Na chłodno: Chłodny czas upadków

Cykl „Na chłodno” to stałe dopełnienie m.in. materiałów meczowych w których w trochę inny sposób przyglądamy się meczom Lecha Poznań, ogólnej grze zawodników czy indywidualnej postawie piłkarzy. Czasem poruszamy też aktualne sprawy dotyczące naszego klubu w bardzo chłodny sposób. O wszystkim przeczytacie co poniedziałek po każdym spotkaniu poznając nasze szczere zdanie na temat danego meczu. Od lata 2016 w materiałach „Na chłodno” przyglądamy się również temu, co dzieje się w Lechu, oceniamy działania zarządu lub ich brak bacznie spoglądając na sytuację wokół klubu.Witamy wszystkich internautów KKSLECH.com w kolejnym odcinku z cyklu „Na chłodno”. Dzisiejszy materiał jest bardziej obszerny od tego z zeszłego tygodnia, kiedy po kolejnej kompromitacji zamiast pisać o tym samym tylko innymi słowami lepiej było odpuścić sobie rozgrzebywanie meczu z Górnikiem. W tym tygodniu podzieliliśmy tekst na cztery różne tematy w tym dwa, które odkładaliśmy już od jakiegoś czasu. Zapraszamy do lektury.

Brak podstawowej wiedzy i dobry ruch

Przerwa na kadrę to dobry moment, by wrócić do szeroko komentowanego tematu ewentualnego zwolnienia Nawałki po sezonie, który stracił szatnię. Może niektórzy internauci będą tym zaskoczeni, jednak w tym przypadku trzeba pochwalić zarząd za szybką reakcję i rozpoczęcie poszukiwań nowego trenera już w marcu. Wszyscy pamiętamy sezon 2015/2016 po którym Jan Urban nie zrealizował celu minimum a i tak został na kolejne rozgrywki. Na początku sierpnia 2016 zapadła już decyzja o jego zwolnieniu i dopiero wtedy przez ponad 3 tygodnie zarząd szukał następcy Urbana. Teraz jest inaczej. Nowy trener musi być w pogotowaniu oraz być gotowy do natychmiastowego przejęcia zespołu jeśli Nawałka nadal nie będzie ogarniał podstawowych rzeczy takich jak taktyka czy przeprowadzanie zmian. Nie ma żadnej gwarancji, że obecny szkoleniowiec zapanuje nad drużyną nawet po przeprowadzaniu latem kilku transferów, więc trzeba mieć kogoś pod ręką, kto już teraz śledziłby Lecha mogąc go przejąć od razu, bez konieczności brania tymczasowego trenera. Nikt oczywiście Adama Nawałki na razie nie zwalnia. Póki co nie ma tematu jego odejścia przed końcem sezonu 2018/2019 o czym pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Dalsza przyszłość? Aktualnie nie ma sensu jej wróżyć. Trzeba czekać na rozwój wydarzeń w tym na ostateczne rozstrzygnięcia tego sezonu.

Pozostając przy temacie. Kto jest słabo zorientowany w sprawach Lecha, nie ma zbytnio pojęcia o sytuacji panującej wokół klubu ten mógł zeszłotygodniową informację o Nawałce i straconej szatni przyjąć z zaskoczeniem lub nawet z niedowierzaniem. Takich osób trochę było, choć akurat nie na tej witrynie. Byli nawet dziennikarze, którzy nie wierzyli w taki obrót spraw, by nagle teraz już po tygodniu od tamtej informacji samemu pisać to samo lub w podobnym tonie (śmiech). Przez ostatni tydzień nie brakowało też kibiców, którzy pytali dziennikarzy m.in. na portalach społecznościowych jak to jest? To normalne, bowiem wiele osób chciało po prostu potwierdzenia tej informacji w alternatywnych źródłach i rozwinięcia tematu, ale bardziej tematu raczej już nie dało się rozwinąć. Jak zwykle i tak podaliśmy Wam za dużo szczegółów wymieniając nazwiska piłkarzy z polsko-bałkańskiej grupy mającej największy wpływ na Lecha czy termin chęci zesłania Jevticia do rezerw przez Djurdjevicia. Za całą sprawę wziął się nawet dziennikarz będący blisko Nawałki, który Lechem mocniej zainteresował się dopiero po przyjściu nowego trenera. W swoim programie na YouTube chciał coś powiedzieć tylko zbytnio nie wiedział co. W dodatku wymyślił sobie jakąś karę dla Trałki i rzekomy bunt w szatni na którego czele ponoć stoi Trałka. To przykre, gdyż od dziennikarzy powinno się wymagać więcej rzetelności, więcej rozeznania, najwięcej wiedzy i czerpania jej nie tylko z niewiele wnoszących do życia kibiców konferencji prasowych czy z rozmów z piłkarzami, którzy nie mają nic sensownego do powiedzenia.

FC Hejterzy

Zmieniając temat. Jak już wiele razy informowaliśmy żaden profil na Facebooku, który promuje nasze treści nie należy do nas. Jest jednak bardzo ciekawie prowadzony przez kibiców profil o nazwie „Kolejowy Klub Sportowy Lech Poznań 1922”. Nie tak dawno zamieścił on link do artykułu w którym porównaliśmy statystyki Szymona Pawłowskiego z ostatniego w tabeli Zagłębia Sosnowiec z liczbami zanotowanymi przez wszystkich skrzydłowych Lecha Poznań. Tak jakby oficjalny profil na FB – „Kibice Lecha Poznań” uznał to za… hejt. Ta informacja widoczna na screenie poniżej była chyba do nas, bo niby do kogo? Podając statystyki asyst i goli zostaliśmy więc hejterami.

null

Cały czas wszystkie artykuły pojawiające się tutaj i opisujące sportową sytuację wokół Lecha Poznań to chyba hejt, same kłamstwa, nic z tego co piszemy nie sprawdza się, a ligowy bilans Kolejorza od 19 marca 2018 roku aż do teraz wynoszący 15-5-15, gole: 48:48 pewnie sobie sami wymyśliliśmy (śmiech przez łzy).
Już tak na serio, bez ironii: Kto nie chce czytać niech nie czyta. Może sobie żyć w alternatywnej rzeczywistości licząc na przykład, ile jeszcze punktów zostało do zdobycia do 19 maja. Wiadomo, że nie każdy kibic musi interesować się tylko futbolem, znać się na piłce, mieć rozeznanie kto w jakim klubie gra czy na jakiej pozycji, ale trochę więcej podstawowej wiedzy by się jednak przydało, a zwłaszcza gdy doczepia się bez argumentów do innych. Fakty w przypadku Kolejorza często bolą tylko nikt z nas do tego nie doprowadził. Pretensje trzeba kierować gdzie indziej.

Pozostając przy temacie. Poruszyliśmy go, bo odkurzył on inny zapomniany temat, który już kiedyś miał być tutaj opisany. Otóż w Lechu tak naprawdę o sprawach sportowych nie ma z kim rozmawiać. Nikt w klubie nie ma o tym pojęcia lub zna się słabo na polskiej piłce, ma inne priorytety lub używa korporacyjnego języka, dlatego Lech świetnie prezentujący się finansowo na tle większości ekstraklasowych klubów wygląda tak jak wygląda. Dla nas i dla Was czytelników KKSLECH.com, których uważamy za bardzo rozgarniętych Lechowo to co się obecnie dzieje nie jest tak naprawdę jakąś większą niespodzianką (większość przewidziała to dawno). W Lechu nie wiedzą, dlaczego od lat tak to wygląda, czemu zespół nic nie może wygrać i dlaczego hańbi się mocniej z każdym kolejnym sezonem. W Lechu uważają, że wszystko robią dobrze, wszystko jest w porządku a ci cali „hejterzy” nie mają racji.

Tam przy Bułgarskiej normalnych kibiców przejętych losem klubu uważa się najczęściej za sfrustrowane życiem osoby, które hejtują m.in. Piotra Rutkowskiego. Kibice nie poddają go słusznej krytyce tylko według Lecha Poznań – hejtowi. Rzekomo hejtowany jest Kolejorz, zarząd, piłkarze, a my jak widać – także hejtujemy wszystko na tej stronie bez żadnych argumentów nie doceniając Lecha Poznań bez długów, który nie skończy jak Lechia, Wisła czy Widzew na którego mecze chodzi po 17 tysięcy ludzi. Tak na serio. Wierzyć się nie chce, że w tak dużym klubie nie ma osób, które rozumiałyby normalnych kibiców czy znały się na piłce mając trzeźwe spojrzenie na obecną sytuację. Nie ma w Lechu kompetentnych ludzi zajmujących się sprawami sportowymi z którymi można by porozmawiać na temat zarówno teraźniejszości czy przyszłości Kolejorza. Można tylko opisywać wiecznie jego problemy, porażki, nieudolne działania, nietrafione pomysły, czyli w słowniku klubowym po prostu „hejtować” go czekając na lepsze czasy, które kiedyś może nadejdą. Normalny, trzeźwo myślący kibic chcący dla Lecha Poznań jak najlepiej nie jest obecnie w stanie porozumieć się choćby z obecnym zarządem klubu co boli.

Zgasimy światło?

Trzeci temat. Dobrze wiecie, że ten serwis nie jest prowadzony tak sobie z dnia na dzień. Mamy koncepcję, strategię, którą realizujemy od sezonu 2005/2006 wybiegając najczęściej kilka miesięcy naprzód. Na razie jeszcze dajemy radę na wszystkich polach i tak będzie do 19 maja. A co później? Już dobrych kilka tygodni temu pisaliśmy co może się tutaj stać, gdy latem nie będzie europejskich pucharów. Ich brak jest coraz bardziej prawdopodobny, a wtedy zamiast rozwijać ten serwis redagowany dla Was będziemy się cofać. Brak europejskich pucharów to na oko – brak średnio 200 tekstów latem (czerwiec, lipiec) i około 2 mln mniej odsłon, czyli ogromny cios w treść KKSLECH.com. Przerwa letnia trwająca od 19 maja aż do drugiej połowy lipca to mnóstwo ogórkowego czasu podczas którego nie będzie się czym emocjonować. Brak pucharów oczywiście nie sprawi, że nagle ktoś tutaj się obrazi na Lecha czy coś w tym stylu. Nie. To nie tak. Brak pucharów sprawi, że my nie będziemy w stanie zapewnić Wam odpowiedniej treści na łamach tej witryny. Przy braku kwalifikacji Ligi Europy nie jesteśmy w stanie zapewnić kibicom tematów przez 2 miesiące, kiedy Lech nie wystąpi chociaż w I rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. Często kibice piszą komentarze w stylu: „po co nam puchary?”, „po co ta I i II runda?”, „po co mają grać w tej Lidze Europy jeśli zaraz się skompromitują?” a jednak latem wchodzą tu tysiącami osób, by poczytać sobie o pucharach, poznać nowych rywali, dowiedzieć się czegoś więcej o przeciwnikach, emocjonować się losowaniami itp. Podczas najbliższego lata może tego nie być, a my przez 2 miechy będziemy po prostu w dupie z ciekawą, przyciągającą innych kibiców treścią.

Kolejna sprawa. Ten serwis wymaga kilku usprawnień dla użytkowników, które już dawno powinny być wprowadzone. Niestety. Nie ma na to funduszy. Nie ma też pieniędzy na przebudowę wyświetlania wiadomości, którą chcieliśmy zrobić latem. Tak naprawdę przy braku pucharów nie będzie pieniędzy nawet na bieżące utrzymanie serwisu. Do tego dochodzą 3 jesienne przerwy na kadrę, które co roku dobijają ruch na tej witrynie. Dlatego właśnie wszystkim internautom, którzy regularnie wspierają nas klikaniem raz dziennie i codziennie w bannery na KKSLECH.com bardzo dziękujemy ze niezbędne wsparcie. Jest także możliwość przekazywania skromnych darowizn przez PayPal na adres: redakcja@kkslech.com. Dla Was kliknięcie w reklamę raz dziennie to dosłownie sekunda, dla nas wielka pomoc w tych trudnych czasach, które zaraz mogą być jeszcze trudniejsze. Do 19 maja mamy spokój. Potem może być problem zarówno z tematami jak i z finansami potrzebnymi do samego utrzymania KKSLECH.com.

Przy czekających nas latem problemach najważniejsze nie są wspomniane wyżej pieniądze potrzebne do utrzymania serwisu, których nie chcemy zbierać w jakiś natrętny sposób tylko chęci kogoś kto pociągnie tematycznie KKSLECH.com, zatem jeśli macie pomysły na teksty czy sami chcecie pisać felietony, to dawajcie nam znać i wysyłajcie je do nas. Każde wsparcie na wszystkich polach jest bardzo cenne. Na razie nie doszło jeszcze do takiej sytuacji w której danego dnia nie miałby kto napisać chociaż 3 artykułów. Jeśli kiedyś zacznie dochodzić do czegoś takiego wówczas zamienimy ten serwis w zwykłe forum zamiast w witrynę informacyjną (całkowity upadek KKSLECH.com nie grozi).

Chłodny czas upadków

Aktualnie Lech Poznań znajduje się w chłodnym czasie upadków na wszystkich polach. Sponsorów klubu nie ma zbyt wiele, finansowo ten sezon jest dla klubu bardzo zły, średnia frekwencja w porównaniu z zeszłym spadła o ponad 7 tysięcy, w ciągu ostatniego roku więcej meczów od Lecha w lidze przegrała tylko Arka i Zagłębie Sosnowiec (rok temu nie grało w Ekstraklasie), a sam Kolejorz z bardzo dużym budżetem, który nie daje szczęścia kibicom stał się ligowym średniakiem. Średniakiem z niewielkimi obecnie szansami na europejskie puchary i dużym polskim klubem prowadzonym przez nieodpowiedzialne osoby wokół którego atmosfera po prostu śmierdzi rozkładającym się trupem. Podchodząc do spraw Lechowych obiektywnie i realnie jesteśmy już gotowi na brak Ligi Europy w lipcu. Nie jesteśmy za to gotowi na to co robić dalej i nie wiemy, jak ten serwis będzie prezentował się po 19 maja. Co najgorsze sami ludzie rządzący Lechem nie mają obecnie jakiegokolwiek pomysłu na sportową poprawę z wyjątkiem kolejnej zmiany trenera czy na dalszy rozwój klubu i to jest w tym wszystkim najgorsze. Twardo stąpając po ziemi pozostaje nam czekać na to co przyniesie życie na wszystkich polach. To co zależy od nas – zrobimy jak najlepiej się da. Resztę musi zrobić Lech.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <72 komentarze

 1. MP pisze:

  I kropka. A co do tego wszystkiego to jak w Lechu się nic nie zmieni to wszystko upadnie

 2. J5 pisze:

  Myślę że wielu z nas będzie wchodzić latem na stronę po kilka, kilkanaście razy dziennie tak jak robimy to od lat , nawet jak nie będzie pucharów, klikając chętnie na te banery. Te teksty ” po co te puchary ” nie są owocem jakiejś frustracji, ale chęcią wywołania takiego tąpnięcia w Lechu, aby wladze zaczęły czerpać pozytywy z wielkiego potencjału tego klubu i na miarę jego olbrzymich możliwości. Odnośnie zmiany trenera wydaje się że w obecnej sytuacji niczego to nie da, a Nawałka tak jak i jego nastepca będzie kozłem ofiarnym na kolejne przeczekanie dla głupków z zarządu, nie mających pojęcia o prowadzeniu klubu piłkarskiego. Bez dymisji tych pacanów wszelkie zmiany trenerów nie mają najmniejszego sensu, bo żaden trener nie poradzi sobie z pilkarzykowską koterią dezorganizującą drużynę od wewnątrz za cichym przyzwoleniem zarządu. Usunięcie tych grajków tak samo będzie ważne jak zmiana zarządu. Co do klakierow zadowolonych z klubu, i oni kiedyś przejżą na oczy, oprócz tych oczywiście którzy w ramach klubu czerpią korzyści. Całym złem Lecha są wroniarze, których oświecenie bądź usunięcie może tylko i wyłącznie uzdrowić naszego Kolejorza

 3. Ostu pisze:

  Ja na miejscu zarządzających zadałbym sobie pytanie – co robię źle…?!
  Ale jeśli oni uważają, że wszystko robią dobrze to zadałbym sobie pytanie dlaczego jest tak źle…?!
  Logika jasno wskazuje, że robić dobrze a jednak jest coraz gorzej tego nie da się obronić… Zwyczajnie po ludzku NIE DA SIĘ…
  Ale mam jednak jeden pomysl…
  Niech w klubie zaczną robić źle – a na pewno też im nie wyjdzie… Czyli będzie dobrze…

  • mario pisze:

   nie Ostu, wtedy będzie jeszcze gorzej

  • Siodmy majster pisze:

   No sorki @ Ostu ale spierdolić to akurat potrafią wszystko z precyzją szwajcarskiego zegarka.Na polu psucia to się nie „pomylą” na pewno.Lata doświadczeń i mrówczej pracy by wszystko co jest do zjebania , zostało zjebane :(((

  • Ostu pisze:

   Jeszcze coś jednak zostało – zjebac sobie robotę…
   A jak już sobie zjebia tę swoją robotę, to​ może zjebia z Klubu…

 4. 100h2o pisze:

  Po 1- dziwny tytuł „na chłodno” gdy tekst o temperaturze powyżej 38,6 . Pełem żalu, frustracji .
  Po 2 – bardzo często kiedy chcę się logować na stronę KKSLech.com ze stacjonarnego PC ( a mam konto) pojawia się komunikat ” serwer … nr… odrzucił połączenie”
  Nie ma połączenia, nie ma komentarza. Proste. Nie ma klikania w reklamy.
  nie chce się wysilać. Nie jestem kimś wyjątkowym oczywiście i beze mnie strona przeżyje… chodzi o sam fakt.

 5. Ostu pisze:

  A co do sprawy braku pucharów…
  Twierdzę od kilku tygodni, że brak pucharów i walka o utrzymanie w drugiej ósemce spowoduje ruchawke w klubie – jakiej świat nie widział…
  Nawet jeśli zarząd jeszcze tego nie dostrzega teraz.. To dostrzeże to bardzo szybko jak przyjdzie mu kontraktować starych – nowych zawodników, jak nagle zwala im się problemy z wymaganiami tych nielicznych sponsorów, którzy jeszcze pozostali… Jak wreszcie, zmierza się z żądaniami tych graczy, którzy przyszli tu bo obiecano im puchary i walkę o mistrzostwo…
  Zarząd – i w ogóle cały klub ( i wszyscy jego pracownicy ) ściągają sobie problemy, których nawet nie podejrzewają, a które „zwalą im się na łeb” ZARAZ…
  O tematy do opisania jestem spokojny…
  Będzie się działo…!!!
  A jeśli chodzi o klikanie – oczywiście tu należy zwiększyć nasza aktywność – ja tam sobie klikam sprzęt outdoorowy i buty…
  I namawiam byście sobie takie tematy wymyślili i z kimś pogadali lub raz sprawdzili w sieciach – zaraz odpowiednie linki będą Wam „podsyłane”…

 6. BeNeK pisze:

  Pięknie wypunktowane! Panowie ta witryna musi przetrwać, ponieważ jest naprawdę potrzebna, drugiej takiej nie ma i nie będzie.

 7. Pawel68 pisze:

  Z P.S:”W miniony poniedziałek na Bułgarskiej, po dwutygodniowej przerwie spowodowanej urlopem, pojawił się Piotr Rutkowski, który w następnych dniach odbył serię spotkań – szukał odpowiedzi na to, co dzieje się z drużyną. Za to Tomasz Rząsa udał się na zgrupowanie, aby tam przeprowadzić wstępne rozmowy z zawodnikami, którym kończą się kontrakty lub wypożyczenia (takich w kadrze jest jedenastu). Żadne decyzje na pewno nie zapadną w następnych dniach, nie przed meczem z Koroną czy nawet Pogonią. Lech musi mieć jaśniejszą sytuację, na czym stoi. Na razie jest to bardzo grzęski grunt z większym prawdopodobieństwem zapadnięciem się pod ziemię.”Ci ignoranci nie wiedzą o co chodzi tak jak redakcja napisała!!!Dopuki ktoś kto się zna na temacie nie zacznie u nas rządzić to nic się niestety nie zmieni!!!!

  • Ostu pisze:

   Może zacznie czytać to co tu piszemy to się dowie – a jeśli lubi się tak spotykać to niech się spotka z Nami…

 8. Erwin pisze:

  Redakcja przecież pisze, że potrzebne są pewne usprawnienia. Ja osobiście mam mało czasu, ale staram się wchodzić regularnie. Mam nadzieję, że razem damy radę i rozwiniemy tą stronę. Śledzę was od wielu lat i pomogę jak mogę (chętnie finansowo tylko tego Paypala nie kumam na adres redakcji).

