecin.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 125

 1. Paweł Pluta pisze:

  Czy zarząd i pilkarze Kolejorza wiedzą, że pogrzeb Lulusia jest 17 kwietnia o 13:10 i potrzeba 1700 zł? Jeśli nie będzie sztandaru Lecha na Junikowie, to będzie największy skandal i wstyd w historii klubu.

  • Panda1922 pisze:

   Sztandaru? Tragedią i wstydem będzie jezeli nie pojawią się tam reprezentacje zarówno Drużyny jak i Zarządu.

   TYLKO I WYŁĄCZNIE LP!!!

  • Mohito pisze:

   Spokojnie, będą. Byłem niestety na pogrzebie ojca jednego z chłopaków z Akdemii i klub bardzo mocno był reprezentowany. Zarówno młodzi z trenerami i jak z klubu były osoby.

 2. Z2018 pisze:

  Tam skarb Twój gdzie serce Twoje…. dla Reissa zawsze liczyła się kasa, po prostu trzeba uważać kogo nazywa się Legendą

  • rte pisze:

   Tak, pytanie, czy gdyby zamiast kasy był u niego Lech Poznań, to byłoby to lepsze miejsce na serce. Raczej nie.

 3. Kwiat77 pisze:

  Powiem tylko tyle..Kasa Misiu kasa…jestem pewien że żaden z naszych obcokrajowców typu Djuka,Buric czy też najnowszy nabytek Dilaver nigdy by tak się zeszmacił jak nasz rodowity Poznaniak..

 4. Panda1922 pisze:

  Jest mi bardzo ,bardzo przykro , ze Piotr Reiss wygaduje takie bzdury. To co powiedział w TVP było dla mnie szokiem , publikacja na FB jest żenadą.

  TYLKO U WYŁĄCZNIE LP!!!

 5. morda pisze:

  Charakter człowieka i jego prawdziwe intencje wychodzą na wierzch zazwyczaj właśnie w takich okolicznościach. Cóż, lepiej później niż wcale dowiedzieć się, że Piotruś Rejsik to zwykła menda.

 6. Robert pisze:

  Wszystko ma dwie strony medalu. Z jednej strony go rozumiem bo jakoś musi zarabiać więc z kimś współpracować musi. Z drugiej, wypowiedzi w mediach były niepotrzebne. Mógł i może sobie funkcjonować po cichu bez pierdolenia, które odstawił.

 7. Brzoza pisze:

  Ciężko się odnieść do tego wszystkiego, gdy pamięta się, że Piotrek zawsze był kojarzony tylko z Kolejorzem i za dzieciaka mocno mu kibicowałem. Od czasu wypłynięcia z Nim afery korupcyjnej i całej tej sprawie, Jego ścieżki z Lechem trochę zaczęły się rozchodzić. Nie podjął pracy w klubie jak Ivan tylko poszedł za swoją akademią. Nie mam nic przeciwko temu, lecz wydaje mi się, że powinien po prostu milczeć i zajmować się cały czas swoimi sprawami.
  Niestety, Piotr ma sporo za uszami i trochę się teraz naraził na ostrzał ze strony kibiców, który woleli milczeć na jego temat i umieścili go wśród legend Kolejorza. Taka sytuacja była ok. Teraz może wszystko się zmienić, a jego „pomnik” wśród kierowców może szybko runąć.
  Tak jeszcze tylko odpowiadając na zarzuty „legendy” można zadać jedno proste pytanie w jego kierunku: Gdzie byłby Lech, gdyby nie przyszli Rutkowscy?
  Każdemu Milionerowi należy się szacunek, który chce inwestować w Polski klub, a w szczególności Lecha Poznań. Oczywiście, bardzo dużo błędów zostało popełnionych, lecz też możemy być dumni z naszej współczesnej historii i mieć nadzieje na coraz większe sukcesy Lecha.

 8. Pawel68 pisze:

  Sprawił nam wiele radości,ale po co się teraz wogóle odzywa.Myślę ,że po to żeby w Szczecinie go dobrze przyjęli,a póżniej w szmacie….Po co mu to…Ma interes to niech go pilnuje…Jak on teraz na stadion przyjdzie…Chyba już nie…Szkoda,że tak gościu się tak zeszmacił!

 9. Kali pisze:

  Jestem kibicem Lecha, który chcąc być na meczu musiał przejechać ponad 100 km (robiłem to prawie 30 lat) a dopiero od 12 mieszka w Poznaniu. Pierdolenie tego człowieka sprawiło że odczułem iż przez te prawie 30 lat byłem człowiekiem gorszego sortu bo kibicem przyjezdnym. A takich ludzi są setki i u nich jest on jako jakikolwiek symbol Kolejorza skreślony.
  A dlaczego taki się wypowiada, pisałem pod „Na chłodno”. Czuje że mu kasa ucieknie kiedy zdobędziemy majstra. Bo więcej dzieciaków się zacznie utożsamiać z drużyną mistrza Polski i ciągnąć do akademii Lecha. Więc zaczyna Kolejorzowi robić czarny pijar i obym się mylił ale to nie koniec jego występów w mediach.
  #Tylko LECH

  • przem37 pisze:

   Kolego, uwierz mi to nie jest problem, tej akademii, mój brat na bazie mitu Piotrka, posłał tam swojego syna , i zrezygnował, wszystko kręcie się wokół kasy, lizy się tylko kto płaci i za ile, turnieje wewnętrzne organizowane są pod tych, którzy płacą więcej, nagminnie młodsi grają ze starszymi, w jego grupie ludzi trzyma tylko osoba trenera, który robi super pracę, mimo że dostaje ochłapy.
   Problem odejść nie wynika z konkurencji Lecha, tylko z podejścia Reissa do dzieciaków.

 10. 07 pisze:

  W mojej ocenie zamiast zwyczajnie przeprosić i zapomnieć to jeszcze bardziej się kompromituje. Za darmo nie grał, jednak zostawił kawał zdrowia dla Lecha. Każda strona ma trochę racji. Najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie w zamkniętym gronie i rozmowa, a nie wylewanie pomyj w mediach….

 11. Ola pisze:

  Nie rozumiem tego zamieszania, przecież powiedział to o czym wszyscy w Polsce wiedzą.

  • aaafyrtel pisze:

   tak to ciekawe jest, dlaczego akurat tu i teraz sobie o tym przypomniał, uważając za właściwe, żeby nadać o tym w stolcocentrycznych mendiach, jakieś wytłumaczenie tego masz…

  • kb55 pisze:

   Jeśli wszyscy wiedzą, po co mówił?

  • przem37 pisze:

   Co wiedzą wszyscy? Ola podobnie jak Reiss się osmieszasz.
   Inteligentny człowiek chce coś powiedzieć to sprawdzi. Jak zatrzyma cie policja to bedziesz im wmawiac ze wazne jest badanie techniczne samochodu zrobione 12at temu?
   Wiedza nie boli sprawdź co to jest licencja na grę w ekstraklasie i jaki jest jej okres ważności. Może wtedy przestaniesz się ośmieszać.

