Pedro Tiba poza radą drużyny

W nowym sezonie 2019/2020 dotychczasowy kapitan Lecha Poznań, najlepszy zawodnik w ubiegłych rozgrywkach, piłkarz z największą liczbą występów i przede wszystkim ulubieniec kibiców Kolejorza nie znajdzie się nawet w radzie drużyny. Pedro Tiba po utracie kapitańskiej opaski nie został wybrany przez szatnię do rady nowego zespołu już bez jej dotychczasowych liderów takich jak Jasmin Burić, Maciej Gajos czy Łukasz Trałka, którzy odeszli z klubu.Na koniec drugiego obozu Lecha Poznań w Opalenicy doszło do spotkania piłkarzy, którzy sami wybrali nową radę drużyny i kapitana. Został nim zawodnik najczęściej noszący kapitańską opaskę podczas letnich sparingów, czyli Darko Jevtić. 26-letni Szwajcar to obecnie piłkarz z najdłuższym stażem w klubie grającym u nas od czerwca 2014 roku.

Lewonożny pomocnik podczas głosowania wszystkich zawodników dostał najwięcej głosów, otrzymał kapitańską opaskę Lecha Poznań na stałe co oznacza, że jest też szykowany do regularnej gry w pierwszym składzie. Jednocześnie w piątek, 12 lipca wybrano również nową radę drużyny Kolejorza na sezon 2019/2020.

W niej także zabrakło miejsca dla Pedro Tiby. Jest za to Thomas Rogne, Mickey van der Hart, Kamil Jóźwiak oraz Robert Gumny. Tym samym jeśli Darko Jevtić nie będzie przebywał w danej chwili na boisku wówczas kapitańską opaskę przejmie któryś z tych czterech piłkarzy.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <53 komentarze

 1. tolep pisze:

  Czy to w ogóle teoretycznie możliwe, żeby taki Darko nagle wydoroślał i stał się liderem?

  • legolas pisze:

   Może zmiany kadrowe również na niego pozytywnie wpłynęły, kto wie

 2. Bart pisze:

  Opaska dla Jevticia mnie nie dziwi, po letnich sparingach widać było że Darko jest do tego szykowany, spodziewałem się tego. Dziwi mnie natomiast że Van der Hart który nawet nie zadebiutował w oficjalnym meczu już jest jednym z kapitanów. No i trochę dziwi mnie brak Tiby w radzie drużyny. Cóż, widocznie nie ma aż takiego posłuchu w szatni. Chociaż osobiście uważam że Tiba nie powinien być kapitanem na stałę dopóki nie zacznie mówić po polsku.

  PS A może opaska dla Jevticia da taki efekt jak opaska dla Lewandowskiego w kadrze?

  • Luna23 pisze:

   Tak wiele wiemy o mitycznej atmosferze w szatni, o tych niedobrych trałkach, buriciach a tu zonk- Pedro nawet nie jest w radzie drużyny, wtf?

  • legolas pisze:

   Wg mnie wybranie Tiby na kapitana miało głównie na celu udobruchania kibiców wiosną, że kapitanem nie jest już żaden przegryw

  • Bart pisze:

   Bardzo możliwe że masz rację, Legolasie. Ja tam podtrzymuję swoje zdanie – jeśli obcokrajowiec ma być kapitanem lub w być w radzie drużyny, to musi mówić po polsku. Na materiałach z Opalenicy było widać że Rogne mówi już całkiem nieźle, ale Van der Hart może najpierw niech się tego języka nauczy.

 3. leftt pisze:

  Gumny w radzie drużyny. Czyżby na razie nigdzie się nie wybierał?

 4. John pisze:

  Ale Żuraw mówił, że kapitana wybierze drużyna,pewne było, że będzie nim Jevtić.
  Zespół zdecydował, Jevtićia poparła większość na pewno.
  A Rada drużyny?
  Rogne jako ten lider obrony, Gumnego z Jóźwiakiem przeforsowali młodzi,obaj jeśli zostaną, będą jednymi z liderów tego zespołu od których będziemy wymagać.
  Van der Hart ,od razu łapie nasz język,mega pozytywny,komunikatywny.
  Widok Timura w tym gronie by mnie zdziwił.
  Ja bym przykładowo widział Puchacza w miejsce Jóźwiaka,pozytywny wariat :-)

 5. tylkoLech pisze:

  Powodzenia Darko! Może to w końcu będzie twój sezon i Lecha. Ciągle gdzieś tam tli się nadzieja, mimo wszystko.
  Szkoda, że Tiba przez rok nie próbował nauczyć się polskiego. Z angielskim też nie najlepiej. Mimo to,
  dziwne, że nie został wybrany nawet do rady drużyny.

 6. kibic007 pisze:

  Jak widać ~4 dobre mecze w sezonie wystarczają do tego by przejąć opaskę kapitańską. Resztę sezonu głównie spacerował po boisku, mając w dupie boiskowe wydarzenia. Kapitan ma być wzorem – wzorem pracowitości, a nie lenistwa. Ma oddawać charakter drużyny – a Jevtić? Drużyna chce podążać jego ścieżkami? Podsumowanie panowania Rutkowskich.
  Jóźwiak także wyżej w hierarchii od Tiby? Jak na razie idzie drogą DJ.

  • John pisze:

   Nawet wybór kapitana to dla ciebie podsumowanie panowania Rutkowskich,no ja pie*dole.
   Jóźwiak może nie ma cech przywódczych,ale rada drużyny, dlaczego nie?Z młodych ma chyba najdłuższy staż w Lechu.
   Dlaczego miałby być niżej w hierarchii od Tiby?
   Tiba dalej może liderować na boisku , kreując grę.
   Nie szukajmy problemów na siłę.

  • kibic007 pisze:

   Skład zespołu buduje się także pod kątem mentalności. Jak wygląda to u nas? Tak Rutkowski budował przez te lata skład, że jedyny Polak, do którego postawy na boisku nie można mieć pretensji zaraz odejdzie (a Polacy powinni odgrywać ważną rolę w polskiej drużynie). Gość który gryzł trawę w większości spotkań nie jest nawet w radzie drużyny. Na kapitana wybrali gościa który tak jak Rutek ma marne osiągnięcia boiskowe – 4 dobre mecze na sezon, to tak jak 2 MP duetu KK i PR.
   Ile to ostatnio było meczów w których piłkarze zawodzili? Całe mnóstwo. Jevtić w większości tych meczów brał udział i był niewidoczny. Może i zabrzmi to ideowo, ale kapitan w tych meczach powinien wziąć na siebie odpowiedzialność i przepchnąć zespół przez trudny okres. Teraz nagle zacznie to robić?
   Przypomnę tylko, że przez ostatnie lata klub próbował się go pozbyć, czekając na dobrą ofertę, której nie dostał. Dlaczego nie dostał? Może dlatego, że że nie spełniał oczekiwań? Opaska nie powinna być motywatorem, ma być nagrodą za wysiłek, żółtą koszulką jak w kolarstwie – patrz to jest lider, chroń go, staraj się być jak on.

 7. Karol pisze:

  Wybór nowego bramkarza do rady trochę mnie dziwi zwłaszcza w momencie braku w niej Tiby.

 8. pewniak pisze:

  Ja też mam mieszane uczucia po wyborze kapitana i rady drużyny.
  Teraz trzeba mieć nadzieję, że dla Darko będzie to kop motywacyjny, iż drużyna w niego wierzy i on będzie starał się na boisku spełnić oczekiwania.

 9. 07 pisze:

  Głosowanie wewnątrz kadry. Tak wybrali. Po co im się wpieprzać w ich sprawy.

 10. szulaj30 pisze:

  Miejmy nadzieję że założenie opaski spowoduje u niego poprawę gry i jej ustabilizowanie. Trochę mnie zdziwiło że nasz nowy bramkarz jest w radzie. Nie mówię że to źle ale jest to zastanawiające

  • tolep pisze:

   wygląda na to że okres od czasu jego przyjścia został przepracowany bardzo dobrze z punktu widzenia budowy drużyny.

 11. Slawek1978 pisze:

  Tytuł artykułu bardzo wymowny. Co do wyboru kapitana to jest decyzja drużyny , lecz jak wybiera się wodzireja na przywódce to będzie bal ……

 12. Jacek_komentuje pisze:

  Darko widać młodym zaimponował. Bajeczna technika na treningach, najlepsze miejscówki w Berlinie pokaże, i jeszcze ligę mistrzów w FM wygrał. Najlepszy materiał na kumpla. No właśnie. Na KUMPLA. A czy na kapitana?

  • 07 pisze:

   Ty zawsze jesteś idealny? Piotruś Pan? Wspułczuję. Piłkarsko poza Tibą i Amaralem reszte w formie Darko wciąga nosem.

  • zibi pisze:

   @07 – no właśnie…Żeby nie było, piszę o nosie.

  • leftt pisze:

   Może i wciagal w Berlinie, kto wie?

  • Jacek_komentuje pisze:

   @07
   Nie wiem co i kogo Darko wciąga nosem. Wiem, że rola kapitana wymaga innych predyspozycji niż umiejętności czysto piłkarskie. Kapitan ma motywować drużynę jak nie idzie. Ma kopnąć w tyłek kiedy trzeba. Ma doskoczyć do sędziego i walczyć jak lew w obronie „krzywdzonych” piłkarzy. Krótko mówiąc, musi mieć największy charakter i posłuch. Nie mam przekonania, że ma to Darko. Na marginesie nie mam też przekonania, że ma to Rogne, który przecież jest jednym z wicekapitanów. I tyle. Wielu tu pisze – sama szatnia wybrała, więc nikomu nic do tego. A ja nie mam przekonania, że tak być powinno. Dowódcy plutonu nie wybiera się w demokratycznych wyborach.

 13. F@n pisze:

  Skoro Tiba nie umie polskiego a nawet z angielskim średnio to nie dziwne. Poza nim tylko Darko się nadaje na kapitana. Dobry wybór.

 14. macko9600 pisze:

  Nie ukrywam że jestem trochę zaskoczony wyborem na kapitana. Może opaska spowoduje że Darko zacznie grać na miarę swoich umiejętności. Być może trener Żuraw do niego dotarł. Trochę dziwne że Tiba nie znalazł się nawet w radzie drużyny.

 15. Pawelinho pisze:

  Brak Pedro Tiby w radzie drużyny jest śmieszne szczególnie w porównaniu do tego, że to Darko Jevtić został nowym kapitanem jest mocno zastanawiające.

  • Luna23 pisze:

   Jak Cię to śmieszy to możesz ich nie oglądać. O wyborze zadecydował zespół (zespół zakupiony przez Rutka, że tak powiem).

  • Pawelinho pisze:

   Ojejku nie podnieć się zbytnio pachałku młodego Rutka.

 16. F@n pisze:

  Fajnie byłoby, gdyby Jevtić był tak jak był Radović dla Legii. Przesłanki ku temu są…

  • robson pisze:

   Radović to mocniejszy charakter…

  • Bart pisze:

   Przesłanki i podobieństwa faktycznie są – Radović nim stał się liderem miał trochę przejść, kilka razy zsyłali go do rezerw i kilka razy był na wylocie, aż przyszedł Skorża, zmienił mu pozycję i do niego dotarł.

 17. fox pisze:

  Kapitana i Radę wybrali sami piłkarze,więc nie ma co dyskutować.Dlaczego nie Tiba ano dlatego,że on nie tylko nie mówi po polsku ale także z angielskim u niego nie najlepiej.Myślę,że on sam nie bardzo chciał by być kapitanem bo nawet z sędziami trudno się dogadać bez znajomości polskiego i angielskiego.

 18. inowroclawianin pisze:

  Dziwne i zaskakujące rozstrzygnięcia. Na murawie okaże się, czy właściwe. Oby. Coś Tiba nie ma podsłuchu, ale żeby nowy zawodnik był w radzie drużyny to chyba tylko w Lechu możliwe.

 19. Przemo33 pisze:

  Trochę zaskoczyli, ale w sumie Darko już był w sparingach kapitanem, więc wybór do przewidzenia. Wolałbym Tibę, ale wybrali piłkarze. Ale czy to znaczy, że Darko wydoroślał, ogarnął się i w końcu zaczyna robić to, co powinien? Czy faktycznie gość się zmienił i chce oraz potrafi wziąć na swoje barki odpowiedzialność? Oby tak. Gość w formie wciąga ligę nosem, szkoda tylko, że tak rzadko jest w formie. Wobec tego najwięcej będę w tym sezonie wymagał właśnie od Darko, bo jest kapitanem i gra najdłużej. No i chyba ma najwięcej do udowodnienia ze wszystkich graczy.

 20. zibi pisze:

  Kapitanem będzie Darko. Ok. Przecież przyszły sezon, został przez pana Klimczaka, spisany na straty już przed ostatnimi meczami poprzedniego sezonu. Co jest? Nie pamiętacie?

 21. Alcatraz pisze:

  Drużyna wybrała! Na podwórku zazwyczaj wybierany był ten najlepszy, Jevtic ten piłkarski potencjał na pewno ma, jakoś musiał sobie zaskarbić przychylność drużyny.

  Z Tibą jest taki problem, że on kapitanem nie powinien zostać wcześniej i nie byłoby tematu. Jak dla mnie to nikt nie powinien być brany pod uwagę jeśli nie rozegra 1 sezonu. Teraz to trochę wygląda na wotum nieufności względem Tiby, albo izolację na poziomie integracji. Mam nadzieję ,że nie będzie kwasu z tego.

  • zibi pisze:

   „Na podwórku” nigdy nie miałeś za plecami „właściciela”, „jego synka” i „księgowego”. To tylko taka „delikatna” różnica.

 22. Angus pisze:

  Skoro sami zawodnicy wybierali to ich sprawa, natomiast czy Jevtic ma odpowiednią charyzmę to zobaczymy w trakcie rozgrywek.