  • Soku pisze:

   PayPal jest całkiem wygodny (właśnie sam wrzuciłem równowartość czteropaka), prędzej czy później może Ci się przydać przy płatnościach internetowych – konto można bardzo łatwo powiązać z kontem bankowym.

   Ja przyznam szczerze, że wpłacam de facto przez własne lenistwo — używam softu blokującego reklamy, więc klikanie w banery nie wchodzi w grę. Zresztą – z tego są grosze, lepiej od czasu do czasu coś samemu wysłać. 🙂

 9. Pawelinho pisze:

  Ironizując nieco nowa nazwa cyklu powinna nosić tytuł „na hejcie” kwitując tych „geniuszy” piszących na fb. Niestety to tylko pokazuje ignorancje fb „hejterów”, inaczej to ja może zadam inne pytanie skoro w klubie takim jak Lech jest tak dobrze to dlaczego pod względem sportowym klub się aż tak bardzo się stacza? Odpowiedź jest bardzo przez totalny minimalizm oraz ignorancja co ponoć wytknął przed odejściem młodemu Dilaver. Ciekaw jestem bo pamiętam jak młody rutek żalił się na słynnej konferencji oraz jak to on „nigdy się nie podda”, a efektów jak nie było tak nie ma. Prawda jest jeszcze bardziej przytłaczająca jeżeli spojrzy się na listę kompromitacji sportowych pod wodzą tego skompromitowanego zarządu, który już dawno w normalnie zarządzanym nie miałby racji bytu…niestety wystarczy być synkiem właściciela i można liczyć na lepsze traktowanie ot taki nepotyzm w Lechu trwa w najlepsze i jego końca nie wydać.

 10. El Companero pisze:

  Grunt to nie wpadać w melancholię, trzeba myśleć o jakimś wyjściu awaryjnym, nawet jeśli brak pucharów miałby spowodować zawieszenie na kilka tygodni szerszej pracy serwisu. W wakacje jakoś przetrwacie i odrodzicie się prędzej czy później jak ten Feniks z popiołów (naszego trupa) w innej i oby już lepszej rzeczywistości. Latem macie prawo też odpocząć, zresztą pewnie w tym okresie sporo będzie się działo w samym klubie, Kibice będą wyrozumiali i do startu ligi na pewno będą was wspierać. Wracając do tematu: Na chłodno zawsze czyta się jak najlepszą powieść sensacyjną. Obyśmy tego lata doczekali zmian, nawet gdybyśmy mieli wywalić pół zespołu. Gdyby wyleciał Nawałka, klub będzie mu bulił znowu wielką kasę przez wiele miesięcy. Co nowy trener to to samo. Tyle kasy już zmarnotrawili na opłacanie byłych trenerów. Widocznie nie mają co z tą kasą robić i utrzymują emerytów dopłacając na ich dostanie życie.

 11. Kosi pisze:

  Dlatego nie spodziewam sie, ze kiedykolwiek z tym zarzadem w Lechu cos sie zmieni. II trybuna nie reaguje, inni sa hejterami, pilkarze bezkarni, kwitnie wspolpraca Lecha z agencjami, titanic powoli tonie tylko nie na oceanie a na naszych oczach

  • Pawelinho pisze:

   „piłkarze”, a nie piłkarze, a co do reszty to pełna zgoda.

 12. niewojnie pisze:

  Szkoda, by ta strona zmieniła się w zwykłe forum. Zarówno teksty Szanownej Redakcji, jak i komentarze poniżej są pasjonujące i uzupełniają się nawzajem. Zejście kkslech.com tylko do poziomu forum, to tak naprawdę kolejny zjazd i degrengolada samego klubu. Władze Lecha powinny dokładać się do istnienia tej strony (wiem, wiem…) mało tego – gdyby Zarząd naprawdę chciał wiedzieć, co robi nie tak – wystarczyłoby, by codziennie czytał podawane tu treści (i klikał na banery;). Dzięki logowaniu sformowała się tu fajna eka. Szkoda byłoby to zmarnować.

 13. Bigbluee pisze:

  Jest taka witryna Patronite.pl
  Niech redakcja się tym zainteresuje. Dokładnie w takiej samej sytuacji jest wydawca Motodziennika na Youtube: Jacek Bałkan. Nie chce tu robic offtoup. Po prostu tam tez nikt nie chce zbierać przelewów, wyświetlać natrętnych reklam, dzielić programu jakimiś dziwnymi obrazkami jakie się pojawiają podczas oglądanie filmu na youtube. Po prostu tam jest miejsce gdzie ludzie mogą dawać dotacje i niezaleznie ile ich jest, program będzie a jest coraz lepszy.
  Tak samo jak ta witryna. Jest coraz lepsza, skoncentrowała tych którym zalezy na Lechu. Załóżcie konto na Patronite, zróbcie banner z linkiem i tyle. Kto chce, wspomoże.

 14. Ekstralijczyk pisze:

  No właśnie.

  Jak Redakcja i inni użytkownicy zapatrywalaiby się na Patronite.?

  Ile wynosi miesięczny koszt utrzymania serwisu.?

  • KKSLECH.com pisze:

   To się przeanalizuje po sezonie, gdy będzie wiadomo, jak będzie wyglądało lato.
   Maks. kilkaset złotych. W zależności od tego co jest planowane na dany miesiąc.

  • Ekstralijczyk pisze:

   Ok.

  • Lechita62 pisze:

   Spoko pomysł z patronite, youtuberzy często mówią, żeby ich tam wspierać, jeszcze do żadnego się nie przekonałem (również dlatego, że wcale nie wyglądają na osoby potrzebujące wsparcia finansowego), ale KKSLECH.com chętnie bym pomógł jakąś symboliczną dyszką czy dwiema miesięcznie. Przemyślcie sprawę.

 15. Grossadmiral pisze:

  pomijam piłkarzy ale wychodzi na to ze trenerzy sie zmieniaja piłkarze sie zmieniaja a to zawsze trener traci szatnie i nie ma wynikow w czym tkwi problem? w mentalnosci? ale zagraniczni zawodnicy mają podobno inną dosłownie kilku gra tutaj dłuzej niz kilka lat i nie chce mi sie wierzyc ze 5 zawodnikow jest w stanie taki syf robić bo są inni do gry skoro np Darko jest w grupie trzymajacej bunty ciagle o czym to swiadczy skoro cos mu ciagle nie pasuje to jak on sie chce rozwijac? a gra padakę, drugi stilic co w wieku 30 lat dogorywa na ławce w wisle płock

 16. Didavi pisze:

  Będzie klikane, w takim razie częściej. Okej, codziennie. Przyznaje robię to rzadko, z uwagi na włączonego adblocka. Za to podkręcam liczbę odsłon, bo wchodzę kilka razy dziennie, nawet jak nic nie piszę, nawet jak nic się nie dzieje 🙂
  Słabo by było, gdyby strona zmieniła się w forum. Nie chcemy polegać na informacjach dziennikarza z YouTube, którego nie wymieniliście z nazwiska, a które każdy zna, bo polegać na nim nie można. Odejdzie Nawałka to i Włodarczyk zapomni o Lechu.
  Nie chcielibyśmy stracić źródełka sprawdzonych, rzetelnych informacji, świetnych, prawdziwych tekstów opisujących to co się dzieje w klubie no i masy innych artykułów i działów. Bez wazeliny. Nie ma, nie było i nie będzie lepszego serwisu o Lechu. Już nie gadam. Klikam.

