Polska U-20 awansowała dalej. Grali lechici

Podczas trwających w Polsce na 6 stadionach piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20 „biało-czerwoni” zakończyli już rozgrywki fazy grupowej. W środę podopieczni Jacka Magiery zremisowali w Łodzi z Senegalem U-20 dzięki czemu z 4 punktami na swoim koncie awansowali do 1/8 finału młodzieżowego mundialu.We wszystkich 3 spotkaniach fazy grupowej zagrali zawodnicy Lecha Poznań. W meczu przeciwko Kolumbii 82 minuty na lewej pomocy zaliczył Tymoteusz Puchacz. 20-latek nie spisał się dobrze przez co w niedzielę przeciwko Tahiti U-20 już nie zagrał. Na boisku w 77 minucie pojawił się za to Michał Skóraś, którego Lech Poznań po tym sezonie znów będzie chciał wypożyczyć.

W 3 meczu grupy A na lewej pomocy do 65 minuty grał Michał Skóraś. Później zmienił go Tymoteusz Puchacz. Nadal na Mistrzostwach Świata U-20 nie wystąpił trzeci piłkarz Kolejorza powołany na młodzieżowy mundial, Miłosz Mleczko. Polska zajęła 3. miejsce w swojej grupie i w 1/8 finału dnia 2 czerwca w Gdyni zmierzy się z Włochami lub 3 czerwca w Lublinie ze zwycięzcą grupy C.

Przypomnijmy, że w 1/8 finału Mistrzostw Świata do lat 20 z każdej grupy awansują dwie najlepsze drużyny. Cztery najlepsze ekipy z 3. miejsc również dostaną się do fazy pucharowej i w tym gronie jest już Polska.Polska U-20 – Senegal U-20 0:0
Skład: Majecki – Szota, Walukiewicz, Sobociński, Stanilewicz – Slisz, Makowski – Bednarczyk, Zylla (88.Łyszczarz), Skóraś (66.Puchacz) – Benedyczak (78.Steczyk).

Polska U-20 – Tahiti U-20 5:0 (3:0)
Bramki: 18.Bednarczyk 37.Zylla 39 i 61.Steczyk 74.Benedyczak
Skład: Majecki – Bednarczyk, Szota, Sobociński, Stanilewicz – Slisz (62.Gryszkiewicz), Łyszczarz – Kopacz (58.Benedyczak), Zylla (77.Skóraś), Zalewski – Steczyk.

Polska U-20 – Kolumbia U-20 0:2 (0:1)
Bramki: 23.Angulo 90.Sandoval
Skład: Majecki – Szota, Walukiewicz (55.Bednarczyk), Sobociński, Stanilewicz – Slisz, Makowski – Kopacz, Bogusz (68.Zylla), Puchacz (82.Benedyczak) – Steczyk.

Tabela grupy A Mistrzostw Świata U-20:

1. Senegal 7 pkt. 5:0
2. Kolumbia 6 8:2
3. Polska 4 5:2
4. Tahiti 0 0:14

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. Grossadmiral pisze:

  Sobociński i Ślisz bardzo dobrze

  • Ostu pisze:

   Skoras wczoraj i Puchacz wczoraj też nieźle…
   Dlaczemu Skórasia chcą znowu wypożyczyć ? Skoro nadaje się na kadrę…
   Naprawdę mamy wielu, dużo lepszych…?

 2. Radomianin pisze:

  Jeśli tak gra młodzieżowa drużyna B to aż strach się bać finałów U21. Max 3-4 zawodników z tego składu nadawałoby się do Lecha , a przecież skład mamy tragiczny,a dokładniej nie mamy składu…
  Oni nawet piłki przyjąć nie potrafią , każde przyjęcie piłka im odskakuje na kilka metrów i strata. Rezerwa Senegalu wyglądała na dużo lepszą pod każdym względem drużynę.
  Magiera brawo . Wygrałeś z Tahiti gdzie sami amatorzy i zremisowałeś z rezerwą drużyny która nie chciała się zmęczyć przed 2 rundą! :/ Teraz dostaniemy Włochów .Skończy się na 3 do 0… i Boniek będzie się bronił że przecież cel minimum wykonany…. Sorry ale nawet drużyna U17 pokonałaby Tahiti.

 3. El Companero pisze:

  Skóraś ciekawie gra na tych mistrzostwach, prezentował się wczoraj nieźle. Nie rozumiem polityki Rutka, dlaczego nie wraca do klubu, on powinien natychmiast wracać a Tomczyk niech gra w Piaście jeszcze rok. Jeśli Rutek go sprzeda czy odda innemu klubowi to będzie idiotą. A czy ten Szota nie był też kiedyś w Lechu?