 12. aaafyrtel pisze:

  te całe licencje, z takimi szczytnymi celami, to jednak świstek papieru jest nadający się do podtarcia rzyci… ja sobie myślę, że pomimo tych szczytnych ideałów, one sprowadzają się do tego, żeby temu dać, a tamtemu nie… poza tym taki klub ruch wielkie hajduki czyli obecnie chorzów, ja dumam sobie że nawet bez problemów licencyjnych by się rozleciał (co dla mnie przykre jest, bo to historia naszej piłki), bo po prostu nieopłaceni piłkarze nawialiby stamtąd gdzie pieprz rośnie… morał: i bez papierka licencji te konfliktowe sytuacje i tak się wcześniej lub później rozwiązują… kolejny przykład taka sandecja, no w tej lidze gra, nie spełniając podstawowych wymogów, grając na stadionie w niecieczy… no więc te licencje są po uważaniu, czego nie znoszę bo to jest turańsko-sowiecka cywilizacja, jakże obca cywilizacji łacińskiej, do której instynktownie chcemy należeć… (podobno i sandecja i nieczecza maja rozgrywać swoje mecze na tym samym stadionie, w tym samym czasie w ostatniej kolejce, ot działacze)… manewr z przekształceniem własnościowym naszej eki w ówczesnych warunkach zawalenia się sowieckiego modelu utrzymywania sportu to był majstersztyk…

  • Pan Tehu pisze:

   Wszystko racja,Feliksa się czyta😃 A swoją drogą to Piotr R.rozpetał gównoburzę i teraz gdy mu sięga do pasa to krzyczy coraz głośniej.

  • rakuda pisze:

   Pamietam takie zdanie w okolicach tego zamieszania z licenja: „Lech jest tam gdzie jest jego Wiara” I tyle w temacie, to nie jakis jebany swistek decyduje o tym, kogo mamy wspierac, to jest tylko wymog formalny, zeby mozna bylo grac w lidze (na marginesie w wielu ligach sie tym handluje zupelnie legalnie, bo ma to po prostu wartosc finansowa).

   Tak poza tematem to najwiecej do powiedzenia na temat licencji maja oczywiscie azjaci, co jak ulal pasuje do biblijnej przypowiesci o belce w oku, no ale z tym to juz sie niczego nie zrobi.

  • aaafyrtel pisze:

   widzę, że akurat tego Feliksa nie tylko ja czytam… i chwała!… zdaje się, że to własnie z naszego Feliksa, skazanego na niebyt w obiegu społecznym, zrzynał ów huntington, pisząc the Clash of Civilization and the Remaking of World Order…

  • Pan Tehu pisze:

   Być może,nie wiem,nie czytałem,ale nie dziwi mnie fakt,że z, tamtej strony Łaby kradną nasze pomysły,tzn teraz Odry. Bo ,żeby tam zaistnieć trzeba się dobrze sprzedać a to nie wszyscy potrafią .

  • radpoz pisze:

   Co do Sandecji to ostatecznie ten mecz zagra w Mielcu jako gospodarz

  • aaafyrtel pisze:

   to i tak nie najgorzej, że niby gospodarz gra w tym samym województwie…

  • aaafyrtel pisze:

   jednak nie, ten sącz to jest inne województwo… ale to i tak nadal dobrze, że nie są gospodarzami powiedzmy w działaczowym stolcu…

 13. Marc pisze:

  Chłopa interesuję już tylko biznes resztę ma w dupie pewnie następne akademie będzie otwierał na innych terenach i robi sobie reklamę na miękkie lądowanie żeby nie był kojarzony z Lechem
  pewnie to taka gierka biednego reisika któremu już nie starcza do pierwszego

 14. Seba81 pisze:

  Czy wy słyszeliście kiedyś plotkę że Reiss miał romans żoną Hamelainena i dlatego Reissa wyrzucili z Kolejorza a Hamelainen poszedł do ległej??? Kiedyś opowiadał mi to kumpel który jest dosyć blisko klubu.

 15. kb55 pisze:

  Tak pięknie mówił o swoim przywiązaniu do Kolejorza w filmie reklamowym, jak to od dziecka , jak to na zawsze, ale znalazł się nasz narcyz w innym otoczeniu i zaczął chlapać, co warszawka chciałaby usłyszeć.

 16. arek z Dębca pisze:

  Ta odpowiedź to w stylu Bronka Komoruskiego. Pierdy, pierdy i żadnej treści. Tłumaczy się, że nie dzieli kibiców a potem mówi o kibicach spoza Poznania, że ich szczególnie docenia. Na chu…..te podziały??? Czemu to ma służyć? Nie ważne skąd jesteś ważne, że masz Lecha w sercu. Po wyjaśnieniu Klimy już wiem więcej na temat Piotra i teraz nie dam sobie uciąć głowy za niego i bronić jego niewinności co do handlowania meczami.

  • tiffosi pisze:

   Ten wywód Rejsika zmierza do konkluzji, że Lech nie jest prawdziwie poznańskim klubem, ale wronieckim. To jest robienie dobrze kibolom ległej, ale również Wisły czy Lechii, którzy jak ognia unikają słowa Lech.

  • Jędrzej pisze:

   Słuchaj , a może w stylu Kruciaka i Antoniego nieudalniaka? Lepiej tego wątku na to forum nie wprowadzaj, bo jedność się zrobi zajebista.

  • Stary kibic pisze:

   A czemu nie w stylu adriana w poczekalni? Pierdy, pierdy i żadnej treści. Gościu, ogarnij się

  • Bronks pisze:

   Kiedyś na mój aluzyjny wpis zareagowałeś, że to jest forum sportowe a więc odpowiadam Tobie w tym samym stylu ….z tym tekstem to na forum „ojca dyrektora” nie tutaj.

 17. Bolek pisze:

  Zazdrość i brak kasy… Kiliński też widzę, że z zazdrości o dobre funkcjonowanie obecnego Lecha spala się…

 18. Mohito pisze:

  Szkoda tej całej gównoburzy. Jedni i drudzy mogli trzymać gębę krótko.

 19. mól pisze:

  A przyczyna jest prozaiczna, Lech przed szansą na MP. Już wiadomo, kto za tym stoi…?

  • Stary kibic pisze:

   Dla mnie to jest oczywiste. Varszawka już mendzi. Cała Polska buduje swoją Legię Varszawa z wujkiem Marciniakiem

 20. B_c00L pisze:

  Odpuscmy sobie juz tego czlowieka. Kazdy ma prawo do swoich przemyslen. Mozna sie po prostu z nimi zgadzac lub nie. Bez napinki. Piotrek udowodnil, ze nie jest zbyt rozgarniety i tyle. Jak mu sie wydawalo zostana odebrane jego slowa? Caly czas pcha sie na scene a pozniej jest zdziwiony, ze jak jak cos rypnie bez sensu z tej sceny to ludzie sie oburza? Teraz nie bedzie mial latwego zycia i nie bedzie mile widziany na Bulgarskiej. Jesli mu to nie przeszkadza (a wyglada na to, ze nie bo brnie dalej w dyskusje) to znaczy, ze nie ma Lecha w sercu jak sie nam wydawalo.

