Co za wstyd!

O godzinie 20:30 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 18, początek meczu 33. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Górnika Zabrze. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

18:54 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy oczekując dziś wygranej. Gramy o mistrza do końca!

18:54 – Górnik przybył już na stadion.

18:58 – Lech też już przyjechał. W kadrze mamy m.in. Serafina.

18:59 – Murawa jest świetnie przygotowana, a warunki do gry idealne. W tej chwili jest około 20 stopni i tylko pojedyncze chmurki nad stadionem.

19:03 – Pierwsi kibice Lecha weszli na trybuny.

19:08 – Elementy potrzebne do rozgrzewki obu ekip są już rozłożone. Czekamy.

19:13 – Na trybunach są m.in. skauci z Włoch. Mogą jednak obserwować kogoś z Górnika.

19:15 – Poniżej skład Lecha. Na prawej Situm z Klupsiem. Na ławce nie ma Jevticia, ale jest Makuszewski.

19:18 – Murawa jest właśnie zraszana. Liczymy na szybką grę. Lepszą niż w Lubinie, jednak znów zwycięską.

19:25 – 21 dni temu Lech pokonał Górnika 3:1 i został wtedy liderem. Mimo tamtej wygranej to nie było łatwe spotkanie i do końca nie było wiadomo, czy Kolejorz zgarnie pełną pulę. Dziś szykuje się równie trudny pojedynek, bowiem zabrzanie walczą jeszcze o puchary.

19:37 – W kadrze Górnika brakuje dziś Angulo. Nie ma go nawet na ławce.

19:40 – Bramkarze Górnika wyszli na rozgrzewkę.

19:45 – Kibiców powitał właśnie spiker. Tymczasem bramkarze Lecha także pojawili się na rozgrzewce.

19:50 – Lechici w komplecie na rozgrzewce. Gromkie „Kolejorz” z Kotła.

19:51 – Jest też Górnik.

19:58 – Trybuny bardzo powoli się zapełniają. Frekwencja sięgnie dziś 30 tysięcy.

20:06 – Dzisiejszy mecz jest starciem najlepszej defensywy z najlepszą ofensywą, którą ma Górnik. Patrząc na nasz skład Lech stawia dziś zdecydowanie na atak i to skrzydłami.

20:11 – Dziś tylko zwycięstwo pozwoli Kolejorzowi nadal prowadzić w tabeli. Po tym spotkaniu pozostaną już tylko 4 kroki do realizacji celu.

20:16 – Skuteczność lechitów na rozgrzewce bardzo dobra. Trzy gole Gytkjaera. Oby przełożył to na mecz 🙂

20:18 – Rozgrzewka dobiegła końca.

20:21 – Spiker czyta składy. Jeszcze 10 minut.

20:27 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Obie drużyny już na murawie.

2 min. – Pierwsza akcja Lecha zepsuta przez Jóźwiaka, który za długo zwlekał z podaniem.
6 min. – Lech od początku w ataku pozycyjnym.
7 min. – Strzał Jóźwiaka z daleka trafia w słupek!
11 min. – Putnocky wyłapuje nieprzyjemny strzał Matuszka.
12 min. – Majewski doskonale podaje do Jóźwiaka, którego strzał po długim rogu jeszcze lepiej broni Loska!
15 min. – Strzał Gajosa z daleka bardzo niecelny.

18 min. – Niestety przegrywamy 0:1. W polu karnym nie był pilnowany Urynowicz, który mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył gola.
21 min. – Do momentu straty gola gra Lecha nie wyglądała źle.
22 min. – Aj! Loska świetnie broni główkę Gytkjaera!
24 min. – Tym razem zablokowany mocny strzał Jóźwiaka!
24 min. – A teraz niecelna główka Vujadinovicia. Nadal atakuje Lech.
25 min. – Tralka doskonale naprawia błąd Vujadinovicia.
27 min. – Nie chce wpaść… tym razem głową niecelnie Klupś.
28 min. – Loska wszystko broni… tym razem główkę Gytkjaera.
30 min. – Górnik nie wybił piłki, kiedy leżał jeden z lechitów. Trałka na szczęście mu pokazał ostrą interwencją, że nie powinien grać.

33 min. – Loska paruje główkę Vujadinovici na kolejny rożny. Kiedy w końcu skapituluje?
35 min. – Kontra Górnika, znów na prawej stronie nie popisał się Situm, Putnocky obronił pierwszy strzał, ale wobec dobitki Wieteski był już bezradny. 0:2.
36 min. – Kiedy Lech ostatni raz zwyciężył 3:2 przy wyniku 0:2? Nikt tego nie pamięta. Na pewno za Smudy latem 2006 roku.
38 min. – Lech na razie przestał grać.
41 min. – I znów Loska. Już 6 czy 7 raz broni strzał.
43 min. – Putnocky łapie płaskie uderzenie Żurkowskiego.
45+2 min. – Do przerwy 0:2. Fatalna obrona, świetny bramkarz Górnika i niezła gra poznaniaków w ofensywie. Loska ma dziś niestety świetny dzień.

46 min. – Khoblenko zmienił Klupsia. Gramy dalej.
49 min. – Nadal atakuje Lech, czyli obraz gry się nie zmienia. Albo będzie 1:2 albo 0:3.
52 min. – Lech stara się grać sporo skrzydłami. Gajos gra w systemie 4-4-2 na prawej obronie.
55 min. – Trałka wpadł w pole karne po czym oddał fatalny strzał.
59 min. – Jóźwiak zamiast strzelać z dystansu wolał podać do Situma. Oczywiście nic z tego nie wyszło.
60 min. – Zablokowany strzał Khoblenko.

63 min. – Kostia uderzył z wolnego, ale lepiej tego nie komentować.
65 min. – Kądzior trafia w boczną siatkę.
65 min. – Fatalny błąd Vujadinovicia, jednak nie ma gola. Gajos zablokował to uderzenie.
69 min. – Matuszek trafia na 0:3. Jest już po meczu.
74 min. – Gajos nie dał rady zablokować podania na prawej strony. Z bliska trafił Kądzior 0:4.
75 min. – Khoblenko trafił na 1:4.

80 min. – Lech jeszcze próbuje atakować.
84 min. – Zablokowany strzał Jóźwiaka.
90 min. – Niecelny, choć efektowny strzał Gajosa.
90+1 min. – Na szczęście ten mecz za chwilę się skończy.
90+3 min. – Na koniec jeszcze efektowny strzał Gajosa. 2:4.
90+4 min. – Koniec. Co za wstyd!

KKS Lech Poznań – Górnik Zabrze 2:4 (0:2)

Bramki: 76.Khoblenko 90+3.Gajos – 18.Urynowicz 35.Wieteska 69.Matuszek 73.Kądzior

Żółte kartki: Majewski, Dilaver – Bochniewicz, Wieteska, Gryszkiewicz, Matuszek

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 28629

Lech: Putnocky – Situm, Dilaver, Vujadinović, Kostevych – Trałka, Gajos – Klupś (46.Khoblenko), Majewski (74.Makuszewski), Jóźwiak – Gytkjaer.

Rezerwowi: Burić, Janicki, Tomasik, Makuszewski, Barkroth, Serafin, Khoblenko.

Górnik: Loska – Wieteska, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz (90.Wolniewicz) – Kądzior, Matuszek, Żurkowski, Kurzawa – Urynowicz (86.Koj), Smuga (80.D.Pawłowski).

Rezerwowi: Pawłowski, Wolniewicz, Koj, D.Pawłowski, Ambrosiewicz, Hajda, Liszka.

Kapitanowie: Gajos – Matuszek