 17. jn pisze:

  Szkoda że nie wiedziałem wcześniej iż trzeba klikać na reklamy. Powinniście częściej informować o takich wydawałoby się prostych kwestiach technicznych. Niektórzy z tutaj obecnych jesteśmy po prostu z innej epoki.
  Co do samego Lecha, to trzymanie w klubie takich piłkarskich wraków jak obecnie spora część (nazwijmy to „drużyny”) którzy wykazują jedyną chęć do działania tylko gdy trzeba spuścić kolejnego trenera jest bardziej przejawem upośledzenia intelektualnego niż złej woli więc choć jakość nie wierzę by obecni właściciele chcieli się go pozbyć; to moim szczytem marzeń jest by w końcu zatrudnili do jego prowadzenia ludzi którzy się na tym znają i porostu przestali im przeszkadzać… a sami niech sobie siedzą na loży dla VIP i liczą te swoje słupki w Excelu.

  • Bigbluee pisze:

   W przedłużony weekend (lipiec, sierpień), w miare możliwości publikujcie teksty, artykuły, felietony kibiców. To jeszcze bardziej scali społeczność bo każdy z nich będzie mógł czynnie uczestniczyć w życiu strony. Kogoś natchnie i opisze swoją drogę życiową z Lechem to z pewnością wielu to zainteresuje, samemu cofając sie do tamtych czasów i przezywając wszystko jeszcze raz. Może cos się nawet człowiekowi przypomni o czym teraz nie pamięta. Pomysłów jest wiele na teksty. To będzie sezon ogórkowy więc o teraźniejszości niewiele bedzie mozna napisać jak opierdalacze będą leżeć na plażach na urlopach.

 18. inowroclawianin pisze:

  Mi tam wcale zarząd nie zaimponował tym szukaniem nowego trenera. Ja po prostu czekam aż ten zarząd zostanie wymieniony a dopiero później trener. W tej kolejności, nie inaczej. Skompromitował Lecha przez tyle lat, że w końcu nadszedł czas aby odeszli a w ich miejsce fachowcy od piłki nożnej itp.
  Kolejna sprawa to brak pucharów. W obecnej sytuacji to najlepsze co może nas spotkać, to brak kolejnych kompromitacji sportowych, kolejnego wstydu itd. Ja rozumiem, że redakcja z tego ma na prowadzenie serwisu, ale my kibice patrzymy pod kątem Lecha, pod kątem sportowym.
  Z tym hejtem to niech się w d… pocałuja slepcy.
  Dalej nie ma sensu pisać. Czekamy na zmiany! Zarząd od dawna do wymiany!

 19. Bart pisze:

  Chuja się znacie. Wszystko jest super, nic tylko chodzić do Kotła, skakać jak pojebany, zarzucać debilne hasła, wrzucić do puchy na oprawy a w przerwie opierdolić kiełbasę. Powtarzam, wszytko jest super i chuja się znacie.

 20. Bart pisze:

  PS Czy środowisko Kotłowe to jeszcze w jakimś stopniu kibice, czy już tylko grupa cwaniaków co robią mniej lub bardziej ciemne interesy udając kibiców? Oni już dawno pokazali co jest ich priorytetem zawieszając 'bojkot’ gdy tylko papa Rutkowski oddał im pomieszczenia na stadionie, ale zastanawiam się czy im jeszcze zależy choć w minimalnym stopniu na Lechu.

  PPS Tak, jestem hejterem, a kumaci z kotła i stowarzyszenia mogą mnie w dupę pocałować

  • Bigbluee pisze:

   Zalezy im na Lechu jak kleszczowi na psie.

  • Ostu pisze:

   Gdzie byłaś na wakacjach? Pyta pchła pchłę… A ta druga jej odpowiada – na krecie…

  • bezjimienny pisze:

   Czy środowisko, które od dawien dawna nie było na meczu, a cała jego aktywność to klepanie postów w necie to jeszcze kibice, czy tylko teoretycy kibicowania?

  • Kosi pisze:

   bezjimienny – wracaj na kumate forum posty moderować. Wytnij wszystko i zamknij temat jak na forum FORUM przytało

  • Bigbluee pisze:

   Czy środowisko które „miało kurwa dość” i nagle z dnia na dzień przestało mieć i spuściło w kiblu wydarzenia z 20 maja, deprecjonując całkowicie postawe tych co weszli z płotem oraz płaci teraz za bilety Rutkom i bawi się, prezentując postawę taką jak piłkarze na boisku…. nazywa się jeszcze kibicami czy beneficjentami z przebywania kibiców na stadionie ?

  • bezjimienny pisze:

   @Kosi
   Akurat pudło, odkąd tam moderuje nie usunąłem ani jednego wpisu i nie dałem nawet pół ostrzeżenia za treść.
   @Bigbluee
   Jak się czyta takich jak Ty to rzeczywiście, przychodzi do głowy, żeby już absolutnie nic nie robić. Jak się nie podoba to zrób lepiej. Ale ZRÓB, a nie trzymaj dupę na kanapie. Żeby się Wam chociaż te taczki chciało przytargać to mój odbiór byłby inny. A tak? Po prostu nie chodzicie z wygody na nudne i słabe mecze. Coś jak ja na koszykówkę, tyle, że ja nie nazwałbym się kibicem PBG.

  • Bart pisze:

   To „klepanie w necie” to nic innego jak życie klubem na okrągło. Tego jeszcze we mnie nie zabili. Kibicować sprzed telewizora też można. Na stadionie byłem ostatnio rok temu na meczu z Górnikiem Zabrze i na razie się nie wybieram, szkoda czasu i pieniędzy by się tylko wkurwiać, tym bardziej że do Bułgarskiej mam 100km. Prędzej się na żużel przejadę, tam chociaż są pozytywne emocje i pierwiastek spektakularności.

 21. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Trener jak trener, ale jak by tak zarząd zaczął się rozglądać za nowym zarządem, to by było coś. No nic, jakos musimy sie tutaj trzymać cierpliwie razem.