 23. MaPA pisze:

  Jakoś nowy kapitan mnie nie przekonuje.Nie umiem sobie wyobrazić Jevtića głośno zagrzewającego do walki lub opierdalającego kogoś gdy trzeba.Jak dla mnie jest on trochę za „miękki”.No ale to drużyna wybrała i ona niech się z tym męczy.

  • Pawelinho pisze:

   Jak widać nie tylko ciebie, ale może jest coś w charakterze Jevtić’ia czego nie wiemy i dlatego został następcą Pedro Tiby, którego jest mi szkoda w momencie zwłaszcza, że w radzie drużyny znalazł van der Hart, a portugalczyka, który jest dłużej brak.

 24. gutek pisze:

  Wybrała drużyna, co nam do tego tak naprawdę? Normalnie można by psioczyć na zarząd, a tak ciężko nawet znaleźć kozła ofiarnego ;)

  • zibi pisze:

   To jednak aż i tylko korporacja a kopacze to tylko dobrze opłacani pracownicy.

 25. Didavi pisze:

  O Jevtić, idealny, przykładny kapitan, profesjonalista, który pociągnie cały zespół za sobą…do Berlina na balety i rulety. Ich wybór, chociaż idiotyczny. Tiba poza radą drużyny, a w niej Hart, to też niezłe nieporozumienie.

 26. Pawel68 pisze:

  I w tej drużynie jest taka dobra atmosfera?Brak Tiby nawet w radzie drużyny to jest żart!Bramkarz który zagrał 3 mecze zostanie kapitanem pod nieobecność wybranych?Mnie to nie przekonuje!

  • leftt pisze:

   Widzę, że kolega w szatni siedzi i ma głęboką wiedzę o atmosferze tamże. Może jakieś inne szczegóły?

  • Pawel68 pisze:

   Żyję już parę lat jak ty kolego @ left i po tych zagrywkach myślę,że nie jest tak różowo w szatni jak piszą tutaj.Gość który jest motorem tej kiepskiej lokomotywy nie jest nawet w radzie drużyny,powtarzam to co napisałem powyżej i jestem zdziwiony!!!

 27. Kumoter pisze:

  Osobiście nie powierzyłbym opaski kapitana Jevticovi, ale być może rzeczywiście jest w tym jakaś mądrość trenera Żurawia i zabieg ten przyniesie korzyść w pierwszej kolejności samemu Darko, a później całej drużynie. Zatem szanuję ten wybór i życzę powodzenia. Natomiast jeśli Jevtić w nadchodzącej rundzie się naprawdę konkretnie nie ogarnie, to powinien już definitywnie wypierdalać z Kolejorza.

 28. Michu73 pisze:

  Broniłem tutaj wielokrotnie Jevtica i wypowiadałem się, ze ze względu na swoje umiejętności zasługuje na kolejną szanse, ale te wybory kapitana i rady drużyny wyjątkowo mi się nie podobają i wydają się nielogiczne. Argumenty podano w komentarzach powyżej i nie chcę ich powtarzać ale jak można nie docenić piłkarza, który w poprzednim sezonie ciągnął drużynę, zawsze trzymał poziom, walczył nawet wtedy jak wszyscy inni mieli wywalone a liderem został wybrany piłkarz, który jak ktoś już wyżej napisał, rozegrał 4 dobre mecze w sezonie? Nie wiem, ale może okaże się, ze to był dobry wybór. Zobaczymy i ocenimy. Widać, ze chcą zmotywować Darko do cięższej pracy, oby przy okazji nie „zdemotywowali” nam Tiby.

  • F@n pisze:

   Bo Tiba nie umie nic polskiego. Jedynie mnie dziwi, że nie jest nawet w radzie drużyny a jest Hart, który dopiero co przyszedł.

  • Michu73 pisze:

   Rozumiem ten argument, ale pomimo wszystko, decyzja ze znakiem zapytania. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jedno jest pewne, Jevtic w formie i Tiba na swoim, dobrym poziomie, mogą nas razem poprowadzić do sukcesów. Także trzeba trzymać kciuki, żeby to wypaliło.

  • Ostu pisze:

   Tjaaaa…
   Jak se pościelesz tak się wyśpisz…
   Jak se posiejesz tak zapalisz…

 29. Ekstralijczyk pisze:

  Skoro piłkarze wybrali Jevticia na kapitana to niech tak będzie.

  Ciekawe jak długo wytrzyma w przypadku fatalnych wyników, pojawienia się kryzysu i ciągłego opierdalania bo za mocnej psychiki to on nie ma.

  Brak Tiby mnie nie dziwi bo gdy był kapitanem to na boisku był dość wymagający.