Zmiany w Lechu na ważnym stanowisku

1 lutego 2019 roku na wysokim stanowisku w Lechu Poznań dojdzie do istotnej zmiany zarówno dla mediów jak i dla kibiców. Tego dnia oficjalnie pracę przy Bułgarskiej rozpocznie Maciej Henszel, a więc wieloletni dziennikarz m.in. Gazety Wyborczej, Radia Merkury czy Przeglądu Sportowego, który od ponad 20 lat relacjonuje życie naszego klubu.


Maciej Henszel z dniem 1 lutego 2019 stanie się rzecznikiem prasowym Lecha Poznań, szefem klubowych mediów oraz szefem działu komunikacji. Henszel w tym roku skończy 40 lat. Jest wieloletnim kibicem Kolejorza, osobą szanowaną zarówno przez kibiców jak i dziennikarzy. W poznańskich mediach pracuje od połowy lat 90-tych. Zaczynał w Radiu Afera, następie pisał dla Gazety Wyborczej, a w ostatnich latach dla Przeglądu Sportowego. Macieja Henszela kibice mogli usłyszeć też w radiu Merkury (obecnie Radio Poznań) w którym komentował niektóre mecze.

Maciej Henszel w lutym zastąpi na stanowisku Łukasza Borowicza, który był rzecznikiem prasowym, szefem klubowych mediów oraz szefem działu komunikacji od zimy 2013 roku. Po kilku latach Borowicz z końcem stycznia odejdzie z Kolejorza. Dotychczasowy rzecznik przenosi się w lutym do grupy OLX, która należy do koncernu medialnego Naspers w której obejmie stanowisko PR managera serwisu motoryzacyjnego Otomoto.

Dodajmy, że pierwszym rzecznikiem prasowym za czasów obecnego właściciela Jacka Rutkowskiego była Joanna Dzios.


Obecny rzecznik Lecha Poznań, Łukasz Borowicz oraz była rzeczniczka Joanna Dzios
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 28

 1. 07 pisze:

  Nie znam Macieja Henszela. Nic też do niego nie mam, ale praca w Gazecie Wyborczej – czytaj dla Michnika to ogromna rysa w cv. Przynajmniej dla mnie.

  • Lolo pisze:

   On pracuje w dziale sportowym. Więc co to ma do rzeczy

  • J5 pisze:

   Tak samo traktuję ludzi z GW. Tym bardziej że parę lat temu zostali wyproszeni z B17. Czytając artykuły w PS wydaje mi się że Henszel pisał raczej obiektywnie. Z kolei ten Borowicz był całkiem anonimowy, dlatego zdziwilem się, że pracował w klubie aż od 2013

  • robson pisze:

   Był wtedy młody, pewnie chciał się załapać do jakiejś redakcji sportowej i akurat trafiła się Wyborcza. Nie robiłbym z tego wielkiej dramy. Poza tym co innego pisać na tematy sportowe a co innego na społeczno-polityczne.

  • anonimus pisze:

   coś wam się porąbało. On pracował w Przeglądzie Sportowym . W GW pracuje Nawrot.

  • anonimus pisze:

   a sorki chodzi o wcześniejszy etap. Ja tam uważam go za dobrze poinformowanego dziennikarza z wiedzą

  • Soku pisze:

   @07,

   Jak znam życie (i GóWno), to pewnie robił na śmieciówce. Lew na smyczy się nie liczy.
   ;-)

   Niech będzie. Komu jak komu, ale p. Maćkowi ciężko byłoby zarzucić najemnictwo. To poznaniak i do tego jebnięty pozytywnie. Ja tam jestem zadowolony, swój facet nam się trafił. Ciekawe, czy zachowa duszę, czy też da się „zrutkowizować”.

  • aaafyrtel pisze:

   07, precyzyjnie to ująłeś… powinniśmy mieć ten wewnętrzny imperatyw moralny, żeby dokonywać przyzwoitych wyborów życiowych…

 2. zinek pisze:

  No i zajebiscie .

