Przeciętne dni juniorów

W ostatnich dniach kolejne mecze w swoich ligach rozegrały wszystkie 4 najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. 2 juniorskie zespoły wygrały, 2 przegrały ponosząc bardzo przykre porażki i to u siebie. W tej chwili Kolejorz nie ma ani jednej ekipy, która liderowałaby w tabeli.


Juniorzy starsi w rewanżowym meczu I rundy UEFA Youth League przegrali przy Bułgarskiej z Herthą Berlin 2:3 i odpadli z rozgrywek (więcej o tym spotkaniu pisaliśmy w osobnych artykułach). W ten weekend podopieczni Bartosza Bochińskiego nie rywalizował, gdyż ich pojedynek z Arką w Gdyni został przełożony na 7 listopada.

Juniorzy starsi kolejny mecz w CLJ rozegrają w najbliższy weekend we Wronkach, a ich rywalem będzie Cracovia. Kolejorz jest piąty, do Korony Kielce traci 8 oczek, ale ma 1 spotkanie rozegrane mniej. W ten weekend przegrali za to juniorzy młodsi z CLJ do lat 17. Gracze Huberta Wędzonki ulegli u siebie Pogoni Szczecin i stracili 1. miejsce w grupie B. Kolejorz jest trzeci, jednak ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz. W weekend zawita do Gdyni.

Niedzielę udaną miały natomiast rezerwy z grupy 2 III-ligi. Zawodnicy Dariusza Żurawia rozbili we Wronkach zespół Świtu Skolwin 5:2. W wygranej pomógł Piotr Tomasik, Mihai Radut (zdobył gola z karnego) oraz Paweł Tomczyk (strzelił 2 bramki). Lech II Poznań jest piąty ze stratą 4 oczek do lidera. Ma jeszcze do rozegranie zaległe spotkanie, dlatego ta strata może być mniejsza.

Coraz bliżej FASE Szczecin są z kolei podopieczni Kardeli i Łągiewki. Trampkarze starsi Lecha Poznań w derbach zwyciężyli w starciu z Wartą Poznań 4:1 i do lidera grupy B CLJ U-15 tracą już tylko 1 punkt. Mecz z liderem na wyjeździe według planu ma odbyć się w najbliższy weekend.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Świt Skolwin 5:2
UYL: Lech Poznań – Hertha Berlin 2:3
CLJ U-17: Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:3
CLJ U-15: Lech Poznań – Warta Poznań 4:1

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Wda Świecie – Lech II Poznań (sobota, 3 listopada, godz. 12:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Cracovia Kraków (sobota, 3 listopada, godz. 12:00)
CLJ U-17: Arka Gdynia – Lech Poznań (niedziela, 4 listopada, godz. 13:00)
CLJ U-15: FASE Szczecin – Lech Poznań (3-4 listopada)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <