Podsumowanie plebiscytu na użytkownika 2018. Blisko miesiąc zimowej zabawy

Wczoraj końca dobiegła IX już edycja plebiscytu na najlepszego użytkownika KKSLECH.com w danym roku trwająca od 24 grudnia 2018 do 21 stycznia 2019. Dziś pora na podsumowanie całej zabawy 128 kibiców Kolejorza, którzy przez blisko miesiąc rywalizowali między sobą o mianego tego najlepszego, którego komentarze najbardziej podobały się innym internautom w ubiegłym roku. Zwyciężył jeden z faworytów – Grimmy, ale tak naprawdę każdy z uczestników tej corocznej zimowej zabawy może czuć się wygrany.Blisko miesiąc ciekawych rywalizacji

Plebiscyt na najlepszego użytkownika KKSLECH.com 2018 roku po raz 5 był aż tak mocno rozbudowany. 128 użytkowników, 7 rund, blisko miesiąc głosowania i wspólnej zabawy, a przede wszystkim wielka rywalizacja zakończona wygraną najlepszego. W blisko 14-letniej historii tego serwisu stworzenie takiego formatu plebiscytu w 2014 roku i kontynuowanie go było jednym z lepszych pomysłów autorstwa ludzi tworzących KKSLECH.com + moderatorów. IX edycja plebiscytu o bardzo rozbudowanych zasadach ponownie okazała się prawdziwym strzałem w „10” ciesząc się od 24 grudnia do 21 stycznia dużym zainteresowaniem kibiców Kolejorza. I właśnie dziś na samym początku podsumowania pragniemy raz jeszcze złożyć gratulacje zwycięzcy, a prócz tego pogratulować innym nominowanym kibicom oraz wszystkim podziękować głosującym za udział w tej towarzyskiej zabawie. Dzięki Wam odniosła ona kolejny wielki sukces świetnie uzupełniając KKSLECH.com w trakcie przerwy zimowej. W poszczególnych rundach na użytkowników głosowało od 250 do nawet 400 osób w zależności od pary. W newsach do głosowania oddano łącznie kilkaset komentarzy, nie brakowało ciekawych par wylosowanych przez komputer, zaciętych kibicowskich rywalizacji, odpadnięć rozstawionych internautów KKSLECH.com nawet już w I fazie czy szczęśliwych awansów dzięki rozstawieniom. Jak to w życiu bywa – niektórzy internauci mieli pecha trafiając w 2 początkowych rundach na mocnych faworytów przez co szybko żegnali się z zabawą za 2018 rok.

Znów wygrali wszyscy!

Według zasad pierwszy raz zwyciężył Grimmy pokonując po dość zaciętym finale kibica o nicku Siódmy majster. Tak naprawdę plebiscyt 2018 wygrali wszyscy kibice Lecha Poznań biorący udział w tej zabawie, czyli 128 internautów, którzy byli najbardziej widoczni na KKSLECH.com w 2018 roku. Nam ponownie podobała się jedna istotna rzecz. Podczas trwania plebiscytu znów nie było walk, utarczek, przepychanek, wylewaniu jadu czy niezdrowej rywalizacji, by za wszelką cenę awansować dalej jak miało to miejsce w plebiscycie za 2015 rok. Wszyscy internauci biorący udział jak i głosujący zrozumieli, że jest to tylko towarzyska zabawa i luźna rywalizacja, która ma za zadanie m.in. uatrakcyjnić co nieco przerwę zimową. W IX edycji ponownie wielu internautów życzyło przejścia dalej swojemu rywalowi w parze co było naprawdę miłe. Tak zwanym „czarnym koniem” plebiscytu 2018 okazał się kibic o nicku „WybrzeżeKlatkiSchodowej” (dotarł do 1/2 finału). Z minionej edycji zadowolony może być też m.in. ćwierćfinalista John czy uczestnicy 1/8 – MARCINzKALISZA oraz anonimus. Kobietą, która zaszła najdalej była użytkowniczka Mary docierając w 2018 roku do 1/8 zabawy. Dużo szczęścia miał za to Soku, który przebrnął aż 3 rundy dzięki rozstawieniu (bonusowym głosom). Jak co roku było kilku użytkowników, którym współczynniki, czyli rozstawienia zupełnie nie pomogły przez co już w początkowych fazach odpadali z rywalizacji w tej zabawie. Kilku kibiców, tak jak wiele drużyn w europejskich pucharach, miało pecha w losowaniach poszczególnych rund szybko żegnając się z plebiscytem 2018, a do takich osób zaliczają się użytkownicy o nickach takich jak: Michu87, wagon, Tadeo czy Marecki60 (odpadli już w I rundzie) bądź kilo82, Ostu, legolas, aaafyrtel, MaPA lub Didavi (pożegnali się z plebiscytem 2018 w II fazie). Być może ci kibice Kolejorza za rok będą mieli więcej szczęścia w losowaniach przeprowadzanych przez komputer.

Faworyt został mistrzem

Zarówno Grimmy jak i Siódmy majster będący obrońcą tytułu byli faworytami do wygrania plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com w 2018 roku. Siódmy majster w drodze do finału bardzo pewnie przechodził poszczególne fazy co jednak nie dało mu końcowego zwycięstwa. Jak można zauważyć poniżej – Grimmy eliminując w drodze do finału 6 rywali każdą rundę pokonywał mając z fazy na fazę mniej procent (od 83% do 53%).

Droga „Grimmy” do zwycięstwa 2018:

Grimmy – Siódmy majster 53% – 47%
Grimmy – leftt 59% – 41%
Grimmy – arek z Dębca 60% – 40%
Grimmy – inowrocławianin 66% – 34%
Grimmy (+10) – sebra 69% – 31%
Grimmy (+10) – Lechita62 70% – 30%
Grimmy (+10) – roby 83% – 17%

Droga „Siódmy majster” do finału 2018:

Siódmy majster – Grimmy 47% – 53%
Siódmy majster – WybrzeżeKlatkiSchodowej 63% – 37%
Siódmy majster – John 65% – 35%
Siódmy majster – Soku 78% – 22%
Siódmy majster (+20) – Jacek_komentuje 68% – 32%
Siódmy majster (+20) – kksjanek 78% – 22%
Siódmy majster (+20) – Pawel68 83% – 17%Poprzedni zwycięzcy plebiscytu:

2018 – Grimmy
2017 – Siódmy majster
2016 – Mouze
2015 – Mouze
2014 – Classic
2013 – tomasz1973
2012 – Pyra
2011 – luis
2010 – ArekCesar

Współczynniki najlepszej 16

Każdy z 16 użytkowników, który dotarł do 1/8 plebiscytu 2018 otrzymuje współczynnik, czyli bonusowe głosy na kolejny plebiscyt 2019. Listę użytkowników rozstawionych i ich współczynniki podajemy poniżej. Podobnie jak ostatnio najwyżej sklasyfikowani kibice plebiscyt na użytkownika roku 2019 zaczną po prostu z bonusowymi głosami pomagającymi łatwiej przechodzić poszczególne fazy. Ta grupa internautów start w plebiscycie 2019 ma zapewniony już teraz.

20 – Grimmy
15 – Siódmy majster
15 – leftt
15 – WybrzeżeKlatkiSchodowej
10 – arek z Dębca
10 – kibol z IV
10 – John
10 – tomasz1973
5 – anonimus
5 – ArekCesar
5 – Soku
5 – Mary
5 – El Companero
5 – MARCINzKALISZ
5 – inowrocławianin
5 – Ekstralijczyk