  • Ostu pisze:

   To że zarząd zaczął szukać nowego trenera to może i dobrze – z tym że niekoniecznie – ale to że to wyszło to już kompletna tragedia…
   Ja wiem że w tym klubie nikt nie rozumie pojęcia „psychologia sportu” ale żeby nikt przynajmniej nie znał kilku haseł z zakresu psychologii społecznej…?!
   Zarząd nie zna haseł – że o rozumieniu już nie wspomnę – bo nie ma tzw miękkich kompetencji zarządczych i nie zdaje sobie w związku z tym sprawy jakie spustoszenie mentalne wywołują jego niektóre decyzje…
   Opisywałem to już wcześniej więc nie będę się rozwodził…
   Kolejna dramatyczna decyzja było wysłanie Rząsy na zgrupowanie…
   Co on im powie…?
   Będzie ich prosił żeby jakoś utrzymali się w lidze…?
   Będzie groził, że jeśli nie awansują do górnej ósemki to ich zwolni…?!
   A może pojechał ich zmotywować próbą nowych kontraktów…?!
   Po co tam pojechał…?!
   W sytuacji braku zaufania do trenera – a tym jest poszukiwanie nowego – przyjazd Rząsy dodatkowo oddała szatnie od trenera…
   W tym klubie jest błąd na błędzie a jak dochodzi do tego nerwowość związana z widocznymi oznakami potężnego zjazdu to należy się spodziewać najbardziej kretyńskich decyzji, które ten zjazd tylko pogłębią…
   Nie jestem w stanie nawet wyobrazić sobie takich decyzji bo zarząd już wielokrotnie udowodnił że w dziedzinie kreacji głupoty jest niedościgły…
   A skoro nie wie dlaczego jest coraz gorzej to niech się dowie – niech zacznie czytać i się uczyć…. Choć nie sądzę by to nastąpiło bo do tej pory wykazali się lenistwem intelektualnym – jak również inni zatrudnieni w klubie – bo oczywiście można Nas nazwać hejterami ale jeśli My Hejterzy piszemy o konsekwencjach złych decyzji a w związku z tym o przyszlosc rozwoju zdarzeń, i to się później sprawdza to jednak „chyba się znamy”…
   A jeśli NieHejterzy z klubu mają inne zdanie to cóż… W życiu nie ma róż..

 22. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

  Amen.

 23. tolep pisze:

  Okradanie reklamodawców (a tym właśnie jest wzywanie do klikania w reklamy przez osoby nimi niezainteresowane) wyglada mi średnio. Google – swoją drogą – wprost zakazuje takich praktyk. Jesli większa ilość osób nagle posłucha tych wezwań, algorytmy Google mogą to wykryć i wtedy zrobi się ciepło.

  Co do samych tekstów – jakąś połowę cyklów można wywalić lub drastycznie ograniczyć ich częstotliwość, na czele z tymi które wypełnione są przeklejkami i bezużytecznymi ścianami liczb bez formatowania (że o tabelkach nie wspomnę).
  Doskonale rozumiem, że więcej opulikowanej treści to więcej powierzchni reklamowej, ale czy to się opłaca długofalowo, to już nie wiem.

  Trochę to przykre, ze najlepszy, jeśli nie jedyny liczący się niezalezny serwis o Lechu wyglada właśnie tak, no ale cóż – nie płacę więc nie moge wymagać.

  • Ostu pisze:

   Widzę że Tobie już zrobiło się ciepło…

  • tolep pisze:

   Miarą kryzysu tego serwisu i tutejszej społeczności jest ilość i jakość twoich postów.

  • Ostu pisze:

   A pisałem, że jeśli zrobi się w klubie nerwowo – jak widać już się robi – to pojawia się niekoniecznie „czytelne” reakcje – że tak to ujmę eufemistycznie…
   A „taka” reakcja wskazuje, że trafiłem idealnie…

  • Kosi pisze:

   Nie rozumiem dlaczego moderatorzy nie wytną stąd tego wroniarza tolepa. Nic nie wnosi do dyskusji oprócz promowania wronieckich zwyczajów i głupich wpisów na temat Lecha z których wszyscy mają ubaw

  • leftt pisze:

   Nie widzę żadnego kryzysu w tej społeczności. Ale widzę kryzys w Lechu. Za chwilę będzie tak widoczny, że nawet tolep go zobaczy.

  • tolep jest tu celowo dla dodania kolorytu w dyskusji (wyleci dopiero jak znów będzie obrażał kibiców). Niedawno wraz z Panem z Gazety Wyborczej rozgryzał na jednym z portali społecznościowych nazwisko Timura po polsku, dlatego wzorem Agory być może chętnie zrobiłby tutaj paywall i to kopiując informacje z oficjalnej. Na szczęście jego pomysły i propozycje nie są brane pod uwagę tak więc spokojnie.

  • Jacek_komentuje pisze:

   @leftt
   tolep nic nie zobaczy.
   Przerzuci się na inny kanał dający lepszą rozrywkę i tyle. Sprawdzi tylko najpierw, czy jest to zgodne z regułami kablówki, facebooka, czy czego tam akurat będzie używał.
   @Kosi
   Nie lubię cenzury. Użytkowników, którzy nic nie wnoszą, proponowałbym po prostu ignorować. Jak prowokacyjne zaczepki będą bez reakcji to w końcu się znudzi.

  • leftt pisze:

   O, 14 zawodników ma wylecieć. To jest normalna sytuacja (jak co sezon u nas), czy może jednak jakiś symptom kryzysu? Czy @tolep to widzi czy już się przerzucił na „Top Model”?

  • Ostu pisze:

   @left – podaj proszę skąd taka informacja to sobie chętnie poczytam…

  • Ostu pisze:

   *doczytam

  • leftt pisze:

   Na razie weszło, tak więc ze spokojem. Ale jesteśmy w takiej sytuacji, że trzeba się chwytać każdej nadziei. Z drugiej strony kto tam już miał u nas grać zdaniem Stanowskiego? Rudniew? Paixao?

  • Ostu pisze:

   To ja napiszę więcej – jeśli moje przewidywania się już teraz sprawdzają i wszyscy tam dostają sraczki – wychodzi na to że mialem rację skoro to wyszło już na zewnątrz – i polecą nie tylko grajki ale i pracownicy klubu…
   A jazda się dopiero zaczyna…!
   Coś mi mówi że już niedługo obudzimy się w innej rzeczywistości…?

  • Pawelinho pisze:

   leftt

   Dokładnie. Dziwne, a może nie, że ten kryzys powstał jak degradacja pojawiła się w momencie pojawienia się młodego rutka i zmiany zarządu kompetentnego na obecny zarząd nieudaczników.

  • tolep pisze:

   Drogi Moderatorze KKSLech.com – nie czytam zadnych regulaminów, podobnie jak – pprzykładowo – nie czytam kodeksu karnego. Pojawiające się kilkakrotnie insynuacje pod moim adresem, jakobym był pracownikiem lub zleceniobiorcą klubu który pisuje tutaj służbowo moderacja zignorowała, tak więc nie widze najmniejszego powodu, by jakimś regulaminem się przejmować.