  • arek z Dębca pisze:

   No nie da się tego tak sobie odpuścić bo to przecież co by nie było dla tysięcy kibiców legenda Lecha i właśnie tych kibiców najbardziej obraził. Rutki miały powody by z nim nie współpracować a on jak obrażona panienka zaczął kąsać. Mówi, że nie czuje się legendą to dlaczego tak się zachowuje? Czując sie legendą pewnie myślał, że należy mu się posada w klubie czy fuzja jego akademii z akademią Lecha czy jakieś inne preferencyjne traktowanie.

 21. Poznaniakk pisze:

  Seba81: To nie jest prawda ponieważ Hamelainen mail romans z jedna młoda lekarka z poznańskiego Szpitala.
  Co do Reissa to dla niego liczy się kasa.

 22. ZiomekKKs pisze:

  Przede wszystkim nie zastrzegac dla niego numeru #9 na koszulce. Bo to wkład. A my kibole jesteśmy zawsze. Na dobre i na złe #12 ! ! ! Ogień po mistrza ! Pozdr.

 23. Artur pisze:

  Medal ma dwie strony. Wszyscy widzą jedną z nich. Błazenadę P.R, ale jest tez inne dno. Dlaczego Akademia Reissa ma bliższe kontakty z Zagłębiem/Legią/Pogonią i Varsovią? Nie trzeba mieć specjalnej wiedzy, aby dorobić sobie odpowiedź. Akademia długo nie będzie konkurencją dla Lecha , tak jak konkurencją nie będzie Akademia prowadzona przez P. Czapczyka.
  Osobiście kilka lat temu tez wolałem, aby Lech zaczął od najniższej ligi na swojej licencji. Ale kasa Panie, kasa. Dziś uważam, że bez wejścia P.Rutkowskich długo byśmy się turlali w drugiej połowie tabeli i niewielu by mogło powiedzieć Linetty, Kownacki, Kędziora wychowali się w Lechu.
  Mimo różnych narzekań na obecny zarząd wydaje się, że prowadzą biznes konsekwentnie i mają sukcesy.
  P.Reiss bez względu co powie i tak pozostanie legendą, bo nią się został za to co zrobił jako piłkarz, a nie jako biznesmen.Rysa jest, ale za 10-20lat niewielu będzie pamiętać wywiad i dyskusje na portalu społecznościowym. Bramki, występy tylko dla Lecha pozostaną wpisane w statystyki i historię klubu.

 24. kibic. pisze:

  Zrozumcie w końcu że bez kasy Rutkowskiego Lecha już dawno by nie było w Polskiej piłce.

 25. babol pisze:

  Kibicem Lecha się jest na całe życie. Piłkarzem Kolejorz się bywa, to zaszczyt przywdziewać niebiesko białe barwy. Ktoś tutaj zapomniał o co w tym wszystkim chodzi. Szacunek można stracić w mgnieniu oka. Odbudować go jest bardzo ciężko, niekiedy wręcz niemożliwym. Skoro nie czuje pan już takiego przywiązania do Lecha i tej magii to niech pan nie mówi, że ludzie mają podobne zdanie/odczucia. Każdy ma swoje wspomnienia i dobre chwile. Dla mnie też Lech z przed 15-20 lat miał to coś, ale to również moje najlepsze przeżycia/wspomnienia z początków wspierania Lecha. Dzisiaj jest też atmosfera, może i inna, ale na pewno nie gorsza. Dla tych młodych co teraz przychodzą na Kolejorza takie słowa wzbudzają taką, a nie inną reakcję in minus.

  • Alcatraz pisze:

   Mam podobnie, u mnie już tego szacunku nie jest w stanie odbudować. Zaufanie jest jak zapałka, drugi raz się nie zapali.

 26. prezol pisze:

  Te wypociny Reissa to zaciemnianie faktów.Myśli że większość młodych to można im każdy kit wcisnąć.To co jest teraz to niebo,a ziemia do czasów Reissa.Bywały mecze pod koniec lat dziewięćdziesiątych gdy było na meczu kilkaset osób.Na wyjazdach bywało czasami kilka albo kilkadziesiąt osób.Bywały mecze z lepszą frekwencją ale pojedyncze.Dla mnie to żałosny człowiek,już jak grał w Warcie to robił spotkania z kibicami i sapał coś na Lecha.

 27. fanfanfan pisze:

  Niech Reiss opowie jak sprzedawał i kupował mecze!!!! Wiosna 1995. Nałapali punktów jesienią i wiosną handel kwitł na potęgę!!! Przegrany mecz z Petro Płock 1:2 (1:0) dopuszczony mecz w Chorzowie 0:1 z Ruchem, którego wszyscy tłukli, aż miło, ale nie my i to tylko dlatego, aby się ten Pzpnowski twór utrzymał w lidze. PRZEGRANY MECZ z Wartą Poznań po wygranej w Warszawie Z Ległą 1:0 i wiele innych. Rok później ostatni mecz Lech- Bełchatów 1:1 dzięki czemu Ruch się utrzymał w lidze. Ruch zapłacił za wygraną, ale remis też im wystarczał. Dlaczego Reiss o takich anegdotkach nie opowiada w tv? Zwykła MENDA!!!

  • oko pisze:

   I się okazało że też jesteś taką zwykłą mendą. Plujesz na swój klub jak Reiss. A przypominam Ci że Reissowi prokuratura zarzuciła jeden mecz i nie może go udowodnić do teraz

 28. Alcatraz pisze:

  Kończ waść, wstydu oszczędź!
  Oczywiście swojego. Jakby zestawić wywiad z tym wpisem to Piotrek może sam ze sobą na temat różnicowania kibiców jeszcze długo ze sobą podyskutować.

  Bełkot umysłowy nic innego mi do głowy nie przychodzi.

  Jest przysłowie mówiące: „aby nie srać , we własne gniazdo”, a Reissik na srał na swój garnitur i jeszcze wszystkim tłumaczy ,że to brożka.

 29. tom pisze:

  Zeby nie Lech kim byłby Reiss? Lech życie uratował tej szmacie . Kiliński drugi który trzepał kase na klubie więc go wspiera. Lech dobry wtedy jak jest z niego biznes. Jeb… ch…!

 30. tom pisze:

  Legendy Lecha Anioła , Białas, Słoma , Tarka , Jan Kaczmarek, Napierała, Barczak, Okoński , Araszkiewicz! Reszta to tylko byli piłkarze Lecha.

 31. hipi pisze:

  piłkarz PR grając w Lechu bardzo dobrze zrozumiał motto NSNP.
  Niestety nigdy do niego nie dotarło „Nigdy Się Nie Sprzedawaj”
  Jak widać nawet pieniądze owinięte „szmatą” nie śmierdzą.

 32. mateo pisze:

  skoro szmata Rejs zdradza klub czas napisac o jego ciemnych sprawkach i je opublicznic:
  o spierdalaniu do Wisły i kontrakcie mlodego Kulczyka raczej kazdy wie
  o aferze korupcyjnej tez
  ale co takiego zeznawał Piotrus ze zrobil z siebie szmate chetnie sie dowiem
  tak samo jak co odpierdolił na Falubazie

  skoro Rejs kopie klub najwyzszy czas aby tez powiedzec wszystko o tej szmacie Rejsie !

  • Mouze pisze:

   Zluzuj chłopcze zluzuj. Piszesz o człowieku który zdobył dla naszego klubu 109 goli, który zdobył dla nas puchar Polski. Którego dwa transfery za granicę uratowały byt tego klubu. I to wszystko ma zostać teraz zapomniane przez jeden glopi wywiad? Czy te same stwierdzenia nie padają tu na tej stronie po każdej serii gorszych męczy?że wronieccy,że Lech mało poznański, że zabijają pasje itp…. Gdyby ten wywiad się ukazał po 4 porażkach z rzędu to każdy tutaj by mu przyklasnął. Trzeba zadać pytanie dlaczego Lech nie chce współpracować z Reissem,ale nie tylko. Akademia Lecha tak samo zbyła poznańska 13, bo chcą mieć tu monopol. Przykre jest to z jaką łatwością niektórzy potrafią zeszmacić człowieka, Reiss został teraz zrównany z błotem i potraktowany gorzej niż Bereszynski z Hamalainenem których tu nawet wielu tłumaczyło i rozumiało… Później się dziwicie że piłkarze nie chcą się utożsamiać z klubem i kibicami,skoro tak łatwo się kibicom optyka zmienia, a najmocniej cisniete jest zawsze po wychowankach…A Klima jak taki mądry i takie zdanie o Reissie ma i miał to dlaczego przy pozegnaniu zaproszono Reissa do kotła? dlaczego zapodal „dziękujemy kapitanie” , dlaczego wtedy była oprawa poświęcona Reissowi? Dlaczego miesiąc później,po tym jak podobno Reiss się zachował jak szmata Klima zaintonował „9 tylko dla Reissa”?

  • kilo82 pisze:

   Podpisuję się pod tym, co napisał Mouze.
   Można się z tym co wygaduje Reiss nie zgadzać i go za to krytykować, każdy kto kibicuje Lechowi dłużej wie że, Piotr ma swoje za uszami, ale nazywanie go „szmatą” jest już kurwa grubą przesadą. Czy to się komuś w tej chwili podoba, Reiss był, jest i będzie legendą tego klubu, niezależnie od jednego czy dwóch wywiadów.

  • Grimmy pisze:

   Brawo za ten wpis, @Mouze. Popieram go całym sobą. Nie dziwi mnie rozgoryczenie wielu kibiców Lecha słowami Piotrka, sam poczułem się nimi dotknięty, ale mam wrażenie, że reakcja na te słowa zaczyna wymykać się spod kontroli. Jeszcze moment, a tak się to wszystko nakręci, że Reiss będzie wrogiem publicznym nr1 tego forum, spychając z tego zaszczytnego miejsca przyjaciółkę z Warszawy. Piotrek, jeśli czytasz forum, to dzięki za wszystkie gole i radosne chwile, które się z nimi wiązały. Jednak na przyszłość, bądź oszczędniejszy w słowach, bo na szacunek u ludzi pracuje się latami, ale jak sam widzisz, wystarczą sekundy, aby go stracić…

  • Glos pisze:

   Mouze: chyba sam wiesz dlaczego Klima tak postapil. Bo w przeciwienstwie do Piotra Reissa Piotr „Klima”, mimo iz niektorzy go o to moze nie podejrzewali, posiada kulture i wiedzial jak nalezy postepowac w danym momencie. Nie chcial niszczyc chwili i chcial z nalezytym szacunkiem do graczy i klubu uwiecznic te chwile. Nie wyrzucilby tego Reissowi gdyby ten nie powiedzial tego co powiedzial. Nic nie zmieni faktu ze Reiss byl waznym graczem Lecha, ze dla klubu strzelil te 109 bramek tyle ze swoim zachowaniem nie stanie w tym samym rzedzie co tercet ABC, Teodor Napierala, Plotka czy nawet Okon. Stanie w rzedzie razem z innymi wyrobnikami typu Podbrozny czy Zurawski badz Bosacki.

  • Artur pisze:

   Mouze
   Gratulacje za rozsądek wyważona opinie i logikę w wypowiedzi a nie emocje. Pamietam takiego, który sam był jeb..na Palą, ostatnio najlepszy zawodnik chyba już tez rozgrzeszony. Piłka to niestety to pieniądze, te z karnetów i biletów tez.

  • Glos pisze:

   Nie wiem dlaczego nie zamieszczono mojej poprzedniej wypowiedzi wiec powtorze.
   Mouze: pytasz dlaczego Klima zachowal sie podczas pozegnania Reissa i Ivana tak a nie inaczej? Bo Piotr „Klima” w przeciwienstwie do Piotra Reissa wykazal sie kultura i wyczuciem w tamtej chwili. Nie chcial w tak szczegolnym momencie tzw. siary, bo po co. Tego widac Piotr Reiss nie rozumie. Moze nie doceniasz albo nie znasz zbyt dobrze Klimy i stad te wycieczki do niego. Nic nie zmieni faktu ze Reiss jest tym co strzelil 109 bramek dla Lecha. Jednak swymi glupimi wypowiedziami stawia sie w szeregu z wyrobnikami takimi jak np. Podbrozny czy Zurawski badz Bosacki czy Klamalajnen a byl w szeregu z tercetem ABC Napierala czy Plotka. Byl tam bo ustawili go tam kibice ale widac Reissowi na szacunku nie zalezalo.

  • Mouze pisze:

   @glos Jeżeli wtedy wykazał się wyczuciem chwili to po co teraz to wyrzyguje,jaki ma w tym interes żeby teraz go odzierać z legendy?Taki zły, do Wisły chciał iść (a czy poszedł?), Kulczyk mu kontrakt opłacał (pewnie w innym klubie mógł wtedy dostawać więcej,był e Lechu i odwdzięczył się pucharem) to dlaczego wcześniej nas nie ostrzegł jakie to ziolko,tylko przyczyniał się do jego legendy??? .Na każdego można znaleźć problem,ot na przykład Linetty, ” ta medna rozmawiala z Legią”… Ja niezapomne szalu gdy strzelał 100 bramkę,euforii gdy strzelił gola Zagłębiu,całego stadionu skanującego jego nazwisko i ryku Kotła gdy Rejsik zapodal ” Bo w Poznaniu”.Może sie nie znam,może mam paranoję ale dla mnie tak wygląda legenda.Wywiad glupi,niepotrzebny ale reakcja mocno przesadzona,nie pierwszy i nie ostatni byly pilkarz ktory nie wypowiada sie najlepiej o Rutkowskich moze to tez powinno dac cos do myslenia.Fakt że walczymy o Mistrza a sami niepotrzebnie robimy dym z niczego we własnym obozie i rozwalamy atmosferę przy dużym udziałem Kotła w najważniejszym momencie sezonu….
   I jeszcze jedna sprawa, Lechowi legend już nie przybędzie, zawodnicy grają tu góra dwa lata i są sprzedawani i być może Reiss był ostatnia z nich…Kto następny? Okoński za Legię?Araszkiewicz,Juskowiak? Dopełnieniem obrazu będzie pocisniecie Djurdjevicowi przy byle okazji…

  • Glos pisze:

   Mouze: to samo mozna powiedziec o Reissie, powiedzial raz za duzo i lepiej bylo milczec i nie rozniecac ognia by nie szkodzic klubowi’ skoro uwaza sie za kibica. Jesli jestes blisko klubu to wiedziales o tym jakim naprawde czlowiekiem jest Reiss. Nikt z kibicow nie bedzie bez przyczyny jechal po Mundku czy Ivanie, dopoki nie beda opluwac klubu i malowac zlego o nim obrazu. Juz raz napisalem: Reiss wie dokladnie w jakich okolicznosciach Rutkowski przejmowal Lecha i wie dokladnie kto ten klub w to bagno wprowadzil. Pamietam tez jakie glupoty wygadywal Reiss na obcokrajowcow, jak mieszal w szatni za czasow Smudy. Kibice mu to wybaczyli, pozegnali z szacunkiem i tylko sam Reiss tego nie uszanowal. To nie kibice tym transparentem psuja klimat wokol Lecha tylko sam Reiss bo mogl sie walnac piescia w piers i milczec ale jemu zalezy na lansowaniu sie za wszelka cene, taki to juz z niego gwiazdor.

  • Mouze pisze:

   Głos obie strony ten ogień rozniecili. Obie strony.
   Dobrze to podsumowuje komentarz @Dawida
   Druga sprawa- jeżeli chodzi o wywiad Reissa to nie powiedział NICZEGO czego wcześniej bym tu nie przeczytał od kibiców Lecha…. I nie trudno mi sobie wyobrazić hipotetyczna sytuację w ktorej kibice każda wyp… Trenerowi Djurdjevicowi po 3 porażkach z rzedu…

  • Glos pisze:

   Mouze: tyle ze to co my tu sobie piszemy pozostaje miedzy nami, nikt z nas nie bedzie cytowany przez media i wykorzystywany do bruzdzenia wokol klubu. Jak nachwile obecna w tym roku rezerwy nie graja najlepiej i nie czytalem tu zadnych komentarzy domagajacych sie zwolnienia Ivana. Ivan robi niezla robote i to widac po tych chlopakach wchodzacych do pierwszego zespolu i to doceniaja kibice. Poza tym Ivan to czlowiek zrownowazony, inteligentny i takiej glupoty jak Reiss nie zrobi by publicznie obsmarowac klub.

  • Jacek_komentuje pisze:

   @Mouze
   W zasadzie głos wyważony i moźna by się zgodzić, ale dwie uwagi:
   1. „Obie strony ten ogień roznieciły…” – może i tak, ale ktoś ten ogień najpierw podłożył. Nikt i nic nie sprowokowało PR aby publicznie jechał po klubie. Kibicom można zarzucić nadmierną, ale jednak REAKCJĘ na słowa PR.
   2. „Legend Lechowi już nie przybędzie, zawodnicy grają tu góra dwa lata”. Z obecnego pierwszego składu Burić obchodzi w tym roku dziesięciolecie gry w klubie a grający sezon życia Trałka jest tu od 6 lat. Reiss z pewnością zapisał się w historii Kolejorza ale zakładać, że już więcej takich ludzi nie będzie to moim zdaniem przesada.

  • Mouze pisze:

   1. Zgadzam się.
   2. Staz w klubie mają długi,ale sam przyznasz że to raczej średniaki i do legend im bardzo daleko. A tylko średniaki są w stanie pograć u nas więcej niż 2-3 lata.

  • Jacek_komentuje pisze:

   Myślę, że jednak każdy z nich na swój sposób buduje swoją historię w klubie. Przede wszystkim obaj pokazują przywiązanie do zespołu, na którym wielu tu zależy. Nie zapomnę jak Jasmin startował z ławki bronić kolegów w starciu bodajże z Lechią. Związał się z miastem, robi papiery trenerskie i zdaje się wspomina, że tu chciałby skończyć karierę zawodniczą i znaleźć swoje miejsce później. 109 bramek nie strzeli, to pewne, ale na szacunek kibica pracuje ciężko.
   Łukasz to też ciekawa historia. Jeśli widziałeś ostatnie kulisy to pewnie zauważyłeś, z kim Bjelica uzgadniał wspólne zdjęcie z odchodzącym gościem? Dziś Trałka to niekwestionowany lider zespołu, mentor młodych i walczak na 100% w każdym meczu pomimo braku opaski kapitańskiej. Jeśli pogra w Lechu jeszcze ze dwa sezony, w tym przynajmniej jeden na obecnym poziomie, jeśli będzie chciał tutaj zakończyć karierę, a przede wszystkim jeśli w tym czasie w gablocie przybędą jakies trofea to pomimo wyskoku z pałą Trałka może się do grona najbardziej zasłużonych Lechitów wpisać.
   Jedyne co chcę powiedzieć – ponad 100 bramek to spektakularny wyczyn, ale na boisku są różne pozycje, prawdziwie oddanych klubowi graczy rzeczywiście wielu nie ma i tym bardziej warto docenić tych, którzy dużo z klubem przeszli i dają od siebie naprawdę niemało.

 33. WW pisze:

  Na starość się dziecinnieje.Pewnie dlatego zesrał się we własne gniazdo.

  • Rojber pisze:

   jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. dla mnie Jasiu to Poznaniak i prawdziwy Lechita i bedzie nim dla mnie obojetnie ile razy siedział ma ławce a ile bronił. Szanuje Piorta Reissa za to co zrobił ma boisku dla mojego Kolejorza ale niestety dla mnie ten pomnik upadł-co mnie boli bo za dzieciaka uwielbiałam Rejsika.

 34. Pawelinho pisze:

  Najlepiej zostawić to bez komentarza bo piłkarz, który ponoć jest legendą Lecha nie powinien się tak zachowywać i tyle powinien zachować jakiś poziom, a on tego poziomu zwyczajnie w tym momencie nie ma i tyle.