Za rok znów tak samo

Po kolejnym sukcesie edycji plebiscytu nie pozostaje nam nic innego, jak kontynuować plebiscyt na najlepszego użytkownika na bardzo podobnych zasadach w 2019 roku. Chcecie znaleźć się w gronie 128 nominowanych? Nie ma sprawy. Wystarczy, że w ciągu trwającego już roku regularnie będziecie korzystali z KKSLECH.com dyskutując przez pełne 12 miesięcy z innymi kibicami o sprawach Lechowych i to nie tylko w „Śmietniku Kibica”, ale przede wszystkim w newsach. To da Wam przepustkę do znalezienia się w gronie nominowanych pod koniec bieżącego roku. Niektórzy użytkownicy już ostro pracują, by znaleźć się w gronie nominowanych. Jeśli chcesz być wyróżniony i wziąć udział w jubileuszowej X edycji plebiscytu na najlepszego użytkownika KKSLECH.com zacznij mocno pracować na nominację już teraz. Za niecały rok odbędzie się kolejna, trwająca blisko miesiąc zabawa i wielka rywalizacja użytkowników o miano tego najlepszego!

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 7

 1. legolas pisze:

  Aż trudno uwierzyć, że tyle czasu minęło od wprowadzenia nowej formy zabawy, życie płynie bardzo szybko :) Strona nadal pozostaje w kapitalnej kondycji, w zasadzie z roku na rok polepszając swoje już i tak świetne artykuły, czy różne serie. Jakkolwiek nie grałby Lech, myślę że KKSLech.com wraz ze swoją społecznością i redakcją zawsze będzie miejscem na którym warto spędzić trochę czasu :D Cieszę się, że kilka lat temu natknąłem się na tę stronę i od tego czasu zawsze była jest i będzie głównym źródłem informacji o Lechu oraz miejscem do dyskusji :).

 2. J5 pisze:

  W minionym / bieżącym roku koleżeńska rywalizacja w plebiscycie kkslech.com była o wiele bardziej pasjonująca niż gra naszych piłkarzy. Miejmy nadzieję że Adam Nawałka zmusi nawet największych leni w naszej drużynie do pracy, i dadzą nam w tym roku trochę radości. Żeby chociaż mecze dało się oglądać.

 3. Siodmy majster pisze:

  Skoro udział w zabawie w grudniu JUŻ MAM ZAPEWNIONY to nie muszę nic pisać ;) Pełna laba . Jak u Gajosa , Raduta i kilku innych nygusów -cwaniaczków .Biorę przykład z piłkarzy mojego klubu , nie ? Drugie spostrzeżenie mam takie : na cholerę się męczyć , łudzić ,że już za rok ,że będzie fart w losowaniu skoro i tak kilkuset będzie pisało , 128 zagra w eliminacjach , a na końcu i tak ZNÓW WYGRA @GRIMMY. Ten facet jest nie do pokonania .Musi mieć niemieckie korzenie . Albo chociaż nazwisko ( Neumann , Schultz , Hoffmann ) i układy z Gary Linekerem . który w swej słynnej maksymie o wygrywaniu na końcu zmieni słowo „Niemcy ” na słowo „Grimmy ” . ;)))
  P.S.- @Grimmy , Ty szelmo . Za rok znów będziesz mega faworytem ale mam też nadzieję ,że @leftt wysmaży nam tu takie … ” Ucho prezesa ” ( i oko też ) ,że tak łatwo Ci z nim nie pójdzie :)

 4. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  No i na starość człowiek został czarnym koniem :) dobrze że nie czarną owcą :) Za rok zrobię inną kampanię wyborczą i grimmy nie ma szans hehe. No cóż zabawa dobiegła końca i czas sie brać do roboty.Życzę nam wszystkim aby nasi kopacze na wiosne równie zacięte i wyrównane pojedynki toczyli na piłkarskiej murawie.

 5. Pszczolka pisze:

  gratulacje dla zwycięzcy!!

 6. smigol pisze:

  Gratulacje

 7. Tadeo pisze:

  Gratulacje za zwycięstwo i czystą walkę , bez złośliwości, czego nie zawsze możemy uświadczyś w naszych komentarzach.Wszystkim uczestnikom i sobie życzę aby Kolejorz na koniec sezonu zajął jak najlepsze miejsce w tabeli.