Pięć treningów i w piątek mecz

Już w piątek, 15 lutego, o godzinie 20:30, Lech Poznań rozegra 2 spotkanie w rundzie wiosennej 2018/2019. Rywalem Kolejorza w Gliwicach będzie tamtejszy Piast, który w ten weekend też przegrał 1:2 i także przy prowadzeniu 1:0. Piast to jeden z głównych rywali w walce o europejskie puchary, który w tej chwili traci do nas 2 oczka.Lech Poznań po wolnej niedzieli do zajęć wróci dzisiaj. Wtorek będzie najbardziej intensywnym dniem w tym tygodniu. Jutro lechici przejdą badania oraz zaliczą 2 jednostki treningowe. W środę i w czwartek będą już ćwiczyć raz na dobę. Konferencja Adama Nawałki przed starciem z Piastem odbędzie się tym razem pojutrze. W czwartek poznaniacy po treningu wsiądą do autokaru i udadzą się do Gliwic.

Trener Kolejorza, Adam Nawałka ma z kogo wybierać, dlatego w piątek są możliwe zmiany w składzie. Do jedenastki powinien już wrócić Volodymyr Kostevych, który przeciwko Zagłębiu Lubin nie zagrał, gdyż miał do nadrobienia zaległości treningowe. Zagadką jest obsada drugiej flanki. Nie wiadomo czy Robert Gumny będzie w pełni sił. W odwodzie oprócz Rafała Janickiego, który nie nadaje się do gry na tej pozycji jest jeszcze Marcin Wasielewski.

W środku pola też może dojść do zmiany. Występ w piątek Macieja Gajosa był sporą niespodzianką. Na jego pozycji może grać Łukasz Trałka, Tomasz Cywka oraz Juliusz Letniowski. Tych dwóch ostatnich zawodników 8 lutego zabrakło nawet na ławce rezerwowych. Nie było też innego środkowego pomocnika, Mihaia Raduta. Po 21. kolejce „niebiesko-biali” zajmują 5. miejsce w tabeli ze stratą 3 oczek do podium. Piast Gliwice jest szósty tracąc do Kolejorza 2 punkty.

Lech Poznań w ubiegłym sezonie zremisował w Gliwicach 0:0. Za to w tym sezonie przy Bułgarskiej padł remis 1:1. Początek piątkowego meczu na Górnym Śląsku o godzinie 20:30. Zagrożeni pauzą w konfrontacji z Piastem będą Pedro Tiba, Łukasz Trałka, Joao Amaral oraz Marcin Wasielewski, a więc aż 5 piłkarzy.Przewidywany skład Lecha na mecz z Piastem na ten moment:

Burić – Wasielewski, Rogne, Vujadinović, Kostevych – Tiba, Trałka – Makuszewski, Amaral, Jóźwiak – Gytkjaer.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 25

 1. leftt pisze:

  Robert Gumny musi, kurwa, zagrać!

 2. 07 pisze:

  Nie wiem ile treningów by nie zrobił Nawałka to z tych koszulek grojków nie zrobi. Pracować może i tak efekt znają wszyscy kibice. Nie zna sztab szkoleniowy, dyrektor sportowy i zarząd… czyli ci którzy powinni wiedzieć to najlepiej. W Poznaniu jest odwrotnie.

 3. radpoz pisze:

  Jezeli już musimy się przyzwyczaić do widoku patałachów na środku obrony, to kogo byście widzieli w parze z Rogne?

  Vuja vs Janicki

  • Ostu pisze:

   Plesnierowicz

  • 07 pisze:

   Pleśnierowicz/Skrzypczak. Pisze o tym od jakiegoś czasu. Przy Rogne wystawmy młodzież. Oczywiście będą błędy, ale jest szansa, że w sezonie 19/20 duet stoperów będzie znacznie lepszy i zgrany. Jest to gwarancją progresu.

  • radpoz pisze:

   Też bym wolał Plesnierowicza, nawet Goutasa, ale nie wierzę w to, że Nawałka wpuści kogoś spoza dwójki Vuja, Janicki

  • Wlkp. pisze:

   To zależy kto się będzie na treningach dobrze prezentował, obawiam się, że tu już nawet nominalna pozycja piłkarza może nie mieć znaczenia mogą być transfery z formacji do formacji skoro o tym kto gra decyduje dyspozycja piłkarza :)

  • inowroclawianin pisze:

   Plesnierowicza bo nikogo chyba innego nie ma. Chciałbym też Letniowskiego zobaczyć w podstawie i Timura. A karnie odsunąć Janickiego, Vuja, Raduta i Gajosa.

  • Wlkp. pisze:

   Oby ci najlepsi nie obniżyli lotów i nie dostosowując się do tej apatycznej postawy zarządu ;/

 4. J5 pisze:

  Tiba, Trałka, Amaral, Wasielewski to o jednego za mało aby moglo być 5 zagrożonych 4 żółtą kartką. Co za różnica, który z tych papudroków wystąpi, efekt będzie ten sam. A może tak wybrali by się wcześniej na Górny Śląsk, i ten drugi trening przeprowadzili w którejś z KWK. Może trochę prawdziwej pracy przypomniałoby tym nyrolom jak należy grać w piłkę nożną za tak wysoką pensję. A wroniarzy na stałe do kopalni!

 5. Erwin pisze:

  Podpisuję się obiema rękami Jak już mają być błędy to chociaż młody Pleśnierowicz je robi a nie Vujaniemachuja, że zagram dobrze czy Beton Janicki.

  • Gadzuki pisze:

   Też tak uważam ale przy na tym forum zaszczuli by tych młodych że za wysokie progi że lepiej wypożyczyć. Nam już brakuje cierpliwości dla naszych wychowanków.

  • Ostu pisze:

   Nikogo by nie zaszczuli…
   Po warunkiem by z klubu szły jasne i odpowiedzialne komunikaty…
   By klub KOMUNIKOWAL SIĘ Z kibicami – a nie tylko komunikował im swoje pobożne życzenia – jak to że mamy eke na Majstra…
   Ile razy mam pisać że w tym klubie WSZYSTKO kurwa leży… Leży na plecach i kwiczy… WOŁA – Jęczy, błaga… o odrobinę profesjonalizmu…

  • Gadzuki pisze:

   Kownacki
   Orłowski
   Tomczyk

   Serio OSTU nikogo by nie zaszczuli

  • arek z Debca pisze:

   Gadzuki, obecnie jest tak tragiczna sytuacja, że ktokolwiek z młodych by wszedł za Vuja i Janickiego to byłoby istne zbawienie. Nie sądzę, że ktoś przy zdrowych zmysłach wieszał by psy na młodych. Czy Tomczyk został zaszczuty? Nie sądzę. Dostawał szansę i jej nie wykorzystał. Wielu tez kibiców wypowiadało się tu z życzliwością o Tomczyku.

  • Ostu pisze:

   @Gadziuki – serio, serio…
   Poczytaj moje wypowiedzi o Orlowskim…
   Poczytaj o Tomczyk…
   A czy uważasz, że jeśli 21 – letni Tomczyk ma podstawowe problemy techniczne i Człowieki o tym piszą to jest „zaszczowanie” czy moze zwracanie uwagi na problemy techniczne…
   A zwróciłeś może uwagę na to że tu chodzi o PRAWDZIWE wyjaśnienia dla kibiców i PRAWDZIWĄ komunikację z nimi… ?!
   A jak Kownas się „luzowal” na mieście to Człowieki mu to wypomnialy – wiesz ja już się luzuwalem na mieście z gwiazdami Kolejorza to mogę sobie na to pozwolić…

  • Gadzuki pisze:

   Ostu twoje wypowiedzi to krytyka konkretnych aspektów gry ale jest wielu na tym forum co jedzie po młodych tekstem typu „wypierdalać”

  • Grimmy pisze:

   Nie krytykując nikogo specjalnie, nie wskazując palcem, muszę zgodzić się z użytkownikiem @Gadzuki. Nikt w Lechu nie ma tak przerąbane u kibiców jak nasi wychowankowie. Wiele wybaczamy zagranicznym pozorantom, a naszych wychowankom potrafimy tak dokręcić śrubę, że mnie samemu robi się smutno. Nigdy nie zapomnę tej nagonki na Kamyka czy Kownasia. Nawet Robert Gumny dostał solidną porcję gwizdów od kibiców na początku sezonu 2017/18. Na szczęście okazał się mieć psychikę niczym tytanowy mur. Czasem jedynym grzechem naszego wychowanka jest to, że nie ma wystarczająco wiele talentu i brak mu dostatecznych umiejętności, aby spełnić nasze nienasycone ambicje. Jedno mnie niezmiennie smuci; ten kredyt zaufania u piłkarzy pokroju Jevtić. Gdyby jakikolwiek wychowanek tak grał i tak się zachowywał jak Darko, to mielibyśmy tutaj lincz emocjonalno-psychiczny. A jest nieprzerwanie spora grupa kibiców Lecha, którzy wzdychają do Jevticia i potrafią mu owacje na stojąco zrobić. Nie zrozumcie mnie źle – jestem wdzięczny za dobre czasy. Jevtić dał nam sporo fajnych chwil, ale również mocno zszargał swoją reputację i od półtora roku nie broni się sportowo, a kredyt zaufania ma ogromny.

  • Ostu pisze:

   @Grimmy – Znasz moje zdanie na temat Ostatniego Takiego Trio – Gajos Jevtic Raduc… Jak to mówią – jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz… I Jevtic jest u mnie przegrany a ponadto uważam, że należy go skreślić bo już się u nas nie podniesie – a że inni piszą inaczej.to nie moja wina…
   I wezmę w obronę każdego młodego gdy zobaczę że się stara i ma potencjał – a pozorantow zawsze piętnuje…
   I to jest moje OFICJALNIE stanowisko – a za innych odpowiadać nie mogę…

 6. wagon pisze:

  Panie Adamie czas na korekty składu

 7. Tadeo pisze:

  Idę o zakład że Nawałka ponownie postawi na Janickiego i Gajosa.Młodzi pójdą znowu w podstawkę.Przegrana w Gliwicach , definitywnie wybije Rutkom puchary z głowy .

 8. inowroclawianin pisze:

  Zaległości treningowe? To w Lechu istnieje coś takiego? To dziwne bo jeśli naprawdę coś takiego istnieje to 90% zawodników nie powinno było wybiec na mecz w piątek. A niektorzy wyglądali tak jakby wcześniej, latem grali z kimś na podwórku. Nie chcę już widzieć Gajosa, Vuja, Janickiego i Raduta w składzie, a Makuszewskiemu przydałaby się miesięczna przerwa od pierwszej drużyny. Nawalka, dzialaj pań bo nasza cierpliwość się skończyła!

 9. inowroclawianin pisze:

  A tak poza tym to po co mają trenować…efekt i tak będzie taki sam, więc lepiej niech idą do galerii, odwiedzić dziadków, czy na balety.

 10. El Companero pisze:

  Letniowski, Kostevycz, Cywka lub Trałka powinni zastąpić te niemoty z ostatniego meczu.

 11. Ekstralijczyk pisze:

  Obok Rogne chciałbym zobaczyć De Marco bo w meczu z Zagłębiem źle się nie prezentował.

  Obok Tiby Letniowski albo Cywka.