 35. tom pisze:

  Lech niech płaci Reissowi 20 tys miesięcznie to będzie wtedy chwalił klub pod niebiosa , jak mu klub nie płaci za nic lub z nim nie współpracuje jest ch….. Czasy gdy On rządził Lechem razem ze świerszczem nie wrócą już na szczęście. Właścicielem jest Rutek i on rozdaje karty. Proste.!

 36. Glos pisze:

  Szkoda ze ktos kogo ludzie okreslili legenda naszego klubu tak latwo rzucil to w kat. Klima powiedzial duzo prawdy o tym czlowieku – dla mnie moralnie dno. Nie rozumiem po co zniszczyl swoj wizerunek. Przeciez wiedzial ze ma tyle za uszami i ze sa ludzie ktorzy znaja jego ciemne sprawki i gdy przyjdzie potrzeba przypomna mu to. Jednak widac ze ten nasz Rejsik to zwykla szuja a opowiesci o jego milosci do naszego klubu niech sobie wsadzi. Okon tez inteligencja nie grzeszy i w swoim czasie tez mialem do niego zal o przejscie do leglej jeszcze przed finalem PP ale wybaczylem i zapomnialem. Tego co robi teraz Piotrek jemu nie zapomne. Wiem jedno: talent do pilki rzadko idzie w parze z inteligencja a przykladow, jak widac, ciagle przybywa. Dla mnie temat Reisa jest zamkniety, gosc dla mnie nie istnieje.

 37. Glos pisze:

  Nie wiem gosciu skad sie wziales ale powiem Ci tylko jedno. To jest Reisa „prawda”! Prawda jest tez to ze ten sam Reiss wie dokladnie w jakim stanie byl klub w momencie przejecie go przez Rutkowskich. Wiedzial tez kto ten klub na skraj nedzy doprowadzil, kto zadluzyl nas u pewnych ludzi. Ciekawe czy zostalby w Lechu gdybysmy musieli spasc do III ligi albo nizej? Watpie w to, bo juz sobie szykowal gniazdko gdzie indziej. Niech wiec lepiej milczy bo jak tak dalej pojdzie to jedyne miejsce gdzie bedzie mogl sie lansowac to bedzie jakas gleboka prowincja. Na przychylnosc Sledzi i kibicow leglej niech nie liczy.

 38. arek z Dębca pisze:

  Nie jest on szmatą ale nie jest też legendą.

 39. Dawid pisze:

  Czy były potrzebne te wywiady Reissa i Bosackiego? Nie.

  Czy była potrzebna tak ostra reakcja części kibiców? Nie.

  Czy jest potrzebna ta cała dalsza medialna przepychanka? Nie.

  Wszyscy biorący udział w tej gównoburzy przegabili okazję by siedzieć cicho – Reiss, Bosacki, Klima i zwolennicy transparentów. Szkoda bo teraz musimy się trzymać razem i dotrzeć do celu jakim jest Mistrzostwo.

 40. Grześ pisze:

  Jaki macie ból dupy. Cały czas wszystkich obrazacie, ciśniecie rzarządowi i piłkarzom jeśli cokolwiek nie idzie tak jakbyście chcieli, a jak wypowie się ktoś, kto zrobił więcej dla tego klubu niż wy to odrazu macie problem. Wasze argumenty nie są logiczne ani rzetelne, więc starajcie się PRZYNAJMNIEJ mieć obiektywne zdanie i szanujcie opinie innych ludzi.

  • Pawelinho pisze:

   Jak na razie jedyną dwie osobami mającymi ból dupy to ty oraz Piotr Reiss, który wywołał całą tą bezcelową dyskusje.

  • posen pisze:

   Zwykły śmieć i tyle, żadna legenda. Jak było sianko to całował herb, jak nie ma to opluwa. 3 kilo ch…ja.

 41. Szczegol pisze:

  A kto na konto tamtej licencji nakrecil afere korupcyjna…

 42. Kuba pisze:

  A ja głupi cały czas myślałem ze akademia Reissa przygotowuje chłopaków do gry w młodzieżowych drużynach Lecha??? :-o

 43. babol pisze:

  Dobra, dobra panowie. Nikt nie neguje tego co dokonał Piotr Reiss dla klubu. Ile on nam dał radości tego nikt nie jest mu w stanie zabrać. Ludziom głównie chodzi o to, że nazywa siebie kibicem, a na klub i na nas nagadał. Niepotrzebnie, może nieświadomie, nie wnikam dalej. Po prostu nie wypadało, poniosła go fantazja. Nazywanie go szmatą to sprawa indywidualna. Jego osoba i tak od lat dzieliła ludzi na tych, którzy mają do niego pretensje za to co robił podczas kariery piłkarskiej oraz po jej zakończeniu. Jak i na tych, którzy będą mu wdzięczni do dzisiaj za to jak pożegnał się odchodząc zagranicę by klub miał pieniądze na bieżące funkcjonowanie, za te wszystkie gole, które dały nam przecież wiele radości. Jego persona będzie dzieliła mniej lub bardziej. Tego po prostu nie unikniemy.

  • mateo pisze:

   ty wierzysz w te bajki o odejsciu zagranice dla ratowaniua klubu? hahahaha. przeciez to bujdy dla naiwniakow.
   spierdolil zagranice bo sie kasa w klubie skonczyła, czul pismo nosem ze to koniec i spierdolil stad !! hahaha taka jest prawda !!
   jedna, JEDNA !!! bramke strzelil na tych swoich zagranicznych wojażach !! taki był dobry !!
   potem wrocił jak Lech znowu awansował do Ekstraklapy bo wielki krolewicz stwierdzil ze jest tak zajebisty ze w drugiej lidze na kartofliskach z Tłokami Gorzyce to on grac nie bedzie !! Cwaniaczek pierdolony !! Tak sie zachowuje kapitan? legenda? Leganda kurwa zostaje i gra na kartofliskach zeby jego ukachany klub wrocil do I ligi a nie spierdala !!

   a jak potem jak wrocil to co bylo? po jednym sezonie pojechał do Krakowa i zaczał wszystkich w klubie szantazowac zeby mu dali super kontrakt bo przejdzie do Wisły ( w koncu młody Kulczyk wylozyl kase na te jego zachcianki) To jest legenda? To jest zwykły cwaniak !!!

   Jak skonczyl kariere to myslal ze dalej bedzie sobie kase trzepał na szkołce ale Lech go kopnał w dupe bo nie potrzebuje konkurencji, zreszta z jakiej racji Lech ma dawac zarabiac rejsowi ? Lech to Lech !!

   Wszyscy maja ta nasza legende w dupie !! Nigdzie go nie zapraszaja nie ma go w zadnym studiu w roli eksperta nic !! Widocznie wszyscy dookoła w srodowsku wiedza jakim jest czlowiekiem ze pewnie za kase by sprzedał wlasna matke !!

   Takze czas spojrzec prawdzie w oczy i dojrzec prawde kim jest rejs. CHCIWA MENDĄ !!!!!

