Wciąż mało minut wypożyczonych

Wykorzystując wolny czas średnio co 2 tygodnie w trakcie trwania sezonu 2018/2019 przyglądamy się postępom wypożyczonych lechitów. Jesienią 2018 roku czasowo w innych klubach przebywa łącznie siedmiu piłkarzy mających ważne kontrakty z Kolejorzem. Wszystkie drużyny w których występują wypożyczeni z Kolejorza zawodnicy są już po kilku kolejkach nowych rozgrywek.


Tymoteusz Puchacz (GKS Katowice/Zagłębie Sosnowiec)

19-letni lewy obrońca latem w Zagłębiu Sosnowiec rozegrał raptem 2 pełne mecze, przegrywał rywalizację na lewej stronie defensywy, zatem Lech zakończył jego wypożyczenie i wypożyczył Tymoteusza Puchacza ponownie do I-ligi. Lewonożny zawodnik zadebiutował w nowej drużynie w miniony weekend wchodząc na plac gry w 72 minucie. GKS przegrał i jest obok Termaliki największym rozczarowaniem w I-lidze plasując się dopiero na 17. pozycji.

GKS Katowice
Minuty: 18
Mecze: 1
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Zagłębie Sosnowiec
Minuty: 180
Mecze: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin Michalovce)

19-letni napastnik Dawid Kurminowski dopiero w 7. kolejce ligi słowackiej po raz 1 w tym sezonie wyszedł w pierwszym składzie i to w wygranym meczu 2:0. Po wrześniowej przerwie na kadrę także zagrał od początku notując 60 minut. Jego Zemplin znów przegrał, w 8 spotkaniach zdobył raptem 4 punkty i zajmuje ostatnie 12. miejsce.

Minuty: 276
Mecze: 7
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 0

Marek Mróz (Termalica Nieciecza)

Termalica będąc niespodziewanie ostatnia w I-lidze zwolniła niedawno trenera. To być może polepszy sytuację środkowego pomocnika Marka Mroza. 19-latek rozegrał dotąd tylko 2 mecze na zapleczu Ekstraklasy notując raptem 34 minuty w 1 i w 8. kolejce. Jeśli do zimy jego sytuacja w Niecieczy nie ulegnie zmianie wtedy będzie trzeba poszukać Mrozowi nowego klubu.

Minuty: 34
Mecze: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Michał Skóraś (Termalica Nieciecza)

Michał Skóraś gra w Termalice trochę więcej od Mroza. Boczny pomocnik rozegrał dotąd 7 meczów notując 483 minuty. 5 razy wychodził w 1 składzie. W 3. kolejce musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu 2 żółtych kartek. W ostatniej kolejce został zdjęty z boiska po godzinie gry.

Minuty: 483
Mecze: 7
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 2

Jakub Moder (Odra Opole)

19-letni środkowy pomocnik, który przez Mariusza Rumaka jest ustawiany bardzo ofensywnie wystąpił dotąd we wszystkich 9 meczach szóstej w tej chwili Odry. 14 września po wejściu z ławki zdobył gola w wygranym starciu z Termaliką 4:1. Jakub Moder ma na swoim koncie już 2 bramki i asystę w I-lidze.

Minuty: 554
Mecze: 9
Gole: 2
Asysty: 1
Kartki: 0

Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice)

19-latek jest w tym sezonie podstawowym golkiperem Puszczy. Miłosz Mleczko w każdym z 9 meczów wystąpił od początku do końca. Dotąd Mleczko zachował 2 czyste konta puszczając 13 bramek. Jego drużyna jest w tabeli dwunasta.

Minuty: 810
Mecze: 9
Puszczone gole: 13
Czyste konta: 2
Kartki: 0

Bartosz Mrozek (Elana Toruń)

Bartosz Mrozek to jedyny lechita wypożyczony do II-ligi. W beniaminku 3 poziomu rozgrywkowego w Polsce, czyli w Elanie Toruń w 4 kolejce z Gryfem Wejherowo puścił aż 3 gole i kolejnych meczach już nie zagrał. Elana po 10. kolejkach jest na razie na 4. miejscu w tabeli mając jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie.

Minuty: 360
Mecze: 4
Puszczone gole: 6
Czyste konta: 1
Kartki: 0

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <