Oko na grę: Robert Gumny

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.


Po jednym meczu pauzy za kartki do kadry meczowej wrócił dziś prawy obrońca, Robert Gumny. „Guma” w ostatnich spotkaniach notuje zarówno lepsze jak i gorsze momenty, a pojedynek z Wisłą Płock był dobrym meczem, aby bliżej przyjrzeć się jego postawie w ramach cyklu „Oko na grę”.

Ocena gry:

Robert Gumny od początku meczu był bardzo aktywnym zawodnikiem. Starał się atakować, podłączać do akcji ofensywnych, ale nie zapominał o defensywie. Z tyłu na 16 stoczonych pojedynków 1 na 1 wygrał aż 11 w tym 5 na 5 w powietrzu. „Guma” miał dziś 5 odbiorów i 5 strat. Oddał także 1 strzał, który był niecelny. Partnerzy z zespołu dość rzadko wykorzystywali go w ataku pozycyjnym. Były akcje w których prawy obrońca Lecha Poznań mógł otrzymać piłkę, ale ta do niego nie docierała. Dziś 20-letni defensor wykonał 33 podania w tym 21 celnych. Był aż 4 razy faulowany co było najlepszym wynikiem w całym zespole. Trudno mieć jakieś większe zastrzeżenia do gry Roberta Gumnego. Młody lechita dał z siebie wszystko, obrona zagrała na zero z tyłu, więc wyjściowa ocena 3 wydaje się być odpowiednia. Dla „Gumy” był to solidny występ bez większej historii.


2. Robert Gumny
Mecz: Wisła Płock – Lech Poznań 0:0 (05.05.2018)
Czas gry: 1-90 min.
Pozycja: prawy obrońca
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwona kartka: 0
Kontakty z piłką: 58
Faule popełnione: 2
Był faulowany: 4
Podania: 33
Celne podania: 21
Strzały: 1
Strzały celne: 0
Dośrodkowania: 2
Pojedynki: 16
Wygrane pojedynki: 11
Odbiory: 5
Straty: 5

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

 1. Bryx pisze:

  Nie wspominajcie o tym strzale, bo on by tym strzałem w bramkę do rugby nie trafił. Był to przeciętny występ naszego gracza, ale i tak brawa dla niego za cały sezon na PO, bo to był dobry sezon, a dalej sie uczy.

 2. oko pisze:

  Moja ocena jest inna od 3 meczy Guma gra piach, nie chce mu się biegać i mało aktywny. Było dużo dużo lepiej. Do mistrzostwa sporo brakuje

 3. Kibic pisze:

  Do Kędziory dużo mu brakuje a wszyscy sie nim podniecają to jest przeciętny grajek

 4. J5 pisze:

  To jest jeszcze młody piłkarz, który i tak na tle tzw liderów zespolu , wyróżnia się. Bez wątpienia razem z Trałką, Jóźwiakiem, Makuszewskim, Gytkjaerem i Dilaverem ciągną za uszy tę niemrawą lokomotywę. Trzeba wspierać naszego wychowanka

 5. WW pisze:

  ok.66,6% celnych podań to ciut mało.Niestety jest to choroba większości naszych graczy.

 6. miki pisze:

  Gumny jest myślami w Bundeslidze … gra pod siebie , a to nie jest dobre ani dla Niego ani tym bardziej dla Drużyny