  • mateo pisze:

   skoro klub miał rzekomo dostać taaaaakie pieniadze z transferu rejsa do Niemiec to dlaczego zleciał z hukiem z ligi w nastepnym sezonie ??? :-)
   przeciez to sa bujdy dla naiwniakow !!! rejs spierdolil do Niemiec za kasa a ciemnemu ludowi sprzedało sie bajeczke ze jego transfer ratuje klub :-) :-) :-)
   taki z niego był kapitan i legenda :-)

 44. pyra fan kks z breslau pisze:

  oj lubi panienki lubi oj wiem cos otym

 45. Olka pisze:

  Serio? na chuj drążycie temat, milczenie jest złotem, powiedział ktoś dawno temu:) po co wywlekać pierdoły:) skupmy się lepiej na drodze do celu .

 46. Alcatraz pisze:

  Zastanówmy się kto i co zyskuje na tym zamieszaniu? Zachowanie Reissa jest nielogiczne, zniechęca do siebie swoich fanów. Klub też traci, podważa się jego tożsamość. Wszyscy znają temat fuzji , to nie jest historia starożytna. Większość cieszy się z tego , że Lech przetrwał.
  Po co to było?!

  • Tytan pisze:

   Dokladnie, pelna zgoda. Dlatego polecam hamulec. Ktos sieje gnoj wokol klubu. Koniec kropka.

  • arek z Dębca pisze:

   Alcatraz, gdy siła Lecha wzrasta to zawsze takie zgniłki wychodzą ze stołecznych mediów. Boli tym bardziej, że paliwa dostarcza niby Lechita.

 47. Olka pisze:

  są sprawy ważne i ważniejsze , róbta co chceta:)

 48. Bolek pisze:

  Acha, jeszcze jedno… kto kogo stworzył? Lech Reissa czy Reiss Lecha? To Lech ma 100 lat (bez względu czy była to Lutnia Dębiec czy WKP czy KKS), zresztą spójrzcie na historyczne herby i porównajcie do obecnego. Gdyby nie było Lecha to nie byłoby Reissa. Gościowi pomyliły się priorytety! Ot Ci legenda!!

  • posen pisze:

   Zwykły śmieć i tyle, żadna legenda. Jak było sianko to całował herb, jak nie ma to opluwa. 3 kilo ch…ja.

 49. Nico pisze:

  A sobotę po meczu Darko buric dilaver w sq willi Jacka danielsa jak by już było mistrzostwo

  • Alcatraz pisze:

   Jakoś mnie to nie bulwersuje, jakby nasztochani przyszli na trening, albo się na niego spóźnili to inny temat.
   Mały toast po zakończeniu sezonu zasadniczego to element budowania ducha drużyny.

 50. ANVIL pisze:

  Niektóre wypowiedzi jak się czyta np.posena ,to….no brak słów….
  Nie chce mi się na ten temat pisać,jak czytam to pasmo rzygów….
  Jedyny Mouze napisał coś z sensem i nad takimi wypowiedziami można się zastanowić i dyskutować odnośnie Reissa.

 51. Boro pisze:

  Klima moze napisze ile on kasy od klubu przytulił.

 52. inowroclawianin pisze:

  Nie ma sensu już go komentować. Pierd..I jak potluczony. Mu tylko o kasę chodzi. Nawet nie potrafił się rzetelnie ustosunkować do tych transparentów. Bardzo stracił w moich oczach. Zwykły cwaniaczek.

 53. KrewIHonor88 pisze:

  Trudno za legendę postrzegać kogoś, kto publicznie rozpływa się nad wspaniałością największego rywala. Niemniej jednak, nazywanie Reissa szmatą to chyba przegięcie w drugą stronę. Dla mnie to postać niejednoznaczna. Dziwne, że wroniecki rodowód nie przeszkadzał mu, kiedy klub za wszelką cenę starał się jakoś go zagospodarować w strukturach sportowych po zakończeniu kariery.

  • Niepoznaniak pisze:

   Z Reissem, zachowujac oczywiscie proporcje, jest jak z Wałęsa. Reiss zawsze był kretaczem i cwabiakiem i podobnie jak Wałęsa miał swoich bezkrytycznych wyznawców. Rozsądni zawsze mówili, że ma nie tylko zasługi. Dziś Ci którzy czcili Wałęsę nazywają to zdrajcą, a bronią go Ci którzy zawsze wiedzieli, że poza oczywistym zasługami miał ciemna stronę mocy. Z Reissem zaczyna być tak samo. Olbrzymią hipokryzja jest To, że Ci którzy krzycza głośno „zdrajca i szmata” sami nie są kryształowi.

  • inowroclawianin pisze:

   Wałęsa dużo gorszy od Reissa, ale Reiss jak widać próbuje mu dorównać.

 54. Niepoznaniak pisze:

  Mam nieodparte wrazenie, ze nie tyle chodzi w tym sporze o Reissa, ile o kompleks Amici. To całe nazywanie Lecha Amicą jest kompletnie bez sensu. Legia też ma w swojej historii fuzje z Koroną Warszawa od której przejęła nawet barwy. Kibice Legii odwołują się do roku 1916 i Legionovii powstałej na Wołyniu podczas kiedy podwaliny dzisiejszej Legii kładli komuniści w 45.
  Ja jestem z Bydgoszczy a bydgoski Zawisza powstał w Kołobrzegu skąd przeniesiony został razem z jednostką wojska do Bydgoszczy. To oznacza, że to nie jest bydgoska drużyna?
  Czymś innym są historie typu Hydrobudowa, bo to nie był Zawisza tylko Kujawiak pod herbem Zawiszy. Amica i Lech nadal są związane A akademia mieści sie we Wronkach. Amica jest częścią historii Lecha, a licencja służyła załatwieniu kwestii odpowiedzialności za długi. Każdy z nas ma w zyciu fragmenty do których niekoniecznie chce wracać…

  • Jacek_komentuje pisze:

   Zgadzam się w 100%. W momencie fuzji właściciele kupili prawo do marki Lecha i powoływania się na barwy, historię itd. To jest w biznesie normalna transakcja. Licencja dla mnie nie ma znaczenia. Kibicuje się etosowi klubu: tradycji, historii, ludziom, którzy go tworzą i tworzyli. A nie jakiejś spółce z o.o. lub S.A. Forma prawna nie ma dla marki „Lech” żadnego znaczenia. Argument z dupy, który ma służyć wyłącznie warszawskim i innym frustratom. I dlatego właśnie podnoszenie akurat tej kwestii przez PR wielu zabolało.

  • KrewIHonor88 pisze:

   Dodatkowo warto wspomnieć, że w momencie przejęcia Lecha przez Amikę oba kluby grały w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nie było zatem mowy o pójściu na skróty i przemalowaniu klubu z okręgówki na ekstraklasowe barwy. Sam fakt gry na licencji Amiki był może nieco kontrowersyjny ale bardziej w kontekście występów w pucharach. Reiss nie może przeboleć, że Kolejorz zakończył współpracę z Jego akademią, ponieważ uznał że powstał konflikt interesów. Zamiast się kompromitować i pisać pierdoły mógł po prostu napisać prawdę. Swoją drogą, jak słucham od znajomych o tym co się dzieje w tych akademiach, to utwierdzam się tylko w przekonaniu, że zakończenie współpracy z Piotrem było świetną decyzją klubu.

