Rekordziści szkoleni przez paru trenerów

W ostatnich latach w poznańskim Lechu coraz częściej i szybciej zmieniają się trenerzy, którzy nie otrzymują już tylu szans jak choćby ulubieniec zarządu Mariusz Rumak. Zwolniony w listopadzie Ivan Djurdjević przepracował niespełna pół roku będąc najkrócej pracującym trenerem za kadencji obecnego właściciela i jednym z najkrócej pracujących szkoleniowców w historii klubu.


Trenerzy w Lechu Poznań zmieniają się coraz częściej, próbowani są szkoleniowcy zagraniczni, krajowi, z sukcesami, na dorobku, trenerzy z tzw. „twardą ręką”, trenerzy doświadczeni czy szkoleniowcy bez doświadczenia pracujący dotąd tylko z młodzieżą. Mimo coraz częstszych zmian sukcesów jak nie było tak nie ma. Ostatni Puchar Polski został zdobyty ponad 9 lat temu za kadencji ostatniego trenera, który wypełnił kontrakt, a ostatnie mistrzostwo ponad 3 lat temu za kadencji szkoleniowca, którego postanowiono pozbyć się podczas pierwszego kryzysu, by nie psuć atmosfery w szatni.

Zarząd nie zgadza się na czyszczenie szatni ze słabych, wypalonych piłkarzy próbując jeszcze coś z nich wycisnąć poprzez zatrudnienie nowego szkoleniowca. Teraz kolejnym już ratownikiem Lecha Poznan, zarządu, a także całej atmosfery wokół klubu jest Adam Nawałka. Dla wszystkich piłkarzy z obecnej drużyny to co najmniej 2 trener z jakim mają styczność w Poznaniu. Zdecydowana większość zawodników będąc w Kolejorzu pracowała już jednak z 3-4 szkoleniowcami u których notowali więcej upadków niż wzlotów.

Rekordzistą obecnego Lecha Poznań jest Jasmin Burić. Bośniak miał okazję zapoznać się z metodami wszystkich 9 trenerów pracujących przy Bułgarskiej za kadencji obecnego właściciela. Łukasz Trałka wraz z Darko Jevticiem przerabiali w Kolejorzu łącznie 6 trenerów, a Maciej Gajos, który przez ponad 3 lata nie wygrał z Lechem Poznań nic konkretnego w sumie 5 szkoleniowców. Nawet młodzi gracze tacy jak Kamil Jóźwiak czy Robert Gumny poznają warsztat już 4 kolejnego trenera.

Również szkolony przez 4 trenera jest Maciej Makuszewski, który przybył do stolicy Wielkopolski po nieudanym dla klubu sezonie 2015/2016 w którym nie udało się awansować do europejskich pucharów. Warto także przypomnieć, że w ciągu 2,5 roku z pierwszą drużyną Lecha Poznań pracowało jeszcze 2 tymczasowych szkoleniowców, którymi byli Rafał Ulatowski oraz Dariusz Żuraw.


Bramkarze:

1. Jasmin Burić – od wiosny 2009 – (Smuda, Zieliński, Bakero, Rumak, Skorża, Urban, Bjelica, Djurdjević, Nawałka)
30. Matus Putnocky – od lata 2016 – (Urban, Bjelica, Djurdjević, Nawałka)

Obrońcy:

2. Robert Gumny – od wiosny 2016* – (Urban, Bjelica, Djurdjević, Nawałka)
3. Vernon De Marco – od lata 2017 – (Bjelica, Djurdjević, Nawałka)
4. Thomas Rogne – od wiosny 2018- (Bjelica, Djurdjević, Nawałka)
5. Dimitris Goutas – od lata 2018 – (Djurdjević, Nawałka)
13. Nikola Vujadinović – od lata 2017 – (Bjelica, Djurdjević, Nawałka)
22. Volodymyr Kostevych – od wiosny 2017 – (Bjelica, Djurdjević, Nawałka)
26. Rafał Janicki – od lata 2017 – (Bjelica, Djurdjević, Nawałka)
28. Maciej Orłowski – od lata 2018* – (Djurdjević, Nawałka)
77. Piotr Tomasik – od wiosny 2018 – (Bjelica, Djurdjević, Nawałka)

Pomocnicy:

6. Łukasz Trałka – od lata 2012 – (Rumak, Skorża, Urban, Bjelica, Djurdjević, Nawałka)
7. Maciej Gajos – od lata 2015 – (Skorża, Urban, Bjelica, Djurdjević, Nawałka)
10. Darko Jevtić – od lata 2014 – (Rumak, Skorża, Urban, Bjelica, Djurdjević, Nawałka)
17. Maciej Makuszewski – od lata 2016 – (Urban, Bjelica, Djurdjević, Nawałka)
18. Mihai Radut – od wiosny 2017 – (Bjelica, Djurdjević, Nawałka)
19. Tomasz Cywka – od lata 2018 – (Djurdjević, Nawałka)
25. Pedro Tiba – od lata 2018 – (Djurdjević, Nawałka)
29. Kamil Jóźwiak – od wiosny 2016* – (Urban, Bjelica, Djurdjević, Nawałka)
34. Tymoteusz Klupś – od wiosny 2018 – (Bjelica, Djurdjević, Nawałka)
37. Marcin Wasielewski – od wiosny 2017* – (Bjelica, Djurdjević, Nawałka)

Napastnicy:

8. Paweł Tomczyk – od wiosny 2017* – (Bjelica, Djurdjević, Nawałka)
11. Dioni Villalba – od lata 2018 – (Djurdjević, Nawałka)
14. Hubert Sobol – od lata 2018 – (Djurdjević, Nawałka)
24. Joao Amaral – od lata 2018 – (Djurdjević, Nawałka)
32. Christian Gytkjaer – od lata 2017 – (Bjelica, Djurdjević, Nawałka)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <8 komentarzy

 1. J5 pisze:

  Jak pseudokopacze zwolnią jeszcze w przyszłym roku Nawalkę to Jasiu będzie mieć zaliczonych 10 trenerów w Lechu w ciągu 10 jego lat w klubie. Rekordzista na skalę światową chyba

 2. anonimus pisze:

  Burić stary weteran, niejedno przeżył i niejedną szmatę puścił. Powinien dawać płatne wykłady jak będąc bramkarzem i nie potrafiąc kopnąć piłkę na kilkadziesiąt metrów do kolegi przetrwał 9 trenerów i wychodzi w podstawowej jedenastce. Maestro Burić jesteś wielki!!!

 3. Przemo33 pisze:

  Rzeczywiście Jasiu to jest rekordzista. Prze kozak. Ale i dzban do tego. Zdarzały mu się dobre mecze, ale niestety, jego czas tak, jak i co najmniej kilku piłkarzy już nadszedł. Dzięki za wszystko, ale odejdźcie już stąd, bo tylko miejsce młodym wychowankom i lepszym piłkarzom od was zajmujecie.

 4. MaPA pisze:

  Nie wiem czy jest lub był w Polsce jakiś prezes czy właściciel który brał stronę trenera przy słabych wynikach kopaczy.Oni swoją”grą” zwolnią każdego trenera który zawadza w spokojnym życiu piłkarskim i dotyczy to chyba wszystkich szczebli rozgrywek.Ja rozumiem że łatwiej zmienić trenera niż cały zespół ale widzimy do czego to prowadzi.Gdyby więc prezesi klubów umówili się i wspierali trenerów to grajki musieliby zacząć grać na poziomie bo nigdzie indziej nie dostaliby roboty.Jasne że są też dupowaci trenerzy których przerasta ta robota i też trzeba ich odstawić.Mi chodzi jednak o zdopingowanie grajków do rzetelnej pracy.Z artykułu wynika że trener w Lechu wytrzymuje średnio rok to o czym my dyskutujemy?Przecież każdy nowy trener przychodzi do nas w obliczu katastrofy i co on przez niecały rok ma zmienić?Zawodników nie nadających się do gry nie wypieprzy bo nowych mu nie kupią.Tylko od dobrej woli „panów piłkarzy” zależy jak długo się utrzyma u steru.To jakaś paranoja.A u nas dochodzi jeszcze porażająca niewiedza piłkarska u młodego Rutkowskiego.To dlatego dołujemy.Tak na marginesie jestem ciekaw jak i kiedy skończy Nawałka w naszym klubie?

 5. 07 pisze:

  Szkoleni przez kilku trenerów, a piłki nie potrafią przyjąć, celnie podać….. to tak jakby do autobusu wsiadł laiki i jechał po krawężnikach….

  • inowroclawianin pisze:

   I wsiadają choćby w poznańskim MPK, tacy co kupili prawko na straganie na upainie. I tak samo jest z grą tych gości w Lechu, to prawda.

 6. Ostu pisze:

  Tyłu trenerów to oznacza, że są wszechstronne wyszkoleni…
  I są ŚWIETNYMI zawodnikami – bo gdyby byli źli lub nawet tylko przeciętni to juz któryś trener by się ich pozbył…
  A już Buric to jest doskonałym przykładem – aż 9 trenerów COŚ w nim widziało…

 7. inowroclawianin pisze:

  Szkoda, że co rusz trenerzy się zmieniają, a od 2011 dziadostwo nadal się ciągnie i końca nie widać. Na zachodzie jakoś mają lepsze wyniki, wyższy poziom organizacyjno-sportowy, a trenerów tak często nie zmieniają.