   Natomiast polszczyzna jest mi bliska, z racji głupiego być może sentymentu mającego coś wspólnego z tym, że jestem Polakiem. Do red. Nawrota mam zaś sentyment jeszcze z czasów gdy pracował w radiu Afera a ja tam wygrywałem co tydzień ze dwa konkursy telefoniczne.

 24. Biniu pisze:

  Nie wyobrażam sobie dnia bez KkSLECh.com. Opisywane historie, statystyki, wiadomości, opinie są arcy-ważne. Z opiniami nie zawsze się zgadzam, ale zawsze doceniam. Trzeba klikać reklamy itd, będę klikał reklamy. Uważam natomiast, że wejść, kliknięć, opinii kibiców byłoby dużo więcej, gdyby członkowie forum byli tolerancyjni dla innych poglądów niż swoje własne. Mam wrażenie, że jeśli ktoś nie pisze, że trzeba „wyjebac zarząd, bo pluje nam w twarz” itp. to jest leciusieńko hejtowany. Trudno, trzeba umieć dyskutować, albo przynajmniej nie obrażać się nawzajem. Mi nie przeszkadza żadna opinia, która jest tu wyrażana, ale wyrażana z szacunkiem dla kibica który ma inne zdanie i z szacunkiem dla Klubu jako całości. Ostatecznie, mam nadzieje, że wszyscy tu piszący chcą dobra Kolejorza, tylko drogę do naprawy widzą wiodąca w różnych kierunkach.

 25. Rojber Winiary pisze:

  Kibole i Kibolki

  pokażmy że mamy większą siłę niż nam sie wydaje -niech każdy codziennie wchodzi po 5 razy na kks com i klika po 5 razy w banery.Poproscie znajomych by wchodzili codziennie To nic nie kosztuje a da nam dużo satysfakcji i pomoże redakcji .Pamiętajmy o szacunku za to że im się chciało.A druk tekstow czytelnik od w przypadku braku pucharów to super pomysł A jeśli tekstów nie będzie to drukować komentarze grimmy i innych bo nie raz są dłuższe od artykułów w jakiś podrzędnych portalach.

  • Jacek_komentuje pisze:

   Redakcja mnie poprawi, jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że skuteczne w sensie przychodów z reklam jest tylko pierwsze kliknięcie w danym dniu (unikalny użytkownik). Więc zamiast klikać 5 razy jednego dnia najważniejsza jest systematyczność i żeby robić to codziennie.

 26. Rojber Winiary pisze:

  I jeszcze jedno . Dajcie artykuł z jakimiś linkami do paypal- na Kolejorza przestałem chodzić więc te piwka co bym zrobilcpod stadionem to mogę w dzień meczowy ulokować u was.Pare złotych mnie nie zbawi.

 27. Ostu pisze:

  Mam jeszcze lepszy pomysł…
  Do końca rundy pozostały dwa mecze u nas, gdyby zatem przeznaczyć w tych dniach meczowych kwoty na KKS com – zamiast na bilet – to osiągniemy dodatkowo efekt poznawczy… Dowiemy się mianowicie ile realnie tracą Rutki za jeden dzień meczowy – a wspomożenie Naszego Forum i jednoczesne, konkretne ukaranie Rutkow bezcenne…
  Jeśli będzie pozytywna energia na ten temat to proszę podać konto i „lecimy” – wtedy Takiemu @tolep’owi zrobi się naprawdę ciepło…

 28. leftt pisze:

  Jeżeli 500 zł ( Redakcja podała „kilkaset”) wystarczy na funkcjonowanie serwisu przez miesiąc, to 70 biletów na mecz załatwia funkcjonowanie serwisu do końca roku.

  • Ostu pisze:

   Stałych piszących jest tutaj około 200 – jeśli się nie mylę, mających możliwości logowania około 800 – a dalsze 3 tyś czekają w kolejce…
   Jeśliby tylko te 800 osób zapłaciło po 30 PLN to mamy ogarnięty temat funkcjonowania serwisu na rok – że nie wspomnę glyby tę akcję powtórzyć 2 razy…
   I dwa strumienie pewnej gotówki byłyby z góry – co pozwoliłoby realnie planować rozwój…
   Ja widzę same zalety – takie działanie pozwoliłoby realnie ocenić Nasza „siłę” – no chyba że @tolep ma rację i jesteśmy mądrzy tylko w gębie…
   Ja głęboko wierzę, że nie…
   I jeszcze jedno przypomnienie oczywistości – małe rzeczy, przy odrobinie chęci i sprzyjających okolicznościach, zamieniają się w wielkie…

 29. arek z Debca pisze:

  Nie wiem skąd te informacje o szukaniu nowego trenera. Rutkom w ogóle nie ufam. Równie dobrze mogą to być fake newsy puszczane z klubu w jakimś celu.

 30. Radzio pisze:

  Serwus wszystkim. Dawno nie pisałem ale czytam co dzień. Portal jest dobry, chociaż niektóre kawałki trochę się powielana. Ale i tak czytam wszystko od redakcji i od użytkowników. Co do sedna sprawy, to naprawdę wierzę ze zarząd by chciał ale nie umie. Nie ma sensu 'nie chcieć’. Nawet finansowego. Coś jednak bardzo jest zepsute, i to chyba nie sa chęci lub ambicja Piotra. Uważam ze jest to brak umiejętności współpracy z ludźmi o innym zdaniu, stylu i możliwie że intelekcie. Śledząc odejścia z Lecha, i akademii, wszystko co było dobre było zorganizowane przez ludzi których już nie ma w organizacji. Piotr może i jest ambitny ale nie nauczył się zarządzać materiałem ludzkim. I dlatego tez nie bierze go tata do firmy. Bo nie ważne na jakim polu ta wada jest smiercionosna. Nic dużego się samemu nie zbuduje. Nawet do wywalenia kreta jak ktoś opisywał, trzeba pomocy.

  • Ostu pisze:

   Dziękuję za ten wpis – TRZEBA go KONIECZNIE dać do top 10…
   Praprzyczyną wszelkich wtop jest „brak umiejętności miękkich z zakresu zarządzania” co oznacza dokładnie to co napisałeś @Radzio…
   Ta wada – braku umiejętności doboru i współpracy z ludźmi – jest ŚMIERCIONOŚNA dla każdej organizacji…
   I jeśli Piotrek tego nie zrozumie i nie oprze się na kimś – kto będzie mieć często inne zdanie niż on – to nawet z tej nadchodzącej rewolucji NIC nie będzie…

 31. Radzio pisze:

  Dzieki. Dokładnie tak. A pan K to nie jest ten pan na polu sportowym. I pan R tez nie z tego co widać. Siedzimy i czekamy na moment aż Piotr przestanie się bać kogoś dopuścić koło siebie, na kim się oprze w kwestjach sportowych. Narazie opiera się na K w finansach i to wychodzi bomba. W Akademii tez ten sam problem tylko jeszcze nie wybuchł.

 32. KONIN84 pisze:

  Wspaniała atmosfera musi być w klubie skoro w ciągu kilku godzin w świat idzie przesłanie(nie ważne czy prawda czy nie), że trener jest praktycznie na wylocie zaś chwilę potem,że większość piłkarzy ma sobie delikatnie mówiąc iść w cholerę po sezonie. I to wszystko na 11 kolejek przed końcem sezonu!!!! Jak my nisko upadliśmy to jakaś masakra po prostu.
  Już sobie wyobrażam zaangażowanie w sobotę.

  • tolep pisze:

   może sprawdź daty wygaśnięcia kontraktów. Całkiem sporo ich zbiega się w czerwcu br.

  • Przemo33 pisze:

   @tolep
   Większość z tych, którym kończą się kontrakty dawno nie powinno już tu być. A że są i w ogóle tu trafili to wina tylko i wyłącznie zarządu. Niech ponoszą konsekwencje swoich decyzji. Gdyby mieli resztki honoru, to Piotruś i reszta zarządu już dawno by złożyli dymisję. Ale skoro przywódca „się nie podda i będzie walczył dalej”, to i reszta zostanie. Za dobre posadki mają. A my kibice jesteśmy źli przecież. Raczej żadnej rewolucji tu nie będzie, bo już kilka miało być i nic z tego nie wyszło. Kolega @KONIN84 w swoim komentarzu ma dużo racji. Jak nisko upadliśmy… Pytanie, czy można upaść jeszcze niżej?

 33. Przemo33 pisze:

  Niestety obecna sytuacja była do przewidzenia, mimo naszej szczerej wiary i nadziei w poprawę na każdym polu.
  Serio zarząd myśli o zwolnieniu kolejnego trenera, podkreślam kolejnego trenera? A sami nie powinni się zwolnić, albo porządnie walnąć w te puste łby? Nie chcę bronić Nawałki, ale i nie będę z niego robił kozła ofiarnego. Pamiętam, jak słyszałem po zatrudnieniu Nawałki, że jego nie zwolnią, bo ma za duży kontrakt. Czemu serio mieli by go nie zwolnić? Zwalniają każdego trenera robiąc z niego kozła ofiarnego i wycierając sobie nim nogi. Jak będzie trzeba, to i Nawałkę zwolnią, nawet jeśli będą mu musieli wypłacić resztę kasy z kontraktu. To są zdolni ludzie do wszystkiego, szkoda tylko, że nie do robienia czegoś, za co są tu odpowiedzialni. Co do samego Nawałki – fakt, popełnił już wiele błędów, ale jak każdy poprzedni trener. Stracił szatnie? A który poprzedni trener jej nie stracił, skoro grajki wybierają sobie mecze, w których chce im się grać i są nietykalni jak święte krowy? Skorża miał podobnie i stąd poleciał, Ivan chciał coś zmienić, to zarząd go zwolnił zamiast poprzeć. Nawałkę pewnie spotka to samo, bo nie wierzę, że nagle Piotruś i spółka wyjdą z cienia, ukrycia i zdecydowanie go poprą. Potem przyjdzie kolejny trener, którego spotka taki sam los. I tak w kółko. Ale ile tak można? Zresztą, nawet jak zwolnią Nawałkę, to kto za niego przyjdzie? Wyczarują jakiegoś królika z kapelusza, który potem i tak nie spodoba się grajkom? Kolejny, który będzie chciał słabych frajerów odbudować, a Ci i tak doprowadzą do jego zwolnienia? Nie tędy droga. Za obecną sytuację przede wszystkim są odpowiedzialni piłkarze i zarząd, w trochę mniejszym stopniu trenerzy.
  Co do rewolucji latem – serio w ogóle jakaś będzie? Nie wydaje mi się. Nawet jak sprzedażą Gumnego, to i tak powiedzą, że nie mają kasy i szastania nie będzie. Odejdzie pewnie kilku graczy i na tym się skończy. Pod koniec okienka znowu będzie na gwałt szukanie graczy lub znowu zostaniemy z niekompletną kadrą. Nie, żadna rewolucja się nie uda i nie dojdzie do skutku, dopóki jest tutaj ten zarząd. Na razie nie widzę prawie żadnej nadziei na lepsze jutro poza jednym…
  I właśnie o tym teraz. Dla redakcji Lech biorący udział w pucharach to super sprawa. Dla nas kibiców też. Tylko pytanie, po co obecny Lech w pucharach? Piłkarze nie potrafią grać w tych pucharach i się zakwalifikować do choćby LE. Nie chcę kolejny raz oglądać popisy tych grajków z takim Gandzasarem czy kimś podobnej klasy, który będzie od nas dużo lepszy. Nie chcę takich pucharów, gdzie nasz klub się hańbi. Genk nam latem pokazał, gdzie obecnie w Europie jest nasze miejsce i ile nam brakuje, do klubu choćby pokroju właśnie Genku. Bardzo realny i możliwy jest brak pucharów, a może i nawet miejsca w górnej 8. I może to właśnie jest nasza szansa na jakąś poprawę. Nie myślałem, że to kiedyś powiem, ale im gorzej w Lechu i gorsze miejsce oraz gra, to chyba tym większa szansa na jakieś zmiany. W końcu im więcej strat i Rutki dostaną po kieszeni, tym lepiej. Chyba tylko w tym można upatrywać nadziei, bo w czym innym? Wiem, jak to brzmi, nie życzę nigdy naszemu klubowi źle, ale na obecną sytuację nie mogę już patrzeć. Wiem, że jak grajki zajmą odpowiednie miejsce i dostaną się do kwalifikacji LE, to nic się tu nie zmieni na lepsze, bo zarząd uzna, że wszystko jest w porządku. A taka grupa spadkowa i coraz niższa frekwencja może chociaż trochę wreszcie otworzy zarządowi albo chociaż właścicielowi oczy na obecną sytuację. Obecną sytuację da się zmienić, ale tutaj potrzeba, żeby właściciel w końcu się obudził i zareagował. A o to może być ciężko.
  Tak na koniec na osłodę, żeby też nie było do końca tylko smutno. Co do pomysłów na artykuły – może warto byłoby pisać więcej artykułów na temat byłych graczy, coś o ich ciekawych wypowiedziach o Lechu. Może dobry pomysł to artykuły o młodzieży, wychowankach, jakieś wasze spostrzeżenia Redakcjo, kto ma jakie szanse na zrobienie kariery, debiut i grę w 1 składzie Lecha. A może tak dla odmiany jakieś artykuły o ciekawostkach, anegdotach związanych z Lechem i jego byłymi/obecnymi piłkarzami, trenerami, pracownikami?. Bez waszych artykułów byłoby ciężko, więc wierzę, że nie stracicie wiary i w Lecha i pisanie o nim artykułów, nawet w obecnej sytuacji.

 34. Erwin pisze:

  @Soku wygooglowałem sobie na czym to polega i chętnie pomogę, ogólnie za bardzo się rozleniwiłem chyba internetowo, że nie kumam tak prostych spraw, albo za dużo żona ma na głowie. Coś kojarzę z tym Paypalem ale zawsze wyskakiwał link do zapłaty, zalogowałem, puściłem bejma i już.