 55. KrewIHonor88 pisze:

  Kibic Legii pisze o hipokryzji, dobre sobie. Wasza megalomania jest naprawdę posunięta do granic absurdu. Lech kupował mecze ? Legia skrzywdzona przy zielonym stoliku ? To o nas cała Polska mówi, że jesteśmy prostytutką z sędziami w kieszeni i pupilkiem piłkarskiej centrali ? Takie azjatyckie pierdolenie, charakterystyczne dla legijnych turbodebili.

 56. aliz pisze:

  Jest takie powiedzenie: Pieniądz wiele żąda od swego właściciela – zabierze mu nawet duszę, jeśli nie będzie na siebie uważał.
  Wypisz – wymaluj odzwierciedlenie obecnej sytuacji i zastanawiam sie jaki był cel tej wypowiedzi, bo że u podstawy leży kasa to jest niemal pewne, ale naprawdę duże pieniadze w biznesie nie lubią smrodu, złego rozgłosu i nieodpowiedniego wizerunku. A tu najbardziej wizerunkowo zaszkodził sobie Reiss.
  Zastanawiajacy jest też moment wywołania tej burzy. Nie pierwszy raz burza wokól Lecha wybucha wtedy, gdy klub staje się realną przeszkodą dla innych w drodze po mistrzostwo? Przypadek, czy doszukuję się drugiego dna?

  • aaafyrtel pisze:

   mam stały argument, stolcocentryczne mendia trzeba olać… koniec, kropka.

   szerzej, wiele zła w moim kraju wynika właśnie ze stolcocentrycznego jego ustroju, a kopana to wprawdzie drobny, ale jakże symptomatyczny, przykład ilustrujący absurdy tego ustroju… proponuję od dawna rzeczpospolitą historycznych regionów…

 57. aliz pisze:

  trzepnij baranka o ścianę, bo wypowiadasz sie w kwestii w ktorej nie powinieneś – czy wasza historia „potęgi” jest kryształowa? Nawet nie chodzi o podstawy waszego powstania – ale o działalność na przestrzeni całego czasu. Zastanów się „kryształowy człowieku” dlaczego nawet kluby nieprzychylnie nastawione do Lecha piszą dokopcie prostytutce, bedziemy trzymać kciuki… bez powodu?

  • aliz pisze:

   o kurcze ten tekst odnosi sie do wpisu jakiegoś tęczowego, który został usunięty.

  • aaafyrtel pisze:

   przy okazji usunięty został mój komentarz o popie (pełniącym obowiązki Polaka), który dowodził stolcowym cska…

 58. aliz pisze:

  doprecyzuję – KIBICE KLUBÓW nieprzychylnie nastawionych do Lecha…

 59. Glos pisze:

  Wlasnie Reissowi mozna podziekowac ze takie tirowskie zera teraz poprawiaja sobie swoje ego na naszych stronach. Nie ma co odpowiadac na takie bzdury bo i tak debil ma juz swoja wersje prawdy.

 60. hipi pisze:

  Może zabrzmi to przewrotnie,ale ja się cieszę jak czytam wypowiedzi azjatyckich burków. Popatrzmy, Lech istnieje prawie od stu lat, a kibice kurewskiego pomiotu zarzucają nam dwie sprawy. Licencję, która tak naprawdę zwykłego kibola zupełnie nie interesuje oraz mistrzostwo w 93, które zdobyliśmy gdy im zabrano punkty za to, że KUPILI MECZ. To jest dopiero hipokryzja kibiców tego złodziejskiego klubiku.
  Bawmy się ich frustracją.

  • inowroclawianin pisze:

   Dokładnie. Mało tego ich klub jest po fuzji, a dodatkowo nie jest to klub warszawski, tylko wołyński z Kostiuchniowki. Do tego należy dołożyć złodziejstwo zawodników na szeroką skalę i Mistrzostwa Polski zdobyte przy zielonym stoliku i to nie raz, a także zbrodnicza przeszłość niektórych włodarzy tego klubiku.

 61. Kuba pisze:

  Dla mnie kwestia licencji jest drugorzędna. Skoro były dwa ekstraklasowe kluby, które się łączyły, to trzeba było wybrać jedną z nich. To jest kwestia czysto „techniczna”. Jeżeli jedna z licencji dawała jakiekolwiek korzyści (jak choćby prawo startu w europejskich pucharach, abstrachując od ich „powagi”) to rozumiem dokonanie takiego (w mojej ocenie optymalnego) wyboru. Nie mogę pojąć dlaczego to niektórych aż tak uwiera.
  Skoro jednak ich uwiera i powszechnie o tym wiadomo to, przede wszystkim, stolce, troszkę mniej śledzie, betony i milicyjni poruszają tę kwestię i mają bekę obserwując lament. Ogólnie ten stary kotlet jest odgrzewany regularnie, gdy tylko pojawia się ból dupy wśród ich kibiców.

  Dlatego tym bardziej mnie zastanawia, po kiego Reiss to wyciągnął. Wywołał gównoburzę i przyjął sporo epitetów. Co chciał osiągnąć? Trochę rozgłosu w mediach? Zbudować grunt pod rozmowy o współpracy z innymi klubami? To wydaje się niedorzeczne. Być może po prostu chlapnął, bo czuje jakiś żal.

  Na Reissa patrzę raczej z politowaniem niż złością i wciąż z dużym szacunkiem, a tym, których uwiera kwestia licencji mówię: relaxxxx ;)

 62. józef pisze:

  Mnie bardzo jak to napisał Kuba uwiera kwestia licencji ,ale wiem też ,że bez Rutkowskich naszego Lecha na pewno nie było w w ekstraklasie .A gdzie byłby Lewandowski czy Borusia kupiła by go ze Znicza a inni piłkarze Kolejorza

 63. tom pisze:

  W tym wszystkim jedno jest dobre. Super Piotruś przynajmniej zobaczył że kibice Lecha nie są debilami i nikt ich nie będzie brał pod włos jakimiś bajeczkami o licencjach , chodzeniu na mecze czy popularności . Wiadomo że chodzi mu o kase a mówiąc precyzyjnie że już nic mu nie skapuje z Lecha i to go najbardziej boli.

 64. KKS pisze:

  Niestety ale Reiss rozmienia swoja legende na drobne… Przykre, ale ka$a misiu ka$a…

 65. klaus pisze:

  Piotruś siedzi w szambie po brodę i jeszcze wywiadami robi falę…

 66. smigol pisze:

  W sumie klub powinien dać większe zniżki tym 30 tyś. studentów zapewniających stadion przy Bułgarskiej.

Dodaj komentarz