 3. John pisze:

  Jako dziennikarz,chyba jeden z niewielu,wiedzący co nieco ,o planach Lecha,nie lał wody,zdradzał tyle ile mógł,nie to co inni koledzy po fachu ,co jakaś plotka zasłyszana ch*j go wie gdzie,kopiuj wklej,albo zaraz artykuł na 1 stronę, napisany na szybko na kolanie.
  Ważna,trochę na pewno ,ale będzie miał takie same obowiązki co poprzednik.
  Będzie po prostu pracownikiem klubu.
  Może jak będzie bliżej klubu,szepnie czasem przyjacielowi ,ku*wa Radziu ,nie pisz bzdur.;-)

 4. John pisze:

  Wieloletni kibic Lecha.Zaczynał w radiu Afera,aż wylądował w Lechu jako rzecznik prasowy.Przypadek?Nie sądzę.;-)

 5. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Można powiedzieć krótko : Nasz człowiek. Fajna sprawa.

 6. kilo82 pisze:

  Jak dla mnie bardzo pozytywna aczkolwiek dosyć zaskakująca informacja. Witamy na pokładzie, panie Macieju :)

 7. arek z Debca pisze:

  Mam nadzieję, że to dobra zmiana bo ten Borowicz jako rzecznik prasowy Lecha nie przekonywał mnie w ogóle. Henszel ma wiedzę i charyzmę i mimo to, że pracował w GóWnie wybiórczym to myślę, że może sprawdzić się na tym stanowisku. Natomiast co do ważności tej pozycji to bym nie przesadzał. Rzecznik to mimo wszystko tuba prasowa zarządu a więc Henszel będzie mówił to co Rutek i zarząd chce przekazać, tylko, że ten głos będzie o wiele bardziej barwniejszy i żywszy od głosu Borowicza.

 8. Dafo pisze:

  Nie wiem skąd tyle negatywnego podejścia wśród niektórych z was do Hanszela. Jestem pozytywnie zaskoczony tym zatrudnieniem on plus. Jest jednym z nielicznych rzetelnych dziennikarzy który pisał wiele artykułów o Lechu i bronił go przed warszawską zgnilizną. Przyjemnie się czyta jego artykuły bo to nie są kolejne CTRL C+V tylko autorskie teksty pełne subiektywnej analizy.

 9. Andrej pisze:

  No i super …..zawsze liczyłem i czytałem na twoje info ….. powodzenia ,,,i Tylko Lech!!!!!

 10. torreador pisze:

  To dobre posunięcie. Nie wiem jak będzie funkcjonował w systemie Rutków, ale do tej pory Maciej Henszel to była solidna, uczciwa firma.

 11. Legat79 pisze:

  Myśle, że to bardzo dobra informacja! Oddany dla Lecha i to najważniejsze! Oby miał zawsze dobre info do przekazywania😀

 12. mario pisze:

  obawiam się, że na tym stanowisku z czasem dużo straci w oczach kibiców. Gdy wchodzisz między wrony musisz krakać tak jak one. Szkoda. Wolałem go jako dziennikarza. Mam nadzieję, ze nie da się tak do końca „zrutkować”.

 13. Miglantz pisze:

  Powiem krótko. Guzik mnie obchodzi gdzie kto pracował. Jeśli za to utrzymuje się rodzinne to żadna praca nie hańbi. Liczy się człowiek i to co sobą reprezentuje. Akurat Pana Henszela zawsze słuchałem i czytałem z przyjemnością i mam nadzieję że ta współpraca okaże się owocna dla obu stron. Powodzenia.

 14. Tadeo pisze:

  Z jednej strony obiektywny i dobry dziemnnikarz Jednak z drugiej strony szkoda ,bo w towarzystwie Panów K.i P. jego obiektywizm i rzetelność dziennikarska może dużo stracić .

 15. MARCINzKALISZA pisze:

  Dobra wiadomość.

 16. kolejorz242 pisze:

  SUPER wiadomość, znam go osobiście to człowiek o niebiesko białym sercu, w gównianej pracował w dziale sportowym oddziału poznańskiego i nie miał nic wspólnego z polityką, GRATULACJE

  • aaafyrtel pisze:

   jednak pracując dla owego pracodawcy, dawał się przez tego pracodawcę wykorzystywać…

 17. bezjimienny pisze:

  Żal go na rzecznika, z Henszela-dziennikarza byłby większy pożytek.

 18. cuba pisze:

  Jako dziennikarz nie mógł o wszystkim pisać, jako rzecznik nie będzie mógł o wszystkim mówić. Jednak jako kibic Kolejorza „czuje” to co my i z tego się najbardziej cieszę. Powodzenia Maciej!

 19. smigol pisze:

  Moim zdaniem to dobry ruch. Człowiek z doświadczeniem w mediach A na dodatek kibic Kolejorza. Dobrze bo Lech był w mediach bardzo anonimowy z całym szacunkiem dla Pana Borowicza.