Strzał w naiwność

Za nami już 21. kolejka piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019. Dla Lecha Poznań była to kolejna słaba kolejka mogąca mieć poważne konsekwencje. Kolejorz przegrał w pełni zasłużenie, natomiast cała czołówka wygrała co spowodowało spadek na 5. miejsce w ligowej tabeli. Na razie nic nie wskazuje na to, aby gracze Adama Nawałki odzyskali pozycję na podium.Piątkowy mecz z Zagłębiem Lubin był dla kibiców Lecha Poznań strzałem sprawiającym przykrość. Strzałem w naiwność dla tych, którzy wierzyli jeszcze w tytuł oraz także dla tych patrzących bardziej realistycznie na obecną sytuację, którzy mieli prawo wymagać chociaż wygranej 1:0 po słabej grze. Słaba gra w 21. kolejce była, wygrana już nie i to najbardziej boli. Za Kolejorzem nikt nie czeka, Lechia z Legią zwyciężyły, odskoczyły jeszcze mocniej, te zespoły punktowo już są poza zasięgiem poznaniaków, którym w ten weekend na 3 punkty odskoczyła Jagiellonia będąca głównym rywalem Kolejorza w walce o podium.

Arka Gdynia – Korona Kielce 1 (nietrafiony)
Cracovia Kraków – Piast Gliwice 1 (trafiony)
Górnik Zabrze – Wisła Kraków 1 (trafiony)
Lech Poznań – Zagłębie Lubin 1 (nietrafiony)
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin x (nietrafiony)
Miedź Legnica – Jagiellonia Białystok 2 (trafiony)
Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec x (nietrafiony)
Wisła Płock – Legia Warszawa 2 (trafiony)

22. kolejka Ekstraklasy nie zapowiada się dla naszego klubu zbyt ciekawie. Najtrudniej z czołówki będzie miała Lechia, która zagra w Kielcach z Koroną. Jagiellonia oraz Legia powinny wygrać, choć jest to polska liga i na 100% niczego nie można być pewnym. Lech? na wyjazdach gra słabo. W ostatnich dwóch co prawda wygrał, lecz za to Piast nie przegrał u siebie od 12 sierpnia. Nie wiadomo czego można się spodziewać, poznaniacy obok Zagłębia Lubin mają najmniej remisów w lidze i niewykluczone, że właśnie w piątek zremisują po raz 4 co byłoby jak kolejna porażka.

W razie porażki na Górnym Śląsku na którą trzeba być przygotowanym już teraz Adam Nawałka i jego ekipa znów mogą osunąć się w tabeli. Inne kluby nie czekają za nami, miejsce w górnej ósemce na razie nie jest zagrożone, lecz zachowanie bezpiecznego kontaktu z Jagiellonią już tak. W 22. kolejce najważniejszym meczem dla Lecha Poznań obok tego z Piastem Gliwice będzie spotkanie białostoczan z Wisłą Płock. Przy wpadce Kolejorza i triumfie Jagi sytuacja stałaby się jeszcze bardziej nerwowa.Nasze obiektywne typy na mecze 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy 2018/2019:

Jagiellonia Białystok – Wisła Płock 1
Korona Kielce – Lechia Gdańsk x
Legia Warszawa – Cracovia Kraków 1
Piast Gliwice – Lech Poznań x
Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 1
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 2
Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 1
Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 2

Tabela po 21. kolejce LOTTO Ekstraklasy 2018/2019:

1. Lechia Gdańsk 45 pkt.
2. Legia Warszawa 42
3. Jagiellonia Białystok 36
4. Korona Kielce 34
5. Lech Poznań 33
6. Pogoń Szczecin 31
7. Piast Gliwice 31
8. Cracovia Kraków 30
9. Wisła Kraków 29
10. Zagłębie Lubin 27
11. Arka Gdynia 25
12. Śląsk Wrocław 21
13. Miedź Legnica 21
14. Górnik Zabrze 20
15. Wisła Płock 20
16. Zagłębie Sosnowiec 12

null

Po 21. kolejkach 2018/2019:

Strata do lidera: 12
Strata do podium: 3

1. Lechia Gdańsk 45 pkt.
2. Legia Warszawa 42
3. Jagiellonia Białystok 36
4. Korona Kielce 34
5. Lech Poznań 33

Po 21. kolejkach 2017/2018:

Strata do lidera: 2
Strata do podium: –

1. Legia Warszawa 38 pkt.
2. Lech Poznań 36
3. Górnik Zabrze 36

Po 21. kolejkach 2016/2017 (obowiązywał podział punktów po 30. kolejce):

Strata do lidera: 7
Strata do podium: 3

1. Lechia Gdańsk 42 pkt.
2. Jagiellonia Białystok 39
3. Legia Warszawa 38
4. Lech Poznań 35

Po 21. kolejkach 2015/2016 (obowiązywał podział punktów po 30. kolejce):

Strata do lidera: 17
Strata do podium: 8

1. Piast Gliwice 45 pkt.
2. Legia Warszawa 40
3. Cracovia Kraków 36
4. Pogoń Szczecin 36
5. Ruch Chorzów 31
6. Lech Poznań 28

Po 21. kolejkach 2014/2015 (obowiązywał podział punktów po 30. kolejce):

Strata do lidera: 1
Strata do podium: –

1. Legia Warszawa 39 pkt.
2. Jagiellonia Białystok 38
3. Lech Poznań 36

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 9

 1. Ostu pisze:

  A wg mnie będzie tak;
  Jaga wygra z Wisłą i będzie miała 39
  Legia wygra z Cracovią i będzie miała 45
  Korona wygra z Lechią i będzie miała 37
  My wylądujemy na 7 pozycji… Chyba, że Nawalka zacznie MYŚLEĆ…

 2. wagon pisze:

  Po 22. kolejkach 2017/2018 i 2014/2015 Lech miał 37 pkt
  wygranie z Piastem ma duże znaczenie w walce o puchary

 3. J5 pisze:

  Olać te puchary, po co one? Żeby wroniarze mieli okno wystawowe za cenę kolejnej kompromitacji? Za nic. Niech im zdechnie ten budżet, może wtedy ta wroniecka banda się od Lecha odp…doli . Skoro nie przeszkadza im ten syf, to gów…no które gra pierwsza drużyna pod wodzą byłego selekcjonera, skoro pasują im miernoty kasujące grubą kasę z Lecha za bylejaką grę, to niech wroniarze spadają z naszego klubu

 4. Tadeo pisze:

  Czy ma sens jakiekolwiek kalkulowanie. Jeżeli nie przegrają z Piastem , nadrobią to w następnym meczu z Legią. Lech porażkę ma wpisaną w CV.Druga sprawa , to po co nam puchary ? Mamy przeżyć kolejną porażkę i kompromitację. Mało zostało już kibiców którzy przy rządach panów PR.i KK. liczą na jakikolwiek sukces tej drużyny.

 5. Zlapany na ofsajdzie pisze:

  Odnosząc się do komentarza J5- jak Wy widzicie temat „odp.. się od Lecha wronieckiej bandy”? Pytam zupełnie poważnie, bez ironii. Daleki jestem rzecz jasna od chwalenia ich za cokolwiek w ciągu ostatnich kilku lat, ale czy naprawdę wierzycie w to, że stoi kolejka chętnych na inwestowanie w polski futbol? A jeśli tak, to czy ktoś z tejże kolejki zagwarantuje nam, że sytuacja się poprawi?
  Inną sprawą jest rzecz jasna temat Piothka, ale zakładam, że wśród nas też znalazłoby się wielu, którzy mając dużą firmę, umieściłoby w niej na fajnym stanowisku syna, nawet jeśli ten byłby totalnym nieudacznikiem. Jakby nie patrzeć- jesteś właścicielem- rządzisz- możesz zagwarantować synalkowi posadkę.
  Czy jakby Jacek Rutkowski chciał nagle koniecznie pozbyć się Lecha, to nie mielibyśmy drugiej Wisły Kraków? Oczywiście z tą różnicą, że wątpię, czy cała Polska rzuciłaby się Lechowi do pomocy…

  • Wlkp. pisze:

   Lewy jak Kuba pożyczył by nam kasę i grał za darmo :P

  • Zlapany na ofsajdzie pisze:

   Słuszny komentarz Wlkp- zdaje się, że to by była jedyna nadzieja Lecha po odejściu Rutkowskiego seniora :)

 6. Ekstralijczyk pisze:

  Jagiellonia Białystok – Wisła Płock 1
  Korona Kielce – Lechia Gdańsk 1X
  Legia Warszawa – Cracovia Kraków 1X
  Piast Gliwice – Lech Poznań 1
  Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 1X
  Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1X
  Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 1X
  Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia X2

 7. inowroclawianin pisze:

  Wydaje mi się, że Lech przegra po raz kolejny. Jaga wygra, w meczu legły różnie może być bo Cracovia radzi sobie coraz lepiej i aspiruje do czołówki. Betony też jak najbardziej mogą wygrać. Slask wygra, Pogoń raczej wygra, Zagłębie też powinno wygrać, a Sosnowiec to ciężko powiedzieć, może remis.